Nechat si říct či neříct pohlaví? Pro a proti...

ia.
3. srp 2010

ahojte, když jsme čekali syna, tak jsme se moc těšili na to, až nám řeknou pohlaví. Víceméně nám bylo jedno, co to bude, ale i přesto jsem byla trochu smutná, že to není holčička, a sama vlastně ani nevím proč. U porodu jsem i přesto s napětím čekala, jestli se to potvrdí nebo ne. A tak se ptám, máte někdo zkušenost, že jste si to u jednoho dítěte nechali říct a u druhého ne? a jaký je v tom rozdíl? chceme druhé a mám "myšky" si to nechat jako překvápko, slibuju si od toho ještě větší emoce na porodním sále...

paulie
3. srp 2010

ahojky 🙂 jsem v podobné situaci ... první jsme si nechali říci, druhé bych si ráda nechala jako tajemství až do porodu 🙂 ALE zase jsem na vážkách, jestli to tak dlouho vydržím 🙂 Nákupy by byly o něco jednodušší, ale zase bych se nerada na sále dozvěděla, že zrovna u mě se mudři tak trošku spletli 😀

tymothy
3. srp 2010

Ahojky, tak já se přidávám k Paulie, u prvního miminka jsme si to taky nenechali říct, ale teď vůbec nevím, jestli to vydržím. Ale ráda bych. 😉
V každým případě bylo ale strašně hezké, když mi při porodu řekli "máte holčičku". Nevím, jestli bych z toho měla tak silný zážitek, jako kdybych to už předem věděla. Takhle to byl tak trošku adrenalin a i trochu překvapení, protože mě každý tipoval na chlapečka. 🙂

madelen
3. srp 2010

Já si to u prvního mimča nechala říct, těšila jsem se na to jako malé děcko 🙂 . Teď jsem si to opět nechala říct, i když jsem pokaždé odhadla správně pohlaví sama dle příznaků v těhu ( nebo to byla náhoda....) ALe připadá mi to jednodušší. Oblečení mám po holčičce a tak vím, že musím vytřídit růžovou a dokoupit nějaké "chlapské" hadříky a prostě se můžu připravit. Já si to překvápko prostě vybrala dříve, když je ta možnost 🙂 .

kamusek
4. srp 2010

My čekáme sice teprve prvního drobečka, ale necháváme si to jako překvápko 🙂 Sice mě všichni tipují na chlapečka, ale právě proto bude bomba, když to nakonec bude holčička 🙂 Sice opravdu nakupování by bylo jednodušší, kdybychom to věděli, ale dneska je tolik možností barev, že to nemusí být jenom růžová nebo modrá. Ta se nakoupí až pak 🙂 Jak řekl jednou můj manžílek. Jsem takové kinder vajíčko s překvapením 🙂 A protože se má kuřátko narodit okolo mých narozenin, tak to bude ten nejkrásnější dárek na světě, ať to bude kluk nebo holička 🙂

crca
4. srp 2010

Ahoj,tak já když čekala dvojčátka,tak jsem chtěla vědět co to bude,ale nakonec to bylo i spřekvapením,Matýska jsme věděli hned od začátku,ten ty nožky roztahoval o 106 😀 a zmílit se nedalo 😀 😀 ,ale u Michalky jsem to do porodu vůbec netušila,nikdy se neukázala!!! 😅 Ale tipovali dr. taky na 90%kluka a když mě vyndali první holčičku a řekli mě to,tak jsem myslela,že to říkají někde vedle 😀 😀 (měla jsem císařský)a ona byla moje cácorka,takže jak už jsem psala i do jiných příspěvků.......,když jsem psala že už jsme na světě a jmenujeme se Matěj a Michalka,tak mě chodili zpětně sms,že jsem se ale přepsala,že jsem napsala Michalka 😀 😀 (druhého jméno na kluka jsem měla Michal)
Já jen řeknu za sebe,že obdivuju maminky co to vydrží a nenechají si to říct 😅 Já jsem to chtěla vědět hned od prvního utz kdyby to šlo 😀 😀 ,ale ať je to,co je to,hlavně ať jsou miminka zdravá!!!! 🙂

eriana
4. srp 2010

My jsme si pohlaví říct nenechali, ani rodina to nechtěla vědět, že si počkají na překvápko. Nicméně intuice byla a jak se ukázalo v březnu, byla správná. Ale nedokážete si představit tu nádheru, když mi dojatý a skoro brečící přítel šeptal do ucha "lásko, máme chlapečka" 😉

luckaa
4. srp 2010

Tak my to máme tak,že u prvního jsme to chtěli vědět a přáli jsme si holčičku a vyšlo to a teď jsem těhotná po druhé a necháváme si to jako překvapení,byli jsme i na 4D UZ a vydrželi jsme si to nenechat říct,i když u nás je pevnější v tom rozhodnutí manžel...mám sice svůj tip,ale uvidím jestli vyšel až na sále(snad to vydržíme si to nenechat říct)
Je fakt,že to nakupování je trošku těžší,už jen v tom,že když vidím něco krásného klučičího nech naopak dívčího,tak že to nemůžu koupit,protože nevím,ale taky očekávám to,že na tom sále to bude o to umocněnější a snad se i ta bolest bude líp snášet,když už se to sladké tajemství dozvíme 😉 😵

