Návštěva dětského lékaře doma v nedodělaném baráčku

sarkal
22. říj 2008

Ahoj holky.Dneska jsem malého zaregistrovala u dětské lékařky.Máme baráček,ale je na ňom ještě spoustu práce.Mimčo bude většinu dne trávit v dolním patře v kuchyňi,která je spojna s obývákem.Problém je ten,že to tu ještě nemáme dodělané.Máme krb,který ale ještě není celý obezděný takže holá krbová vložka vypadá docela blbě,pak máme plastové dveře(hlavní vchod do bytu) a ty ještě nejsou zcela začištěné a okolo krbu to není začištěné.Jinak máme skoro vše nové,jen linka zatím postarší.Je tu jako čisto,teplo(někdy až moc),dost místa,na zahradě a ve verandě taky uklizeno,ale mám strach aby doktorka třeba nějak divně nekoukala nebo něco neříkala,že mimčo v takovém prostředí nemůže být nebo tak.Máme barevně vymalováno,spoustu kytek vypadá to tu dobře až na ten roh s krbem a nezačištěné dveře i když ty manža možná stihne.Zkrátka se bojím jak se bude tvářit.Zase si říkám,že určitě chodí do mnohem horšího prostředí kde je určitě i špína,protože vím,že někteří lidi na to dlabou a taky spoluobčané,že...Máte některá zkušenost,že u vás byla doktorka v nedodělaném baráčku nebo bytečku a jak se tvářila?
Díky za odpovědi

blau
22. říj 2008

Sarkal podla mna by si sa nemala obavat, pani doktorka hlavne ide pozret mimco a nie ako si byvate. Urcite sa pozrie ako mate zariadene , ale ked uvidi,ze mate cisto ... 🙂
Moja svagrina mala taky isty problem ked sa mala narodila, tiez este nemali vsetko hotove a zdrav.sestra chodila pozerat miminko. Svagrina si robila tiez starosti, ze co povie na to, ale nic nepovedala. Ako hovorim ona neprisla obzerat byt, ale mimco ci sa mu vodi dobre 😉

euffra
22. říj 2008

ahoj, u nas sa pytala na to, ci ma dieta samostatnu postielku, kde pracujeme a ci sme schopni svojim prijmom pokryt potreby rodiny, potom uz len vysetrila babatko

sarkal
autor
22. říj 2008

blau díky moc!Taky si říkám,že nebude koukat na zařízení a na to,že není něco dodělané,ale na čisto a to tady je.Tak snad to bude vpořádku.My tady vše děláme nové,když jsou peníze navíc tak vždycky něco koupíme nebo uděláme,ale jde to pomalu.Sme na všechno samy a i když občas vypomůžou příbuzní tak pořád tu být taky nemůžou,mají sami baráky.Prcek tu má všechno a vše má nové,vyprané čisté i horní patro je skoro hotové,tam je i skoro všechen nábytek nový,to mě vůbec neznepokojuje kdyby teda chtěla projít byt,nevím jestli to dělají jestli na to mají právo,ale kdyby jo tak to je ok.Jen ten dolejšek no a taky koupelna ještě není dodělaná,obložená vana atd.

mywiel
22. říj 2008

Sarkal nepanikar ved to je doktorka nie socialna pracovnicka. A napokon baracek pripravujete aj pre drobca. Je super mat vlastny dom, dufam sa aj nam casom podari. 😉

sarkal
autor
22. říj 2008

euffa tak to by bylo vpoho,to vše máme totiž zajištěné,jsme oba osvč a příjmi máme takové,že mimčo vpoho uživíme.Tak snad to bude dobré.

ivulinda
22. říj 2008

sarkal vůbec nevím co tady řešíš,ale je to blbost!Dr.jde za malým a ne se dívat na váš barák tak to ber takhle

sarkal
autor
22. říj 2008

mywiel děkuji,vím,že se půjde kouknout hlavně na miminko jestli je čistě oblečené a ok,ale to víš,člověku to nedá na to nepomyslet.

mywiel
22. říj 2008

Jasne chapem ale neboj ze by vas udala na socialku alebo daco take... 🙂 😉

mywiel
22. říj 2008

Nastastie nezijeme v Amerike ze.... 😀

sarkal
autor
22. říj 2008

Právě.Já znám rodiny,které to mají doma v mnohem horším stavu a dokonce znám jednu holčinu,která bydlela s přítelem a mimčem u rodičů a oni mají v jedné místnosti samé papoušky,kteří smrdí po celém bytě,v bytě plíseň,topení mají ve dvou místnostech.A jsou to docela špindíry a doktorka na to nic tak si říkám,že vyděla určitě mnohem mnohem horší byty než zrovna ten náš.

