Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

aajka
7. říj 2005

Dneska jsem četla na rodine.cz, jak pojmenovali rodice svoje deti - Mikuláš, Anděla a Kašpar. Chudáci.

ene
7. říj 2005

Jde mi o to, ze kdyz uz to tu tak hezky hromadne vymyslime, tak bychom meli myslet na dobro nasich deti 😎

nika
7. říj 2005

to především 🙂 🙂 🙂

domina
7. říj 2005

To jo, ale diskuze se teťkons nějak šprajcla u těch horších jmen 🙂 I když to je také k něčemu, aby si lidi uvědomili, že dítěti můžou jménem i uškodit.

ene
7. říj 2005

Pekny jmeno pro holcicku je treba i Petruska, ale nejak se mi nelibi, kdyz je v holcicim jmene R. K tomu malemu tvoreckovi si to nedovedu predstavit, a kdyz to vyroste, tak uz je to v podstate jedno 😀

domina
7. říj 2005

Tak se jí bude říkat Péťo a hotovo 🙂

ene
7. říj 2005

Hrozne se mi libi Anezka a Stepanka, ale nevim, jak se jim rika zdrobneleji nebo spis kratsim oslovenim..

domina
7. říj 2005

sestřenice měla kamarádku Štěpánku a říkala jí Štěpa

aajka
7. říj 2005

Já jsem měla v létě na táboře Anežku v oddíle a říkala jsem jí Any, Anynko a moc se mi to jméno zalíbilo. 🙂

ene
7. říj 2005

Safra.. toho jsem se bala.. Ted jsme fretku pojmenovali Annie, to by se jmenovaly skoro stejne 😀

nika
7. říj 2005

ene 🙂 🙂 🙂

aajka
7. říj 2005

😀

ilci
8. říj 2005

Tak my máme vybráno 100% Matýska a pro holku Vendulku, ale to ještě není konečné 😉
Co se týká výše uvedených jmen Mikuláš, Kašpar, tak mě se naopak líbí 🙂

tereke
8. říj 2005

Přidávám se k Ilči, mě se taky jméno Mikuláš líbí.
Matýsek je kouzelné jméno. 🙂

marinka
8. říj 2005

My chceme Aničku a Kubíka, ale jestli to budou dvě holky nebo dva kluci, tak budeme namydlení 🙂

aajka
8. říj 2005

Já bych se u Mikuláše a Kašpara bála, že se jim děti budou smát, protože ony by se fakt smály, s malými dětmi pracuju. Kašpar, má takový hanlivý podtext a Mikuláš je ten pán, co chodí s čertem a andělem. Ale je to samozřejmě na vás, jak pojmenujete své dětičky, tohle je jen můj názor. 🙂

ilci
8. říj 2005

aajko, na každé jméno jde vymyslet něco hanlivého 😉 děti mají fantazii
noo, já bych Kašpara dát nemohla, Kašpar Kašpařík je děsnýýýýý 😀 😀 😀
takže se Matýskovi stejně můžou smát a říkat mu kašpárku 😉
švagrová je učitelka na ZŠ a má právě tuhle přezdívku - kašpárek

aajka
8. říj 2005

ilci, tos mě dostala, nemám slov 😀 . To víš, že se dá na každé jméno něco vymyslet, akorát na některé to jde líp. 🙂 Ale vážně jsem se nechtěla nikoho dotknout, jestli se vám to líbí, tak je to ok. Ale u nás doma by to neprošlo. 🙂 Jinak Matýsek jako Matěj se mi taky líbí, ale taky neprojde a vážně se neopičím, ale Vendulka se mi taky líbí, ale u přítele to opět neprošlo. 🙂

ilci
8. říj 2005

Matýsek jako Matyáš 😉 na tom manžel trvá, Matěj ho tak nebere.... 🙂

aajka
8. říj 2005

Aha, to je pravdat, to zní líp. Ale to mi taky neprojde. 🙂

singid
8. říj 2005

Dneska jsem pročítala kalendář, s těmi jmény je to opravdu někdy bída, mělo by se s tím něco udělat a jednou za čas nepopulární jména nahradit... Taky musím říct, že mě doslova vytáčí, když rodiče pojmenují své dítě jaksi s humorem (např. Martina Martinová, Filip Filip,...) a nepřemýšlejí nad tím, že chudák děcko to bude mít do konce života (nebo do svatby) 😒 Měla jsem kamarádku, která básnila nad tím, že děti pojmenují po sobě (ona byla Romana a její skoromuž Roman - dovedete si to představit takovou rodinku??? 😉 ) já jen doufám, že naše dítě nebude ráčkovat, protože jestli to bude Karla tak bude mít ve jméně 2 R a to nechci vidět...
a k tématu děti x směšná jména... děti jsou někdy fakt zlý, a když nejsou zlý tak to neumějí ani vyslovit (třeba já jsem Klára - celý dětství mi říkaly Králo 😠 🙂 )

