Nejlepší pohádky pro děti. Jaké baví vaše dětičky?

denisa_svatba
19. únor 2012

Jaké pohádky nejvíc baví Vaše detičky? A neznáte nějaké pohádky, kde by se děti nenásilnou formou učily třeba barvy, čísla atd., prosím? My máme oblíbeného krtečka (cca od 1,5 roku), šmoulíky (cca od 2,5 let) a včelí medvídky (cca od 2,5 let). Ale chceme si trošku rozšířit "reperotoár" 🙂

mirunda
19. únor 2012

ahoj, u nás hodně vede Matýsek a Jája - učí tam děti kreslit.. pak samozřejmě Krteček, Medvídci, Maxipes Fík, Sezame pojď si hrát - to je taky poučný, a v neposlední řadě Červený traktůrek 😉

hasky24
19. únor 2012

Mickeyho klubík tam hodně jsou zastoupená čísla i barvy 😉 😉 😉

mates22
19. únor 2012

Náš dvouletej teď ulítává na Mickyho klubíku a taky Tarbíci jsou v kurzu - to je trochu poučný, ale spíš tak do života. Matýsek baví spíš tu starší pětiletou, ale ta už radši hrané pohádky a nebo šmouly, ty taky miluje...

pajafra
19. únor 2012

U nás jedině Barney a jeho přátelé - je to krásný poučný seriál pro děti a s dětmi,každý díl je zaměřený na něco jiného - barvy, číslice, dobré způsoby....... Naše tříletá dcerka se na něj už asi půl roku dívá každý den a úplně ho hltá.-)

marecek4
19. únor 2012

u nás je to Mickey,Šmoulové,Mrňouskové,jinak i všecky ostatní kreslené pohádky jako mašinka Tomáš,požární autíčko Finly a pak taky zvířátka - Médi,Lištičku a tyhle zvířátkový večerníčky se díval bez dechu

terkaz
19. únor 2012

U nas se take libi Tarbici, Smoulici a Mrnouskove. TV pohadky moc nezname. Ale k Vanocum jsme dostali nadhernou knizku Cesky spalicek ( nevim jestli jsem muzu vlozit link, kdyztak napisu do ip). Dlouho jsem hledala knizku, kde budou klasicke pohadky nedrsne psane a tak. Knizka je nadherna, plna pohadek, hadanek, prislovi, pouceni. Tak treba by se Vam take hodila 😉

lu777
19. únor 2012

tak u nás hodně jede Elmo, to milujou oba 🙂 tam se učí čísla i barvy atd...

jinak ale starší se naučil obojí na sériích v angličtině (je bilingvní, takže nejdřív se to učil z těch videí od táty a já jsem pak přidávala češtinu)... hledala jsem to na netu ale v české verzi jsem to nenašla 😒 tam to bylo fakt super, třeba 3/4 hodiny kdy ukazují, pomalu opakují....byly k tomu pěkné fotky a videa, takže starší si to hodně vyžadoval jednu dobu...

vidím že máš dvě děti, tak já to řeším tak že nejdřív spolu koukají na něco co zvládají oba (Teletubbies, Krtek, Elmo, PIngu, Shaun, teď už i ten Tomáš nebo Hurá za Kájou, to je teď hit 🙂 atd...) a pak vezmu mladší pryč a nebo ji to přestane bavit samotnou a starší pak kouká na něco pro větší jako dokumenty BBC o dinosaurech, vesmíru nebo prostě hrané pohádky už... ale to je tak od 3.5 roku nejdřív, řekla bych

tyrisa
19. únor 2012

Možná mě odsoudíte,ale moje dcera má nejradši Van Helsinga :-/ Jednou večer jsem se na něho dívala v TV a usla u toho....ona se vzbudila a přišla do obýv.pokoje jako myška,sedla si a čučela....nevím jak dlouho tam byla,každopádně mě nadšená vzbudila u titulek.Já jsem se teda fakt děsila,že bude mít noční můry,ale nic se nedělo.Týden chodila a žadonila,ať jí to pustím.Já stála tvrdě na svým,že nee.Nakonec jsem ustoupila a film ji sehnala.Od té doby jednou týdně si ho sama pustí na přehrávači.nebojí se ani nemá noční můry.No,hold silná povaha.V TV sleduje nejčastěji Disney kanál...Kouzelníky,Na parket Chicago,Hodně štěstí Charlie apod.Samozřejmě si dá i pohádky.....Zjistila jsem,že ji baví hodně i soutěže pevnost boyard, atd....

