Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

blka
21. kvě 2009

Verusko, Ema je krásné jméno, ale dneska je hodně dávané.

kristi
21. kvě 2009

taky bych rekla, ze Emicek je dost

reni7
21. kvě 2009

tak mi čekáme holčičku a já chci od začátku Emu,jenže přítel to nechce,mu se to nelíbí,on chce Barborku,takže doufám,že ho ještě do porodu zlomím a když ne tak to bude Bára,nechcem ani jeden ustoupit 😅

laska.nezna.hranic
21. kvě 2009

reni - pokud se každému z vás líbí něco jiného, proč nevyberete nějaké třetí jméno? proč jsi ty ta, kdo ustupuje, pokud máš jiný vkus? 😕

reni7
21. kvě 2009

laska-mě by jako ta Bára nevadila,to je hezký jméno,ale doufám,že mi schválí tu Emu,on chtěl hrozně holčičku,tak by mě zas mrzelo,kdyby měla jméno který se mu nelíbí,tak snad si na měho nějak do porodu zvykne,a když ne tak to bude Barča,na jiným jménu by sme se vůbec neshodli,takže zatím je to paní y 😀

iba
21. kvě 2009

ja som mala od malicka pripravene Sebastian podla Nekonecneho pribehu a mozem nanho teraz zabudnut, Sebastianov je dnes vsade kopa ☹

beljanka
22. kvě 2009

ahojte, my máme tiež Emmu, je to veľmi pekné meno, chceli sme ho od začiatku, no je pravda, že v poslednej dobe je dosť frekventované. teraz sme rozmýšľali nad menom Nela, no začína sa tiež dosť často dávať, tak uvažujem nad menom Soňa. čo poviete? len dala by som ho písať Sonja.myslíte, že mi to na matrike zapíšu?

konja
22. kvě 2009

Beljanka: Soňa je moc hezké a moc se nedává. Nelinek je ted všude plno 😉 Sonju ti asi zapíší, ale proč? Vždyt vyslovovat se bude stejně, jen bude všude celý život muset říkat, že se píše jinak. Známá má holčičku Sofii, ale dala ji zapsat Sophie. Já to trošku nechápu, chtěla být světová 😕 Já v tom vidím spíš komplikaci než nějakou světovost či odlišnost. Budou ji říkat Sofie, jen bude všude muset říkat - ale já se píšu Sophie a hláskovat své jméno.No nevím 😖

beljanka
22. kvě 2009

asi máš pravdu. aj ja som asi zblbla tým všetkým premodernizovaním 😀
dik za radu. 😉

poletucha
22. kvě 2009

beljanka-ja mam zase opacnej nazor z vlastni zkusenosti..., nikdy nevis, kam tvoji holcicku vitr zavane a pak v zahranici bude jenom Sona...a kdyby byla Sonia nebo Sonja tak tam s tim problemy mit nebude 😉

kija
22. kvě 2009

No já nevím, co pořád máte s tím zahraničím teda.. tu nikdo nezůstane? 😀 No v zahraničí bude Sona.. no a co? Si zvyknou, ne, na co se něčemu podřizovat "co kdyby náhodou". Proč by s tím měla mít problémy? I když je pravda, že varianta Sonja se mi moc líbí 😉 I když si myslím, že by jí asi říkali i přímo sonjo...třeba spolužáci.

poletucha
22. kvě 2009

kija- no ja si myslim ze mezi oslovenim Soňa(Sonja) a Sona je docela rozdil...nemuselo by se to libit ji (ne jim...v zahranici s tim problem mit opravdu nebudou)....ale je to jen muj nazor, oba s manzelem s ceskym jmenem problemy mame...a momentalne z meho jmena Lucie...je "Luče"....a to fakt rostu 🙄

