Není zatajování vazektomie důvod k anulaci manželství?

hronka
3. zář 2008

ahoj všem,
nevím jak začít - mám nejlepšího přítele (už od dětství), vím o něm "téměř" vše, když začal chodit s mojí mladší (o 4roky) sestrou, byla jsem spokojená, je to hodný, spolehlivý člověk (- neměl to v životě jednoduché - matka ho vychovávala sama, měl spoustu náhradních tatínků, kteří občas pili, občas uhodili .....atp.) takže vím, že cca v 18-ti letech podstoupil vasektomii (nevím jestli jsem to správně napsala) - nechěl by prý jednou zklamat jako rodič....vím to, myslelal jsem, že to ví i má sestra, nikdy jsme se v tom nepitvali ani jsme o tom nemluvili - před 4 roky se vzali - a od tý doby sem tam někdo nadhodí, kdyže bude miminko a takový ty kecy, ségra vždycky odpověď zahrála do autu, jako že má spoustu zvířat, který jí stačí , nebo že si půjčí děti moje, nebo že má ještě spoustu času....atp.
Nedávno mi při vaření povídá, že by příští rok chtěla vysadit antikoncepci a že by se začali pokoušet s manželem o mimi - byla jsem jak v jiříkově vidění, ona nic neví, neví, že její manžel nemůže mít děti (aspoň si teda myslím, že tento zákrok je nevratný...), já to vím a co teď....mám jí to říct, nebo ne, jsem strašně zmatená, přítel a sestry manžel se o tom se mnou odmítl bavit, ale potvrdil mi, že ona to neví....Není to třeba taky na anulování manželství - zatajení zdravotního stavu ???

nikka.vo
3. zář 2008

Já bych řekla tvému švagrovi, že pokud to tvé sestře neřekne do určité doby on sám, tak to uděláš ty! Nechová se fér, to je hodně důležitá inforace do budoucnosti a já se tohle dozvědět, tak se asi rozvedu. Hlavní důvod by byl to, že se můj muž neobtěžoval zdělit mi tuhle zprávu 😔 Včem bude lhát a zatajovat informace příště? 😲

jabber
3. zář 2008

ahoj hronka, no to je teda situace 😖 , ale já bych to ségře řekla. A kamarád je pěkný jelito - dělat v 18 letech takováhle nevratná rozhodnutí 😠 , chudák ségra 🙄

xmarg04
3. zář 2008

ahoj, co bys mela delat je jen tezko radit, nicmene pravne - na zadost kterehokoli z manzelu je podle me mozne vyslovit neplatnost manzelstvi (uvedeni v omyl ve veci, ktera zapricinuje nemoznost naplneni ucelu manzelstvi)...

je to hodne tenky led a navic tak osobni, ze bych se jim do toho radsi nepletla... 😔

nensy
3. zář 2008

no já bych to teda taky řekla nejdřív jemu je to teda hnusný když jí to neřekl tak zásadní věc 😒

nikka.vo
3. zář 2008

našla jse tohle:

Jak se dá sňatek anulovat?
Máme pro vás špatnou zprávu: NEDÁ. Ve chvíli, kdy řeknete své ano a oddávající prohlásí vaše manželství za právoplatně uzavřené, nemáte šanci. Anulovat sňatek by se teoreticky mohl pouze v případě, kdyby se prokázalo, že sňatek byl uzavřen nedobrovolně a pod nátlakem (ale to by vám musel ženich držet pistoli u hlavy). Proto si raději dobře rozmyslete, než řeknete ANO. Pak už vám zbývá jen rozvod.
Ze statistik vyplývá, že na 52 374 manželství, uzavřených v roce 2001, bylo v témže roce 31 586 rozvodů. Každý den soudy ukončily víc než 80 manželství. A to není zrovna pozitivní zpráva...

xmarg04
3. zář 2008

nikka: ja myslim, ze by to slo, ale bylo by to samozrejme na soudni rizeni, nicmene to je i rozvod, ze....

nikka.vo
3. zář 2008

xmarg : já jsem si kdysi myslela že do určitých dní po svatbě se sňatek anulovat dá, ale asi je to blbost, že jo?

xmarg04
3. zář 2008

jo, ale blbost celkem rozsirena.... 😀 ja myslim, ze to tak je v nekterych statech v usa a pod vlivem americkych serialu se dost lidi domniva, ze je to tak i u nas....

nikka.vo
3. zář 2008

Chápu to tak, že když se anuluje sňatek, tak je to jako bych se nikdy nevdala a nejsem tudíš rozvedená, ale stále svobodá 😕 ??? 😉 Ale myslim si, že se s tím nikdo nebude zabívat a radši doporučí rozvod ...

