Nemocnice v Praze. Kde jste byli spokojení?

beisis
10. dub 2010

Ahoj ráda bych se zeptala jestli jste někdo ležel s miminkem ve vinohradské nemocnici v dětském pavilonu. Já bohužel ano a jsem velmi zklamaná. Ráda bych věděla jestli je v Praze někde lepší nemocnice pro nemocné kojence. Jestli máte někdo zkušenosti, tak se prosím podělte. Děkuji za každý názor

kacamura
11. dub 2010

já teda neležela, ale byla jsem dvakrát u apolináře (jednou po porodu a pak když jsem měla zánět dělohy), dva dny mě k malýmu vůbec nepustili (měli podezření na prasečí chřipku či co a přitom jsem neměla kromě horečky jedinej náznak toho, že bych měla chřipku), pak jsem šla zpátky na oddělení kde byli maminky po porodu, některý setry byli fajn jiné horší, ale celkově jsem byla nespkojená, příště si určitě vyberu jinou.... jinak si myslim, že v motole to bude lepší....

beisis
autor
11. dub 2010

Já jsem tam právě neležela po porodu, ale malej chytil vyrovej zánět průdušek. Tak nás tam poslali s podezřením za zápal plic což se nepotvrdilo, ale dneska jsem tam snim byla na kontrole a popravdě celej přístup a všechno byl fakt děs. Jako jezdit tam třikrát denně jenom proto, že ty doktoři nejsou schopný se domluvit mi přijde opravdu docela pakárna. Plus pokaždé zaplatit devadesát korun. Hrůza děs

kacamura
11. dub 2010

no hold je v našem zdravotnictví pěknej binec (chtěla jsem napsat něco horšího, ale rozmyslela jsem si to)... ale zase asi budme rádi, že je máme... o tom přístupu k lidem se podle mě maj co učit teda všude, to si asi nevybereš... já byla taky hodně nespokojená... ale sleva za nespokojenost neni :(...

kocicinka
11. dub 2010

Ahoja, my jsme leželi na Bulovce na pozorování 3 dny na nadstandartu. Celkem to šlo, sestry velice hodné. CO mě překvapilo bylo to, že se tam doktoři střídali jak na běžícím pásu, pokaždé na vizitu- ráno a večer, přišel jiný doktor. Vesměs mladé doktorky. Co byl děs a hrůza bylo to prostředí, ale za to Bulovka nemůže. To bylo vážně hrozný! Místo postýlky odřená železná klec, hnusný pokoj, hnusná koupelna....Ale jak říkám, za to nemůžou. S Motolem nemám srovnání, tam jsme byli jednou na pohotovosti, neleželi tam. Někde tady je diskuze přímo k Motolu.

beisis
autor
11. dub 2010

No právě tady bylo co se týká postýlky a všeho úplně to samí. Nejvíc mě zarazily ty zakouřený záchody, který by teda na dětskym oddělení podle mě neměli být. Jako, aby to ventilací táhlo na záchod až do pokoje to je fakt hnus. Jinak buď ráda, že za tebou vůbec někdo na vizitu přišel. My jsme si vizitu dokonce museli vyžádat a paní doktorka přišla až ve dvě hodiny odpoledne místo v osm ráno. Další věc je ta, že aby nemuseli mít práci s miminkem jsou schopný do nemocnice automaticky vzít matku s horečkama místo toho, aby to nabídli tatínkovi. Já tohle fakt nepochopim. Doma se o malýho dokážeme starat, protože se prostřídáme, ale když mám horečky motá se mi hlava a sestřičky se vesele baví na sesterně místo toho, aby pomohli. To mě taky zaráží. Plus to, že místo toho, aby jsme v nemocnici léky dostali ( když už se za pobyt platí 120 Kč za den ) manžel musel k doktorce, aby mu je napsala a přivést.

kocicinka
11. dub 2010

To snad není možný! To je hrozný. No, ona má Vinohradská nemocnice dost špatnou pověst, já bych tam ani nevlezla, natož tam dát dítě.... Před porodnicí v této nem. jsem byla varována z několika stran a moje známá tam skoro porodila na chodbě, protože jí nevěřili, že rodí. Už tam příště raději nechoď....

beisis
autor
12. dub 2010

Nepůjdu, ale právě nevim, kam teda s malym, když se něco stane :(. Asi radši vyzkoušíme ten motol.

czechwicca
14. srp 2014

Ahojky můj porod ve Vinohradské nemocnici byl císařem. Po porodu mě sice odvezli na jip, ale můj muž hned po porodu dostal malého do péče, nosil mi ho na kojení a druhý den už jsme byli spolu všichni tři na nadstandardním pokoji, takže jsme byli sami s ledničkou, televizí a vlastní koupelnou. Chování nemocničního personálu naprosto špičkové, ceny za nadstandard 300 kč za lůžko + 140 kč denně za plnou penzi pro partnera. Navíc partner u porodu samozřejmě zdarma. Jinak intimita na pokoji super, intimita při porodu nic moc, ale mě to bylo upřímně úplně jedno. Malému klesal tep ze 140 na 60 a bylo pro mě nejdůležitější aby byl co nejdříve venku a aby bylo vše v pořádku. Kolik bylo lidí na sále mi bylo fuk. byl tam anestesiolog, anestesiologický bratr (chvála bohům za tyhle dva kluky, protože si se mnou povídali), pak 2 operující doktorky (obě úplně super) a dvě asistentky asistující doktorkám a 1 sestra u náčinní. Až už byl malý venku (měl šňůru kolem krku a měla jsem zakalenou vodu) tak mi ho ukázali, pak šel k pediatrovi, co byl hned vedle a pak mi ho dali opusinkovat a šupky k tátovi na prsa. Jinak na novorozeneckém oddělení byl ihned po porodu cca hodinku a to ještě s mým mužem, který tam seděl s ním a mazlil se. Pak oba nastěhovali na náš pokoj, kam jsem den po porodu přišla taky. Navíc i přes porod císařem skutečně do puntíku plnili půj porodní plán, bez jakéhokoliv upozorňování z mé strany, nebo kontroly. Všichni ho měli předem nastudovaný včetně doktorek. Takže nevím kdo, co, jak a proč říká o Vinohradské nemocnici, ale vím, že jsem měla lepší porod, lepší služby, lepší lékaře a pobyt než kamarádka rodící o měsíc dříve v Motole. 4 dny na šestinedělí byly pro mě, mého muže a syna jako dovolená, byli jsme všichni spolu, koukali na telku, mazlili se a sžívali se s miminkem a měli jsme full servis all inclusive interhotel 🙂. A teď zrovna náš syn leží vedle mě a (konečně) usíná, je zdravý jako řípa a já můžu jen děkovat dobré péči Vinohradské nemocnice za to, že je vše v pořádku.