Nejkrásnější řecký ostrov, poraďte

efes
13. kvě 2013

Holky cestovatelky řeckem, můžete mi prosím poradit, na který řecký ostrov se máme v létě vydat? Jedeme sami dva s manželem a chceme si to užít. Písčité pláže, čisté moře, taverny, obchůdky, procházky, romantika...
díky za vaše tipy 🙂

barborka09
13. kvě 2013

@efes Byla jsem na Krétě (2x), Rhodosu a Kosu. Nejvíc se mi líbil Rhodos, pak Kos a nakonec Kréta. Ze všeho nejvíc bych však chtěla navštívit Zakynthos, tak snad se tam někdy podívám.

ludva
13. kvě 2013

Thassos a jih Kosu 🙂

misulinka44
13. kvě 2013

My byli na Kosu na svatební cestě 🙂 Je to krásný ostrov, byli jsme na výletě po celém ostrově a nádhera🙂 příroda, památky, nádherný moře🙂

pajenka
13. kvě 2013

Má srdeční záležitost je Korfu a pak jsme byli ještě na Rhodosu, tam je taky krásně 🙂 určitě neuděláte chybu s žádným řeckým ostrovem 😉
Ale mohla by poradit @athens26 Evi, kde je nejhezčeji? 🙂

athens26
13. kvě 2013

@efes jeee tak jestli jedete sami dva tak urcite Santorini, je nadherny, romanticky, proste pro me zatim nej recky ostrov 😉

p_ch
13. kvě 2013

@efes my byli na Chalkidiki ale hodně mě láká Zakynthos ( nevím jak se píše)

andy80
13. kvě 2013

Rhodos, Kos

aaa
13. kvě 2013

Lefkada 😵 😵

efes
autor
14. kvě 2013

@athens26 a jsou na Santorini hezké pláže? Mě trošku odrazují debaty, že pláže nic moc...páš pls pár fotek pláží???

efes
autor
14. kvě 2013

@aaa Lefkádu už mi taky pár lidí doporučovalo. Je tam prý krásná příroda 🙂

aajda
14. kvě 2013

1) jednoznačně Lefkada, 2) Korfu, 3) Rhodos, Zakynthos si mi líbil trochu míň, Kréta se mi nelíbila 😅

athens26
14. kvě 2013

@efes nejsou tam typicke plaze, dlouhe x km a narvane turisty, jsou to jakoby mala zakouti, me se to moc libilo, je to romanticky 🙂 Na Lefkade je taky moc hezky, jinak ostrovy jako Rhodos, Zakynhos, Korfu jsou hrozne turistické, Řecko má mnohem mnohe krásnější ostrovy 😉 a ještě doporučuji nejezdit tam v srpnu, to mají všichni řekové z pevniny dovolenou a vyrážejí na ostrovy 😉

aaa
14. kvě 2013

@efes Byla jsem na hodně místech v Řecku, ale jen na Lefkadě jsem zažila nádherné bílé pláže, tyrkysovou vodou a nikde ani živáčka 😉 . Doporučuju červen nebo začátek září, kdy je tam méně lidí a konkrétně letovisko Vassiliki, je nejlepší pro vyjíždění na krásné pláže na západním pobřeží 😉

efes
autor
14. kvě 2013

@athens26 Jéééé to je náááádhera 🙂 máš ještě nějaké??? Klidně do IP 🙂

efes
autor
14. kvě 2013

@aaa jo, četla jsem že západní pobřeží je krásné. Prý bílé skály a hodně zeleně.

efes
autor
14. kvě 2013

takže můj výběr se pravděpodobně zúžil na Santorini x Lefkáda... Je paradox, že každý ostrov je úplně jiný. Jeden vyvřelý kráter, kde toho moc neroste a druhý celý zelený 🙂

efes
autor
14. kvě 2013

@aaa a nebylas náhodou na ostrově Ios, když jsi psala, že jsi byla na hodně místech? Já teď viděla nějaké pláže a taky vypadaly hezky 🙂 Ale je dražší ☹

efes
autor
14. kvě 2013

@athens26 půjčili jste si auto nebo motorku? nebo jste jezdili na výlety s cestovkou?

aaa
14. kvě 2013

@efes Ne, ale byla jsem na Santorini. Krása, ale jen na výlet na jeden, max dva dny. Všude davy lidí, žádné pláže. Jako je to krásný, stojí to za vidění, ale je tam příšerně draho a fakt to celé prohlédneš za jeden den. Nedovedu si představit strávit tam dovolenou. Ještě můžu doporučit jižní Krétu, Paleochora. Tam jsou taky nádherné pláže bez lidí, dá se dojet do zátoky Balos, koukni na net na fotky. Asi nejmíň se mi líbil Lesbos. U mne zůstává jednička Lefkada 😵 😵 . Zkusím vyhrabat nějaké fotky 😉

aaa
14. kvě 2013

lefkada 😵 😵 😵

aaa
14. kvě 2013

jižní Kréta

efes
autor
14. kvě 2013

@aaa WWWáááuuuuu ta lefkáda je náááááááádhera 🙂 týýýýý jo, tak to je skoro ráj na zemi 🙂 Jižní kréta taky hezké, ale lefkáda je teď u mě numero uno 🙂

aaa
14. kvě 2013

@efes U mne taky. Je to tam opravdu krásný, byla jsem tam 2x. Měli jsme půjčenou motorku a projeli jsme na ní celý ostrov. Na některých plážích jsme byli celý den sami 😵 😵 😵

athens26
14. kvě 2013

@efes my s cestovkou na dovcu nejezdime, v recku sem 2 roky zila 😉 pujcovali sme skutr i auto, je to tam levne! Je fakt, ze na Santorini moc zelene nenajdes 😀 jinak uplne nejkrasnejsi plaze jsou na Mykonosu, ale je to dost drahy ostrov 😒

athens26
14. kvě 2013

@efes s Lefkadou urcite nic nezkazis, je to rozhodne jeden z tech nejhezcich ostrovu 😉

efes
autor
14. kvě 2013

Na Mykonos jsem taky koukala a byl fest drahý. Ještě se mi líbil Karpathos. No ale na tom Iosu jsem objěvila podobné pláže jako má Mykonos...

athens26
14. kvě 2013

@efes tam jsem nebyla, tak neporadím, ale zkus tu Lefkadu, jestli se ti líbí, určitě nezklame! 😉 My jedeme na Mykonos za 14 dní, moc se těším 🙂

efes
autor
15. kvě 2013

@athens26 jůůůůůůůů, to budete mít luxus 🙂 si to moc užijte a pak tady vlož fotečky...

pampeliska15
18. čer 2018

@efes Co jsme měli možnost navštívit z řeckých ostrovů, tak bych doporučovala taky Zakynthos. Nás na něm uchvátila hlavně jeho příroda, krásné pláže, dobré jídlo, klid a pohoda🙂 Užili jsme si i výlety, opět hlavně za přírodou - slavná pláž Navagio nebo opravdu úžasné modré jeskyně (mohli jsme se tu i koupat) a hnízdí tu želvičky kareta ;) Informace o jednotlivých oblastech a plážích najdeš třeba tady (https://www.kalimera-recko.cz/ostrov-zakynthos/), my byli v letovisku Laganas a super!

soleilll
18. čer 2018

@efes My byli na zníměném Kosu a ještě Samosu. Oboje bylo fajn. Autem jsme to projeli za 3 dny, ale vyjížděli jsme po kamenitých cestičkách až nahoru do hor a taky k menším plážím v odlehlých zákoutích . 🙂