Neklidné ručičky. Co s tím?

natalien
6. led 2008

Ahojky,
už nějakou dobu pozoruju, že má Nell "neklidné ručičky", nevím jak to přesně popsat - kroutí zápěstím a rozevírá a závírá dlaně a hýbe prstíky. Dělá to např. když ji krmím na lžičku, když si chce hrát a nemůže dosáhnout na hračky. Jinak je klidná, vyrovnaná a strašně hodná.

junovka
6. led 2008

to je vpohode.Moja to robi tiez.Spoznava si rucicky a zistuje co sa s nimi da robit 😉

amina
6. led 2008

Taky jsem z toho byla nejprve na větvi, ale to je prý úplně běžné. Dělá to většina mimin. Náš Pepíno kroutí packama hlavně, když se blíží krmení.

natalien
autor
6. led 2008

Holky, díky, já se jen obávala, jestli to není nějaká neuro porucha...

suki
6. led 2008

to naše malá zase dělá, když usíná, hrozně šermuje ručičkama a třeba se i bouchne a tím se vzbudí, je to taky v pořádku?

katusha
6. led 2008

suki, moja mala to tiez robi, ale uz sa to zlepsuje, aj kvôli tomu doteraz spava zabalena v deke, vtedy spinka ovela kludnejsie a nie je jej zima 😉 len uz sa jej to v poslednom case moc nepaci, ze je tak zaviazana, tak asi uz skoncime s balenim do deky 😅

suki
6. led 2008

mala taky spinka porad v zavince, je tam klidnější, ale stejně si ty ručičky vždycky vytáhne a pak s nima šermuje jak může 🙂

jitka83
6. led 2008

Ahoj holky, tak to můj malej šermuje jak s rukama, tak s nohama. Když chci aby šel spát, tak to musí být hooodně unavenej, jinak v postýlce všechno lítá vzduchem.
Natalien: s těma ručičkama to je úplně normální. V určitém měsíci vývoje děcka postupně poznávají své tělíčko. Kolem třetího měsíce zjišťují, co dokáží s rukama a po pátém měsíci zjišťují, že mají nohy a že se s nimi dostanou i do pusinky. Pak to pokračuje. Při lezení zjišťují, že mají kolínka. 😉

niega
6. led 2008

Jojo, při kojení Edík kroutí ručičkama a s oblibou mě mlátí (nějak si dal do souvislosti, že se líp kaká, když "pumpuje" ručičkou - takže téměř při každým kojení schytám pár facek 😀 ). Ale jinak to nedělá, to nás asi ještě čeká, jsme takoví slimáci 😀 .

jitka83
6. led 2008

Niega, tím mlácením u kojení si mi ještě připomněla, že mě malej dost často štípe. Rád se při usínání něčím šmrdlá a když je u mě v náruči, tak se chce chytat trika a vždy to veme i s rukou. To je taková bolest, že vždy siknu nebo dokonce vyjeknu, až se lekne. A dělá to i při krmení. 😖

niega
6. led 2008

Jituš, no jóóó, na štípání jsem úplně zapomněla! To Edík taky dělá 😀 .

brnda
6. led 2008

muj malej to dela taky a uz jsem z toho byla nervozni,tak jsem rada že pišete ,že je to normal

dadulka19
6. led 2008

aj moja babula to robí rúčkami aj nôžkami...a hlavne vtedy,ked vie,že ide papať,prípadne sa jej niečo páči a teší sa z toho 🙂 .A pri kojení má riadne cápe 😉 s tou malou rúčkou,sa doma na tom smejú... 🙂

lussy
7. led 2008

suki + katusha - tak nase Barca dela uplne to stejne, vetsinu noci musi byt zavinuta v zavinovacce...vecer usne v klidu rozbalena, za cca 2 hodinky se zacne smrdlat tema rucickama a fnukat, tak ji musim zavinout a utisit, i tak se vzbudi do kojeni jeste aspon 1x, po kojeni v noci usne vetsinou uplne v klidu rozbalena, za cca 1 - 1,5 hodky opet slysim, jak se v postylce mele, fnuka, vyapadne ji dudel, tak ji zavinu a tak chrni dalsi 1,5 hodky do dalsiho kojeni, po kojeni zase usne rozbalena a za dalsi hodku uz zase musim zabalit...k ranu si ji beru k sobe do postele zabalenou jak housticku, pak da jeste kolem 5.00 kojeni a pak jeste zavinuta dokaze chrnet, i kdyz s protestama aspon do 6.00, pak je uz budicek a jen co ji rozvazu uzel na zavinovacce, vystreli ji rucicky, zacne se vehementne protahovat...nechce se mi ji zavinovat uz dlouho, ale ona by se fakt jinak ani nevyspala...jsem zvedava, jak to bude do budoucna, snad se nejak zklidni...divny je, ze to dela jenom v noci, kdyz spinka ve dne, je uuuuuuuuuplne klidnoucka a spinka krasne v klidu...tak to chce asi jen cekat a trpelivost 🙂

jinak mala pri kojeni me take placa a stipe a jinak macka do prsu 🙂 jsou ti nasi mrnouskove vynalezavi 😀

natalien
autor
11. led 2008

Ahojky, tak mi to nedalo a stejně ze zvědavosti jsem se dr. zeptala co to znamená, tak prý si tím, že pohybuje ručičkama (jakým koliv způsobem) vybíjí energii, kterou by věnovala např. chození, lezení atd. Je to prý nadbytek energie a prý si mám užívat dokud je miminko. Asi bude divá zvěř, až trochu povyroste 😀

midka
3. bře 2008

Ahojte, no my sme sa tiez bali ci to nie je nejaka neuro porucha. Nas maly tiez vkuse sa hybe, kyva rucickami aj nozickami a ked je vyzleceny pred kupanim no tak to si fakt uziva. Tiez mu balim na noc rucicky do deky, nech sa trochu ukludni. Na najblizsej poradni to asi tiez spomeniem dr.

susika
3. bře 2008

a to by mala byť nejaká porucha?malá tiež stále šermuje rukami.pri krmení som doštípaná, druhú jej radšej držím, lebo si raz nou ucho amputuje. a jej špecialita teraz je mať cumel z flaše v ustach pri jedení a palec alebo ukazovák tiež.čakáme, že nám už polezú zuby.
chodíme aj neurologičke, lebo bola moc predčasne narodená a tam tiež dosť vyvádza a nehovorila, že by to malo byť niečo zlé. skor je dosť živá.

nikkos
4. bře 2008

Tak náš žížalák kroutí, mrská ručičkama i nožičkama 😵 Nelze ho udržet v klidu. I u toho kojení se pořád mrská, vždycky mu jednu ručku chytim, ale tou dluhou prostě musí šmatat kolem sebe nebo aspoň něco žmoulat (svoje ucho, muj řetízek, tahat mě za vlasy...) A nohama do mě kope, kroutí prstíkama,.... má to po tátovi, ten taky u jídla nedokáže v klidu sedět 🙂
Když byl malinký to byl krásně klidný, vždy když se přisál tak obě ruce připažil a hezky papal... my jsme se vždy smáli že dělá "supermana". Jooo kde jsou ty časy 😀