Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

verusinek
27. říj 2005

Valinka 😀

kristi
27. říj 2005

mně se víc líbí Val

len
27. říj 2005

Aha, Moniko, já to nějak nepochopila, mne už neposlouchá hlava 😀 Pomalu se loučím 🙂

yenn
27. říj 2005

Muj sef ma dceru Valerii... rikaji ji bud Valerka, Valinka nebo Vališa - to kdyz zlobi 🙂 Rekla bych ze konkretne tohle jmeno je nejhezci tak jak je...vsechny zdrobneliny zni podivne

yenn
27. říj 2005

Andrea je jmeno pro chlapa!

kristi
27. říj 2005

muj byvaly pritel je jmenoval Bruno Andrea Maganza.....Andrea je opravdu jmeno i rpo kluka

emjee
27. říj 2005

u nas je zdrobnenina Valerie Valika

ladunka
27. říj 2005

Verusinek: A jak to chcete se jmény řešit, troufnete si na áčka? My máme také příjmení začínající na A... mě se moc líbí jméno Anička a pro holčičku bych si ještě přála i druhé jméno, po mé mamince. Bohužel se jmenuje Alexandra 😠

verusinek
27. říj 2005

Ladu no Adam se nelibi tatinkovi miminek, jemu se libi David a pozastavil se nad jmenem Valentyna.... Az to bude aktualni budem bojovat ale treba si A a A prosadim.... 😀 ja bych si na to troufla..... 😉

kristi
27. říj 2005

my máme problém s tím,jak se budou jmenovat ty další děti,co budeme mít..chceme 3, co když budu mít 3 holky nebo 3 kluky??, tak to je sila..mne se jeste líbí Nathaniel, Elle....ale to netuším,jeslti mi to doma projde....

ladunka
27. říj 2005

Viď 🙂 díky za povzbuzení.
Mě se to taky dohromady líbí. Jen v našem případě by hrozila áčka tři, to už je na pováženou 😀

verusinek
27. říj 2005

Kristy to jo no to ja jsem taky premyslela kdyby to nebyl parecek a nebo kdyby jich bylo vic.... Tri deti taky bych jich brala vic nez dve.... 😉

kristi
27. říj 2005

pritel ma 2 bratry, jeden ma 3 deti a druhemu se ted narodil Marecek,my musime jeste zohlednit to, aby se neco neopakovalo, kdyz je tu dohromady 7 deti z jejich strany a 3 z nasi....

ladunka
27. říj 2005

No možná v praxi když už člověk jedno dítě má, tak pak další jména až tak moc neřeší. Jako moje maminka. Chtěla krátké jméno, se svojí Alexandrou si dost jako přeučený levák užila, někde zaslechla Lada a bylo to.
Jó to moje starší sestra Lucie, ta měla jméno vybrané od dob maminčiny první lásky (kterou samozřejmě nebyl tatínek 🙂

verusinek
27. říj 2005

Kristy tak to jo no to budete mit zuzeny vyber... to ja mam taky dva brachy ale nastesti mladsi... 😀
Ladu no jo to se asi pak resi jinak.... ty si vlastne princezna Lada 😀

ladunka
27. říj 2005

Taky, ale častěji mi říkali Žigulka 😀

verusinek
27. říj 2005

Ladu no tak to je dobry 🙂 ...

kristi
27. říj 2005

ja si prave chci dat zalezet na vsech jmenech, nejen pro to prvni, vsechna musi neco hezkeho rikat a znamenat, mne se symbolika jmen libi a nechci,aby zbytek mych deti treba trpel tim, ze jsem se tim moc nezabyvala...

verusinek
27. říj 2005

Kristi to jo no ono je hodne hezkych jmen ale shodnout se na tom s tatinkem miminek bude tezsi.... 😀

kristi
27. říj 2005

jo, jasny...v tomhle to mame 50:50, on vybral Alexe a ja Valerii.....

ladunka
27. říj 2005

kristi: to já ale taky, možná jsem to napsala hloupě. Jsi to ty, kristi, kdo psal o knížce s výkladem významu jednotlivých jmen?
verusinek: Jako školačce se mi to zrovna nepozdávalo, ale dnes už mi to taky připadá vtipný 🙂

kristi
27. říj 2005

ladunka: ne, nejsem,....je to i na internetu, kdyby te to zajimalo....

verusinek
27. říj 2005

Kristi tak to jo ....
Ladu to jo no to verim ... jako diteti ti prislo spis lito ze se ti posmivaji... 😖

ladunka
27. říj 2005

Díky, určitě se podívám, až to bude aktuální (snad brzy 🙂

ladida
29. říj 2005

ladunka: ahoj ja jsem taky Lada, taky vzdycky vsem tvrdim ze to je princezna, ale taky se kazdej spis chyta na to auto 🙂
dokonce kdyz muj pritel (ted uz manzel - on je Ir) tenkrat poprve rekl brachum ze ma pritelkyni Ladu, tak brachove z toho meli desnou srandu.... no a tatinkovi rekli ze bracha ma pritelkyni Mercedes a on jim to sezral; takze kdyz pak tatinek psal manzelovi email, tak nakonec napsal "P.S. a pozdravuj Mercedes", tak si manzel myslel ze i tatinek se zblaznil... 🙂

hasik
29. říj 2005

Ahoj kristy:...pročítala jsem si diskuzi a našla jsem tvoje pozastavení nad tím jak lidi můžou to jméno skomolit. Asi se jmenuješ normálně Kristýna viď? Tak to sis určo neužila co já 😀 Na matriku šel taťka. Měla jsem být Kristýnka, nebo Honzík. No jenže taťkovi se nelíbila Kristýna s Ý po t, ani s I(krátký), takže se nakonec jmenuju Kristína 😀 😀 😀 A úplně nejhorší pro mě je, když mě někdo napíše Krystýna 😠 A Honzíka se taťka taky dočkal a pak máme ještě Míru 🙂

bustik
31. říj 2005

Valerie se mi taky líbí. Ale je pravda, že jediná zdrobnělina, která je na toto jméno hezká je Val.
V pátek jsme s manželem měli debatu nad případnými jmény pro holčičku (kluk je jasný - Tomáš). A byl to docela boj. Manžel trval na Bibianě, já na Kristýnce. Manželova další jména (vím jistě, že je říkal schválně, aby mě naštval, protože věděl, že mě se určitě líbit nebudou) byla Cecilie, Žaneta a Barbora (to je hezké, ale zkuste si vyslovit Barbora Brabcová). Moje návrhy vždycky smetl, nelíbí se mu ani Tereza nebo Aneta. Chjo. Já chci nejlépe jméno, která má hodně zdrobnělin. Tak jediný na čem jsme se jakžtakž dohodli bylo Renata. Tak snad fakt budeme mít jednou kluka, protože jinak nevím.

luca29
31. říj 2005

ahojky holky já sice ještě těhotná nejsem ,ale jména máme jasné holčička:Justýnka
chlapeček:Matyáš
Holky Lada je taky super dali jste mi typ🙂)

kristi
31. říj 2005

ahoj Luco: jak budeš říkat Justýně??? Týno???

luca29
31. říj 2005

Vždycky se mi líbila Kristýna,jenže je to sestra přítele☹(
tak jsem hledala podobné jméno a moc se mi zalíbila Justýna.
Dá se jí říkat Justy,Justýnko,Tyno,Džastýno,Justýno,Justo různě.-))