Nečekané těhotenství v 17 letech

r123
6. pro 2006

ahoj sem tu nová!chtěla bych si popovídat co si myslíte o tom když má holka dítě v 17 letech!stalo se mi to teď mi bude 20 a malýmu 2 roky!sem naprosto spokojená a neměnila bych!těžko bych hledala lepší mámu pro svoje dítě!dlouho mi trvalo než sem se s tím vyrovnala.Hlavně proto že okolí kolem mě to prostě nechápalo kamarádi mi nerozuměly a spoustu sem jich stratila!ale teď už sem naprosto klidná a vyrovnaná.mám ůžasnýho prcka a skvělýho přítele.v červnu plánujeme svatbu a pak druhý dítě.na školu se hlásím teď v dubnu na obchodku na dálkové studium.ale věřte že to nebylo jednoduchý,kdo to neskusil tak si asi říká co na tom může být těžkýho,ale je to tak i když máte obrovskou podporu od přítele a rodiny,ale jinak ste sama se svým těhotenstvým.pamatuju si jak se na mě dívaly lidi v šalině-dokonce sem i slyšela jak to někteří komentovaly:no podívej zase nějaká nezodpovědná holka chudák dítě a tak dále.to člověku moc k pohodě nepomůže!a jeneom proto že mi bylo 17 a pak už 18!z jedné stránky to moc příjemný nebylo ale občas lituju že to tak rychle uteklo a už se těším na další těhotenstvý a až mi tady budou běhat prcci dva!když co může být krásnějšího než těhotenstvý porod a koukat jak ty děti rostou!co vy na to ?najse se nějaká zpřízněná duše?

kaczka
18. pro 2006

No asi tak nějak Len!!Každý se pro sebe přidá na svou starnu!!A netřeba tady řešit nějaké osobní antipatie!

r123
autor
18. pro 2006

omlouvám se,ale prostě se mě to dotklo a urazilo mě to.nezná mě jen sem chtěla pár vlídných slov a to co předvedla bylo fakt dost hnusný!!!! 😒

kajule
18. pro 2006

Jak se tady na to dneska tak dívám, nepřestávám se divit. Každý má svůj názor a na tom se nedá moc co změnit. Myslím si ale, že se to dá říct i jinak, než s takovou, řekla bych až nadřažeností. Radši se předem omlouvám, ale prostě mi to tak chvílema vyznělo. Přesně jak jsi řekla mat1980 ve výchově toho malýho není zase tak důležitý jestli jeho maminka napíše ve slově těhotenství í nebo ý. Přiznám se, že já když občas spěchám a píšu rychle, tak se mi tam nějaká ta chybička vloudí. Jinak vám všem tady přeju KRÁSNÝ VÁNOCE 😉

ostruzinka
18. pro 2006

Len, napsala jsi to naprosto výstižně 😉 . Po přečtení celé diskuze jsem si udělala obrázek sama. Všem držím pěsti, ať jste těmi nejlepšími a milujícími maminkami pro své děti a přeji KRÁSNÉ VÁNOCE 😎

numana
18. pro 2006

musím se zastat mat.Řekla,že sice dělá r 123 chyby,ale že to není důležité pro citový vývoj dítěte.
Ale co mě nepůsobí moc dobře je pocit,jakoby r 123 ze sebe dělala více než je-viz věty typu-JÁ jsem nejlepší matka (jakoby jich tady nebylo mnohem více),JÁ mám z češtiny jedna nebo dvě (opravdu nevím,jak se to mohlo stát... 😉 ) atd.Zkrátka příspěvky R123 mi připadají v trochu megalomanském smyslu a reakce na osoby,které mají jen trochu jiný názor než ona jsou ve velmi útočném stylu (takže očekávám i trochu drsnou reakci na můj příspěvek 😎 )
Myslím si,že R123 je trochu vztahovačná,nicméně je určitě důležitější,je-li dobrou mámou svému dítěti.

