Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

ene
31. říj 2005

To bych se docela bala dat sve dceri - Justy je jedna obchodni sit v CR 🙂

kristi
31. říj 2005

nic proti osobnímu vkusu,ale na malou holčičku se mi Justýnka moc nelíbí...

luca29
31. říj 2005

Taky ti to jméno nikdo nenutí🙂)

ene
31. říj 2005

Zajimalo by me, kolik beha po ČR Serváců 😀

luca29
31. říj 2005

To je nazor věci mě se Justýnka líbí moc🙂

hasik
31. říj 2005

Kamarádka se s přítelem rozešla (jí bylo jen 16 a jemu asi 18, takže ona to brala jako nevážnou známost - Ene nic proti 😉 i od 16 můžou být vážný známosti, já jsem toho důkazem) když jí řekl, že s ní chce mít děti, že má vymyšlený i jména. No a to byl právě kámen úrazu. On chtěl holčičku Bertholdu a kluka Kiliána.

ene
31. říj 2005

Eee ted jsem asi mimo, hasiku? Na co prosim te reagujes? Ja jsem s manzelem take od 16ti.

luca29
31. říj 2005

No tak to je už trošku přehnané to je pravda.Já jsem tak s přítelem od 16 let.-)

hasik
31. říj 2005

Na jména pro miminka 😀 Trošku neurvale jsem vám vtrhla do diskuze. A jak jsem psala, že ona to v 16 brala jako nevážnou známost, vzpoměla jsem si na tebe jak vždy bojuješ za mladé nevěsty (vůbec to nemyslím zle, naopak), takže jsem nechtěla, aby to vyznělo, jako že od 16 to jsou jen nevážné známosti 😉

madeleine
31. říj 2005

ja mám kolegynku Justýnu a je to nesmierna fešanda... preto sa mi páči i jej meno... 😀

u mňa sa mená viažu na ľudí, aspoň tie čo poznám... a podľa toho mám, alebo nemám rada mená... 😉

ene
31. říj 2005

Hele to je kazdeho vec, jak se v urcitem veku citi. Nevidim na tom nic spatneho a v podstate je dobre, kdyz to skoncila tak brzy a nekazila si zivot, ne?? 😀

luca29
31. říj 2005

Znám hodně lidí co jsou spolu od 16 let🙂
Jsem ráda že moje dítě bude mít jméno jak jedna obchodní sít vČR.

luca29
31. říj 2005

madeleine,já mám to stejné.Taky když někoho nemám ráda nemohla bych dát dítěti stejné jméno jako má ten člověk🙂Justýnka je vážně super🙂

hasik
31. říj 2005

Ene:...co sobě ale těm dětem 😀 Ona vždycky říkala, jak se nechce vázat a na maturiťáku jí to dostihlo taky a dnes už je zasnoubená, ale svatbu plánujou tak za 3 roky, až skončí studia.

len
31. říj 2005

Teď jsem si vzpomněla na naši všemi neoblíbenou češtinářku, ta řekla: "všechny Jiřiny, které jsem kdy potkala, to vám byly takové potvory! Kromě mě ovšem!" 😀

danielah
31. říj 2005

Len: 😀
ty jo, já jsem v životě potkala několik Jiřin a vždycky byly šílený... 😀
omlouvám se milým Jiřinám nevěstám, pokud se tu některá skrývá 😀

len
31. říj 2005

Já kromě ní taky znala jen jednu (taky šílenou), ale překvapilo mě, s jakou jistotou byla schopná tvrdit, že ona potvora teda není 😀 Taky se omlouvám všem Jiřinám, jen jsem citovala 😉

luca29
31. říj 2005

Tak to já Jiřin moc neznám,ale u mě tohle platí u jména Jana,taky bych nechtěla nějakou urazit 😀
Jany nic ve zlém.

adua
31. říj 2005

No holky, to jste se dostaly daleko. Já mam taky takhle spojený se jmény lidi a až se budeme jednou možná rozhodovat jaké jméno dítěti, tak to bude těžký, protože pochybuju, že nám Jonáš a Johanka projde.

luca29
31. říj 2005

Jonáš i Johanka se mi mooooc líbí super🙂)

adua
31. říj 2005

luca29: Díky. Já chtěla Julii. Ale to mi neprošlo doma. :o(

luca29
31. říj 2005

Julie i Johanka jsou moc pěkná jména Jolana už se mi ale nelíbí,taky je supar Hedvika nebo Berenika jenže Berenika je známá 😖
Mě už neprošlo jmen🙂

adua
31. říj 2005

luca29: No Jölana mi přijde moc hrubý, i když ho můžeš zjemnit na jolanku, taky mi nějak nesedí.
Bereniku má náš bývalý starosta. A ještě Rebeku. Ale ta už se mi tak nelíbí.

yenn
31. říj 2005

Adu, Johanka bude Tvoji holcice strasne moc sluset!

ene
31. říj 2005

Jonas a Johanka?? Prave jsem nasla sve horke favority na jmena svych deti 😀

adua
31. říj 2005

Yenn: Díky. Manžel chce taky holku. Nechápu, že netouží po nějakém pokračovateli rodu... 😀

danielah
31. říj 2005

Johana je manželova sestřenice 😢 a manžel nechce dávat jména, která už v rodině jsou (a protože jich je milion, tak už jsou pryč skoro všechny jména 😠 😀 )

adua
31. říj 2005

Dani: No tak to máš hodně velkou smůlu. 😒

yenn
31. říj 2005

A: Ja chci taky holku, straaasne moc! Vzdycky rikam, ze kdyz budu mit kluka, prodam ho na cernem trhu a koupim si nejakou holcicku 🙂

danielah
31. říj 2005

jediný, co je ochotný nechat je Ruth - maminka a babička, což by se mi líbilo, ale přijde mi divný, když se jména v rodině opakují i s příjmení a pak se říká malá a velká nebo mladá a stará