Nedokážem žiť vo svojom manželstve. Čo mám urobiť?

paganson
10. říj 2009

Dobrý deň. Pozdravujem všetkých účastníkov fóra, dlho som hľadal na nete, keďže naživo s odborníkom som zatiaľ nemal silu tieto veci riešiť. Mám problémy v manželstve, ktoré trvá ešte len 1,5 roka, s manželkou sme mali krízy aj kým sme spolu chodili, no neviem, stále som veril, že manželstvo a dieťa všetko zmení, že je ešte len mladá a má horúcu hlavu, máme spolu 15 mesačnú dcérku, ktorú obaja ľúbime. Moja žena je tá najlepšia a najpozornejšia matka na svete, to môžem zodpovedne povedať, že aj keď má toho niekedy už plné zuby, lebo určite to nieje ľahké starať sa o dieťa, je absolutne v tejto sfére zodpovedná a starostlivá. Nemôžem povedať, že k sebe už nič necítime. Ale môj problém je v tom, že extrémy v našom vzťahu sa stále opakujú. Bývame zatiaľ provizórne v jednoizbovom byte, ja pracujem, manželka je s maličkou na materskej a možno aj to nepridáva na spokojnosti, no ja nevládzem znášať extrémy a urážky z jej strany. Niekedy to vo mne vrie, dvíha sa mi tlak a som nešťastný. Manželka je stále tvrdohlavejšia a správa sa ku mne ako k špine. Asi som urobil chybu, že som bol v rámci dobrých vzťahov a zaľúbenosti ústupčivý a pri urážkach a veciach, ktoré si dvaja ľúbiaci sa ľudia nehovoria som vždy ustupoval keď sa pritúlila alebo plakala, že ju to mrzí, povedal som jej nech nabrúsený jazyk nepoužíva ako nerozvážna pubertiačka, ale vždy si premyslí aké dôsledky môže mať to čo povie, lenže vždy aj po sľuboch to bola opäť tá istá pesnička, niekedy aj za pár dní. Myslím, že manželstvo je o pravidlách, a tie sa musia dodržovať, inak ani láska nepomôže. Najhoršie je to s rodinou, manželka má rodičov v zahraničí, a moja rodina býva pár kilometrov, keď sem často chodili a zaujímali sa veľa krát ich v neprítomnosti urážala, ba až nadávala, len preto, že sem stále lezú, a jej rodičia sú ďaleko, že to nieje fér, pritom ona chcela ísť ku mne preč zo starého mesta, a zrazu je to problém, potom keď naši ustúpili a prestali k nám chodievať respektíve chodili len zriedka, tak sa to otočilo, zrazu ich nemala rada, lebo je vraj doma sama, nikto k nej nepríde, nikto jej nepomôže s malou....nevládzem to riešiť, a niekedy mám na mále keď sa mi vysmieva do očí, dvakrát som mal na mále aby som neurobil to čo najviac odcudzujem a neudrel ju, zbalil som si veci a odišiel domov, hneď ma začala osočovať, že som hrdina čo vie iba odísť k rodičom a vydierať ma že som sa vykašľal na rodinu, potom plakať a volať ma nazad, že sa zmení, že si stanovíme pravidlá.....no teraz je to opäť o tom istom, niesom ideálny, niesom bohatý, možno som niekedy lenivý, a uzavretý, ale urážky na mňa a moju rodinu a ešte vtedy keď sa hádame my a nesúvisia s tým naši, veď to je extrém, je to moja krv, vždy keď prišli jej rodičia, snažil som sa robiť maximum, venovať sa im, byť pozorný, a ona to nedokáže pri mojich....a navyše sa vysmieva ako pri mne všetko pokazila, že sa mohla mať inak, a byť niekde inde nebyť mňa, a po tomto výsmechu si myslí, že stačí večer prísť do postele, pritúliť sa a hrať neviniatko, so slovíčkom prepáč a žiadnou dlhodobou zmenou?....Už pomaly ale isto psychicky upadám a nedokážem žiť v manželstve bez úcty a tolerancie, hoc by v ňom aj bola láska......preto vám chcem veľmi poprosiť o akúkoľvek radu a názory, lebo už vážne uvažujem o rozvode......ďakujem