Každopádně - celou diskuzi jsem si pozorně pročetla a jak píše Len-udělala si vlastní obrázek.
Krásné vánoce všem maminkám ,těhulkám i snažilkám

🙂

ambret
18. pro 2006

Ahojky r123. Nevím proč se na tebe někdo osočuje. Je každého věc, jestli má dítě v 17 nebo ve 40letech. Mě osobně je 26let a mám 3 dcerky. Nikolce je 7,5, Kristýnce 4,5 a Elišce je 2,5 roku. Také jsem se setkala s tím, že mě někdo odsuzoval, že mám v mém věku tolik dětí, ale co je komu do toho, děcka mi nikdo něživí, takže at si každý trhne nohou.Držím ti ve všem palečky a přeji hodně sil k dalšímu miminku

1980mat
19. pro 2006

r123: Možná sis toho nevšimla, ale ten, kdo tady jako první napsal příspěvek o Tvé (ne)znalosti českého jazyka jsem nebyla já, ale přispěvatelka monja. Její příspěvek byl vůči Tobě kritický, tak jsem jí i Tobě tímto chtěla sdělit, že při výchově dítětě rozhodně nezáleží na znalosti pravopisu. Postavila jsem se na Tvojí stranu a Ty mě pak takto osočuješ. Škoda, že mé příspěvky chápeš naprosto opačně než jsou míněny. Nevím, co jsi sledovala tím, když si zakládala tuto diskuzi. Nevím, co jsi si zde o sobě chtěla přečíst. A omlouvám se Ti za to, že jsem Ti napsala, že to budeš mít po mateřské dovolené těžší než některé ostatní maminky, protože nebudeš mít vystudováno a praxi v práci. Pokud si myslíš, že jsem napsala něco, co není pravda a pokud to vidíš jinak než já, samozřejmě respektuji Tvůj názor. Vím, že je pro tebe těžké respektovat názory druhých, protože mnohdy se nemusí shodovat s Tvými, ale podle mého názoru bys hned nemusela za jiný názor někoho osočovat. Chce to jen trochu tolerance vůči názoru druhého, i když ten názor může být jiný než je ten Tvůj. 🙂

1980mat
19. pro 2006

romana27: Nedalo mi to a zadala jsem do vyhledávače google slova di(y)slexie a di(y)sgrafie. Vyjelo mi to, že oboje je možné. 😉

romana27
19. pro 2006

tak si najeď pravidla pravopisu a uvidíš 🙂)))

monja
19. pro 2006

Tak se mi zda, ze jsem to pekne rozvarila.
Ja nevim, holky, ale kdyz neco nekam verejne pisu,tak si rozhodne na pravopis alespon minimalne pozor davam.Je to prece moje vizitka.
To je nazor muj!

1980mat
19. pro 2006

monja: Já jsem v tomto stejná jako Ty. Většinou si po sobě své příspěvky ještě jednou pročítám, i když kolikrát se mi stalo, že mi to taky ujelo. 😠

romana27
19. pro 2006

Mě osobně je to jedno...celá tahle "diskuze" na téma těhotenství v 17 letech se mi zdá ulítlá. Jedna holka si vylila srdíčko, čekala nevím co a dostala to, co asi nečekala.

monja
19. pro 2006

Neco jineho je, kdyz se Ti evidentne vloudi jedna chyba. Jsme lidi, ze?
Jak rikam, kazdeho vizitka!

1980mat
19. pro 2006

romana27: Máš pravdu. Asi se tam píše y, jen mi vrtá hlavou, že spousta článků na netu obsahuje v tom slově měkké i. Asi to ani odborná veřejnost neví, že se tam píše y. Jinak s Tebou souhlasím. Diskuze se změnila v něco, co asi nikdo nečekal, a proto se omlouvám, jestli jsem svým názorem v úplně první odpovědi na příspěvek r123 vyvolala to rozdělení na dva tábory a pak se to tu tak "negativně" rozjelo. Prostě každá máme svůj pohled na svět a je pochopitelné, že všichni nemáme ten pohled stejný. Docela mi to tu připomnělo květnovou diskuzi na téma volby. Tam se taky přispěvatelky rozdělily na dva tábory - tábor ODS a tábor ČSSD a nikdo nebyl ochoten připustit argumenty druhého. Ale politika je naprosto jiná věc než téma nečekané těhotenství v 17 letech. Přeji Vám všem, ať si život zařídíte podle Vašich představ, ať máte miminko v kolika letech Vám to vyhovuje a ať jste všechny skvělými maminkami.