konja
23. kvě 2009

pletucha: mám stejný názor jako kija, proč hned uvažovat nad tím, že ti dítě odejde žít jinam? A i kdyby odešlo, tak prostě z Kateřiny bude Katrin a z Marie Mary. Nevím kde žiješ ty, že ti takto zkomolili jméno, ale pokud se ti nelíbí jak ti říkají, tak se máš ozvat. Nezdá se mě, že by v zahraničí mělo tvoje jméno jednu jedinou možnou podobu 😕Ale neznám tvoji situaci 😔 A dávat už od začátku , jako že pro jistotu, jméno "Katrin Vopičková" - holčičko, to máš až nám jednou odejdeš do té Ameriky, mě prostě nepřijde zrovna nej. Pokud se nám cizý varianta jména vysloveně líbí, tak ji dejte ale nedělala bych to kvůli tomu, že třeba ona (on) jednou... 😕

marinka
23. kvě 2009

Konja, taky s tebou souhlasím, když se dítko narodí v ČR, tak se má jmenovat česky, ne? Bude tady chodit do české školy, bude mít české kamarády a pokaždé, když bude někde říkat svoje jméno, bude muset říkat, že se to píše jinak a stejně to budou lidi furt komolit. Já to vidím na našem příjmení, které je tady hodně netradiční a furt s tím máme problémy, že nám to píšou jinak a to i na důležitých dokumentech, které se pak kvůli tomu musí dělat znovu apod. A není ani nutné, aby se čeká jméno komolilo v cizině, ségra žije v Anglii, je Iva a všichni jí říkají Ivo a mě její přítel říká Mari (jsem Marika) a ne třeba Merry..

poletucha
23. kvě 2009

ja ale nerikam ze se maj v CR za kazdou cenu davat cizi jmena...jenom jsem to uvedla na priklade,ze ja bych zvolila variantu Sonja (Sonia) misto Soni s hackem a uvedla jsem svoje duvody... 😝

lenkabm
23. kvě 2009

Ahoj holky,v roce 2006 26.06.,se mi narodila vysloveně vymodlená dcera(bylo to strašné těhotenství-ne,první,ale na konci bylo živé miminko-holčička je z jednovaječných dvojčátek)-jméno jsem jí vybrala hodně zváštní pro ČR,ale já vybírala podle významu,a proč jsem jméno nepoužila v češtině?...protože příjmení je italské....má dceruška se jmenuje ELISABETTA VICTORIA ( česky Alžběta a Viktorka - význam : Bůh je má přísaha, vítěztví! )
Jsem opět na rizikáči a čekáme miminečko,tak se bude zase vybírat 🙂 ,už to bude složitější,chtěla bych aby jména ladila i k sobě,no a 22.08.2009 nás čeká také změna příjmení 😎 .
Hezky vybírejte a všem krásný den,pa.

gumidek
23. kvě 2009

Ahoj, my jsme vybírali jméno k německému příjmení, dlouho jsme měli vybrané jméno Štěpán, pak se nám zalíbilo i jméno Sebastian (právě kvůli našemu příjmení). No, a do porodnice jsme jeli s tím, že se rozhodneme, až bude prcek na světě. Narodil se krásnej blonďáček a jak jsem ho dostala na břicho, bylo rozhodnuto - bude to Štěpánek. Manžel by mi v tu chvíli odsouhlasil asi cokoli 😅
Jinak cizí jména mi vůbec nevadí, ale měla by být volena s citem k příjmení, k typicky českému příjmení bych vybrala české jméno. 🙂

marinka
23. kvě 2009

Pletucho, ono taky hodně záleží, jaké mají příjmení. Ke klasickému českému příjmení, třeba Kučerová, by určitě víc seděla Soňa, než Sonja. Ale pokud to příjemní není vyloženě české, tak asi proč ne..

kija
24. kvě 2009

A co když přijde do zahraničí, kde se to přímo Sonja čte ještě jinak než Soňa? Buď bude v Čechách, kde určitou dobu bude žít určitě, a bude neustále vysvětlovat, že se píše jinak a nebo MOŽNÁ přijde do zahraničí, kde to možná budou dobře vyslovovat. A taky si myslím, že kdyby jí třeba přímo Sona fakt vadilo, tak si může říct, jak chce aby jí říkali.. Nevím, můj názor, já teda nebudu předpokládat, že mi dítě odejde do zahraničí...

