Nejvýhodnější bydlení v dnešní době. Co myslíte?

la_cheri__2
18. lis 2009

Ahoj všem již nějakou dobu řešíme s manželem bydlení a zatím se nějak nemůžem dohodnout.Jaký máte názor,jaké bydlení je podle vás v dnešní době nejvýhodnější?Zatím žijem v malém bytě,ale je tu už moc těsno,tak chcem do většího.Ale nemůžem se dohodnout co vlastně,každý na to máme jiný názor.Manžel je živnostník já na MD s dvouletým synem.Nemáme žádné stavební spoření nebo něco.Manžel má jen pozemek,na kterém jsme chtěli stavět,jenže se mu to zdá drahé.Nejradši by bydlel u své mámy v baráku,ale mně se prostě příčí bydlet s tchýní i když finančně by to bylo nejlepší.A bydlí tam ještě švagrová,která se odtamtud jen tak nehne.Pokud jsme uvažovali o podnájmu tak sice fajn bylo by to nejrychleji,jenže byty co tu jsou volné jsou většinou stejně velké jako náš momentální nebonjen o málo větší,jsou drahé a i tak bysme si hypotéku vzít museli na vybavení(my máme v podstatě jen postel a tv,zbytek věcí je mojí maminy a stejně už dosluhují)Pracujem na dalším prckovi takže bychom to chtěli vyřešit co nejdříve jenže každý hold máme jiný názor.Mně jako nejlepší cesta se jeví stavba,bude to naše podle nás a i když bduem splácet hypotéku budem splácet naše.
Jak bydlíte vy?Nebo jaké by pro vás bylo nejlepší řešení?Neřeší někdo podobný problém?

la_cheri__2
autor
19. lis 2009

Jsem z Vysočiny kousek od Havlíčkova Brodu.Co jsem zatím dostali dvě nabídky na stvabu tak by to vyšlo asi na 2500000 s vybavením(vodu a topení si chce manžel udělat sám že jo) Jenže jsem taky přemýšlela zda by nám vůbec tak vysokou hypotéku dali protože opravdu nemáme ani korunu....moji rodiče nemohli šetřit pro mě to je na dlouho a manžel měl 3 stavebka ale všechny 3 si kdysi zrušil a utratil a ještě splácí půjčky co si v mládí nabral(nechápu kam tolik peněz dal) a to splácí 3500 no já na mateřský bůh ví jeslti dosáhnem na hypo.Je tu ejdna možnost ten pozemek je velký na 2 baráky tak půlku prodat jenže půlka druhá je vlastně manželový ségry a ta se ještě nevyjádřila jen že tu nechce zůstat(to pak doufáme že se barák tchýně prodá a půjde to na půl jenže to bdue taky za dlouho)

nikes
19. lis 2009

la-cheri,jestli dobře chápu, tak myslíš 2 500 000,- s vybavením svépomocí, že? Páč , jestli Vám toto navrhuje firma, tak bych tomu moc nevěřila, protože do této ceny i s vybavením byste se krásně vešli, pokud byste stavěli svépomocí, ale ne, pokud by Vám to stavěla firma.

aleachim
19. lis 2009

la_cheri, dojděte se poradit do nějaké banky, ať vám řeknou kolik by Vám půjčili a za jaých podmínek. Od toho se pak můžete odrazit, co a jak dál.