Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

nelinkav
17. zář 2008

mirrinka, to tak bývá, že se občas rozebírá určité jméno 🙂 Olíva byla zmíněná rozhodně víckrát než Stela a nikdo se na nikoho nezlobí 😉 Mě olivia nikdy nenapadla, měla jsem to spojený jen s Olív Oilovou z Pepka Námořníka 😀

artuse, já si právě proto tu Stelu vybrala - že ji nikdo nedává, páč je neobvyklá a zatím se každému vybaví jen Zázvorková 🙂 A pak až snad ta naše krasavice 😀 😀 😀 No, a nakonec prd.

mirip, Sebastian se mi taky moc líbí, i Tobias, Filip, Kryštof... Jen je škoda, že teď skoro všichni mají tendenci dát neotřelá jména, až to prostě dopadne tak, že jich zas bude v okolí víc. Ale je to na nás, že. Jinak třeba ten Sebastian se taky už musí hodit k příjmení - myslím, že by mělo být "světový" - bez háčků atd...

mirrinka
17. zář 2008

ja nejako podvedome túžim po babe,ale kvôli manželovi by som chcela chlapčeka...no zatiaľ sú to len také moje sníčky - ešte sme nič nezačali riešiť 😀 😀 😀

zdrobneliny Olívie - možno Livy /Livi/ 🙂

mirrinka
17. zář 2008

nelinkav - a kto by sa mal na koho zlobit? ja ti tvoju Stelu neberiem,ak chceš tak si ju rozoberaj,je to tvoja vec...a Pepka Námorníka som nikdy nepozerala,tak neviem o čom je reč

monique_2006
17. zář 2008

olivie se mi taky hrozne libi a jeste agata. ale u nas by holcicka byla justynka, to u mne (i u manzela) vede...

zuzana76
17. zář 2008

Mirrinka, aj ja by som Oliviu volala Livi 🙂 , ani my este nic neriesime , patrik je este maly a da mi dost zabrat, je strasne neposedny

mirrinka
17. zář 2008

My máme doma Lianku a voláme ju Lily a keby sme mali aj Olíviu a volali ju Livi,tak by to bola celkom sranda 😀
Aj ked sa mi Olívia véééľmi páči,snívam o Elisse 😉 a kebyže chlapec,tak to nemám ani šajnu.Pri prvom sme mali vybrané meno Adam,ale pri druhom by to už asi ani u mňa ani u manžela neprešlo... 🙂 Páči sa mi Alex,ale to je už asi každý druhý - aspoň teda ja ich dosť veľa poznám...ale veľmi sa mi páči skratka Tobi,takže možno nejaký Tobias 🙂

zuzana76
17. zář 2008

no ja ked nebudem mat druhe dievca ale chlapca, tak bude asi oliver, aby som si tu Oliviu vykompenzovala 😀 lebo tretie zu asi nebude

mareka
18. zář 2008

Holky já teda se rozhoduji jak u holčičky - Šárka, Lenka tak u kluka Davídek či Adámek .
Vůbec nevim bude to těžké , u holky se mi líbí ta šárka ale já ráčkuju tak nevim nevim . 😒

mirrinka
18. zář 2008

Ja tiež vyberám skôr mená kde nie je "r" - síce neračkujem,ale čo ak to dieťa s "r"- kom v mene bude? taký problém má aj moja kamarátka - volá sa Renáta.Chcela pre dcéru meno Laura,no kvôli tomu majú teraz Lindu 😉

radka.k
18. zář 2008

No tak s tím "r" jsi mě trochu zaskočila. Doufám, že náš Oliver nebude ráčkovat! V příjmení má "r" také. No při nejhorším si bude říkat Olivel Klál 😀

mirrinka
18. zář 2008

radka 😀 😀 😀

makelka
18. zář 2008

Já jsem teď četla, že Helena Houdová porodila a její chlapeček se jmenuje DARIEN, toto jméno mě uchvátilo 😵 😵 😵 Začínám o něm hodně přemýšlet 🙂

valentynka
18. zář 2008

ahoj holky,
tak mě jméno adámek nebo kubíček vůbec u manži neprošel.
manžel si vymyslel jméno Nicolas, jak se vám líbí ? Rodina si už taknějak zvyká a začíná se jim to jméno líbit 😉

