Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

petronelie
18. srp 2008

urbi: Jsem ráda,že se Ti líbí. A Adriana jsem se měla jmenovat já 🙂

Holky, díky za příjemný poklábos, musím letět ještě pracovně něco vyřizovat.

Přeju hezký zbytek dne!

mirrinka
18. srp 2008

Adriana aj Denisa sa mi páčia 🙂

urbi
18. srp 2008

no tak my ještě hodíme řeč a uvidíme, na čem se shodneme 😉 ale už bych chtěla tu naší malinkou přímo oslovovat, tak už bych ráda něco jistéh 😉
a sranda bude, až nám řeknou, že se spletli a že to je Filípek 😀

urbi
18. srp 2008

taky holky díky, já se jdu učit, nebo ty státnice s Nelinkou/Natálkou/filípkem 😀 nezvládneme a to pak teprv bude boj 😀
mějte se pa

mirrinka
18. srp 2008

aj Filip je krásne meno...ja už tiež padám 🙂 a páči sa mi slovo poklábos 😀 😀 😀

meleri
18. srp 2008

ADriana je pěkné jméno...

Holky nahoďte ještě nějaké klučičí.... 😅 Filip se mi líbí ale zas manželovi ne... 😠
Já už fakt nevím....
Jedině že se zítra stane zázrak a na ultrazvuku se ukáže holka... 😅 i když jinak je mi to jedno - holka nebo kluk, ale vybrat to jméno klučičí to je peklo! 🙂

petruci6
18. srp 2008

Alex 😉 Adam

mirrinka
18. srp 2008

a čo tak Tobias ...ale záleží od priezviska 😉

meleri
18. srp 2008

Alexa manžel zavrhnul, u Adama se nevyjádřil..Tobiáš se nelíbí zas mi...teda nic proti němu nemám, ale pro své dítě bych toto jméno nevybrala..

petronelie
19. srp 2008

meleri: Klučičí se mi líbí David,Daniel,Dominik,Denis....holt jsem zatížená na D 😀

sivula
19. srp 2008

Tak nam sa hrozne paci meno Alex, je take univerzalne aj pre babu aj pre chalana. Lenze je tu maly zadrhel. Nasi maju 2rocneho psa, ktory sa tak vola - to meno ma jednoducho svoju krasu. No a mame po Alexovi - Alexe doma. Ale u nas v okoli uz sa jeden Alex narodil pred mesiacom. Nikdy nemenujte zvierata ludskymi menami ☹

petronelie
19. srp 2008

sivula: My máme psa Agátu. Ale já bych to jméno v životě holčičce nedala 😉
A Alexů znám hodně. 😉 Je to pěkné jméno.

petruci6
19. srp 2008

ja som pre Alexa bola rozhodnuta 3 roky do zadu,ale iba keby to bol chlapec a cakame babu,takze nemame meno 😀

urbi
19. srp 2008

Alex je pěkné jméno 😉 já mám zas morče Rozárku a kamarádka jí chce dát a nadává mi 😀 😀
jinak stav naší Nelinky a Natálky je opět nulový, bo jsem si říkala, že udělám manžovi radost a on si řekl asi to samé, protože já mu řekla, že ho pozdravuje Natálka a on, že mám pozdravovat Nelinku 😀 - takže jsme opět na tom samém bodě - teď on chce vyhovět mě a já jemu 😀 😀
ale hlavně, že je veselo holky co? 😉

petronelie
19. srp 2008

urbi,to tak bývá 😉 Jinak zdravím 😀

petruci6
19. srp 2008

urbi mam pre vas tip,napiste obe mena na papier,zlozte,vlozte do klobuka a tahajte 😉

mirrinka
19. srp 2008

petruci,to aj my sme tak robili - napísali sme na lístočky všetky mená čo sa nám páčili - mne aj manželovi a ťahali sme...a vyšla nám Tiffany / tá sa páčila manželovi / - ale kedže sme nevyžrebovali meno čo sa páčilo mne,tak som to ihned zrušila 😀 😀 😀

