Ne všechny ženy si zaslouží být matkou

soanpe
31. črc 2009

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/175217-...

po tomto videu mi došla slova 😔 😢

vercak.
3. srp 2009

Aha, já myslela, že má Apon na mysli tu helmu na kolo. Tak to se kdyžtak omlouvám. No na doma mi to přijde taky zbytečný. Malej se učí chodit a občas sebou někde praští, ale už si dává pozor, protože ví, že to bolí, když se bouchne. Nesmíme ty dětičky rozmazlovat, my jsme jako malé taky určitě byly potlučené 😀 Teda já určitě jo.

A vodítko? Já chápu, že třeba ve velkých městech je fakt provoz, tady v Kolíně je taky dost rušno, ale já osobně bych vodítko nedala. Když to některé mamince nevadí, tak ať ho má. Ale já radši dám malýho do kočáru a když tam nebude chtít být, tak holt bude řvát no. Nedá se nic dělat. A nebo ho u silnice budu držet pevně za ruku. Já vím, mě se to teď říká a určitě si myslíte, že jste na mě zvědavé tak za rok nebo za dva. Ale já jsem prostě proti.

soanpe
autor
3. srp 2009

no já si myslela, že myslí helmu na kolo, páč tam o tý no shock nepadla ani zmínka 😅

hupcza
3. srp 2009

víte, co mi příjde na tom videu i dost hrozné - že jí tam nechali tak dlouho chodit a nikdo ji nepřerazil pazoury

berenika39
3. srp 2009

mě se tomu videu ani nechce věřit....jestli to vůbec je opravdu...to snad není normální ženská, musí být duševně nemocná....

k těm helmám - no shock kamarádka používala, protože měli všude dlažbu a když padal ze začátku dozadu, třeba ze sedu, bylo to nebezpečný. ale ani já bych ji rozhodně nekoupila, je to nepřirozený, navíc si neumím ředstavit, jak by byl nadšenej, že musí mít něco na halvě doma v horku...

kšíry v kočárku mám, vykuchala jsem pětibodové pásy z kočárku, nechtěl sedět v klidu připoutanej, a navíc se z toho dost rychle naučil vyvlíkat. mám obyč klasický od canpol babies, rád si stoupne čelem ke mě, drží se za sklopenou boudu, stojí, ukazuje na všechno kolem a povídáme. navíc když spí někde venku v klidu pod stromem, nemusím se bát, že se vzbudí, vystřelí a vypadne. budí se s dobrou náladou a s nevyzpytatelnejma nápadama.

soanpe
autor
3. srp 2009

Sofí se mi pár krát majzal do hlavičky a ted padá veli obezřetně(ze sedu)
schoulí se do klubka 😀 😀 😀
no al ejakmile ví,že má za sebou oporu ,tak sebou schválně prašítí a řehní se tomu. a kdy jí dám do našé postele, tak to je konečná 😀 😀 😀
5ti bod.pásy jsem taky vyoperovala, protože vypadala jako vzteklej kosmonaut 😀 nohy , ruce, hlava ve vzduchu, řev jako na lesi...
s kšírky sedí v klidu. no sedí... vísí přes madlo a čočí na zadní kolo

hupcza
3. srp 2009

jinak o "té" helmě slyším prvně - to je fakt ptákovina ....
myslela jsem stejně jako ostatní, že má na mysli běžné helmy - na kolo, lyže atd. - to jsem ráda, že nediskutujeme o jejich nutnosti

vercak.
3. srp 2009

teda holky, já mám asi hodně klidný dítě, protože mi v kočárku vzorně sedí a někdy mám pocit, že bych ho ani nemusela poutat (samozřejmě ho vždycky připoutám, nikdy nevim, co provede).