pheva
10. říj 2009

Tvoja zena ma poriadnu depku. Necuduj sa dieta, domacnost stale to iste dookola....Navrhni jej ze malu date do jasliciek na niekolko dni v tyzdni a nechaj jej priestor na oddych. V pripade nech si najde nejake zamestnanie ak sa jej pravdaze tato myslienka paci. Alebo ak by mohla tvoja mamina malu postrazit ( obcas) tak by to mozno tvojej zene pomohlo.
😉

lenkavano
10. říj 2009

paganson nevím jak dobře poradit snad jen aby sis se ženou sedl a v klidu ale neústupně si s ní promluvil.nijak věci nezaobalovat a narovinu říct co tě trápí.držím pěsti 😉

vevusiatko
10. říj 2009

Pagansom ja si myslim, ze problem je prave v tom ze casto a lahko odpustis...Skus vydrzat dlhsie 😉 To je asle iba moj nazor . Snad sa to da dokopy....
My sme to mali podobne. U nas chlap zo zaciatku ustupoval vo vsetkom a teraz sa prave preto zvykneme hadat nie som zvyknuta, ze on si otvori usta

krpito
10. říj 2009

dievčence a ktorá žena nemá občas depku z toho, že je na MD ? A vždy to budete rešiť tak, že dať do jaslí, alebo nech postráži starký, starká ? Preboha, veď keď zistím že som tehotná musím si v hlave usporiadať, či som schopná sa o dieťa postarať, či mám 20, 25, alebo 30 a viac rokov a ak toto neviem uniesť, tak to riešiť inak 😉 to nie je len splodiť dieťa, alebo treba mu dať aj lásku, výchovu a občas sa preniesť cez depky. A ak to nejde, sú tu aj odborníci. Poznám maminy, ktoré ich navštívili a potom problémy zvládli. Takže hlavu hore a riešiť 😉

vevusiatko
10. říj 2009

Krpito uplne s tebou suhlasim. Uz som to raz pisala dieta su starosti aj radosti 🙂
Inak mne malu ma kto postrazit a aj to vyuzivam casto ale tak mna vyslovene o to rodicia alebo svokrovci prosia 🙂

dukie
10. říj 2009

paganson: Z toho, co popisuješ, se mi zdá, že Tvoje žena není prostě spokojená se svým životem. Moje rada - hledat, v čem je problém. Může to být, jak už tady holky psaly, "jen" tím, že je na mateřské, tj. doma s dítětem, sama. To pro žádnou z nás není snadné.

Mohu-li mluvit ze své vlastní zkušenosti - nechybí mi kariéra ani peníze (myslím, že jsem v profesním životě došla tam, kam jsem potřebovala, nic mi neuteklo...), ale během prvních měsíců s miminkem doma mi hrozně vadilo, že už to nejsem já, měla jsem pocit, jakobych se změnila na něco, co existuje vlastně jen kvůli dítěti. A zcela otevřeně, ač mám našeho synka velice ráda, tehdy mi to připadlo, jakoby dítě byla koule na mojí noze. Nikam se bez něj nehneš, musíš mu být stále k dispozici, neustále myslet na to, jak všechno stihnout, jak být vždy ve správnou dobu na takovém místě, kde ho můžeš nakojit nebo nakrmit... a už "nikdy" nemoct svobodně jít třeba večer do divadla atp. No popisovat to tu všechno snad ani nemusím. Každopádně pro mě tohle bylo fakt strašný. 😝 Měla jsem pocit, že jsem prostě ztratila sama sebe. To pro žádnou maminku, kterou tento pocit potká, není snadné. Pomůže dát jí čas jen pro ni samotnou - pohlídat dítě, příp. zajistit pohlídání, aby si mohla zajít ke kadeřníkovi, na manikúru, s kamarádkou na kafe, do kina... nebo jen tak projít obchody... prostě aby mohla žít i jako žena "nematka". 🙂

Taky to může být tím, že jí chybí její rodina. Možná. Těžko říct. To bych pak zkusila zajistit v rámci možností vzájemné návštěvy co nejčastěji. 🙂

