Není zatajování vazektomie důvod k anulaci manželství?

hronka
3. zář 2008

ahoj všem,
nevím jak začít - mám nejlepšího přítele (už od dětství), vím o něm "téměř" vše, když začal chodit s mojí mladší (o 4roky) sestrou, byla jsem spokojená, je to hodný, spolehlivý člověk (- neměl to v životě jednoduché - matka ho vychovávala sama, měl spoustu náhradních tatínků, kteří občas pili, občas uhodili .....atp.) takže vím, že cca v 18-ti letech podstoupil vasektomii (nevím jestli jsem to správně napsala) - nechěl by prý jednou zklamat jako rodič....vím to, myslelal jsem, že to ví i má sestra, nikdy jsme se v tom nepitvali ani jsme o tom nemluvili - před 4 roky se vzali - a od tý doby sem tam někdo nadhodí, kdyže bude miminko a takový ty kecy, ségra vždycky odpověď zahrála do autu, jako že má spoustu zvířat, který jí stačí , nebo že si půjčí děti moje, nebo že má ještě spoustu času....atp.
Nedávno mi při vaření povídá, že by příští rok chtěla vysadit antikoncepci a že by se začali pokoušet s manželem o mimi - byla jsem jak v jiříkově vidění, ona nic neví, neví, že její manžel nemůže mít děti (aspoň si teda myslím, že tento zákrok je nevratný...), já to vím a co teď....mám jí to říct, nebo ne, jsem strašně zmatená, přítel a sestry manžel se o tom se mnou odmítl bavit, ale potvrdil mi, že ona to neví....Není to třeba taky na anulování manželství - zatajení zdravotního stavu ???

zanett
3. zář 2008

hronka - v takovem pripade bych cekala, ze ti ukaze potvrzeni (musi mit pisemne vyrozumeni od lekare, ktery zakrok provadel) - nez neco takoveho uvidis, tak bych to sestre nerikala (a neskocila bych mu na pripadny reci o tom, ze uz ten papir nema atd) - navic o tom musi byt vyrozumen jeho obvodni lekar...

- mne to pripada, ze se do toho zamotavas, pac mi to vsechno nedava smysl...

jabber
3. zář 2008

Hm, k vasektomii jsem našla tohle: Přestože je vasektomie stoprocentně účinnou antikoncepcí, a to navíc bez jakýchkoliv vedlejších účinků, v České republice je její úroveň ve srovnání s ostatními vyspělými zeměmi poměrně nízká. Důvodů je hned několik. Zájem o tento trvalý a bezpečný způsob antikoncepce u nás sice stoupá, ovšem zastaralé předpisy a zdlouhavost administrativního řízení svobodné rozhodování o vlastní plodnosti výrazně omezují. Zákon povoluje sterilizaci za velmi striktních podmínek; žadatel musí dosáhnout určité věkové hranice i určitého počtu dětí a zároveň musí komisi lékařů, která provedení zákroku schvaluje, doložit gynekologické potvrzení, že jeho partnerce nevyhovuje jakákoliv metoda antikoncepce.

Možná ti vážně kecal, možná chtěl bejt jen zajímavej? 😅 Jestli je to tak, tak bys byla před ségrou za blba.... 😅

hronka
autor
3. zář 2008

zanett - takže po něm mám chtít vidět potvrzení - tak to zkusím - a nevím, co ti na tom nedává smysl, je to trochu popletený, nebo možná to tak píšu, ale žádná sranda to není...

zanett
3. zář 2008

hronka, ja myslim, ze je to popleteny proto, ze to neni pravda 😝

gedren
3. zář 2008

Ja bych se vykaslala na naky potvrzeni, proste bych rekla segre, at si na nej doslapne. Maximalni, co se muze stat, bude, ze se ukaze, ze to neni pravda, a Ty budes za blbce - no a to prece neni zadna tragedie, ne? Lepsi, nez riziko nechavat segru zit v nevedomosti...a to uz by se fakt mohla nasrat opravnene ;), zes vedela, ze to nevi, a nerekla ji to.

kitty68
3. zář 2008

ja si myslim ze je normalne neplodny a protoze to nechce priznat tak to svadi na to ze nikdy decka nechce a ze ma vasektomii, jak to tak ctu a uvazuju o tom 😉

hronka
autor
3. zář 2008

jabber - tohle vím taky, taky jsem si to našla, právě když ségra začla mluvit o tom, že by se pokusili o mimi - hledala jsem, jestli je ten zákrok vratnej a tak - nebo kvůli jakým jiným zdr.problém by ho třeba mohl podstoupit - protože vím, že určité zdravotní problémy má (nebo měl...)

hronka
autor
3. zář 2008

kitty
to mě vůbec nenapadlo - ale proč by si nechával zjišťovat plodnost ???? jen tak???
zanett
- samozřejmě že podku mi lhal, tak to pravda není - já píšu o situaci teď - co vím já - a co mi řekl...jestli lhal nebo fakt nevím

nikka.vo
3. zář 2008

No už vidim, jak celej žhavej hronce ten papír ukáže...právě že to neudělá, aby jí nepodpořil v tom, že to poběží říct ségře 😉

Buď si to tenkrát vymyslel, nebo měl fakt nějakej zdravotní problém 😒 ...

