Není zatajování vazektomie důvod k anulaci manželství?

hronka
3. zář 2008

ahoj všem,
nevím jak začít - mám nejlepšího přítele (už od dětství), vím o něm "téměř" vše, když začal chodit s mojí mladší (o 4roky) sestrou, byla jsem spokojená, je to hodný, spolehlivý člověk (- neměl to v životě jednoduché - matka ho vychovávala sama, měl spoustu náhradních tatínků, kteří občas pili, občas uhodili .....atp.) takže vím, že cca v 18-ti letech podstoupil vasektomii (nevím jestli jsem to správně napsala) - nechěl by prý jednou zklamat jako rodič....vím to, myslelal jsem, že to ví i má sestra, nikdy jsme se v tom nepitvali ani jsme o tom nemluvili - před 4 roky se vzali - a od tý doby sem tam někdo nadhodí, kdyže bude miminko a takový ty kecy, ségra vždycky odpověď zahrála do autu, jako že má spoustu zvířat, který jí stačí , nebo že si půjčí děti moje, nebo že má ještě spoustu času....atp.
Nedávno mi při vaření povídá, že by příští rok chtěla vysadit antikoncepci a že by se začali pokoušet s manželem o mimi - byla jsem jak v jiříkově vidění, ona nic neví, neví, že její manžel nemůže mít děti (aspoň si teda myslím, že tento zákrok je nevratný...), já to vím a co teď....mám jí to říct, nebo ne, jsem strašně zmatená, přítel a sestry manžel se o tom se mnou odmítl bavit, ale potvrdil mi, že ona to neví....Není to třeba taky na anulování manželství - zatajení zdravotního stavu ???

agnesska
10. zář 2008

zanett 😉

schwarzovka
10. zář 2008

zanett: možná máš pravdu. A kolik se na to chytlo lidí co? Přiznávám, že tuhle diskuzi, ač bez příspěvků sleduji ráda 😀 je to jak říkáš výborný seriál a napínavý 😀 😀

mari2
10. zář 2008

schwarzovka 😀 😀 ja taky 😅 , ale taky myslim, ze je to kec, uz ta vasektomie

stavba
10. zář 2008

ahoj, taky si to tady trochu pročítám, nevím, zda tomu věřit nebo ne, ale pravda je, že když se koukám na večerní zprávy, tak tam jsou kolikrát takový absurdity, že tahle mi ještě připadá reálná.

gedren
10. zář 2008

Zanett, ja to beru tak, ze proste neresim, kdo ktery dotaz mysli vazne a kdo si vymysli, jednak proto, ze ta hranice stejne neni uplne ostra (napr. kdyz nekdo resi problem sve kamaradky nebo pribuznych, dava sem pouze svuj pohled, ktery muze byt dost odtrzeny od reality; a nebo naopak, kdyz si nekdo rizene vymysli, odrazi to nejaky jeho podvedomy skutecny problem, ktery si ale v tu chvili neuvedomuje), jednak proto, ze se vzdycky muze najit nekdo, kdo resi aspon v malem prekryvu neco podobneho, treba se stydi sam zeptat, a ten pak rad najde v diskusi inspiraci, at uz v realnem case, nebo tim, ze si ji pozdeji najde na googlu.

Je to vsechno stejny prazdny tlachani jak na ostatnich diskusich, a jestli se nekdo smeje, jsem rada, ze jsem prispela k jeho dobre nalade 🙂

Jinak ale stavaji se fakt takove neuveritelne pribehy, ze to by si ani ten nejblbejsi reziser nevymyslel, takze proc by se nemohlo stat i tohle, ze 🙂 (porad mi tam teda nesedi ta sterilizace na zadost, ale buhvijak to bylo).

jabber
10. zář 2008

souhlas s gedren 😉

cazadora
10. zář 2008

holky diskuzi jsem četla skoror celou, a můj názor je že je to pravda protože co se teď děje a jakou moc maji prachy tak docela věřim že se nějakej doktor třebas nechal zaplatit

veria
10. zář 2008

Hronko, omyl ohledně povahy právního úkonu uzavření manželství není zamlčení zdravotního stavu!! To se myslí pro případ, že by si někdo myslel, že uzavřel manželství jen jako, na oko (třeba v rámci reality show, haha) a přitom by došlo opravdu k uzavření manželství!! Omyl se musí týkat jen samotného právního úkonu uzavření manželství, t.j. souhlasného prohlášení o uzavření manželství.
No a jakou smlouvu jí ten právník sepisoval? Snad když už tak žalobu ne??
Je to blbost, to nemůže u soudu projít, pokud je to pravda, tak vyměňte advokáta.