Soanpe - v naší posteli taky řádí jako o život. Schválně padá do polštářů a má z toho děsnou srandu. A nejvíc ho to baví na gauči, máme rohovou sedačku a v tom rohu sebou mlátí hlava nehlava 😀 😀 Ale jinak je hodně opatrnej a umí se hezky pomaličku dostat na zem do kleku nebo do sedu.

hupcza
3. srp 2009

verca: no tak já mám už teď v těch 4 měsících pocit, že mi z toho kočáru vyskočí 😅

vercak.
3. srp 2009

hupcza - Robinek teda vyváděl, dokud jsme měli sporťák. Moc z něj neviděl a nelíbilo se mu v něm. Ale když mu bylo 7 měsíců, koupili jsme golfky a od tý doby je spokojenej. Vidí, co se děje před ním a kouká všude možně a hezky sedí, jako školáček v lavici 😅

aponchie
3. srp 2009

och jeee ano myslela jsem helmu na doma...ja teda nevim zalozila jsem diskuzi na tema nemyslis zaplatis..nevezu decko ani metr bez sedacky v aute jak nektere co vidim radoby In matky a na kolo ho nepustim bez helmy...to jsme si trosku nerozumeli 😀 😀 😀 😀

vercak.
3. srp 2009

Aponchie - už jsem to tu pochopila, tak se ještě jednou omlouvám. No tak helma na doma je fakt podle mě zbytečnost. I když je pravda, že když mi malej vleze do chodby, tak ho tahám hned pryč, protože tam máme dlažbu.
A jinak taky nechápu, jak může být někdo tak nezodpovědný a vést dítě třeba jen kousek v autě bez sedačky. Zrovna nedávno chtěl můj skoro švagr vést malého bez sedajdy (asi jen 2 km). Má třídvéřové auto a zkoušel na mě to, že dozadu tu sedačku nedostane a že se přeci nic nestane, že pojede pomalu. No ten si něco vyslechl, seřvala jsem ho jak malýho kluka, sedačku v pohodě připoutala i s malým a ve finále se do něj ještě pustil můj přítel (jeho brácha), že nebude hazardovat se životem jeho syna. 😠 😠
Ale řeknu vám, že mi bylo skoro do breku. Byla to první situace, kdy se něco takového u nás řešilo a mě dojalo, jak přítel malýho bránil. 😵

aponchie
3. srp 2009

nemusis se omlouvat v pohode 😀
verco ja vidim tolik mladejch maminek jezdit bez sedacek ,ze to preci neni mozne..ale verim,.ze i tady na kobyle je jich spousta..

vercak.
3. srp 2009

Jo to já je taky vídám. A víš co je nejhorší? Že to jsou většinou takový ty mámy, co vypadají jako fiflenky, mají pěkná auta a děti jim vzadu lítají na sedačkách. A ty co vypadají na to, že počítají každou korunu, tak ty sedačky prostě v autě mají a děti jsou pěkně připoutané. No jo, někdo si prostě myslí, že se jim nemůže nic stát, ale to se nedá ovlivnit. Stačí, když někdo nabourá do nich a dětský život může vyhasnout. Teda jen o tom píšu a už jsem vytočená.

kacerka
3. srp 2009

kšíry jsem také použila, páč nemám zrovna poslušné dítko, které jde s maminkou za ručičku - to vydrží max. 2 minuty a potom se začne obtáčet kolem mě jako liána, posléze se svíjí na zemi a jakmile ucítí příležitost, bere čáru - takže procházky po frekventovaných ulicích stále absolvujeme v kočáře. No použila jsem je asi pětkrát a nepřijde mi to dvakrát humánní, ale jde s píš o optický efekt, jinak si myslím, že je to super řešení pro maminky se dvěmi malými dětmi - rozhodně neodsuzuji a chápu 😉 .

misicka85
3. srp 2009

Tak nedá mi to a přidím svůj názor...

