Není zatajování vazektomie důvod k anulaci manželství?

hronka
3. zář 2008

ahoj všem,
nevím jak začít - mám nejlepšího přítele (už od dětství), vím o něm "téměř" vše, když začal chodit s mojí mladší (o 4roky) sestrou, byla jsem spokojená, je to hodný, spolehlivý člověk (- neměl to v životě jednoduché - matka ho vychovávala sama, měl spoustu náhradních tatínků, kteří občas pili, občas uhodili .....atp.) takže vím, že cca v 18-ti letech podstoupil vasektomii (nevím jestli jsem to správně napsala) - nechěl by prý jednou zklamat jako rodič....vím to, myslelal jsem, že to ví i má sestra, nikdy jsme se v tom nepitvali ani jsme o tom nemluvili - před 4 roky se vzali - a od tý doby sem tam někdo nadhodí, kdyže bude miminko a takový ty kecy, ségra vždycky odpověď zahrála do autu, jako že má spoustu zvířat, který jí stačí , nebo že si půjčí děti moje, nebo že má ještě spoustu času....atp.
Nedávno mi při vaření povídá, že by příští rok chtěla vysadit antikoncepci a že by se začali pokoušet s manželem o mimi - byla jsem jak v jiříkově vidění, ona nic neví, neví, že její manžel nemůže mít děti (aspoň si teda myslím, že tento zákrok je nevratný...), já to vím a co teď....mám jí to říct, nebo ne, jsem strašně zmatená, přítel a sestry manžel se o tom se mnou odmítl bavit, ale potvrdil mi, že ona to neví....Není to třeba taky na anulování manželství - zatajení zdravotního stavu ???

laola
3. zář 2008

Tak to je docela zvláštní. Podle toho co jsem četla, mohou vasektomii podstoupit muži až v určitém věku a pokud už mají děti. Nebo žije v zahraničí?
Viz: http://www.tiscali.cz/wome/wome_center_050815.8...

josefa
3. zář 2008

jeste jsem slysela, ze nejaka moznost navracen plodnosti po tomto zakroku existuje, ale jaky jsou sance nevim....ale jeho se to netyka, kdyz rika, ze nechce deti vubec...

annulovat manzelstvi opravdu jde, vim o jendom pripadu, samozrejme soudne a musi byt zavazny duvod, a nevim jestli je to omezene casove (do roka po svatbe)

normalne bych to asi sestre opatrne rekla, pokud ona je ten typ, co ma radeji pravdu nez milosrdnou lez....

hronka
autor
3. zář 2008

laola - nežije v zahraničí - psala jsem, že nechápu, že mu vůbec takový zákrok udělali - možná to může souviset i se zdravotními problémy...nevím...

jabber
3. zář 2008

hronka - hm 😒 . A k tomu jak se ti vysmál, že by ti ségra nevěřila....a jak on si to teď jako představuje? Že se budou 'jako' snažit a až to nepůjde, tak si řeknou 'hm, tak to nejde, tak nic, budeme bez dětí' nebo jak? Je přece víc než jasný, že se to provalí 😕

hronka
autor
3. zář 2008

josefa - ona je člověk, který je odhodlaný pro "pravdu zemřít" - nevím jak jinak to napsat - a právě proto se obávám jí něco říct - nebo i kdyby to řekl teď sám, obávám se, že ho přinejmenším přizabije...a jasně že o žádným vracení asi nejspíš nebude řeč - on děti nechce - hotovo tečka - myslela jsem, že třeba kdyby to šlo 100% vrátit, tak by mu třeba ségra byla schopna odpustit a třeba by ty děti i měli...nevím, je to složitý

hronka
autor
3. zář 2008

jabber -nevím jak si to představuje - myslím, že doufá v to, že jí prostě ukecá, že děti mít nemusí...

mysinka
3. zář 2008

Tohle je hodně ošemetné téma... Vím, že je pozdě bycha honit, ale partneři by si měli ještě před svatbou ujasnit, co a jak s dětmi... Jestli ano, nebo nikdy 😔

nikka.vo
3. zář 2008

Kitty 😀 mlčim 😀

No mě zaráží to, že jen proto že jeho otec byl, tak nechce dítě, aby se to taky nestalo jemu? 😕 Chápu to tak? Ale přeci naopak člověk se špatnou zkušeností a kor když si uvědomuje že to bylo špatně, že se k němu někdo choval hnusně, tak se bude snažit ke svému dítěti chovat uplně opačně a dát u to, co on sá neměl. Vidi to i na sobě a na tom jak se chovám a v budoucnosti chci chovat ke svému synovi. Jako třeba že ho budu podporovat v koníčku, budu ho chválit, zvedat sebevědomí apod 😉 Budu s ním jezdit na výlety a věnovat se mu. To co jsem od našich skoro nezažila 😉 Prostě se člověk chce vyvarovat chybám, terý udělal jeho rodič u něj 😉

