Nemůžeme se shodnout na holčičím jménu

ivussska
13. črc 2015

Ahoj holky, sice ještě nevíme jestli čekáme holčičku či chlapečka, ale já jsem tak nějak vnitřně přesvědčená, že to je holčička. Vybíráme jména a líbí se nám jméno Nina, Elena, Soňa, Terezka - všechny jsou pěkná, ale žádné není TO ONO. Příjmení by bylo Markvartová, tudíž nemůžeme dát nic děsně dlouhého a ani vyloženě cizí jméno... Mě se ještě hodně líbí Adina, Stela a Hana, ale na to už muž neslyší a jemu se líbí ještě Renata a Simona - což už se zas až tolik nelíbí mě 😖 Co byste navrhovaly vy? Můžou být i jiná jména než jsem uváděla, ale prosím žádnou Ameriku 😉

ivussska
autor
13. črc 2015

Holky fakt nevím, budu trvat na Adině a zkusím se s manželem domluvit. Když ne tak Nina je kompromisem nás obou a Elena taky (u ní se mi líbí, že jde říct i nějaká zdrobnělina Eli, Elinka - jelikož babička bude komolit a když si představím, že Nině říká Ninunko tak mám husí kůži). Ještě, že máme čas do ledna, to to snad rozseknem. Jinak kdo má ještě nějaké návrhy tak uvítám. Jinak kdo tu zmiňoval Ladu tak to vůbec není špatné - zkusím hodit do placu 😉

bajunka
13. črc 2015

Máme doma Ninu a Nelu, taky mám tvrdé příjmení, ještě se mi líbí, Nikol, Lola,Lili, Julie, Olivie, a pak i třeba Laura, která mi zní dobře i k tvrdému příjmení..
Nině, říkáme různě, Ninuš, Ninuško, někdy i Ninule 🙂 Ninunko ne 🙂

werik153
13. črc 2015

@seshira Já mám úplně stejně dlouhé jméno 🙂

piha4pojerova
13. črc 2015

Také jsme se s manželem nemohli dohodnout, pak přišel náhlý trošku předčasný porod, manžel chtěl Ester a já Viktorii a jak jsem si tak rodila, tak mi bylo všechno jedno, manžel napsal Ester a najednou to na to malé miminko sedí, jako by k ní to jméno patřilo vždycky, máme tvrdé příjmení a R tam je taky, takže rozhodnutí na poslední chvíli je to nejlepší

kessien
13. črc 2015

Nina je hezká, Adina ještě hezčí. Mému manželovi teda bylo jméno úplně fuk :D
Jinak Renata a Simona se mi nelíbí vůbec, Renata je takový už staromodní mi přijde a Simča je každá druhá.

olca1980
15. črc 2015

Krásné je Elena, tu máme doma a také Stela je fajn. Tu jsem také měla jako jednu z možností. 😀

ver_zdr
15. črc 2015

Ahoj, jestli také můžu hodit něco do placu, tak třeba Anna, Anežka nebo Ela či Ema 🙂

ckei
15. črc 2015

Tak mně se ve spojení s vaším příjmením líbí Anna, Dita, Dana, Stela, Beata a Pavla.

lenkawedding
15. črc 2015

Mě se líbí Hana Markvartová 🙂 Amálky, Adinky i Elenky jsou krásná jména pro malé holčičky, ale jednou z nich vyrostou dospělé ženy . . . . . .

bajunka
15. črc 2015

Amalie, Adina i Elena mi přijdou supr jména i na dospělou ženu...

pavlapl
15. črc 2015

@ivussska já mám sice Andělu ale říkám jí Adí, Adíku, Adino.

ivussska
autor
15. črc 2015

tak holky ať o tom přemýšlím jak přemýšlím moje favoritka je Adina a teď mi řekněte jak zlomit tvrdohlavýho mužskýho aby souhlasil. Pořád remcá, že to jméno není slyšet, nikdo ho nemá a že je divný. Nedokážu mu vysvětlit to, že když to jméno není slyšet tak tím je vlastně tak krásné 😒

radapokec
15. črc 2015

Me se k příjmení líbí Hana

handous
18. srp 2019

Ze jmen co uvádíte bych k příjmení volila Elenku nebo Ninu. Jinak my máme Terezku 😍 Hanu bych nedala, to jsem já a přijde mi to v základní tvaru hodně tvrde, ale zase na krásné varianty zdrobnělin.

mimi1004
18. srp 2019

@handous 4 roky stará diskuze, holčička už určitě jméno má 😃

handous
18. srp 2019

@mimi1004 jee, vidíte, to jsem si ani nevšimla 😂

chlebika
15. říj 2019

Mě se líbí Vendulka, Lucie, Barbora