aniska
24. kvě 2009

nazdar zeny, tie problemy v dvojjazycnych manzelstvach s menami vam nezavidim teda 😝
my sme tiez trochu mali, a to ja som slovenka a muz cech.

ninuska13
25. kvě 2009

Ahojte maminky 🙂 Som 34TT a budeme mat dievacatko, dlho sme sa rozhodovali ake meno jej dame a nakoniec sme sa trosku zhodli v tom ze sa bude volat Laura ale chcela som sa opytat ako ju mam inak volat, Prvu mam Sofiu takze pri nej je to jednoduchsie ale pri tejto vobec neviem. Prosim poradte tie co mate dcerku a vola sa Laura

ninuska13
25. kvě 2009

Ahojte maminky Som 34TT a budeme mat dievacatko, dlho sme sa rozhodovali ake meno jej dame a nakoniec sme sa trosku zhodli v tom ze sa bude volat Laura ale chcela som sa opytat ako ju mam inak volat, Prvu mam Sofiu takze pri nej je to jednoduchsie ale pri tejto vobec neviem. Prosim poradte tie co mate dcerku a vola sa Laura

marinka
25. kvě 2009

ninuško, já jsem si četla jednou rozhovor s Darou Rolins, ta má taky Lauru a říkala, že jí nejčastěji oslovují Lola 😵

ninuska13
25. kvě 2009

tak to je super lebo fakt neviem ako ju budeme volat 🙂 🙂 🙂 vdaka

marinka
25. kvě 2009

Já bych jí říkala Lauri, Laurinko, Lolinko, Lauruško..

evena
25. kvě 2009

Ahoj, tak nad Sonjou sem se upřímně zasmála 😀 ale je to každého věc to chápu, ale pro mě je to zbytečná komplikace, sama mám příjmení německé a to dost dlouhé a to hláskování písmenek celý život je děs, připadám si někdy jak blbec, za příjmení ovšem moji rodiče nemůžou, křestní už bych jim za zlé měla ... 😀
Líbí se mi jak výběr jmen je tam hrozně důležitý /u nás to není jinak/ a ve finále je to stejně jedno. Spousta rodičů chce něco "extra" a pak se nestačí divit že jejich dítko chodí ještě s dalšíma 5 ti třeba Sebastianama do školky 😀 nehledě na to že příjmení má dítě třeba typické české 😀 viz dítko kamaráda přítele - Denis Kudla 😀 😀 😀
Mě osobně se dost líbí jméno Marie, jenže dnes je takových holčiček habaděj ... stařenka mojí tchýně se jmenovala Mariana, tak jsme zvolili toto jméno ... nezavděčíme se všem, většině se to líbí, někdo brblá že jméno je cigánské 😀 k příjmení se nám taky dost hodí a už jsme se s ním dost zžili, jiné by jsme už nedali 🙂

blka
25. kvě 2009

Eveno, mě právě přijde, že malých Marií moc není. Každopádně mi stejně neprošla 😀 . Mariana je krásné jméno, také mi neprošlo 😀 .
My nejspíš budeme mít Ivetku (pokud to bude holčička) a snad nikomu v rodině se to jméno nelíbí. Ale každý si zvykne 🙂

marinka
25. kvě 2009

evana, Mariana je krásné jméno 😵 Vůbec by mě nenapadlo myslet si, že je cigánské 😀

blka, Ivetka teď bude rozhodně originální, žánou malou Ivetku neznám, jen své vrstevnice 😉 A taky se mi líbí..

blka
25. kvě 2009

Marinko, taky si myslím, že jich moc není. Já neznám ani vrstevnici Ivetu, jenom mamča říkala, že má v práci kolegyni Ivetu. Akorát, kdyby to byla holčička, tak nemůže přijít na svět dřív, než má 😀 . Iveta má svátek 7.6., tak aby měla min. 14 dní odstup k narozeninám 😅

evena
25. kvě 2009

blka jakto že Marianka neprošla ? 😀
Ivetka je krásné jméno, připadá mi že už dřív se moc nedávalo a dnes už vůbec ne, a přitom je to jméno krásné a něžné 🙂