A nepřijde i jako dobrej kamarád, když tě jakoby vydírá, že ségra stejně neuvěří (jako by říkal, že on bude zpochybňovat tvoje slova) a že ty si to taky věděla... Ale když se nad tím ta zamyslím, tak je asi dobře, že takový člověk nebude mít děti, něco se mi na něm nezdá 😔 To je od něj strašná podlost, divný rozhodnutí a prostě je podivnej 😕

hronka
autor
3. zář 2008

mysinka - jak píšu, ségra vždycky taky spíš byla pro děti nemít - ale teď za poslední rok docela po mimi začala toužit - já mám dvě malý děti, všechny kamarádky taky....je to asi těžký dopředu říct - nikdy děti nechci - a stejně tak asi brala svojeho muže - že já nevím v dohledných 10-ti letech od svatby děti ne - ale pak třeba i jo

laola
3. zář 2008

Hronka, třeba o tom jen uvažoval a ani to nepodstoupil... Přece jen v 18-ti má člověk plnou hubu keců... 😉 No a pokud přece ano, tak bych mu dala nůž na krk, ať to ségře buďto řekne sám nebo to uděláš Ty. Nebo ať se pokusí nechat si chámovod opět "napojit".

gedren
3. zář 2008

1) Pokud vim, ten zakrok teoreticky vratny je, akorat pravdepodobnost, ze se fakt plodnost obnovi, neni 100% (nevim kolik to je, rozhodne je ale uspesnost vyssi nez pri sterilizaci zeny).

2) Segre bych to rozhodne rekla. At uz maj mezi sebou cokoli, neco takovyho ma pravo vedet. At uz si to pak vyridej mezi sebou... A presne jak pises, je logicky, ze sis myslela, ze to vi, tak ses s ni o tom nebavila. Jestli neuveri nebo se nastve, jeji vec, mozna se nejdriv nastve, protoze se bude snazit hledat vinika cele situace nekde "venku", ale casem se to snad srovna. A jak pisou holky, pokud se budou "jako" snazit, tak se pravda stejne provali, nevim, co ten chlap ceka.

kalu
3. zář 2008

Chudák tvoje ségra,hronko, že si vzala takovýho hajzla !!!
Děti jsou přece pro manželství naprosto zásadní věc. My s manželem jsme se taky brali a dětem jsme nebyli nakloněni ani jeden. Chováme psy a ti pro nás byli v tu dobu nejdůležitější. Jenže pak jsem neplánovaně otěhotněla a všechno bylo rázem jinak. Strašně jsme se na mimi těšili a teď si to bez malý nedokážem představit a už plánujem další.
Nezlob se za moji upřímnost, ale zdá se mi,že ten tvůj přítel tvou ségru moc nemiluje, když jí o takhla zásadní věci lže a ještě ji nechá huntovat si tělo antikoncepcí a ještě se ti vysměje,že když to řekneš tak bude zapírat dál. To je teda síla !!!
Určitě bych jí to Hronko řekla- jste přece ségry a máš jí ráda,ne ? ¨Ještě není tak stará,aby si našla nějakého hodného a UPŘIMNÉHO chlapa a měla s ním normální rodinu. Jinak bude časem moc nešťastná. A to přece nechceš,ne ? Já mám taky mladší ségru a máme super vztah a já bych jí to určo řekla. Je to jen pro její dobro .

hronka
autor
3. zář 2008

nikka
- no divný to je - jeho otec od nich odešel když byl ještě malej - nepamatuje si ho - jeho máma začala pít a vodit domů náhradní tatínky - hrozný dětství i dospívání - má strach že by prostě jako rodič taky zklamal - ne že by dítě bil nebo tak něco , ale že by prostě nebyl ten 100%rodič - ale to není nikdo....
a to s tím kamarádství - asi brzo zkončí, takhle se za celých 25let nezachoval, nevím, co ho to popadlo, já ani nevěděla, že jí to nikdy neřekl....

