Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

nunacek
6. bře 2009

cipisek007: Manžel bych taky chtěl dvojčata 😀 Já pevně doufám, že nebudou, protože netušim, jaký bysme vybrali jména, bude to problém i pro jedno dítko 😀 😀 😀 Jinak vámi vybraná Barborka se líbí mě, ale manželovi ne, a Terezka se líbí manželovi a mě ne 😀

cipisek007
6. bře 2009

nunacek: Ono je to fakt těžký se někdy shodnout 🙂 Já měla kdysi křečka Báru, takže proto se mi to hlavně nelíbilo. Pro mě bylo Bára=křeček. Navíc sousedi na patře mají jezevčíka Báru 🙂 Ale teď jí říkám Bramborka nebo Bramboráček 🙂

andelka
6. bře 2009

cipisek: Tak to já se modlím, aby dvojčata nebyla. Jednak už jedny v rodině jsou (jednovaječné holčičky 😉 ) a druhak bychom neměli jména, kdyby byly stejného pohlaví, hlavně klučičí by byl problém. 😅 Vy jste vybrali krásná jména ve všech možnostech. Mě sice Bára evokuje koně 😅 (nuance z dětství), ale jelikož mi to nevadí ani u mě (pro chlapečka máme vybráno Daniel a tak se jmenovali oba moji křečci) a znám hodně fajn Barborek, tak se mi to jméno moc líbí. A Bramborka je rozkošné. Já už "svojí" Anežce zdrobněle říkám Nežulka. což je vtipné hlavně tehdy, když nejste ani těhotní. 😀

nunacek
6. bře 2009

Anežka - Nežulka 😀 To jsem ještě neslyšela 😀 Asi proto, že jsem se o jméno Anežka nikdy nezajímala.

andelka
6. bře 2009

nunacek: No my máme tohle jméno vybrané už snad 5 let, takže už vymýšlím kraviny, poněvadž žádné mimčo ještě na obzoru není. 😅 Ale tak doufám, že jednou tu holčičku mít budeme a že "udáme" i jméno pro chlapečka. A vymysleli jsme už i další jméno na holčičku, takže už klidně můžeme mít kluka a holku nebo dvě holky. Dál jsme nedošli. Času dost, že jo. 😀

andelka
6. bře 2009

nun: Zajímalo by mě, kdy se mi něco podobného pevede s Danielem, zatím jsem vymyslela jen Dan, Dany, Daneček, Daník a rýsuje se Daňulka 😀

nunacek
6. bře 2009

My se o jménech bavíme často, máme prozatimní favority, ale tak nějak o tom pořád přemýšlíme, jaké je hezčí a tak 😀

andelka
6. bře 2009

nunacek: My už ne, máme jasno. Tak se spíš zas bojím, aby se mi ta jména "nepřejedla" a abych si na ně nezvykla tak, že pak budu chtít dát jiná, ale snad ne. My už se spíš než o jménech bavíme o dětech, akorát že zatím jen bavíme. 😅

nunacek
6. bře 2009

andel: tak to je přesně náš případ, jmen jsme se "přejedli" a hledáme jiná 😀

cipisek007
6. bře 2009

andelko, stejně je zajímavý, že se dává hodně zvířatům jméno Bára. Fakt to nejsou jen ty dva případy co jsem psala, kdy se zvíře jmenovalo Bára 🙂
Holky mají ještě ke všemu krátký český příjmení, tak se k nim hodí takovýhle delší jméno 🙂
Anežka je taky překrásný jméno, jen když jsem nad ním přemýšlela, tak jsem právě nenašla moc zdrobnělin. Ale oni ty zdrobněliny vyplavou na povrch až když je miminko na světě 🙂 NO a Nežulka je naprosto úžasný!!! 🙂
U nás taky byl problém na klučičí jména. Dlooouho jsme vymýšleli druhý a několikrát prolistovali kalendář.

andelka
6. bře 2009

cipisek: No, Bára, Sára, Bety, Ben, Dan apod. jsou totiž dost krátká, jasná, tak asi proto se zvířátkům dávají. 🙂
Ehm, já už těch zdrobnělin mám až až, teď by to chtělo toho človíčka malýho. 😅 Ono fakt ty zdrobněliny vyplavou, když se o jméně dlouho přemýšlí a hlavně pak, když je mimčo na světě. Já jsem Nežulku odvodila od tvaru Nežka, tak se říkalo mojí pratetě Anežce. Jinak jsem měla Anulku, Aninku, Any, Nany, Nelku no a i samotné původní Anežka je takové měkké a drobné.
nunacek: No já se právě snažím už v tom moc nepitvat a zaměřit se třeba na hledání dalšího klučičího jména, abych zas měla něco jiného na rozvažování a těm už najitým dala pokoj nebo se mi přejí. A vy jste jaké měli a jaké hledáte?

cipisek007
6. bře 2009

andelko, to máš asi pravdu s těma jménama pro zvířata 🙂
Človíčkovi maličkýmu se k vám nechce?