Také to může být finančními potížemi. Nepíšeš, jak to finančně zvládáte. Některá maminka to těžce nese... bohužel, je taková "hloupá" doba, kdy některé maminky musejí mít to nejdražší a nejkrásnější (kočárek, zavinovačky, lahve na pití, fusaky...) a ostatním maminkám, které na to třeba nemají dostatek financí (nebo je pro to nehodlají obětovat - můj případ), to dávájí dost najevo. Opět ze své zkušnosti - odmítla jsem dát za kočárek víc jak 10 tisíc, takže jsme pořídili takovou "střední" třídu... řekněme. A přiznám se, že čas od času mi pohledy některých maminek v parku, ze kterých zřetelně čteš opovržení, docela vadí, aniž bych se řadila k těm "slabším" povahám, které to nedokáží rozdýchat a myslet si svoje... Z toho taky může plynout určitý nepříjemný pocit, který pak v duchu partnerka neustále přetřásá a nakonec z toho viní partnera, že jako nevydělává dost... aniž by to byla schopná přiznat sama sobě, natož jemu. Může to být každopádně zdrojem Tebou popsaných potíží ve vztahu. A je to pochopitelné, protože žijeme v konzumní společnosti a ne všichni dokáží být dost silní, aby tomu tlaku "značkovosti" odolali... 😝

Problém může být prakticky kdekoli. Rozhodně bych nad tím zkusila přemýšlet... protože pokud někde něco takového je, dá se s tím něco dělat. Třeba by pomohl i nějaký ten odborník. Zkuste někam zajít. Třeba je to opravdu něco, co ani sama sobě nechce přiznat, natož aby Ti to řekla. Třeba to ani sama neví. Byla by škoda přijít pro nějakou hloupost o manželství...

No a pokud nic nepomůže, pak bych opravdu byla tvrdá a odešla na delší čas. Vydržela to. Aby viděla, že to myslím vážně. Aby ztratila jistotu, že se omluvou vše zase napraví a já se vrátím a zase mě bude moci urážet a chovat se jako trdlo. 😝

Držím pěsti. 🙂

Jo a možná by nebylo od věci, pokud by se Ti to zdálo moudré, zkusit zapojit její rodinu. Prát špinavý prádlo mimo vztah sice není úplně normální, ale někdy to může pomoci. 🙂 Pokud jsou její rodiče normální, mohou na ni vhodným způsobem (určitě svou dceru dobře znají) zapůsobit. 🙂 Já naštěstí od manžela takové chování neznám, ale když čas od času nechápu jeho posuny v hlavě a nedaří se mi přimět ho k lepšímu řešení, tak je tchýně (velmi rozumná ženská) výborný spojenec. 🙂 Narozdíl ode mne nemá problém mu na plnou pusu říct, že je úplně blbej, když je to potřeba. 😀 Tak třeba by mohlo pomoci i něco takového. 🙂

duska1122
10. říj 2009

a mozes nam napisat kolko ma zena rokov?

emyly
10. říj 2009

hm ja si myslím pravý opak toho čo tu píšu mnohí.... myslím že tvoja manželka si neváži to čo má... v dnešnej dobe je veľmi ťažké nájisť zodpovedného,citlivého a rodinne založeného chlapa... ked vidím niektoré ženy ako doslova "zametajú" s tými svojimi polovičkami, mám chuť im požičiať toho svojho...už čoskoro bývalého...hned by zistili že to čo majú doma, je poklad...občas som bola ja v presne takej úlohe ako ty teraz, sedem rokov sa prosiť o lásku a z druhej strany počúvať len urážky,vulgárne slová...nik nevie kolko som sa nasužovala,kým som dospela k takémuto rozhodnutiu.... už to že ti žena vulgárne nadáva, svedčí o tom že z jej strany je to len zneužívanie tvojej dobroty....a to že je na MD....ako tu už bolo napísané, ked otehotnie, má čas sa pripraviť na to že to nebude jednoduché...ja som od narodenia všetkých detí bola dá sa povedať na ne sama, nikdy som nemala čas na seba, ale ani som ich nikdy nedávala kade tade, len aby som si "oddýchla".. sú to moje deti a preto len ja musím znášať aj to, že občas to je o nervy... ano depky sú, ale pokial o nich hovorí,poplače si,a bude dobre....tak to sa dá zvládnuť, ale aby ťa urážala len preto že sa práva cíti zle....no ja neviem, ale myslím že keby ťa ľúbila tak vrúcne ako možno ty ju, nebola by takáto....hold - to je môj názor 😎