miona
4. srp 2010

Ahoj, jojo, první jsme si říct nechali a teď u druhého máme překvápk ..určitě to bude na sále větší "adrenalin" a i příbuzenstvo je natěšený jak sáňky na zimu 😀 Je to fajn nechat se překvapit. A musím i říct, že největší touho to vědět mám až teď těsně před porodem, do tý doby jsem byla relativně jakože v klídku 🙂 Co se týká oblečku..tohle mě nepálí, naštestí první byl kluk, takže případná holčička v modrém není problém 😉

janicka006
4. srp 2010

tak my jsme to sice vědět chtěli,ale máme obrovskou stydlínku plus paní doktora předpotopní UTZ,takže jsme to jen tak tušili,ale nevěděli na 100%.
Musím říct,že vydržet čekat a dozvědět se to až na porodním sále musí být nepopsatený pocit....ale je to asi jenom pro "silné" povahy..já bych to nevydržela☹(((

renush
4. srp 2010

rodím asi za 2 týdny a nenechali jsme si to říct, sice mám jen neutrální oblečení, ale po porodu to hned doženeme 🙂
necháme se překvapit 😉

monik76
4. srp 2010

u prvniho jsme si to nechali rict proste jsem byla desne natesena a asi bych to nevydrzela u druheho manzel nechtel vedet co to bude mne to bylo celkem jedno ale vydrezela jsem az do konce nicmene nejak jsem tusila ze to bude holka a kdybych nahodou jeste byla nekdy tehotna tak bych to zase vedet nechtela 😉

ia.
autor
4. srp 2010

holky díky nějak mě to utvrzuje v tom si to nenechat říct podle toho, co tady píšete. Teda já ještě nejsu těhotná, takže nějaký ten pátek na rozmýšlení mám 😀

mmorgana
4. srp 2010

Naše vytoužené miminko bude taky překvapení 😎 Myslím, že je to jedno z nejkrásnějších překvapení v životě 😵

schnek
4. srp 2010

prvně jsme byli zvědaví, taky kvůli nákupům, podruhé jsem to ani moc vědět nechtěla, tedy moc jsem doufala v děvče a nechtěla jsme se zklamat a miminko tím trápit. ale mm to nevydržel a dr se zeptal... no, zklamání bylo velký a bylo mi to potom moc líto. Teď se necháme překvapit a je to. Co se nám narodí, to budeme mít, budeme ho milovat bez ohledu na pohlaví 🙂 Je to taková příjemná nevědomost. Navíc nás nedrtí babičky, že čekáme to nebo tamto... prostě miminko a hotovo 🙂

nevestinka2010
4. srp 2010

my pohlavi take nechceme vedet, chci si uzit to prekvapeni pri porodu, manzel dostane za ukol mi sdelit, co mame... veci budem kupovat neutralni a pak se dokoupi, co bude potreba...

jabber
4. srp 2010

My jsme si to nenechali říct ani u prvního dítěte a nechceme to vědět ani teď 🙂 Vědět to dopředu mi přijde jako dostat rozbalený dárek 🙂 Všichni mě tipují na kluka, ale to mě napoprvé tipovali taky 😀 😝 😀 Máma mi tuhle řekla, jak mě obdivuje, že to vydržím a říct si to nenechám (po AMC to má doktor v papírech na 100%), že to by nikdy nevěřila, protože ví, že jsem od mala šíleně, ale šíleně zvědavá 😀 Ale musím říct, že tohle překvapení a tajemství ve mě tu neodbytnou touhu to okamžitě odhalit, nevyvolává 🙂 😵

kikipolka
5. srp 2010

my jsme si to nechali říct u obou dětí,ale rodině jsme to neřekli aby všichni měli překvapení,věděli jsme to jenom já a MM,a jsem ráda že jsme to vydrželi nikomu neříct,bylo to super překvapení a každý tipoval

ia.
autor
6. srp 2010

schnek: právě mám stejný důvod jako ty...moc si přeju holčičku a nechci to "obrečet" a tím ublížit miminku v břiše. Až ho porodím, tak mi bude fuk, jaké pohlaví mi řeknou, pže budu plná euforie, štěstí, že to máme za sebou a že je to zdravé...akorát manža to chce vědět, takže doufám že se nepřeřekne...

sova33
6. srp 2010

My si to necháme jako překvápko, ale je pravda, že celá rodina to z nás pořád tahá, co to bude a jaká budou jména a tak podobně. Kdybychom si to nechali říct, nevydržela bych to tajemství udržet.