Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

lucia31
18. zář 2008

sandrika, aj ja som chcela Timeu, no nakoniec sme dali Tamaru, kedze to sa aj viac pozdavalo manzelovi a synovi 🙂 tak sa smejeme, ze mame Janicka a Ta-Marienku 😀
a gratulujem k bleskovemu druhemu miminku na ceste, ked sa uz raz vrece roztrhne, tak to ide 🙂

andykov
24. zář 2008

A co třeba Leontýnka? 🙂

zanettt
25. zář 2008

ahojte holky muzu se k vam pridat?? jeste nevime co se ve me ukryva ale take resime ten problem se jmeny... uz jsme meli skoro vybrano šimon a jůlie ale ted jsem zase na tadeášovi a leontynce... vebuc nevim jak se s tim poperem!!! ☹

vroninka
25. zář 2008

Já dala své dceři Charlotta. Líbí se mi také česká jména, ale to jsem se neshodla s manželem. Jedině na Charlottě. Jména jsou stopro osud. Podotýkám, že Gott nás neinspiroval. Malá je o dva měsíce starší 😀 Inspirovala mě První dáma Masaryková

m.simonka
25. zář 2008

http://krestni-jmena.cz/seznam/ a dole ve vyhledávání na pravo si můžeš dát i jména americká či jiná a pak se ti zobrazí původ, význam a kolik jich je v ČR.

hlavinka
25. zář 2008

Veronika: to je moc hezke jmeno. A ikdyby vas inspiroval Gottak, tak co. 😉 To jejich se jim taky povedlo (a holcicka je to hezka, videla jsem ji v Betynce nebo v Mamince, moc ji to sluselo).

flufla
26. zář 2008

jé, Leontýnka, to je HEEEZKÝÝÝÝÝÝÝÝ 😵 😀

beranek
26. zář 2008

Ahoj, na plavání máme dvě neobvyklá jména, tak přidávám pro inspiraci: Juliana, Franceska (nevím jak se píše) - ale druhé jméno asi není moc vhodné pro typické české příjmení, ale kdo ví... 😉

andykov
26. zář 2008

flufla: Mně se tááák strašně líbí a v ČR jich je jen 298 😉

andreahrbacova
26. zář 2008

Ahojky,tak se přidávám k tématu,my jsme s přítelem vybrali jména pro chlapečka to bude Daniel a pro holčičku Terezka nebo Natálka.Co na to říkáte? 😀

amira55
26. zář 2008

andreahrbacova Daniel se mi taky líbil (a taky Samuel) ale malej bude mít příjmení na L což by se pak dost blbě vyslovovalo i dospělému člověku☹ A nad Natálkou jsem přemýšlela dnes, až budu čekat holčičku, tak do toho jdu- moc hezký jméno🙂 Damián a Natálie- to budou sourozenci.-)

ygreen
26. zář 2008

andrea: hezký, proč ne, až na to, že bude ve třídě 5 Terezek a 10 Natálek 😖

flufla
26. zář 2008

ygreen 😉

amira55
26. zář 2008

hm, ale to stejný bude s Tobiášema 😉

andreahrbacova
26. zář 2008

no mě se moc nelíbí ty cizí jména,ani ty stará

levik82
27. zář 2008

Ahojte, pridavam sa 🙂 Daniel je velmi pekne meno, aj by sme uvazovali, ale moj bratranec je Daniel. A Natalka bola u nas tiez jedna z favoritiek. Nakoniec u nas bude Max (Maximilian) a kebyze nahodou este predsa len dievcatko, tak Laura. Ale pipika mame aj na fotke z ultrazvuku, tak to hadam uz bude ten chlapcek 😀 Co vy na tie mena? Maxik je super variabilny a pasuje nam k priezvisku. Celkovo je to ale s chlapcenskymi menami tazsie ako s dievcenskymi 😠

andreahrbacova
27. zář 2008

Tak to máš pravdu leviku,že s klučičími jmény je to mnohem složitější.Jeli jsme s přítelem podle kalendáře,a pořád jsme jen říkali ne,ne,ne,ne,ne.U holek je to lepší,mnohem lepší.Laura je moc pěkný jméno,no nevím Maxe bych asi nedala

konja
27. zář 2008

levik82: Tak já jednoho Maxe znala a byl to strašně náááádhernej kluk, takže já bych do Maxe klidně šla 😀 A pokud se hodí i k vašemu příjmení, tak není co řešit 😉 Nám by bohužel k příjmení nešel a tak jsme měli vybrané pro kluka Matouš.Manžel chtěl Matyáše a já zase Matěje, takže Matouš byl takový kompromis. Navíc význam jména je moc krásný - dar Boží , což naše dítě přeci je. Ale mi máme holčičku a jmenuje se Blanka. Taky jsme se s manželem nemohli vůbec dohodnout, byl to šílený boj. Já chtěla Jolanu, Ditu,Hanu nebo Lindu, manžel zas Kateřinu,Evu nebo Elišku. No málem jsme se až pohádali a pak jsme se nějak bavili o Karlu IV. a jeho manželkách a bylo jasno! Blanka z Valois byla tak krásná. Tak máme Blanku 😀