len
19. pro 2006

Když už jsme u pravopisu dyslexie/ dislexie 😀 Google není zrovna tím správným měřítkem, víte, že vyhledávač najde například:
- 926x slovo výřivka (oproti 127 000 vířivkám)
- 22 400x slovo hystorie, 137x historye (76 400 000x historie)
- 44 900x slovo histerie (1 520 000x hysterie)
- 61x bycykl, dokonce 1 030x bycikl (41 000x bicykl)
- 163x cyankaly (694x cyankáli)
A tak dále, a tak dále, opravdu nevěřte všemu, co jsou lidé schopní na web vložit 😀

1980mat
19. pro 2006

len: Ty jsi fakt úžasná. Všimla jsem si, jak na spoustu témat vždy najdeš někde nějaké odpovědi, články apod. 🙂 S tím vyhledáváním na googlu je to docela sranda. 😀

r123
autor
19. pro 2006

dobré poledne!dneska sme se kupodivu probudili až v 9 hodin! 😅 zase nic nestihnu 😖 !jinak k příspěvkům výte co já už tady rači nikdy nic zakládat nebudu a pokud možno nebudu už po nikom nic chtít,protože když nemůžu normálně napsat to co mě trápí tak to nemá smysl!jen proto že dělám chybi o kterých vím ale nevadí mi tak nemám právo cokoliv kamkoliv napsat protože asi nejsem tak dokonalá jak ostatní! 😒 a pro mat!nemám čas sedět hodinu u internetu a kontrolovat si každé slovíčko většinou to jen prolítnu a příspěvky většinou píšu z malým na klíně a to hodně rychle jelikož mi třeba na sporáku vaří brambory nebo cokoliv jinýho z té spousty poviností!jinak ostatním moc děkuju!jenom proto že mi je o pár let míň a dělám chybi tak sem hned asi méněcenná nebo co! 😢 za rady a potporu moc děkuju!! 🙂

evcafrank
19. pro 2006

r123: nikdo tady netvrdil, že jsi méněcenná a že nemáš právo sem něco napsat!!!

kote
19. pro 2006

r 123-myslím,že nikomu nevadí,že založíš téma a přispíváš do něj-od toho tu přeci koník je.Ovšem,když založíš téma a jako jednu z prvních vět napíšeš. "Co si myslíte o...",tak musíš počítat s tím,že se ti zde budou kupit různé názory-kolik lidí,tolik názorů a některé jsou prostě takové,které člověku někdy nelichotí a na Tobě je přijmout i kritiku.
Co se pravopisu týče-někdo chyby dělá,někdo ne.Někomu to při čtení nevadí,někoho to naopak bije do očí-opět-jsme lidé různí. Je dobře napsat na případné odezvy rovnou-ano dělám chyby,není to moje dobrá stránka-a uvidíš,že se k tomu už moc lidí vracet nebude.
A na Mat se nezlob,opravdu to z pohledu nezávislého nechápu jako útok proti Tobě .Vždyť i sama řekla,že to nemá vliv na to,zda budeš dobrou maminkou.
Přece potom spolu nebudete válčit v každé další diskuzi.
Doufám,že můj příspěvek pochopíš jen jako takovou radu a ne jako útok na Tebe.Nechci Tě hanět,jen Ti chci ukázat,jak může věc vidět někdo třetí.
Každopádně-pěkné vánoce všem-ty r123 určitě už chystáš krásného Ježíška pro svého mrňouse (musí být krásné prožít vánoce s dítětem) a všm přeji do nového roku hodně zdraví,pohody a tady Modrému koníkovi hodně klidných nerozbouřených diskuzí
🙂

