Nechci antikoncepci, jen to "hlídat". Dítě zatím ne

mia4
30. led 2009

Ahoj holky,

ať hledám v tématech jak hledám, nikde jsem nenašla diskuzi o "problému", který teď řeším já (momentálně my s manželem). Momentálně dobírám poslední plato HA, o miminko se zatím snažit nechceme, protože není vyřešené bydlení a tak kvůli tomu musíme počkat. Plánovali jsme si, že bysme se mohli začít snažit v létě, jenže situace s bydlením nevypadá tak růžově, jak jsme si to představovali a tak ani nevíme, jak se to vyvine. Nevím, jestli si mám nechat předepsat další HA na tři měsíce a pokračovat s práškama a nebo jestli mám vybrat tuhle a pak si to prostě "jen hlídat" a nechat tělo pomalu, ale jistě očistit od hormonů a až budem chtít opravdu začít, tak na to pak už je vlítnem a bude 😀 ráda bych znala vaše názory, popř. jestli jste některá v této situaci, že HA neužíváte, jen to "hlídáte" a ono to funguje,...... díky moc 😉

martinka79
30. led 2009

já vysadila HA a vlítla nato žádné čištění ono když to nechce jít tak to nejde a tělo smao ví kdy jak se zadařit. 😀
hlídat to bych tedy nedělala,ale je to věc názoru. 🙂

ygreen
30. led 2009

mia: myslím že už si novou HA neber - alespoň si vyčistíš tělo od hormonů 😉 přestaň brát HA, dopuj se vitamínama pro snažilky a s manželem si dávejte pozor. My s manžou si dáváme taky pozor, páč prezervativy pro nás nejsou 😉 a v pohodě 🙂

martinka79
30. led 2009

a už tu je jíný názor. 🙂

mia4
autor
30. led 2009

prášky už beru pomalu 8 let a mám takový obavy, aby nám to potom šlo 😖 slyšela jsem o nějaké mastičce jako antikoncepce, ale moc bych tomu teda nevěřila 😕

pikkumyy
30. led 2009

mia: ja bych byt tebou vzala jeste jedno baleni - ty 3 mesice uz te po 8 letech nevytrhnou, ne? (a asi byste z toho byli zbytecne ve stresu) Ja jsem brala ruzny HA skoro 10 let a otehotnela jsem asi 2 mesice po vysazeni (nektery HA se davaj, aby se srovnal cyklus a teda pro podporu otehotneni)

terkajesterka
30. led 2009

já jsem otěhotněla okamžitě po vysazení - sylšela jsem, že tělo je "nadržené" a že se snadněji otěhotní. Proto bych si to vysazení asi rozmyslela, pokud nemáte situaci vyřešenou a jakmile se to vyřeší, tak šup na to 😉

mia4
autor
2. únor 2009

holky díky za názory, zatím jsem slyšela jenom, že bych měla vysadit a alespoň 3 měsíce se nechat jakoby očistit a pak se teprve začít snažit, jenže když nevíte co bude. Kdybych věděla, že to klapne na 100%, tak bych klidně přestala, ale takhle budu v HA asi pokračovat 😒

helcah
2. únor 2009

Miia4 - ptala jsem se na to čištění doktorky a prý se to doporučovalo dřív, když byly antikoncepce ještě trochu jiné. Dnes není nutné po vysazení 3 měsíce čekat, ani se to nedoporučuje. Já jsem brala HA 10let a otěhotněla jsem měsíc po vysazení 😉

martinka79
2. únor 2009

no já je brala též dlouho vysadila jsem a nic a stejně to nebylo léky. hele než riskovat a žít v napětí a při milování mít hlavu zda se to náhodou neseklo v době civilizace bych jako neřešila. Já otěhotněla u dr. hned po vyndání tělíska. 🙂

iris
2. únor 2009

já brala HA 9 leta otěhotněla jsem 3 měsíce po vysazení, žádné čištění, jen jsem brala kyselinu listovou

mobina
2. únor 2009

Mio ta mastička se jmenuje Pharmatex. Já jsem vysadila a hned jsme na to vlítli. Nějaké čištění od hormonů je babský drb. Mě ale bohužel stávkovalo tělo. Neměla jsem MS ani ovulaci. Trvalo rok než se zadařilo.

mia4
autor
2. únor 2009

mobi: z toho mám taky strach, že tělo bude stávkovat a než se to dá do pořádku bude to trvat 😅 ale jelikož jsem měsíčky měla vždycky pravidelně (a to i před tím, než jsem začla brat HA), tak snad to bude OK

zdenicka
2. únor 2009

My vysadili, dávali si 3 měsíce pozor, abych se očistila, pak jsme na to vlítli a hned jsem byla v tom🙂)

foogy
2. únor 2009

mia4 - já vysadila HA, protože už jsme chtěli baby, ale nezadařilo se a my se vrhli do podnikání a tak jsme snažení stopli a používáme globule Pharmatex a nemůžu si je vynachválit. Pač se mi znovu do HA nechtělo, protože se mi skoro rok srovnávala MS. Takže já radím čípky 😉