lenkavano
10. říj 2009

Z jedné části se musím přidat k emyly opravdu není zrovna štastné pronášet výčitky kde mohla být kdyby.....je to dost zlé a už to s láskou a poutem nemá nicmoc společného.mám 4děti,manžel jezdí kamionem takže jsem povětšinou sama a někdy je to opravdu dost náročný.nikam nechodím abych se odreagovala,když manžel přijede jsem raději s ním než abych někde byla s kámoškou a on hlídal.ale ikdybych padala na hubu tak by mě nenapadlo říct kde bych byla kdyby...

sasulec
10. říj 2009

paganson,ona nechodi takto na kona?ved ked prelistuje nejaku tu stranku tak urcite najde aj nejaku kamku od vas z blizka..teda ja keby mam byt zavreta doma,asi ma tiez trepne..no a mala je tak naucena,ze sme v lete boli takmer cele dni doma,ze sa teraz doma od nudy nahaname okolo fotelky..no to ale fakt 😉
skus ich aj ty niekam bravat,najdite na nete nejake decke centra,kde zajdete spolu,isto jej bude tvoja zvysena pozornost lichotit 😉 v zimnych mesiacoch cez vikend abo ked mas volno behnite na krytu plavaren,alebo su centra,kde sa chodi cvicit s detmi..urcite ak prides s tymito napadmi trkne jej ze mas o obe zaujem a nieco vam bude vyhovovat..
nam sa ovecili prechedzky po parku,zbieranie listov,zaludov,gastanov,mozte si to doma trebars niekde vystavit,urobit nastenku,zase vsetci traja spolu..a co tak Zoo? to by bolo fajn..hm?celodenna prechadzka s kockami 😅
nieco vam snad s mojich rad zapasuje..hlavne musite zahnat nudu a bude fajn 😅 drzim paste 😀

sasulec
10. říj 2009

oprava..v lete sme boli cele dni vonku 😉

monikapok1
10. říj 2009

Já si nemyslím, že ani deprese na md, nebo nedostatek peněz, nebo nespokojenost či cokoliv jiného opravňuje ženu (nebo i muže) chovat se k protějšku jak je výše popsáno.
Tvoje manželka se chová jako sobecký, zlý člověk, který vidí asi jen sám sebe (nemluvím o vztahu k dítěti) a podle toho bych se k ní chovala i já. Nastavila bych pravidla a pokud by je dál porušovala, tak bych to nějak řešila.
Druzí si k nám dovolí jen to, co jim sami tolerujeme a jejich osobní hranice končí tam, kde končí oni sami.
Ale deprese, nebo pocit, že jsem ztratila kvůli dítěti sama sebe - to je divná omluva pro sprosté chování k druhým lidem. Snad by každá ženská měla vědět, co dítě obnáší...

sasulec
10. říj 2009

podla mna je v tom kusok sebeckosti,skratka jej chyba to,ze uz nieje tvoj stredobod pozornosti.. 😒
ale keby ste si urobili par pknych spolocnych chvilok tak by videla,ze je vsetko fajn aj v trojke 😅
vela zien sa stazuje,ze len doma sedi s dietatom,ja som sl.mami tak co? chodim von s kamoskami,ale tiez ticho zavidim,ked spominaju,ze boli s muzom a malym na vylete tam alebo tam.. 😅
podla mna by sa to vsetko utraslo,len trochu snahy to chce,nie len rezignovat pri malom neuspechu 😅

diddi
10. říj 2009

tejto a podobnym temam neverim....novy nick,jeden prispevok,ziaden album ani pas....paganson,nevola sa tvoja manzelka Martinka?...alebo Martinka,nie si to nahodou ty?...uz ste si 3x menili nick medzi sebou a hrali divadielko... 😉

emyly
10. říj 2009

sasulec - prepač, ale musím ti oponovať.... zakladateľ témy nerieši problem, že spoločné chvílky nie sú, alebo že nechodia nikam, skôr rieši to, že jeho žena sa k nemu správa katastrofálne....čo z toho, keby si aj niekam zašli všetci spolu....ked polovicu spoločne stráveného času bude ona len nadavať a frflať na všetku jeho snahu....