janeyzelvicka
22. říj 2008

A určo přijde přímo k vám? K nám totož nedošla, museli jsme dojít my k ní...
a myslím, že si nemusíš dělat hlavu, jednak jde za mimčem, jednak uvidí, že mimčo bude v krásném baráčku, takže se bude mít skvěle 😉

wali
22. říj 2008

sarkal - uplne rovnaku situaciu som zazila ja s malym. prerabali sme kupelnu - resp. sme robili uplne novu, zatial sme pouzivali staru, ktora bola proste strasna (kupili sme starsi dom, ktory prerabame). do porodnice sme sli tyzden pred terminom, to som dufala, ze to bude hotove, kym nas pustia. samozrejme, ze nebolo, ale nastatie, prisla moja mamina, ta vsetko vyluxovala (az na tu prerabanu kupelnu) a hned na druhy den dofrcala dr. takisto som sa obavala, ze co povie, ze novorodenec a my to tam prerabame (to sa este len kladla dlazba v kupelni!), no hroza. ale uplne v pohode, cestou dnu sa este zastavila v novej kupelni obzriet, ze je zvedava, ako to prerabame a potom sme uz sedeli dnu, obzrela maleho, popytala sa na rodinnu anamnezu (alergie atd), chvilu sme pokecali a bolo. vobec nemala ziadne komentare k tomu, ze sa tam robi, ja som sa jej aj spytala, ze ci to nevadi, ale kukla na mna, ze ved to je absolutne normalne a ze to mame este dobre. tak sa urcite neboj ani ty, ona si urcite vsimne, ze to tam mas upratane a ciste a to je hlavne. to ze su tam nejake detaily, ktore sa musia doladit - to je snad vsade a dr su na to zvyknuti. ale uplne ta chapem, lebo som podobne stresy mala aj ja. a ako sa ukazalo - zbytocne 😉

sarkal
autor
22. říj 2008

janeyzelvicka když jsem tam volala tak právě říkala,že přijde k nám se podívat na miminko.
wali jsi mě uklidnila,určitě jsou zvyklé na horší,protože jak říkám my máme téměř vše nové,jen postarší linku a prostě to jde pomalu,ale mimčo se tu bude mít dobře,má tu vše.Snad to tedy bude vpořádku a možná než se vrátíme domu mne manža překvapí něčím dokončeným.Díky holky!!

mywiel
22. říj 2008

Musite zit dalej to ze mate mimco neznamena, ze sa teraz musite obmedzovat, aj ono sa prisposobi, uvidis, ze casom to inac ani nejde lebo by si nic neurobila. Nasa mala zaspi aj pri telke, ked sa rozpravame, zvoni telefon atd. jednoducho si musela zvyknut, dieta sa prispodobi.

johanda
22. říj 2008

sarkal, klid, nemusíš se bát doktorky ani sociálky, dr. přijde primárně proto, aby zkontrolovala zdravotní stav mimina ne aby hodnotila vaši domácnost. Ony ty lékařky zase většinou nejsou zas takové pipiny, aby dávaly podnět na sociálku kvůli neopodstatněné blbosti. Známá pediatrička mi vykládá story o mimiech v banánovýck krabicích, batoletech v kuřincích - pokud prospívají tělesně i psychicky (což by měla poznat), nechává to být.

Euffra - hehe, kdyby se nás zeptala, zda máme pro novorezence samostatnou postýlku, zeptala bych se- proč, když spí s náma? Do ostatního jí nic není, to je věc sociálky, ne? Ostatně, jak si ověří, že rodiče mluví pravdu? 😕 😕

sarinkam
22. říj 2008

my jsme pri druhem decku nemeli jednu stenu -vubec- manzel ji uboural, videla to doktorka, rikala tady se buduje, to bude pekny- do podzima to bylo jo ale jednou k nam jeste zajela pod zaminkou jak leze malej ve svym prostredi- to uz byl vnitrek hotov, zas jsme nemeli strechu 😀 , byla v pohode

lenkabu
22. říj 2008

Holky,není pravda že dr nekontroluje stav domácnosti...má povinnost při první návštěvě zkontrolovat v jakém prostředí mimi žije.Ale pokud je čisto,teplo a světlo tak se není čeho obávat.Nezačištěný krb a dveře určitě nevadí 😉

luckahr
22. říj 2008

lenkabu, má povinnost? Ale není úplně běžný, že každá dr chodí domu, naše např. nechodí, tak teda nevim.
Sarkal, úplně v klidu, to není sociálka a určitě se vás nebude ptát, jestli mimčo uživíte a kde pracujete, to jsem nikdy od nikoho neslyšela 😕 Na to by se ptala spíš snad sociálka než doktor, ne 😕