hronka
autor
3. zář 2008

gedren - asi máš pravdu, lepší zjistit, že si udělal srandu ze mě, než zjistit, že lhal a zatajil tak důležitou věc před ségrou

jabber
3. zář 2008

no, z vážných zdravotních důvodů by to mít mohl i v těch 18 😖 . Tak jestli mu to třeba neudělali a on pak na to konto nezačal vykládat, že vlastně děti stejně nikdy nechtěl.....ty brďo, je to zapeklitý 😅

kitty68
3. zář 2008

no psala si ze mel nejake problemy s pipikem - tak js si vyvodila ze mu to mohli zjistit pri tom 😉

taky bych ji to rekla - je to tvoje segra - uz tak si huntuje zdravi antikoncepci a zbytecne 😖

kitty68
3. zář 2008

no jake teda ty zdravotni problemy mel kdyz uz js tak u toho, ja js strasne zvedava 😀

nikka.vo
3. zář 2008

kitty, to hronka evidentně neví...ale co ty víš, třeba rakovina varlat ..mohlo to být cokoliv

kitty68
3. zář 2008

no ja nevim ze to nevi, zas js predpokladala ze jsou nejlepsi kamosi tak si to reknou, kdyz nejak zavazne onemocni.

jabber
3. zář 2008

no buď tu vasektomii má a ségře to zatajil anebo jí nemá a tobě lhal - každopádně je divnej 😒

kitty68
3. zář 2008

no ja si myslim ze je jedno jestli ji ma nbo nema, ale kdyz si vezmete ze oni jsou 4 roky spolu a jeste se nabavili o takovych vecech jako decka tak to mi prijde trosku cudne. 😕 nebo se bavili a on ji proste lhal, coz by vysvetlovalo i to brani antikoncepce 🙄
kdyz js s mym manzelem zacli spolu bydlet tak js se o takovych vecech bavili, a proste js si rekli ze teda jednou dite mit budem, nijak js neplanovali.

hronka
autor
3. zář 2008

kitty - já jenom vím, že to souviselo s jeho autonehodou - ale co konkrétně, to nevím, vím, že to nejlepší kamarád (zatím) ale o těhle věcech fakt ne - ani se ségrou - zdravotní věci jsou prostě u nás tabu
jabber - pro mě by bylo lepší, kdyby lhal mě - ale jak to zjistit ???

kitty68
3. zář 2008

hronka myslim si ze typek lhal segre i tobe 😠

hronka
autor
3. zář 2008

kitty - bavili se o dětěch - ségra taky po nich zrovna moc netoužila a on jí přizvukoval - ale teď asi přišel čas nebo nevím, jak to jinak říct a začala o dětech uvažovat....

kitty68
3. zář 2008

proste mi nikdo nevymluvi ze on ty deti nemuze mit a vymysli si, fakt sorry 😔

hronka
autor
3. zář 2008

kitty - mě i ségře - jak prosím tě - buďto jedné nebo druhé, ne ??? jak oběma ?

xmarg04
3. zář 2008

jab: diky.... 😎 😀

gedren
3. zář 2008

Vite co, chlap kdyz rekne, ze nechce mit do smrti deti, tak to muze myslet vazne a fakt na tom do ty smrti trvat, zatimco kdyz to rekne zenska, tak ji za 5 let rupne v kouli, biohodiny a tak a rozmysli si to 🙂. Takze oni si treba kolem svatby rekli, ze nechtej mit nikdy deti, a on jako chlap si myslel, ze manzelka to taky mysli jako chlap, tj. vazne a nafurt 🙂. A rikal si, ze nebude zbytecne rozpitvavat ty svy problemy, kdyz je to prast jako uhod, a radsi mlcel a nechal ji brat tu antikoncepci.

Ale to tak strilim, proste je srab. At uz to bylo jak chtelo, bylo by dobry segru navest, at si to s nim konecne vyjasni.

kitty68
3. zář 2008

hronka my js taky netouzili 😀

no a bavila se o tom s nim ze uvazuje?

hronka
autor
3. zář 2008

kitty - vždyť přece jednodušší by bylo říct - nemůžu mít děti (jsem nemocnej, .....) než nemůžu mít děti, protože jsem si nechal udělat ten a ten zákrok....

jabber
3. zář 2008

kitty - no já to chápu tak, že celé ty 4 roky děti zatím ani jeden z nich nechtěl, až teď o tom začala ségra uvažovat. On si možná myslel, že to tak zůstane 😒 . Ale tím spíš jí mohl říct, hele nemusíš nic brát, já jsem neplodnej. Já prostě pořád hledám ten důvod proč jí to neřekl...?

hronka - to teda netuším 😒

kitty68
3. zář 2008

segre lhal o zdravotnim stavu - kazdopadne
a myslim ze i tobe o te vasektomii proc ji ma

ale holt nedokaze to nikdo z nas jedine lekarska zprava

hronka
autor
3. zář 2008

před svatbou spolu už asi rok bydleli, když bylo téma děti - tak ani svorně že nikdy - a hahahaha - a ségra možná až tak ve čtvřiceti a zase hahahaah - pak se vzali - a teď po čtyřech letech séře ruplo v kouli - jak píše gedren - a dítě by chtěla - samozřejmě myslela, že i on k tomu prostě dospěje - k tomu chtít mít děti -a jak je vidět, tak nedospěje protože ani nemůže 😒
kitty - no řekla to i před ním,že za rok bych chtěla mimi - že už má na to věk a tak - a on že jí radši koupí dalšího psa - a hahahah - jestli s ním mluvila v soukromý a podrobněji nevím - nechci se ptát - ptala by se proč se ptám já....chápeš ???
a proč jí to neřekl nevím - asi se bál, že by si ho nevzala, nebo prostě že by se na něj vyprdla....

kitty68
3. zář 2008

no me by taky zajimalo proc ji to nerek 😉 jabber

me vzdycky trva nez se vykoktnu

hronka - ja vim ze by to bylo jednodussi, ale zatim teda nic nerekl, jestli dobre chapu ne. a ja bych byla teda pekne nasrana i kdybych deti nechtela ze mi muj muz zatajil ze je nemuze mit - z jakehokoliv duvodu