nikka.vo
3. zář 2008

Hronka, trochu je chyba i na tvé straně, nezlob se... 😔 Ale kdyby si moje ségra začala s někým o kom vim, že v životě nechce děti a je to bohužel stvrzeno tím, že podstoupil vasektomii, tak bych si s ní promluvila před svatbou jestli si je fakt jistá, že ona dítě nikdy mít nechce, ikdyž to tak možná zrovna cítí a navázala bych na téa sterilace jejího manžela. Počítat s tím že to ví, je blbost a ikdyby věděla tak bych se chtěla od ní ujistit, že ví co dělá a nebude litovat 🤐

josefa
3. zář 2008

v tomhle pripade by bylo nejlepsi, kdyby ji to opravdu rekl sam, protoze takhle se na to stejne asi prijde (nebude-li se darit snazeni, budou je cekat pobihacky po doktorech, kde mu na to asi prijdou)
ona ho potom prizabije pravdepodobne vic nez ted

zanett
3. zář 2008

ja si zase myslim, ze tuhle diskuzi zalozil nejaky prudic - sorry, ale tohle je story horsi nez z Hollywoodu 😀

jabber
3. zář 2008

hronka - no já bych jí to teda řekla, protože s ním akorát bude ztrácet čas a pokud on bude dalších x let tvrdit, že děti nechce a ségra je chtít bude, tak se jim to manželství stejně nejspíš rozpadne 😒 - to se přesně stalo jedněm našim kamarádům....byli svoji asi 5 let a on pořád, že děti nechce, až jí došla trpělivost a byl konec. Rozvedli se, našla si jinýho chlapa a děti už má dvě.
Jak píše nikka - já bych takový chování od nejlepšího kamaráda teda taky nečekala 😒 . A to, že to ségře neřekl, je normální podraz 🙄

hronka
autor
3. zář 2008

holky asi máte pravdu - řekni jí to a hotovo - ona je jenom dost temperamentní a občas si plete nositele špatný zprávy právě s tou špatnou zprávou - takže to nakonec zpočátku asi nejvíc odskáču já

josefa
3. zář 2008

drzim palce!

nikka.vo
3. zář 2008

souhlasím s jabber - na co s ním bude ztrácet rok /dva tím, že se budou snažit otěhotnět, ona se bude nervovat proč ji to nejde a pak se stejně rozvedou 😉

nikka.vo
3. zář 2008

hronka i za tu cenu ... bude určitě víc než naštvaná, ale čím dýl to budeš protahovat, tím horší následky to pak bude mít 😉 Napiš nám sem jak to dopadlo 😵

hronka
autor
3. zář 2008

nikka - no mě prostě nenapadlo, že o tom neví, nikdy jsme se o tom nebavili - ač jsme sestra, některý věci, prostě neřešíme
zanett - bylo by fajn, kdyby to byla jen hollywoodská story - to bych se možná i trochu zasmála....takhle bohužel ne
a on se ke mě asi tak zachoval, protože si myslím, že má strach - že jí to řeknu -že se to prostě provalí - a ten strach má opravněnej - normálně ho nabonzuju

zanett
3. zář 2008

hronka - ja mam s tim tvym pribehem jediny problem - tu vasektomii. Rodinny clen ji ma taky za sebou a navzdory tomu, ze ma dite a je mu dost pres 40 mel s vyrizovanim zakroku obrovske problemy a zazil si administrativni buzeraci, tak mi neni dost jasny, jak (a kdo) provedl takovy zakrok 18-ti letemu klukovi (predpokladam, ze si to nenechal delat v zahranici, tam by za to ale zase vysolil pekny prachy...).

hronka
autor
3. zář 2008

zanett -nevím kdo a z jakých důvodů mu ten zákrok provedl - a rozhodně ne v zahraničí, ale tady u nás...

zanett
3. zář 2008

...a prave proto tomu neverim...

jabber
3. zář 2008

xmarg - tady jsem ti to našla 😀 http://www.gyncentrum.cz/web/op-zege - je to hymenoplastika 😀

hronka
autor
3. zář 2008

teda vím kdo -jasně že doktor ale důvody neznám, jenom vím, že měl i nějaké zdravotní problémy ohledně "pindíka" tak třeba to souviselo s tím

zanett
3. zář 2008

hronka, nejak se do toho zamotavas 😅

hronka
autor
3. zář 2008

zanett - no jo, ale tak mi řekni - kdyby o té vas lhal mě - jak to zjistím, asi nijak - takže mám čekat, až začnou pracovat na mimi a když se jim nebude dařit - tak mám říct co vím...????

hronka
autor
3. zář 2008

zanett s čím se zamotávám ????