jahodka11
22. říj 2008

sarkal, u nas bola sestricka a nemali sme dvere v celom byte....a vobec nijako to nekomentovala.....ked sm jej povedali, kolko sme dali za nas malilinky byt v petrzalke, skoro odpadla... 😀 a vobec, co koho do toho...ved budu maleho kontrolovat v poradni a uvidia, ci prospieva.....myslim, ze sa nemas preco trapit 🙂

elize
22. říj 2008

Nam sa Maxinko narodil necakane, dva mesiace pred terminom. Nas byt prechadzal kompletnou rekonstrukciou, tak sme boli zatial nasackovani u nasich 😀 Na jednej strane izby boli krabice, pobalene veci, ktore sa nezmestili do pivnice. No des a hroza. Dr. sme povedali, ze sa nam byt dokoncuje a do mesiaca sa stahujeme do svojho. Upne to chapala. Na poradni sa nas pytala, ci uz byvame vo svojom a ako sa nam paci. Ale skor to bolo zo zvedavosti.
Z kazdeho domu/bytu je citit aki ludia tam ziju, tak ziadne strachy 😉 Hlavne, ze ma svoj kutik na spanie a neskor priestor na hranie, lezenie, ...

ygreen
22. říj 2008

sarkal - důležité je teplo, čisto v bezprostřední blízkosti dítěte (postýlka, přebalovák, oblečení, lahvičky, apod) a spokojené miminko 😉

jaja0110
22. říj 2008

sarkal, tak hadam ta ukludnim 😉 Ja som rodila na slovensku (ale vedela som ze po porode sa stahujeme do zahranicia) takze som bola u rodicov v 2-izb. byte... ja, moje dve deti a manzel v 1 izbe, a moji rodicia v obyvacke na gauci... 😝
U rodicov sme nemali ZIADNU vybavu (kedze som vedela ze sa budeme stahovat) ziadne postielky, ani prebalovak, komoda ani nic! Proste cisto, ale maximalna improvizacia... 😅 😅 Dokina deti vysetrila na valende a ked sa porozhliadla po izbe 4x4 metre, uz sa ani na postielky nepytala... 🙂
Nikto na nas socialku nezavolal, zvladli sme to, samozrejme si poznacila ze sa hodlame stahovat "do vacsieho" a bolo... 🙂 🙂

lanka
23. říj 2008

Tak to my šli k Dr. nabízela že příjde ona nebo že máme zavolat a přijít. Mě bylo dobře tak jsme šli kní. Vzala nás přednostně, skoro jsme nečekali a neptala se vůbec na nic co nesouviselo porodem.
Tak si říkám jestli je to skutečně povinost zjistit kde dítě žije nebo jsou to jen zvědavé dotorky,
😅

sarkal
autor
23. říj 2008

Taky hodně slýchávám,že domů nepřišla,ale když ta naše chodí tak hold příde.Ste mě uklidnily a myslím,že to bude ok,čisto,teplo tu je,mimi má vše nové čisté.Máme právě starší barák,stál nás spoustu peněz a vše tu bylo v dezolátním stavu.Prostě nejde najednou udělat vše nové i když už to tady je pěkné,díky novým omítkám,barevné vymalování,doplňky,kytky,obrázky atd.,ale to víte člověka napadne ledacos.Mimčo bude mít všechno a to je důležité.Včera jsem pro jistotu ještě vygruntovala celý dům,veškerou pavučinu prach,prostě všechno.Já jsem hrozná cíťa na čistotu a pořádek,zato manža....Tak doufám,že až přijdeme z nemocnice domů tak ještě ten den,než přijde nebudu rychle gruntovat,ale jednou když jsem byla v nemocnici a pak sem přišla tak bylo uklizeno a dokonce uvařeno tak snad to tu zvládne.
Holky díky moc,moc jste mi pomohly!!!! 🙂

niki2
23. říj 2008

Sarka, my taky nezijeme v idealnim prostredi, jsme v jednom pokoji ctyri a k tomu tady pobihaji jeste dva psi. Doktorka k nam obcas zajde i kdyz je nekdo nemocny (je to sousedka) a nekomentuje nikdy nic, i kdyz mi je to nekdy blby. Cisto se tu snazim mit vzdy a ted i stavime, tak vi, ze to neni definitivni.

mywiel
24. říj 2008

Salkal najdolezitejsie je ze mimco bude mat dvoch milujucich rodicov co sa nanho tesia. 😉