Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

beta007
22. čer 2009

@martulikk: proto jsem se ani neptala na to, jak říkat dítěti, Josefínka je pro dítě krásný a Pepina napadne jenom blbečka, kterýho rychle zpacifikujete a bude 🙂 Spíš v pubertě jsou tendence zkracovat, i když vlastně stejně záleží na tom, jak se člověk představí...spolužákovi jsme říkali celým jménem Ferdinande a hotovo 😝 . Já jsem slyšela zkráceniny od Josefíny Jo, Jossie, Fify nebo Fina. 🙂 Takže stoprocentně se nenechte otrávit okolím.

zdenik89
22. čer 2009

Josefína zní vzněšeně. Mě ulpívá na mysli z filmu návštěvníci (fransozský komedie) Filipína. ale Josefína je hezči. jen si myslím, že ji stejně bude kažý říkat jinak. Jméno má spoustu variant. Zas se každý nemůzem jmenovat stjeně 🙂 🙂 🙂 . Vyberte, které se líbí Vám.

zdenik89
22. čer 2009

ja mam brachu Josefa, a nejcastejc mu rikam Pepik, strejda Pepčák,Pepča, táta Jožka, jako malej Pepiček, Jožinek. Ted brachovi rikame Pepíno, Pepa.... Ta mužská varianta je častější.

zdenik89
22. čer 2009

Bracha Josef - rika se mu Pepa, Pepik, Pepino (malej Pepiček), Táta Jozef - Jožka (malej Jožinek),Strýc Josef - Pepča, Pepčák , děda Josef - Joska.... Ta mužska varianta je častější.

zdenik89
22. čer 2009

Pepouš :OD

martulikk
22. čer 2009

Jojo, u nás v rodině taky byli Josefové 😀 ...film Někdo to rád horké jsem viděla snad jen jednou a je to hoooodně dávno, takže si jména nepamatuju... ale máme pejska Daphne a všichni kolem si mysleli, že je to odtamtud 🙂 ...ale máme to po kamarádce... ale jinak Josefínku žádnou v okolí neznáme a proto se mi to asi tolik líbí... je to takové jiné a přitom hezké, české... no, však uvidíme co nakonec vybereme 😅

mlzika
22. čer 2009

Já mám kamarádku Josefínu, a Pepino jí nikdo neříká. Ve škole jí ale kluci říkali Fifi... přece jen jsme byli odkojení čtyřlístkem 🙂

zdenik89
22. čer 2009

mlzika: to je hezký....... a čtyřlístek byl muj oblíbeny casopis pred spaním :o)). V jednom díle byl tygr a taky se jmenoval Fifi :OD 😀 😀

martulikk
22. čer 2009

jééé Fifinka, to mě vůbec nenapadlo! 🙂 zkusím to doma použít a uvidím co manža na to 😉

kalo
23. čer 2009

Holky, já nevím proč, ale ta stará jména typu: Anežka, Rozárka, Amálka, Karel, Josef.../zrovna mě jich víc nenapadá 🙂 / mi připadají na dnešní dobu archaická....Jako když v dnešní době někdo jezdí v autě veteránu a brání se novému. Prostě mám ráda spojitost s dobou a připadá mi škoda se vracet zpátky. Tradice je pěkná věc a nechci tím říct, že je nutno poslouchat nějaký módní diktát. Pméno charakterizuje jedince a my dáváme jména jedincům kteří žijí v 21 století

kalo
23. čer 2009

Tím se samozřejmě nechci dotknout nikoho vkusu...Je to diskuze..A každý máme - naštěstí - vkus jiný 🙂 🙂 Ahoooj

beta007
23. čer 2009

@kalo: a právě teď je v módě dávat stará jména 🙂 . A ne jenom ty která jsi uvedla, ale i dnes oblíbená Viktorie je "staré" jméno a ještě před 20 lety by ho dal málokdo, Tobiáš je ve starém kalendáři atd. atd., tak proč se násilím bránit trendu a tomu, co se dnes většině lidí líbí a starým jménům se záměrně vyhýbat? 😉