anastazie
19. pro 2006

jen pro ujisteni 1980 mat: odborna verejnost ma urcite jasno ohledne predpony dys 😉
je vzdy jen s tvrdym Y...dyskalkulie, dyslexie atd. prave proto, ze predpona dys znamena zeslabeni, poruchu...(pouziva se samozrejme i v jinych souvislostech nez se specifickyma poruchama uceni...napr. dysfunkcni rodina, lehka mozkova dysfunkce atd.)

lenisek
28. pro 2006

tak jsem si to celé pročetla a musím říct,že každá má trochu pravdu
holku,která má v 17 dítě a zvládá to a je spokojená,tak obdivuji....a jestli to bylo plánované nebo nebylo,to není vždy důležité.Důležité je se k tomu zodpovědně postavit,jestli na to mám nebo ne,jestli dokážu dítě zabezpečit atd.V UK má spousta 14tiletých holek děti a přijde jim to normální.Znám spoustu holek,co těhu neplánovaly a teď jsou šťastné,že mimi mají.Mě bylo 23,malého jsme plánovali a mateřství si užívám...jen jsem taky přišla o spoustu kamarádek,protože pořád žijou stejný život a já už mám jiný...ale zas mám pár nových s dětma

ad mat myslím,že nechtěla r123 urazit,ale obhajovala ji,že pravopis není důležitý,hlavně,když je dobrá matka..... 😉 já osobně patřím k těm,co jim
chyby bijí do očí,i když je taky někdy dělám,ale člověka podle nich nesoudím...

ad r123 kariéristky typu,který jsi napsala v příspěvku 6.12.ve 14:02 nesnáším a nechápu,proč si dítě vůbec pořizují,berou ho jen jako,že by ho mít měli,že se to od nich očekává... 😠 ostatní,co chtějí napřed školu a najít si práci za kariéristky nepovažuju ani ty,co do práce musejí,aby uživily děti..přeji ti,aby ti to se školou vyšlo a malému v blízké době sourozence.Pokud si šťastná,tak přeci není co řešit..... 🙂

skuli
13. únor 2009

Moje dcera chodí do 8.třídy ZŠ a ve třídě má těhotnou spolužačku,které je už v 5.měsíci.

jabber
13. únor 2009

skuli 😕 😕 😕

jabber
13. únor 2009

skuli - a co s tím mimčem bude dál, nevíš? Nechají si ho její rodiče nebo ho dají k adopci? 😕 😅

emamamamu
13. únor 2009
jabber
13. únor 2009

ema 😀 'myslel jsem si, že by bylo dobré mít dítě' 😀 😀 škoda, že si neřekl rodičům o sourozence 😝 😀

skuli
13. únor 2009

Ta holčina to dlouho tajila,že je v tom.Asi by ji přemlouvali k potratu.Né asi,ale určitě 😀 Je jí naštěstí už 15 ,jednou propadla.Je to takové kvítko,špatně se učí,chodí zmalovaná,zajímají ji jen moderní hadříky.Mamka ji umřela,když byla malá,vychovává ji babička.Do školy bude chodit,dokud to půjde,pak zůstane nějaký čas doma.Babička si prcka-bude to kluk napíše na sebe a až bude holce 18,tak jí ho vrátí 😅 Hrozná situace.Všichni jsme čekali,že holku ze školy vyhodí,ale smilovali se nad ní.Když si vezmete,že polovině třídy je 13 let 😝

jabber
13. únor 2009

skuli - to teda jo 😅 já bych jí přerazila 🤐 a co tatínek, tomu je kolik?

skuli
13. únor 2009

jabber- Prý 21 let.A jsou spolu.Já bych hlavně přerazila toho kluka 😀

jabber
13. únor 2009

no toho taky 😀 to má celkem kliku, že holce bylo 15, jinak šel hačat 😝