andelka
6. bře 2009

cipisek: Musím říct, že tvoje holky jsou úžasné. Tak jsem si zavzpomínala jaké to bylo, když byly moje neteře taky takové, málem ukápla slzička. 🙂 A jména se k nim moc hodí. Já bych asi Barboře říkala Beruško a Tereze Terinko...ach jo, už toho musím nechat, docela je poznat, že jsem pár dní po ovulce, hormony jsou sviňa. 😀

cipisek007
6. bře 2009

Andelko, děkujeme 🙂

Musím říct, že nemám ráda, když se Barče říká Barboro nebo Barko, je to takový tvrdý.
Říkáme jim:
B - Barčo, Barborko, Baruško, Bramborko, Báro, Bramboráčku, Beruško, Berunko, Barunko 🙂
T - Terko, Terezko, Terí, Terinko, Terezí, Terezičko moje maličká 🙂

andelka
6. bře 2009

cipisek: Tak to je velký výběr. 🙂 Já svojí kamarádce říkám nejčastěji Bari a Tereze Terko nebo Teri. Je fajn, když má jméno hodně možností, ono se to pak i v průběhu života mění. A stejně dobře je říct třeba okolí, aby nějakým tvarem dítě neoslovovalo. My jsme teda vybírali tak, aby i původní tvar zněl hezky. To je tím, že já sama nesnáším, když se mi říká původním tvarem, Kateřino.

nunacek
6. bře 2009

andelka: Já už ani nevim, jaká jména byla původně 😀 Naposledy máme vybráno Elena a Samuel, dál ale hledáme.

lenkabu
6. bře 2009

misi78: mně hned napadlo jako druhé jméno k eliášovi Matěj 🙂

Mně se začalo hrozně líbit pro kluka Tadeáš.......ale manžel mi odpověděl že z něj uděláme buznu 😅 (omlouvám se všem co tadeáše mají)..no mám pár let abych ho přesvědčila 🙂

Moje top jméno bylo Adam,ale jsou všude a to nechci.A taky je u nás hrozně moc přenatálkováno a ještě přenikolkováno.

nunacek
6. bře 2009

andelka: My se taky snažíme vybírat jména, která jsou krásná v tom původním úředním tvaru 😉

lenkabu: Tadeáš je hezké, ale manžel ho taky neschválil 😀 Tak nějak jako ten tvůj 😀 U mě byl top taky Adam, ale je přeadamováno 😒 bohužel. A Nikolek a Natálek je kolem mě mraky, už ta jména nemůžu snad ani slyšet a číst 😀

lenkabu
6. bře 2009

Já nevím kdy bude další,ale hned ne,tak třeba Adammanie už pomine 🙂

nunacek
6. bře 2009

lenkabu: Třeba 😉 My první plánujeme tak za 2-3 roky a do té doby Adamomanie určitě nepomine 😀 😒

andelka
6. bře 2009

nunacek: Elena je moc pěkná, k Samuelovi mám bohužel už asociaci 🤐
Teda u nás přeadamováno zas tolik není, ale to by mi neschválil manžel (taky asociace), stejně jako Tadeáše. ani Tobiáš mi neprošel (stejně tu bude za chvíli přetobiášováno) a taky nic co končí na těj, těch a d nebo t. Odjakživa jsem chtěla Vojtíška,ale blbě jsem se vdala. Jednak muž z toho nebyl nadšen a jednak se to absolutně nehodí k příjmení. 😅
U nás je hlavně přenatálkováno, přenikolkováno a přeadélkováno.

ginulka
6. bře 2009

Holky mě se líbí holka Ema a kluk Matyáš a Daniel (manža je zásadně proti) tak nakonec jsme zvolili zlatou střední cestu a to Dominika.

andelka
6. bře 2009

ginulka: Dominik je fajn, ale nenapadá mě k němu moc zdrobnělin nebo takových těch domácích podob. Máte něco vymyšlené?
nunacek: U nás to bude aktuální tak za rok dva, tak uvidíme. 😉

ginulka
6. bře 2009

My právě s manžou vybíráme jméno které se "nedá zmršit" jako např. Anna - Anča, Antonie - Toňa. Tyto jména jsou totiž moc krásná a lidi je potom vždy tak "zmrší". Manža říká že mu bude říkat Dóme a já asi Domčo. A holčičce Emi. 😉

andelka
6. bře 2009

ginulka: Zmršit se dá snad každé. 😅 Mě se právě samotné Dominik líbí, ale zdrobněliny ne, tak má smůlu. Emi je překrásné. 🙂

lenkabu
6. bře 2009

Dominik je výborný,bohužel ho má sestřenka a hodně se kamarádíme tak by to bylo blbý........říkali jsme mu Domísek, Nik,Domík,teď je mu 8 a většinou je Domča nebo Dominik.

andelka
6. bře 2009

lenkabu: Tak to znám, jsem z rodiny skoro nejmladší, takže už mám mírně omezený výběr 😀 Padla mi tak Eliška, Jakub, Kristýna... 😅

lenkabu
6. bře 2009

Mně i Alex,toho chce švagrová a řekla si dřív 😀

andelka
6. bře 2009

To je pech 😀

kocicinka
6. bře 2009

Nevíte, jak se dá říkat zdrobněle Tadeášovi? Jedna známá má Tadeáška a říká mu Tadeček, což se mi vůbec nelíbí, zní mi to jak zadeček( pardon).