ygreen
27. zář 2008

Amira: Tobiášů je zatím asi 200 v ČR, ale začínají jít do módy, to je fakt 🙂

konja: Blanka je hezký 😉

Manžovi se líbí Helena (trójská).jinak mě se moc líbil Erik, ale neprošel mi a Robin, ale to byl náš pes 😀

rebi
27. zář 2008

ahojte baby ja sa k vam pridavam ak mozem..
ja mam dceru Rebeku meno ako pre nu usite je to riadna papulka ta sa vo svete nestrati.
teraz este nevieme co budeme mat lebo male sa nechce ukazat ale trapi ma riadne . ja by som chcela dievcatko Sarlotku ak by to bol chlapcek manzel chce Maxa , dcrera Simona a ja Tobiaša . poradte co s tym?

konja
28. zář 2008

ygreen: Tak Robin se mi také líbí, ale stejně jako u tebe - byl to náš pes 😀

levik82
28. zář 2008

Mne sa najnovsie paci aj ten Matias. Vcera som to uz navrhla aj manzelovi, nebol proti, len povedal ze uz vela vymyslam a rozmyslam 😀 Ze to uz nechame asi po porode, ked ho uvidime. Max nam k priezvisku pasuje, a tiez to meno spajame s Maximilianom z dejin, takze to teraz bude take "in" spajat a odvodzovat si mena z historie 😉
Inak Sarlotka je velmi pekne meno. Na Slovenski zase pribuda stale viac Tobiasov 😉 takze to mame spolocne 🙂 a rebi, u teba kebyze je chlapcek...asi to tiez nechajte po porode ked ho zhliadnete a uidite co mu bude pasovat najviac 😵

rebi
28. zář 2008

levik u nas v porodnici v nitre je to ze vraj tak ze este pred porodom teda pocas bolesti a samotnym narodenym sa vas pytaju ake date meno dietatu musis vyplnit dotaznik..... 😠 a pytaju sa ake meno pre dievca a ake pra chlapca no krasa 😖
aj ja som si myslela ze ked ho uvidim nieco ma napadne co sa k nemu bude hodit 😖 ale takto ved necham sa prekvapit mozno sa to zmeni ale nemyslim

konja
28. zář 2008

rebi: Ono to je tak v každé porodnici.Pokud ale řekneš,že se chceš rozhodnout až malé uvidíš,tak tě nemůžou donutit říct to hned 😉 .Ale musíš počítat s tím, že můžeš narazit na nepříjemný personál,který ti to dá sežrat. 😔

levik82
29. zář 2008

Ja som zase pocula od kamosky ze aj ked nieco nahlasit, mozes to este zmenit na druhy den. Teda u nas v KE to tak je v jednej nemocnici viem. Tak uvidime. Ja som zatial nepocula ze by to bolo treba povedat uz pocas porodu 😕

rebi
29. zář 2008

ja som uz rodila a pri malej sa ma nikto nepytal ani pred ani pocas porodu na meno dieta az ked sa mala narodila tak som povedala ako sa bude volat.
konja mas pravdu podla toho na koho narazim na aky personal ale asi v pohode.... 😉 teda dufam
aj tak budem rada ak vydrzime co najdlhsie a bude ok pri tych vsetkych problemoch ☹

sophie1981
29. zář 2008

mna sa paci Bibiana, ale kedze je to moje meno, tak to asi bibianka nebude....kedze nas potom budu rozlisovat ako stara Biba a mala Bibka... 🙄 🙄 🙄 ...

vlasta23
30. zář 2008

Ahojte holky, co si myslite o jmene Warren (Woren). Jak myslite, ze by mu rikali v Cesku. Da se to nejak zkomolit ci zjemnit? Nam se jmeno moc libi, akorat se obavame, co by s nim Cesi u nas udellai....

konja
1. říj 2008

vlasta23: tak to bych se také děsila.Obávám se, že hodně lidí by nevědělo jak se vyslovuje a tak by ho oslovovali tak jak se píše, za druhé by možná mohl být problém, že pokud ho neosloví celým jménem, tak by jméno mohlo vyznít jako příjmení. Takové to "jmenuji se Warren". "Ano a jménem?" "No Warren".Ano,já slyším,ale já potřebuji křestní jméno!" no měla bych z toho v naši republice docela strach 😒 Navíc mě teda nenapadá žádné zdrobnění - woroušku, woríku, worenku zní teda aspoň pro mě dost děsivě 🤐 A ještě bych měla strach, že na něj budou děti ve škole pokřikovat vorvani (aspoň mě to hned napadlo 😅 )

mirrinka
1. říj 2008

súhlasím s konjou vo všetkom,čo napísala 😉 a čo tak Viliam / Viliem /? nie je to síce až také podobné,ale... 😉
a znie celkom pekne aj v skrátenom tvare - Vily 🙂