Nemám mateřské pudy

uzivatelkaja
14. únor 2014

Ahoj holky, jsem tady jiz nejakou dobu zaregistrovana, ale pod jinym nickem. S pritelem jsme spolu celkem dlouho, chystame svatbu, obema nam bylo pres 30, takze ,,cas,, na mimco uz mame. Ale.. Ja to vubec necitim, nemam materske pudy, nerozplyvam se nad kocarky, jsem nejspis jeste dost sobecka, abych se ,,mela,, delit. Karieristka nejsem, ale proste nemam to tam.
Stale doufam v obdodi tehotenstvi, ze hormony zapracuji, ale co kdyz ne?

Mely jste to, jeste nez jste otehotnely nebo mam deti radsi vypustit uplne. ☹

uzivatelkaja
autor
16. únor 2014

@kataol To koukam, ze to nekdo takhle ma, ale bohuzel, ono asi teb vztah nebyl zrovna ,,idealni,, kdyz na ni takhle tlacil, musi to chtit oba. Je to hodne individualni, ale ten tvuj pripad je teda trochu wextrem. ☹

kataol
16. únor 2014

@uzivatelkaja no jako říct mi chlap, ať si najdu lepší práci nebo bude dítě, tak asi hodně popřemýšlím, jestli s ním chci být..ale on je takový velitel v tom vztahu a jí to asi vyhovuje..ale je rozdíl nechat se natlačit do dovolené na horách, když nemusím zimu a je rozdíl nechat se natlačit do dítětě, že...a říkala mi, že chce jedináčka, že druhé dítě v žádném případě a před pár dny přišel přítel ze zapíječky od kamaráda a ten známý říkal, že má přesně naplánované, že za dva roky si udělají druhé 😀 jim to poprvé šlo hned, tak si myslí, že to tak půjde podruhé a docela mě to pobavilo, když vím, že ta známá dvě děti nechce..ještě když vidí, co všechno musí "obětovat", tak si myslím, že to bere tak, že si oddře to jedno, ať má klid a dobrý...jak říkám, mateřské pudy jsou fajn, hlavně když jsou už v tom těhotenství, ono je to těžší snášet nevolnosti, zvracení, nateklé nohy a horka, když dítě není plánované nebo když se vyloženě na to dítě netěšíš tak jak jiné maminky, co je mají vytoužené...ale myslím, že normální člověk si k tomu dítěti dřív nebo později tu cestu najde...ono je nejdůležitější prostě to, jak se k tomu postavíš, ty mateřské pudy a ta láska přijde později, hlavní je, aby sis nemusela nic vyčítat, že jsi pro to malé nedělala dost nebo že jsi ho omezovala nebo že jsi mu něco dávala za vinu...

kamila297
21. únor 2014

Brát početí dítěte jako experiment, zda se ve mne probudí mateřské pudy, mi přijde hodně nezodpovědné. Pokud se na to necítím hned, tak to odložím nebo se na to vykašlu. Čas vše vyřeší. Ale čas vše nevyřeší, když už je dítě na světě a zjistí se, že pudy nedorazily, pak je to nechtěný chudák a ponese si to celý život. To dítě za to přece nemůže.

uzivatelkaja
autor
18. bře 2014

@kamila297 A kolik zenskych 100% chtelo dite??? Kolik zenskych prislo do jineho stavu zrovna, kdyz se jim to ,,nehodilo,,??

pavlise
18. bře 2014

Já si nemyslím, že platí nemám mateřské pudy = špatná máma, mám mateřské pudy = dobrá máma... I když pudy nejsou, můžete být dobrá máma. Je to hlavně o přístupu a trpělivosti a o tom, jestli toho jednou nebudete litovat, kdybyste dítě neměla. Kdyby každý přemýšlel nad mateřskýma pudama a, jestli mít kvůli tomu děti, tak asi vymřeme 🙂 Myslím ale, že až se dítě narodí, tak časem ho začne mít ráda každá máma a bude chtít pro něj to nejlepší (ať mateřské pudy před tím měla nebo ne...)