aajka
8. říj 2005

Singid, souhlasím s tebou, někdy chtějí být rodiče přípiš vtipní a vůbec nepřemýšlejí, jak to pak bude vnímat to dítě.
Jinak nám se třeba líbí Terezka, Nikolka, Petr a Radim. Akorát máme v příjmení R a přesně, jak píšeš, 2 x R ve jméně, to by nemuselo dopadnout dobře.. 🙂

ilci
8. říj 2005

Mě se třeba nelíbí spojení typu Sofie Vomáčková. Proti jménu Sofie nic nemám, ale nějak mi to dohromady nepasuje 😀

peta.cz
8. říj 2005

Mě je docela líto malý Žilkový...taky by mě zajímalo jak jí budou říkat - Kordulko? To mi přijde na takového malého tvorečka dost tvrdé...Jinak mě se osobně líbí stará česká klasika - Jan, Petr, Tomáš 😀

tereke
8. říj 2005

Mě se taky líbí klasická jména, ikyž semtam podlehnu nějakým staročeským🙂
Jo a mě se snad celý život líbí jméno Adam, ale mám smůlu, můj skoromuž se jmenuje Adámek, takže Adam Adámek ☹ To už by byla asi síla 😒
Je mi líto ty malý Žílkový, to je fakt drsné jméno 😖

lucinecka
8. říj 2005

Ahoj holky, my jsme s přítelem u jmen docela bojovali, shodnem se skoro ve všem, ale ve jménem teda fakt ne. Tak jsme došli ke kompromisu, tím má být Anička a Lukáš. Anička proto, že oba máme babičky Aničky 🙂 , tak to bude taková symbolika, a Lukáš je "výtvorem" prvních dvou písmem našich jmen (LUcie, KArel).
A známým se dneska ráno narodil chlapeček Jaroslav. Já bych takový jméno nevybrala, ale k nim se hodí.

ivca
8. říj 2005

mě se hrozně moc líbí Valentýna (zkráceně Týnka nebo Valinka), navíc žádnou ani neznám... Jinak kluk by asi byl Karel protože nevím jak by to skousnul dědeček (z přítelovi strany) a další členové rodiny kdyby se nepodědilo jméno syna (děděné už tolik pokolení) a ani není tak strašný 😉

lucinecka
8. říj 2005

Rozhodně není strašný, páč ho nosí můj přítel 😀 U nich se to taky v rodině dědí, náš syn by byl 4. Karel, ale já jsem proti. Tvrdím, že 3 a dost, navíc už jednoho doma mám 🙂 Přítel ze začátku protestoval, ale nakonec jsem ho ukecala. A jsem ráda 😉

fialenka
8. říj 2005

Ahoj holky, my také bojujeme, protože každému se líbí něco jiného. Já bych si strašně moc přála Rozárku a o tom manžel nechce ani slyšet. Moc se mi líbí jméno Nina, manželovi se nejvíce líbí Anna. To mně sice taky, ale chtěla bych to nějak oživit, takže jsem navrhla Annu Marii a uspěla jsem 😉 Takže to asi bude Anna Marie. U klučičích jmen to není takový boj - líbí se nám Matyáš, Vojtíšek a Tomášek. Tomu se chci ale vyhnout, protože manžela běžně oslovuji Tomášku. Pak by za mnou běhali oba dva 😀

ene
8. říj 2005

Nasi znami naopak pojmenovali dcerku Barca, protoze si predstavili tu psinu, az bude rikat, ze se jmenuje Barbora Suchardova. Ale to jmeno k ni fakt sedi 🙂 Vsimli jste si, ze nekteri lide jdou do podoby sveho jmena? Nevim jak to popsat, ale kdyz se rekne nejake jmeno, tak si predstavim nejake zakladni rysy. Naopak kdyz si nemuzu vzpomenout na neci jmeno, tak hadam podle toho, co se k nemu hodi a na co vypada. Pravda, jednou mi to nevyslo a kamaradky pritele jsem nazvala Radkem, i kdyz byl Tomas. To byl pekny trapas 😀