crca
19. únor 2012

Jojo Barny a jeho přátelé a mrňouskové 😀 Ty mrňoskové jsou pěkný,sice asi ne nějak poučné,ale to si nenechám ujít i já protože někdy se teda zasměju 😀 😀 Jinak u nás je to všelijak co zrovna pustím 😀 jeden čas to byl Třetí princ,pak Krteček,to bylo na CD od doby co to manžel stahuje z jedněch stránech tak už je toho tolik že nic spešl oblíbeného nemaj,ale abych jim nekřivdila.... 😀 Chu Chu(čuču) je to starší ruský lotkový,ale hezký a halvně asi vede všechno,kde je co nejvíc zvířat 😀

jop
19. únor 2012

U nás v TV vede Kouzelná školka. Na PC krteček. Pokud chceš, aby se dítě něco naučilo, v TV ani na PC se to nenaučí, podle mě je pro dítě nejpřínosnější pohádky mu číst, rozvíjet tak fantazii, učí se tak chápat nové pojmy a situace atd..

zlatouch
20. únor 2012

U nás naprosto bezkonkurenčně frčí Prasátko Peppa, jak u starší (3), tak u neteře (necelé 2). To je baví, ale přínos to mít valný nebude (jo, skákat v kalužích umí obě hezky 🙂 ). Malinko vzdělávací mi přijde jedině Kouzelná školka, tam je důraz na zvyky a tradice. Na barvy a jiné naučné věci máme www.hraveuceni.cz

eriska
20. únor 2012

tak já nejdříve myslela, že chceš pohádky v knížkách (to u nás vede moje první knížka, tam jsou barvy, zvířátka, tvary..pak teda pohádky o mašinkách - ne mašina Tomáš, kocour v botách a ty klasické jako o řepě, o koblížkovi, pak špalíček pohádek a dvakrát sedm pohádek..) v telce, to je Krteček, červený traktůrek, hasič Sam, kamarád Timmy, Bořek..třeba Pat a Mat, o křemílkovi, rákosníček..to ho ještě nebaví

karchinka
20. únor 2012

Náš brouček (necelé tři) má nejraději Mickeyho klubík (učí se tam všechno možné), pak Sezame, pojď si hrát, Dora průzkumnice, Manny a nářadí, máme nějaké ty dětské tv programy jako Disney channel nebo Nickelodeon a v těch ranních pohádkách, co tam dávají, se většinou zaměřují na nějaké naučné věcičky pro prťata 🙂 a malého to fakt baví, naučil se tam počítat a poznávat spoustu věcí, dokonce chytá i různé frázičky jako "ježkovy oči" 🙂

reruna
20. únor 2012

Tak kromě toho, co už tu bylo zmíněno, bych ještě doporučila Kravičku Klárku - je to pěkné a taky takové poučné - učí barvy, tvary, zvířátka, roční doby atd. v češtině i angličtině.

ivca_doubek
20. únor 2012

U nás je nejoblíbenější Slabikář včelky Máji (kterou zbožňuje) - koupila jsem ho vlastně omylem, byli jsme s malým v knihkupectví a jak uviděl včelku Máju, tak jsme bez ní odejít nemohli. Na každé dvoustránce je jedno písmenko, velikánský obrázek, k tomu krátká pohádka právě se slovy s tím písmenkem. No a tak se vlastně "omylem" učíme písmenka, umíme B jako babička, D jako děda, M jako Matýsek, K jako Kubíček...🙂. Myslím že trošku brzy, ale vlastně to chtěl sám, a pořád se mě na ta písmenka ptá. Tak toť naše zkušenost 😀

evulka25
2. bře 2012

U nás drak Drango a pak všechny pohádky o ptácích a rybách 🙂

brusinka.pusinka
2. bře 2012

Tak u nás večerníčky a kouzelná školka v ní má ráda Timmyho... jinak jedeme jen v českých pohádkách a spíše čteme než koukáme, u televize moc dlouho nevydrží ale divadlo ji moc baví... a když hrají klasické české pohádky co zná tak hercům napovídá 😀

adelaz
2. bře 2012

U nás vedou Zvědavé hvězdičky - JARMIES... ani ne dvouletý syn u toho sedí s otevřenou pusinkou a kouká... ani si nevšimne, že tatínek přijde z práce... je jak v hypnoze😀

berenika39
2. bře 2012

Spejbl, Hurvínek, Mánička a spol. Pouštíme málokdy, není na to čas 🙂 , ale když jsme třeba doma s rýmou, nebo večer, když musím něco dělat 😝 , Hurvínek vede.

radun
2. bře 2012

Tak u nás Krteček a cokoliv, kde jsou vláčky (mašinka tomáš, mašinkov apod.) - ale protože mi tomáš a mašinkov přijdou jako největší blbost na světě, tak to pouštím jen v největší nouzi, když nutně potřebuji něco dodělat a máme zrovna kloučka-mazánka, co nechce krok od maminky. Jinak moc na pohádky nekouká, nevydrží u toho - radši mu pouštím písničky lidové, hraje si u toho a přitom zpívá .-)

johnatanka
2. bře 2012

Určitě Pepina a taky se synovi dosud moc líbí říkadla od Lady, vycházelo to na dvd, ale jinak cokoliv - Tip a Tap byl taky hodně oblíbený.....syn téměř 5letý a večer si teď pouští Krtka 😀 😀 😀

Z knížek doporučuji Pohádky před spaním - moc hezké, poučné a je to zas něco jiného 😉

lolelole
2. bře 2012

U nás suveréně vede Bořek Stavitel 😉

vojtisek2007
2. bře 2012

v televizi jednoznačně želvy ninja, bořek stavitel, mrňouskové a šmoulové
na poslouchání - Spejbl a Huvínek, Rákosníček, Pohádky z mechu a kapradí, Včelka Mája
na čtení - knížky s krátkýma říkankama, na čtení delších pohádek moc nejou ☹

ia.
2. bře 2012

u nás jednoznačně Barney a jeho přátelé, ale teď to z Jim Jamu zmizelo, jsme nahraní ☹

samson
2. bře 2012

super pro naši malou je ruské krátké pohádky Máša a medvěd - nádherně kreslené a vtipné - opravdu doporučuju 😵

bledulka
2. bře 2012

u nás se mladší i starší koukají na stejné věci, takže ten menší jede na věcech pro starší
tv+ cd- v současné době vede série Byl jednou jeden život" (a starší syn si najednou začal zuby čistit i desetkrát za den , takže stoupla spotřeba zubní pasty 😀 )
dál mají rádi film "cesta do pravěku" a od wericha Fimfárum (milují pohádku "až opadá listí z dubu"a " proč je moře slané" a Krkonošské pohádky (a tam máš zároveň i poučení 😉 ) Bubáci a hastrmani,.. samozřejmě by se jim líbilo cokoliv

čteme : O pejskovi a kočičce,Letadélko Káně, teď i chtějí číst některé oblíbené pohádky z Fimfára, v plánu mám Brouka Pytlíka a Neználkovy příhody...a pak spoustu dalších...
a taky se chystám na "Zajíček zlobílek a víla nepořádnice" (taky kniha s poučeím..) ale vždycky na ni zapomenu a rozečteme jinou... 😅

evulebobule
2. bře 2012

u nás vede Timmy,Pat a Mat,Červený traktůrek, Pohádky o mašinkách (nebo jak se to jmenuje,teď bude i večerníček) ale nejraději má,když se mu čte

dorinka88
2. bře 2012

U nás je na prvním místě 1.šmoulové- ale nejradeji ma ty nové hrane ve filmu, 2.mrňousové, 3.Mickeyho klubík 4.kouzelnou školku 5.Timmyho 🙂

bunicka
2. bře 2012

Naše malá má ráda a je to i naučné: Mickyeho klubík, Matýsek a Jája , Peppa Pig. Od té doby co to sleduje cca přes zimu se naučila krásně počítat,poznávat tvary a také je víc ukecanější 😀
Pak má ráda i Spongeboba a ten se líbí i nám 😉

keminek
2. bře 2012

Na CS MINI dávají pěknou angličtinu pro malé děti Baby English. Je to opravdu povedené. Vydali to i na DVD
http://csmini.cz/filmy/11-baby-english
A výborná je tv stanice BabyTV. U nás to poskytuje O2 TV, jinak nevím. Vysílají barevné pořady (krátké příběhy, hry atd.) pro nejmenší děti, jednoduché, srozumitelné komentáře a nápady bezvadné (zeleninová pohádka, vaření, čísla, barvy, kreslení atd.), na učení skvělé, zábavné, malá batolata i předškoláci to chápou. Je to anglicky, ale lze krásně odposlouchat třeba čísla do 10.
http://www.babytv.com/