hronka
autor
10. zář 2008

veria - nevím jak přesně to tam měla napsané, jestli žaloba nebo dohoda či co....ale každopádně když bude klasický rozvod, tak bude muset být majetkové vypořádání a toho se ségra chce vyhnout, protože prakticky všechno co mají, pořídili z jejího....pán si více či méně úspěšně celý ty roky rozjížděl počítačovou firmu....
cazadora - a pochybuju, že by někomu něco zaplatil, protože vždycky "smrděl korunou"
a jinak - ségra je opravdu rázná a hlavně, jakmile jí někdo podvede nebo lže - tak je naprosto nekompromisní a s dotyčným člověkpro ni přestává existovat a "zkončil pro ni" a když by se s takovým člověkem třeba měla ještě někdy potkat nebo tak něco, tak mu to dává pěkně "sežrat"
Jo , kdyby to byl nějakej scénář k filmu, bylo by to fajn, takhle to zažít stojí docela za h...o - ikdyž nejsem přímý účastník....
A teď čekám, jak to podá našim..... 😠

kitty68
10. zář 2008

hronka posilam segre smajla se zdvizenym palcem 😉

nikka.vo
10. zář 2008

Holky, mě tohle probírání, jestli je to pravda nebo není to pravda fakt už nebaví 🙄 ... naprosto souhalism s gerden 😵 😉 Kolikrát tu byla 17 letá holka, že je asi těhotná a půlka holek to zpochybnilo a dělalo si srandu (já to taky dělala 😔 ) a pak si uvědomíte, že je to fakt pravda třeba a já si tu dělám prdel. A ikdyby nebyla, to téma může pomoc někomu kdo to opravdu prožívá. Životní příběhy některých lidí jsou neskutečný a kolikrát člověk fakt nechápe. A ne všechno co se zdá být fantasmagorický musí hned znamenat, že to není holý fakt a děje se to 😒

veria
10. zář 2008

Hronko, já chápu že klasický rozvod znamená majetkové vypořádání, ale anulování z tohoto důvodu fakt není možný...Takže dávají žalobu o neplatnost manželství k soudu jo? No dobrý, dej mi pak vědět, jak to dopadlo 😉

poletucha
11. zář 2008

ja jsem teda stara naivka 😀 tak verim,ze se neco takovyho muze stat....ale spis me zarazi,ze hronka nepise nic o tom,jak se ted k tomu stavi ten segry manzel 😕 to jako kvuli takovy "hovadine" vsechno zahodi? to asi nemeli moc peknej vztah,ne? 😅 Jedna vec je,ze ji to zatajil, je to urcite hnusny, ale....jestli ona od okamziku co se seznamili rikala "deti...fuj...nikdy",tak k tomu zase nemel az takovej duvod. Ja se to snazim prevzit na sebe,stopro by utrpela duvera k manzelovi, ale prece jenom ho miluju a snazila bych se manzelstvi nejak zachranit...vzdyt kolik je paru,kde se zacnou snazit o mimi a zjisti se,ze je jeden neplodny...taky to prece neni duvod k tomu okamzite vztah ukoncit a najit si plodnyho 😅 ...btw. s pomoci doktoru a darovanych spermii by mohli deti mit ....ale zrejme v tom vztahu uz takhle neco nefungovalo,jinak mi to prijde jako dost povrchni duvod k rozvodu 😔

jabber
11. zář 2008

poletucha - ale on žádný děti nechce ani do budoucna...prostě nikdy, na tom se nic za ty roky a ani manželstvím nezměnilo, jak jsem to pochopila já... takže by se jim to manželství zhroutilo podle mně časem stejně. Škoda s ním ztrácet čas 😒

niki2
11. zář 2008

Poletucho, ale to je rozdil, zjistit, ze je nekdo neplodny, to se vetsinou resi pomoci doktoru, domluvou nebo nejak. Ale zjistit, ze ti manzel lhal v tak zasadni veci a jeste do tebe nechal rvat HA... Nevim, zda bych se hned rozvadela, ale rozdychavala bych to teda tezko.

poletucha
11. zář 2008

niky2- ja nechci srovnavat ty dve situace, jenom jsem to uvedla jako priklad....on je blbej,ze ji to nerek, o tom neni pochyb a to ze ji nechal brat HA...no chlapi tak trosku nechapou,ze nam to muze i skodit ..si myslim (aspon ten muj nad tim zacal uvazovat,az kdyz jsme se zacali snazit o mimi a poucovala jsem ho,jak to vlastne vsechno chodi 😀 ) ....ze bych to hodne dlouho a blbe rozdejchavala, to je jasny,ale proste mi prijde zahodit jinak naprosto fungujici a spokojenej vztah kvuli tomuhle divny....ale asi tam neco uz davno nefunguje,aspon tak to na me pusobi 😒
jabber- to on tvrdil on zacatku vztahu a jeji segra ale taky ...tak jsem to pochopila ja 😕

jabber
11. zář 2008

poletucha - no jo, jenže ségra si to rozmyslela (což je u mladých holek normální), ale on nechce děti dál. A nikdy. Takže u nich nepřipadá v úvahu ani třeba dárce spermií a proto si myslím, že by se to manželství tak jako tak časem rozpadlo. Když jeden děti chce a druhej ne, tak je to celkem neřešitelný 😒

poletucha
11. zář 2008

no to asi jo 😒

andrealiskova
26. zář 2009

Tak co? Jak to dopadlo? UUU??????

lenka132
26. zář 2009

no tak to by mě také zajímalo.....