To video je teda fakt síla, nechápu jak tahle ženská (záměrně nepíšu "matka") může takhle zacházet s vlastním dítětem 😠 Doufám že si to s ní v kriminále vyřídí 😉

Kšírky na děti - nevidím na tom nic špatného pokud se to používá jen občas nebo v situacích jak tady některé psaly. osobně bych je asi nedala, ale komu to vyhovuje tak proč ne 😉

Helma na doma?? No potěš! Myslím že když se dítko naučí že pád bolí tak pak nebude padat jak pytel brambor 🙂 Takže tenhle vynález moderní doby my používat určitě nebudem 😉 Samozřejmě helma na kolo,brusle,lyže... tam to beru jako samozřejmost. Zrovna dneska jsem na vlastní oči viděla jak kluk na kole vjel přímo pod auto, naštěstí řidič jel relativně pomalu, ale i tak mu klučina vletěl hlavou do předních dveří. byl BEZ helmy! Tipuju tak 10let. Naštěstí mu nic nebylo, ale i tak si ho brala záchranka do špitálu.

Autosedačky - nejdeu s malou bez sedačky ani kdyby to mělo být na 500m. nejde o to že bych bourala já, ale nikdy nevíte který cyp to napasuje do vás. Za těch 5 min co mi trvá upoutat sedačku mi pak celoživotní výčitky opravdu nestojí 😉 Myslím že vézt dítě bez sedačky je teda pořádná nezodpovědnost a měli by to obrovsky trestat. Když se někdo nepřipoutá v autě - jeho problém, ale to malé dítko za to nemůže že má rodiče nezodpovědné .... (nechci být sprostá 😉 )

ygreen
3. srp 2009

apon: náhodou y no schock na doma měli a v době kdy se začal plžit po bytě ji měl skoro pořád a díky ní mohl být v jednom pokoji s Edíkem. A ten když ho občas sejmul třeba prdelí a omylem, tak bylo vše o.k. A nosil jí i když seděl, ale neměl dost jistoty a byl na zemi a podobně. A nemám pocit že by byl nějaký problém s tím, že by nevěděl jaké to je bacit. Naopak, je na sebe dost opatrnej a reflexy má při padní výborný 😉

jinak tu sfini bych zflákala a na tom vodítku dotáhla do krimu 😠

aurecon
4. srp 2009

Video jsem viděla a udělalo se mi úplně zle. Ale ještě víc mě zarazilo, že tomu děcku nepomohl nikdo z přihlížejících.

I když já osobně si taky nejsem jistá, zda bych pomohla. Pořád mám na paměti Ptákoviny a různé nachytávky, co se dělaly na lidi, že bych se prvně asi pořádně dívala, kde má ty kšíry a že to nenatáčí např. skrytá kamera. Já vím, jsem tím trochu postižená, ale mohou za to u mě právě tyto pořady.

Jinak by mě zajímalo, kolik matek tady na koníkovi nepoutá své děti do autosedačky. Ale nepočítám, že se někdo přihlásí. Mám jednu takovou kamarádku, říká, že po městě to je zbytečné a když měla její dcera dva roky, tak ji už dávala na podsedák, aby nemusela složitě poutat normální autosedačku.

aponchie
4. srp 2009

ygreen neadresuj to jen me ..je nas tu vic kdo to odsuzuje preci ne? 😎

hupcza
4. srp 2009

no vzhledem k tomu, že nesednudo auta aniž bych připoutala sebe, přišlo by mi dost zvláštní nepoutat vlastní dítě
taky takové ty, co "jedou jen kousek'" doliskala

mousunek
4. srp 2009

lenkabu - ohradka je super vec! je jasne zeš kdyz mas nekoho kdo ti decko ohlida kdyz potrebujes neco udelat prijde ti ohradka jako hloupost, ja jsem treba s malym uplne sama a kdyz treba varim nebo zehlim dam ho radeji do ohradky nez si pak vycitat ze si nekde neco udelal kdyz jsem zrovna nemela cas ho hlidat!