emyly
10. říj 2009

diddi - aj mňa to napadlo, ale jeho príspevok nemá gramatické chyby...ako tie predtým čo tu už boli... 😉

diddi
10. říj 2009

mozno mal rychlokurz pravopisu,alebo pisal so slovnikom

emyly
10. říj 2009

možno.... 🙂 uvidíme čo sa z toho vykľuje dalej....

diddi
10. říj 2009

napise jeho zena,alebo opacne....fakt nechapacky z nich

sasulec
10. říj 2009

podla mna to je dosledok,ze sa tak chova..dosledok toho,ze je nevyrovnana ze uz nieje stredobod.. 😅

sasulec
10. říj 2009

kazdopadne sa niekomu rada zide,kto si precita..hm? 😉

macka01
10. říj 2009

Ja k tomu len toľko poviem,milý zakladateľ témy,máš čo si chcel.Svadba ani dieťa nikdy nevyriešia problemy,skor sa ďalšie nakopia.Rozmaznal si si ju,ustupoval si tak čo terasz chceš?Sprav si poriadok doma a žene daj jasne najavo,nech sa spamätá ak chce žiť s tebou.Rozmaznanú Káču nájdeš kde chceš 😝 Prepáč,ale treba ti otvoriť oči.Vyhovárať sa na depku,to môžme občas všetké,ale to nam nedovoľuje byť drzý,osočovať ....

emyly
10. říj 2009

sasulec....ano, z každého rožka troška, nech si dotyčný vyberie... 😅

emyly
10. říj 2009

macka01 - rozmaznaná...to je to správne slovo 🙂

macka01
10. říj 2009

inač ak nešťastnik nahodou patrí do skupiny tých,čo si príbehy vymýšľajú a potam sa na tom bavia,myslím si,že su to nevyrovnaní ľudia,trpia menejcennosťou tak aspoň takto,v anonymite si chcú niečo dokázať.Netreba im nadávať,treba ich poľutovať.Aj keď netajím,že som si minule ponadávala aj ja,ale keď sa nad nimi zamyslím,tak len ich poľutovať ☹

sasulec
10. říj 2009

keby aj mna mal kto rozmaznavat,aspon chvilu.. 😅

diddi
10. říj 2009

to je pravda....i ked,ja uprimne lutujem ludi,ktori mi za nieco stoja...a k takymto neprechovavam ziaden svoj cit,su pre mna zbytocni....a....nie je nic horsie,ako byt zbytocnym 😒

macka01
10. říj 2009

presne,si ľudia neuvedomuju,že raz sa spamätajú a nebudú mať vedľa seba nikoho,nie len na to aby sa zas mohli na niekom vyvršiť,ale hlavne niekoho o koho by sa mohli oprieť.Každy smerujeme niekam,a sami si určujeme smer aj cieľ.Len tak mimochodom,kde je zakladateľ?Žaby dvíhal morálku svojej polovičke? 🙂

macka01
10. říj 2009

ojoj žaby miesto žeby 😀

paganson
autor
10. říj 2009

pre diddi a macka01: napísal som sem preto, že neviem kam sa mám už obrátiť a k psychológovi naživo je mi ísť trápne, áno dnes som napísal prvý krát, a možno napíšem len párkrát, keďže pracovne ani časovo nestíham behať po fórach, a o stránke viem preto, že moja žena tu párkrát bola a vygooglovalo mi to aj témy o manželstve. Kvôli tomu, že svoj názor som preferoval anonymne, aby som sa dozvedel názory iných rodín, a nie aby ma žena vysmiala, že riešim problémy s cudzími ľuďmi, preto si nehodlám vyplniť profil, ani pridávať fotky. A rýchlokurz gramatiky mi netreba, na strednej som obstál našťastie vždy s 1 🙂