jabber
3. zář 2008

No on bude muset stejně s pravdou ven, ne, až se budou nějakou dobu snažit a ono nic a půjdou pak třeba k odborníkům - tak se na to přijde, ne? 😕 To si vůbec neumím představit, jak bych se zachovala já. Nechápu proč jí to neřekl než se vzali, přece bylo jasný, že jednou bude (budou) chtít dítě 🤐 . Na anulování manželství to podle mě možná i je, ovšem předpokládám, že ségra ho miluje. Otázka je, jestli ho bude milovat i až se tohle dozví 😒 😅 . Ježiš, to je jeliman, ten chlap ☹ 😠

nikka.vo
3. zář 2008

xmarg...já to má právě asi taky z filmu nebo z nečeho..nevim kde jse to vzala 😅

xmarg04
3. zář 2008

jasny, po anulovanym snatku jsi neposkvrnena a svobodna, jako na zacatku... 😎 trochu problem by zrejme byl s panenstvim, ale to uz dneska stejne nikdo neresi.... 😀 😀

xmarg04
3. zář 2008

ale kdyz se na to podivam jako ze by se to mohlo stat me, ja bych ho snad zabila..... na duvere stoji vztah, ne?? 😅

jabber
3. zář 2008

xmarg - ono i to panenství se dá chirurgicky vrátit 😀 😝

xmarg04
3. zář 2008

jab: ale to uz jsme v trochu jinych sferach.... 😀 😀 nebo mozna i casoprostorech.... a pak, ze nejde vratit cas....

hronka
autor
3. zář 2008

no jasně že je to tele - nechat si udělat takovej zákrok (vůbec nechápu, že mu ho v 18-ti letech provedli) ale on 100% ví,a věděl, že děti nikdy nechce a co kdyby potom jeho manželka někdy dítě chtěla, on ne a ona by prostě jen vysadila antikoncepci a jemu nic neřekla, otěhotněla by....pak by dítě měli a přitom on ho nechtěl a mohl by jako rodič zklamat - když jeho rodiče taky zklamali....moc tomu nerozumím, ale když jsem mu naznačila, že když jí to neřekne sám, udělám to já, tak se mi jen vysmál, že mi buďto neuvěří a on řekne,že to není pravda, nebo řekne, že jsem to taky celou dobu věděla (což má pravdu) a neřekla jsem jí to - jenže já myslela, že to ví....je to celý zmatený a jak znám ségru - bude trvat na anulování sňatku - už kvůli majetkovýmu vypořádání...

jabber
3. zář 2008

xmarg - no fakt, známý je plastický chirurg a několikrát už tohle dělal 😀

jabber
3. zář 2008

hronka - takže on to dítě nechce ani teď (příští rok)? Chápu to dobře? 😕

lukin
3. zář 2008

hronka: Pokud nemá v plánu jí to říct, tak jí to musíš říct ty. A hned ji řekni, žes to věděla celou dobu, ale že jsi nevěděla, že ona to neví. Být na sestřinem místě, tak by se mi nelíbilo, kdybys to tajila dál.

xmarg04
3. zář 2008

Jab: treba jako darek manzelovi k vyroci svatby? 😀

hronka
autor
3. zář 2008

jabber - jasně že miluje - zatím 😠

lukin
3. zář 2008

A ještě tvá sestra úplně zbytečně do sebe cpala to svinstvo 😠

josefa
3. zář 2008

hronka a je to 100% jiste ze ten zakrok podstoupil? nelhal tehdy taky? kdyz lze ted, mohl i predtim, ne?

hronka
autor
3. zář 2008

jabber - on nechce mít děti nikdy, ani s ní ani s nikým jiným....
ona taky dřív byla taková že děti spíš neeee.....ale přece jenom už jí bylo 26, všechny kamarádky děti mají, a asi začali taky biologický hodiny tikat....firma je slušně rozběhnutá a zajetá....a teď tohle

jabber
3. zář 2008

xmarg - no asi i to by šlo 😀

jabber
3. zář 2008

hronka - ježiš a věděla ségra, že si bere chlapa, co nikdy nechce děti??? 😕

hronka
autor
3. zář 2008

lukin - to ze mě vypadlo taky, když jsem mu nadávala, že jí to neřekl.....
josefa - nevím, myslím, že tenkrát mi nelhal, vlastně mě nelhal nikdy (si myslím) a tehdy se ségrou ještě ani nechodil....

hronka
autor
3. zář 2008

jabber - jasně že věděla, že zrovna k dětem moc netíhne, ale jsou mladý, myslela, že časem k tomu prostě dospějou - ona taky léta říkala, že děti nechce, možná že někdy....no a teď to někdy asi přišlo

kitty68
3. zář 2008

no ja vim ze se mi ted nikkous vysmeje 😀

ale on jako normalne ejakuluje po te vasektomii, ja teda nevim jak to chodi?

hronka
autor
3. zář 2008

jo, normálně ejakuluje, ale v ejakulátu nejsou spermie - prý - nevím, nemám vlastní zkušenost - ale předpokládám, že kdyby neejakuloval, že by si ségra snad za ty roky všimla, že je něco jinak 😀