mousunek
4. srp 2009

k tem autosedackam zrovna nedavno jsem videla rodinku na zadni sedacce 5decek pochopitelne ani jedno v sedacce nejstarsi mohlo mit 8let. no sila

aponchie
4. srp 2009

hehe ja znam z tadyma dve maminky co moc teda nepoutaji a pritom se prezentuji opacne 😝

shaula
4. srp 2009

Všichni se tu divíme, že té paní z videa nikdo nic neřekl - no ale upřímně, kdybych něco takového viděla já, tak jsem v takovém šoku, že bych ani zareagovat nestihla (vzhledem k tomu, jak rychle ta paní šla 🙂 ). Asi bych zůstala nevěřícně stát s otevřenou pusou... 😖

mousunek
4. srp 2009

shaula - ja myslim ze by vetsina z nas zareagovala tak rychle ze by se pani asi nestihala divit...
me tu u nas stacila jedna ktera vyrukovala na cca 2letou holcicku at hne tou svou prdeli a ver tomu ze komentar z me strany byl a dotycna radeji sklopila hlavu ditko vzala na ruku a rychle odesla

aponchie
5. srp 2009

shaula tak to ja v takove situaci reaguju okamzite..i za cenu,z eme nekdo serve

andu
5. srp 2009

ještě k tomu vodítku... dokážu pochopit matku, která kšíry (a nezlobte se na mě, jsou stejné jako kšíry na psa)používá, jak některé píšete, na rušných komunikacích. Ale když jsem viděla maminu, která si takhle vedla své dítko po chdníku, kolem baráky a stromy, auta tam nejezdí... to mi přijde opravdu divné, pro mě nepochopitelné! Asi je jednodužší dítku zapnout vodítko, než za ním běhat, ale já takhle svou dceru rozhodně venčit nehodlám 😅

shaula
5. srp 2009

andu - a jak byla stará? Protože jestli se třeba teprve učila chodit, tak jako obrana proti pádu to je celkem v pohodě (podle mě). Viděla jsem holčičku, jak přepadla dozadu a hlavou praštila o chodník, ta rána byla slyšet i přes cestu, no zabylo mi z toho zle... A byla to vteřina, maminka ji ani nestačila zachytit...

sisstin
5. srp 2009

já myslim, že primárně jsou ty kšíry právě kvůli dětem, které nechodí za ruku, nechtějí být v kočáre a jsou schopné do té silnice utéct 😉 ne jako pomůcka při učení chůze...mně se to taky moc nezdá, ale kdybych si měla vybrat mezi přejetým dítětem a vodítkem, tak preferuju vodítko 😉

hupcza
5. srp 2009

andu: no to jsem taky psala, že vtakových případech mito příjde mimo
jasně, že to nemá být o tom, aby si matka mohla dát v klídku cigáro a nemusela u toho hlídat dítě - takovou bych propleskla ....
ale opravdu využitelnost krátkodobou v konkrétních příppadech vidím jako nejméně špatné řešení - protože tam ideální řešení třeba opravdu neexistuje

sis: jj 😉

shaula
5. srp 2009

No vidíš, a já to beru i jako pojistku proti pádu - právě když dítě ještě nechodí úplně jistě, a já odmítám kluky tahat za ruce jako opice. Teď nemyslím při chůzi kolem cesty nebo přes přechod, to samozřejmě ano, ale mám na mysli to, jak matka vláčí sotva chodící dítě za obě ruce a dítě se tam sotva klátí - to teda nee...
Ale jak říkám, zatím jen teoretizuju, nevím, jestli to sama v takové situaci použiju, zatím mi kluci jen ručkují kolem nábytku, takže chození zatím nehrozí. Nicméně neodsuzuju maminky, které to použijí, ani mi to nepřipadá extrémně divné - pokud se použije jen takto. K vláčení dítěte po zemi to rozhodně není 😀

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru