"Nejvhodnější" prací prášek pro miminka a na skvrny

pajcula
13. led 2010

Maminky, prosím vás o vaše zkušenosti. Četla jsem i na Lovelu negativní komentáře (zežloutlá bílá, nevyprané fleky)

Máte lepší tip na prášek? Děkuji

tymothy
13. led 2010

Pajculo, já Lovelu nemám ráda - na můj vkus je strašně navoněná a za tu cenu bych po ní chtěla alespoń, aby fungovala líp. 😠
Pokud ti jde o vyprání skvrn a větší špíny, nejvíc se mi osvědčil Persil sensitive v kombinaci se žlučovým mýdlem - tím mýdlem potřu skvrny a pak už stačí dát do pračky toho prášku fakt maličko - dávám tak polovinu doporučeného dávkování.
Jinak mohu doporučit také Batole.
Co se týká mě, Persil používám převážně na plínky a na oblečení právě to Batole.

beruska2x
13. led 2010

Batole a ted asi 2 - 3 mesice mam Persil sensitive... Lovela fakt pere naprd a je hodne agresivni, deti se po ni osypavaji, nam ji zakazala kozni ze je to sajrajt 😅

tymothy
13. led 2010

Beruško, tak koukám, že jsme se dokonale shodly. 😀

strouzek
13. led 2010

no nevím jaký je nejlepší ale co jsem tak slyšela tak persil sensitive a jako druhý v pořadí batole. Lovela je na houbec vůbec není tak kvalitní jak se říká, nevypere a mě i smrdí a hlavně kámoška prej dala kdysi vzorky prášků známému z laborky ať udělá rozbor a prej persil sensitive má totálně to samé složení jako většina mimčoprášků jen jinak voní ale každopádně líp pere.

beruska2x
13. led 2010

😀

pajcula
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
kar.la
13. led 2010

A mohly byste mi napsat, jestli ten Persil sensitive není moc voňavý?
Bohužel mě po většině aromatických prášků bolí hlava 😒
Já teď používám dětský Flipper - je to česká firma, není moc navoněný, pere fakt dobře, Aduš sedí perfektně (ona má hodně citlivou kůži a po jiných se osypává), ale bohužel ho přestali vyrábět 😒

beruska2x
13. led 2010

Persil - neni , Sima ma atopak a nevadi mu , jen davam dvojite machani a zadnou avivaz...

kar.la
13. led 2010

Beruško, není jako že nevoní?
Pokud ne, tak bych do něj taky šla 🙂

myskin
13. led 2010

Já používám Sonett Neutral a maximální spokojenost. Kupuju ho ve velkém balení, vyjde o dost levněji. Mají k tomu i gel nebo mýdlo na skvrny. Zkoušela jsem i Ecover a není špatný, ale Sonett je u mě 1. Po Persilu jsem se osypávala i já a Lovele opravdu pere blbě. Na vlněné oblečky používám od Ulricha, chystám se vyzkoušet i klasický gel na praní. Jinak ještě k vůni, Sonett je svěží, jakoby bez vůně, aviváž nedávám s tímto gelem ani není potřeba.

beruska2x
13. led 2010

jako ze neni vonavej nebo aspon ja to necitim , celkove ho dobre deti snaseji, nekdo ho dava uz od narozeni....ja jsem spokojena...

kacka.l
13. led 2010

🙂 tak já dostala v porodnici v babyboxu-nebi jak se to jmenuje vzorek Tide absolute sensitive, tak se mi zalíbil, že jsem si ho koupila i na normoš praní, voní jen minimálně tak příjemně. Mrkev ale nevypere, to peru normálně v arielu. Aviváž používám bílou batole.I na naše věci, voníme pak jak mimina. 🙂

tymothy
13. led 2010

Tide pere docela dobře (taky jsem dostala ten vzorek), ale nepužívám ho, je to samý fosfát... 🙄

baca
13. led 2010

Já jsem prala v Lovele, na plinky v kombinaci se žlučákem, když bylo třeba. Ale malá se začala osypávat, těžko říct, jestli z prášku. Tak jsem si koupila Batole a zdá se mi, že to má lepší, ne že by úplně bez vyrážky, ale míň. Samozřejmě mám teď doma jen trochu vypotřebovaný mega balík Lovely a k tomu ještě půl velké tekuté Lovely.... 😖

kubinkov
13. led 2010

tamothy: Prášky s fosfáty se už nějaký pátek neprodávají. 🤐
Peru v normálním Arielu a Persilu s ostatním prádlem. Dávám polovinu doporučené dávky. Na pokakané plenky jsem používala žlučové mýdlo z DM.

strouzek
13. led 2010

persil voní ale voní tak já nevím jemně skoro až miminkovsky 😉 já

radushka
13. led 2010

Hm, tak já vyprala všechny plínky a oblečky v Lovele, tak snad se mimčo neosype.Objevila jsem tuhle diskusi asi pozdě.Nicméně už ji mám skoro vypotřebovanou, tak přejdu k jiné značce 😉 .

marcela72
13. led 2010

Používám Excel http://www.bio-natural.cz/akce31-ekodrogerie-za... a na skvrny to žlučové mýdlo z DM. Předtím jsem používala Dětský Titan, ale ten už jsem pak nemohla sehnat. Pral taky pěkně.

mikesova25
13. led 2010

Já jsem v Lovele prala také ze začátku,ale bohužel jsem hodně rychle upustila, je pravda že prádlo potom krásně voní, ale fleky mi bohužel nevyprala,tak jsem začala prát malýmu v arielu a aviváž batole a byla jsem spokojená 😵

petkula
13. led 2010

myskin,
a kde se da koupit ten Sonett Neutral? Ja mam ted Ecover z DM, predtim jsem pouzivala Frosche. Oba mi prijdou dobre ale rada vyzkousim i jiny eko praci prostredek.

vendulka
13. led 2010

ja teda peru v lovele a vse mi vypere 😉

myskin
14. led 2010

Petkula, já ho kupuji na www.biosfera.cz , ale teď zrovna nemají velké balení (10 nebo 25 litrů) a malé vychází draze. Tak čekám až doplní. Dneska jsem koupila gel od Ulricha tak porovnám.

pajcula
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
marky27
31. kvě 2010

Tak já používám tekutý prostředek od Ecoveru. Zkoušela jsem i mýdlové ořechy Samu (tekuté), ale zdálo se mi, že nemají takový prací účinek. A na skvrny (hlavně od kakání) používám žlučové mýdlo z DM. Je super.

becabunga
1. srp 2010

Já používám prací koule Ecoballs. Perou moc dobře (vypraly mi i skvrny od rybízu a vyteklou propisku) a jsou vhodné i pro děti a alergiky. A co se týká ceny, tak ta je bezkonkurenční. Jedno vyprání stojí pouze 1,90 Kč. Já je kupovala tady: http://www.smartprodukty.cz/katalog/zbozi/uspor...

teriaondrasek
30. lis 2012

My jsme měli alergickou reakci i na Lovelu. Musela jsem po vyprání dvakrát máchat. Teď jsem konečně objevila HYPOALERGENNÍ PRÁŠEK. Bez jediné reakce a navíc pere líp, než většina těch chemických. Nedám na něj dopustit. Kupujeme ve Zdravé výživě, ale našla jsem ho i tady: http://www.olivovyobchod.cz/olivovyshop/eshop/1...
Spása pro všechny maminky alergických dětí a dětí s ekzémem...

silvapokorna
9. pro 2012
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Já mám už druhé dítě a do prvních příkrmů jsme si bohatě vystačili s Lovelou. Jemně voní a je šetrná i k oblečení. 😉
Teď už peru i v jiném prášku, ale Lovelu stejně pravidelně používám. Když není prádlo zaprasené jídlem, tak to bohatě stačí a nedělají se nám tolik žmolíky a neblednou barvy. A kůži mají holky taky v pořádku. Za mě tedy spokojenost, ale je to asi jako se vším. Je potřeba si to vyzkoušet. Za mě doporučuji pro malé mimčo Lovelu. 😎

dandik
17. dub 2013

Mám dotaz. Peru v gelu - Persilu Sensitive synovi již přes rok, ale poslední dobou se mi zdá, že prádlo po vyprání je z něj takové tvrdší a to dávam aviváž Silan Sensitive...nemáte někdo podobný problém? Jakmile vyperu v jiném prášku např. Ariel gel nebo normální Persil, tak je prádlo měkkčí... nezhoršila se kvalita PERSILU?

petulinda75
29. kvě 2013

Ahojky, prosím Vás máte někdo zkušenost s pracím práškem Mimino? Díky 🙂

lister
29. kvě 2013

Tak já zkusila nějaké speciální pro děti (nevím zda mimino nebo batole nebo nějak tak) a nic to nevypralo - ani hovina po čistě mléčné stravě. Takže jsme koupila z DM marketu jejich prací prášek DenkMit (mimochodem vyšel v Dtestu jako nejlepší ) a peru v něm. Nemáme žádné problémy s pokožkou a ani se skvrnami. peru v tom již 5 měsíců. pravda, příkrmy už nepere tak úplně do čista, ale občas bryndáky vybělím savem.