Nedodělaná střední. Jak je to s uznáním předch. studia?

lu24
27. led 2011

Zdravím vás maminky, z vlastní hlouposti jsem nedodělala gympl a odjela do zahraničí 😒 Teď bych se chtěla vrátit zpátky do školy, dodělat maturu a pak hurá na vysokou 🙂 Na gymnázium jsem ukončila 4 ročník, tak se chci zeptat : Nevíte někdo jak je to s uznáním předchozího studia?? Myslím tím, lidé s výučním listem můžou jít na 3-leté nástavbové studium, ale na to se asi můj "úspěch" na gymnáziu nevztahuje??? Nevíte někdo??? Chce se mnou jít ještě jedna maminka co má jen 3 dokončené roky, jak je to u ní??? Chystám se na obor veřejná správa... Za každou radu předem děkuji 🙂

lu24
autor
27. led 2011

Maminky, popřípadě nějaký web, kde se dají sehnat informace....... díky

bellka
27. led 2011

@lu24 ahoj...doufám, že je to tak, jak to teď napíšu, protože chodím zrovna do školy s jednou holčinou, která taky odjela pracovat do zahraničí a proto tady nedodělala školu. Nevím jak dlouho jsi ze školy, ale dneska by ses musela vrátit zpět ke studiu do dvou let k pokračujícímu studiu, jinak jestli je to dýl, musíš začít znovu od I. ročníku, pokud teda náhodou není někde možné si dodělat rozdílové zkoušky a jít rovnou do vyššího ročníku 🙂

lu24
autor
27. led 2011

@bellka ojoj :/ tak u mě je to delší doba než dva roky 😖 zatím to vypadá na 5ti letku 😅

bellka
27. led 2011

@lu24 ale jak jsem psala, nevím to úplně přesně, jenom co vím od spolužačky, že školu můžeš přerušit na 2 roky a pak se vrátit, tak se zkus, když tak poptat někde přímo na nějaké škole a jinak, těch 5 let uteče jako voda 😉

janicavopica
27. led 2011

@lu24 nejlepsi bude zavolat do te skoly, kterou chces zacit sutdovat a zeptat se na to a osvetlit jim tvuj problem 😉

lu24
autor
27. led 2011

Hned zítra jdu volat ;) dám vědět jak jsem dopadla, držte mi palce 😉

berenika39
27. led 2011

@lu24 ahoj, není to sice úplně stejný problém, ale princip ano....syn se takhle přesouval s přestávkou z gymnázia na cestovní ruch, a bylo to jinak, než kdyby chtěl jít na jiný gympl. je to indivindi, každá škola má jiné podmínky. skončil ve druháku, nabídli mu varianty - bud znovu od začátku bez zkoušek nebo vyrovnávací zkoušky a opakovat jen druhák. jediné řešení je zjistit si to přímo na té škole. tak at ti to vyjde a dostuduješ ve zdraví🙂))))

mmmk
29. led 2011

@lu24 Co zkusit nejaky ten svindlkurz na soukrome stredni? Myslim, ze ve skolskem zakone je totiz, ze se muzes vratit ke studiu po dvoulete pauze. Pokud mas dokonceny 4. rocnik, mohli by ti to na soukrome vzit a jen bys tam treba rok chodila a pak maturovala.