petruci6
19. srp 2008

😀 😀 😀 aj u nas by to tak bolo,preto to neskusame 😀

sharon2
19. srp 2008

ahoj holky můžu se k vaší debatě nad jmény přidat? 😉

ačkoliv máme termín za 6 týdnů /a už 2měs. nám hrozí předčasný porod/, tak jméno pro naši holčičku taky nemáme ☹ Já chtěla Julii nebo Zuzanku - učím na prvním stupni, tak jsem hledala jméno, které není v každé třídě několikrát 😎 a navíc máme hrozné příjmení, ke kterému se těžko hledá jméno. No, manželovi se ani jedno moc nelíbilo, tak natruc vybral jméno podobné, ale přitom úplně jiné - Sofie. U mě mezitím nad Zuzanou převážila Julie /líbí se i všem v okolí a k příjmení se hodí/, takže máme souboj Julie- Sofie 😀 😀
Všichni kolem už mimčo oslovují Julinka, já vím že manžel na Sofii trvá už jen z legrace....ale mě se ta Sofie začíná líbit. Hihi, tak fakt nevím, jak tohle dopadne 😀 😀

Ale jinak se mi taky strašně libilo Adriana, Alexandra nebo Alexandr, Richard,Ondřej - bohužel už je mají kamarádi 🙂

urbi
19. srp 2008

Sharon a co máš za příjmení? Sofie je krásná 😉 , ale já když ji doma navrhla, tak mi manžel i táta řekli, že to by se rovnou mohla jmenovat Bukurešť 😀
A na kamarády se vyprdi a jestli se s manželem shodněte, tak to klidně dej... my nemít v příjmení R, tak možná dáme Adrianu

smardik
19. srp 2008

my včera napsali pro kluka Tomášek a holčička Eliška 🙂

kristi
19. srp 2008

Sofie je opravdu moc hezky, ale Julie taky....

Eliška je taky fajn, ale nejak mi proste nesedi na dospelou zenskou, na diteti to zni hezky, ale takovej ten stredni vek mi proste nejde do pusy....

smardik
19. srp 2008

kristi vidíš to mě nenapadlo, ale má to být kluk tak to je jedno 🙂 ještě jsme zvažovali napsat pro holčičku Micheala

kristi
19. srp 2008

smardik, no me to napadlo uz davno...me se obecne nelibi jmena, ktera maji hacky a carky.....teda nektery jo, ale treba Matyas, Krystof atd proste ne....

ale Tomasek je super, mam na to jmeno krasny vzpominky

andelka
19. srp 2008

kristi: Mojí tetě Elišce je skoro 60 a sedí jí to výborně. 🙂

urbi
19. srp 2008

no já s Eliškou mám podobný problém jako Kristy- přitom jméno je to krásný a ani nevím proč, ale té naší malé opičce říkám Eli 😀 , ale pro takovou statnou padesátnici teda nic moc...
a souhlasím i s Tomáškem i Michalkou - to jsem totiž já a manžel 😀

mirrinka
19. srp 2008

ja mám na Elišku podobný názor ako kristy a urbi....ako pre malé dievčatko v pohode,celkom pekné,ale ku staršej mi to nejako nepasuje.ale možno je to tým,že žiadnu Elišku nepoznám 😉

andelka
19. srp 2008

mirrinka: To je určitě tím. 😉 My máme v rodině Elišky dvě, malou a velkou a k oběma jde náramně. 🙂

smardik
20. srp 2008

kristi, marinka já chtěla Nelu, Sofii ale neprošlo u přítele ani omylem ☹ a tím že jsme od 16týdne věděli že to je kluk jsme se hlavně soustředili na klučičí jméno a holka šla trošku do pozadí. Ale nejsme manželé a já už chtěla mít udělané v otcovství pořádek 😎 tak jsme byli na matrice a padlo tohle jméno, čekat holku asi to řešíme dýl

meleri
20. srp 2008

holky je to peklo....manžel vybírá samá příšerná jména a jemu se nelíbí ta moje...navíc tedkom víme najisto, že je to kluk, tak fakt nevím kdy se rozhoupem...