radka.k
18. zář 2008

Valentynka, to mě překvapuje. Myslela jsem si, že ženský vymýšlejí takový ty pikantnější jména, chlapi se většinou drží při zdi a chtějí něco osvědčenýho...Honzík, Martin, Petr, Pavel, Tomáš, prostě klasika. U tebe to bylo úplně naopak, ty jsi chtěla spíše klasiku a manžel něco míň obvyklého. No ikdyž o tom tak přemýšlím, můj manžel se kdysi zbláznil a trval na Vilibaldovi 😀 Naštěstí jsem byla neoblomná, styděla bych se za svého syna snad dodneška!
Nicolas se mi líbí moc, schvaluju manželovu volbu. Jen aby k tomu šlo příjmení, předpokládám, že nejste Vopršálkovi, nebo tak něco 😉

valentynka
18. zář 2008

Ahoj Raduš,
noo manžel ten musí mít vždycky něco extra zajímavého 😀 😀 já chtěla pro holku jméno Valentýnka, to by mi u něj neprošlo, tak pak souhlasil aspon s Valerií 🙂
příjmení máme Hodný 😀 😀

makelka
18. zář 2008

Valentynka je to těžký, my se bohužel z celého kalendáře schodli právě jen na Tobiášovi 😀 😀 Jestli bude další kluk, tož nevím jak se bude jmenovat 😝

sandrika
18. zář 2008

Ktoré z týchto mien sa vámpáči najviac Laura, Timea, Kristínka, Olívia

makelka
18. zář 2008

sandrika mě určitě Kristýnka nebo Kristínka, měli jsme ho pro holčičku též 😵

alcatko.j
18. zář 2008

Timea 😵 😵 😵

valentynka
18. zář 2008

tak mě asi taky ta kristýnka, ůže se jí říkat taky týno.

laura mi moc zdrobněle vyslovovat nejde

kristi
18. zář 2008

Olívie a Timea

radka.k
18. zář 2008

Mně se nejvíc líbí právě ta Laura, ikdyž děti jí asi budou dlouho říkat Lála 😀
Je pravda, že to jméno se asi nejvíc hodí pro teenagera. Taky mi připadá divný třeba sedmdesátiletá babička Laura 🙂

sandrika
18. zář 2008

laurinka sa dá ,a le keďže budem rodiť niekedy okolo 1.6 tak Laura nebude lebo 5.6 je Lauri a tak to nechcem.....
s mužom sme sa zhodli buď na TImea alebo Kristínka
Ďakujem vám krásne inak prizvisko je Balková...ono som ešťe len na začiatku 5 týždňa mám času dosť možno to bude chlapec , ale tobude Tomáš

julie123
18. zář 2008

Mareka, Šárka je krasne jmeno 😉 😀 Tak se jmenuju ja 😀 Je teda pravda, ze kdyz jsem byla mala tak mi bracha i ostatni deti rikali "Káka" 😵
My mame vybranou Julii nebo Jakuba a do druheho kola pujde Jonáš a Johanka 😵

julie123
18. zář 2008

Timea je zajimave jmeno, a Timea Balkova, to nezni spatne 😉

mirrinka
18. zář 2008

Timea? pekné 🙂 ale nepáči sa mi skratka Tima...ale to asi každé meno má nejaké nepekné skratky 😉 ale ináč v pohode,pre mňa jedno z tých krajších mien... 🙂

mareka
18. zář 2008

Julie: děkuji ale ještě nevím 😒
Jinak Timea je hezké jméno !!! 😉 🙂

sandrika
18. zář 2008

ďakujem holky ste zlaté akurát som pozerala, že to je maďarské menoa meniny má 3. mája A asi aj k Lukášovi sa hodí Timea a je pravda že veľa mien má nepeknú skratku ja ju Tima volať nebudem 😀
JOhanku som opatrovala v nemeckua jej bračekbol Jonas a tosa mi tiež páči

poletucha
18. zář 2008

sandrika- fakt krasne to zni i s prijmenim...nevahala bych 😉

sandrika
18. zář 2008

jaj mna toto druhétehotenstvo tak rýchlopo prvom ničí , som taká unavená a Luky nie a nie spinkať
všetkým moc dekuji 😀