wensdy
23. čer 2009

ahojky když jsem dělala doručovatelku,tak jsem nesla jedné staší paní peníze a víte jak se jmenovala? Pirožka 🙂 to byla odvaha žít stím 70let 🙂
známí mají Jamajku
ad Anežka, jedna je u nás ve vsi a je to prýma hočička 🙂

lehna
24. čer 2009

tak naše Sašenka byla v bříšku Pepinka 🙂. když se tady bavíte o té Josefíně. takže nad tímto jménem jsme taky uvažovali.
Na Alexandru se nám taky všichni tvářili skrz zuby, ale jak se o ní začlomluvit, tak si najednou všichni zvykli auž se těšili až se narodí🙂. no jenže si nakonec museli zvyknout na Štěpánka 😀

mufinka11
24. čer 2009

hojky 🙂 to ja mam vybranou andulku..mam uz kluka...rikam mu fáňa,tak k nemu jeste áňu 😀

martulikk
24. čer 2009

u nás všichni kroutili očima nad Josefínkou, ale kdykoliv se vidíme, tak už jí říkají Pepinko 😀 asi to teda nakonec bude ta Terezka, ale chvilku toho času na rozmýšlení ještě máme... no a chlapečka jsme vyřešili rychle, protože 5 doktorů nám řeklo, že budeme mít holčičku... tak uvidíme, jestli ten náš Matěj nebo Matyáš nebude nakonec chodit v růžovém 😉

beta007
24. čer 2009

@martulikk vydrž!!! Snaží se tě jen znechutit. Pepinko jí nikdo říkat nebude, to si nedovolí. I kdyby, pořád lepší, když jí bude někdo zlovmyslnej říkat Pepino, než když jí budou všichni říkat Terezko, ovšem stejně tak i dalším šesti holčičkám ve třídě.

mufinka11
24. čer 2009

martulikk,ale pepinka neni vubec oskliva 🙂 je to takovy mile skadlivy 🙂

martulikk
24. čer 2009

jasně, Pepinka je hezký 🙂 Pepině se ale asi taky nevyhnem... třeba časem vymyslíme i jiné varianty tohoto jména, které nás teď nenapadají 😉 Terezka se mi strašně líbí, ale fakt, že se tak dnes jmenuje každá druhá (navíc i v našem okolí ☹ ), mě dost mrzí, ach jo...

wensdy
24. čer 2009

k tý Josefínce,kámoška jí taky chtěla a říkala by jí Fínka 😀

nunacek
24. čer 2009

Leoš Mareš má druhého syna Matěje 🙂 Jakub a Matěj - hezky se to k sobě hodí 🙂

marinka
24. čer 2009

Peti, taky jsem si říkala, že konečně jedna rozumná celebrita 😵

nunacek
24. čer 2009

Mari: Přijde mi, že celebrity jsou na klučičí jména celkem "normální", ale na holčičí je to někdy hodně zvláštní...

beta007
24. čer 2009

Mě zas, že na netradičních jménech úlítávají ti, co se jmenují tuctově 🙂 . A Leoš si asi užil svý, tak ve jménech pro děti klidní hormon.

milisska
24. čer 2009

Mě se teď začala strašně líbit Antonie...je to taky takové vznešené,ale představa,že by někdo mojí dceři říkal Tončo :o)))

ajachlapikova
25. čer 2009

Ahoj holky, tak jenom zpětně k některým jménům, která jste tu zmiňovaly...

Bara - AbyGeil tu měla moje sousedka před 7 lety a říkají jí moc pěkně "ebičko", "ebi" holčina je sice ďáblík, ale jméno je to moc pěkné a na matrice nebylproblém

Jinak Josefina - to je moc krásné jméno, jednu znám a říkáme ji zkráceně Pepčo a je to super, dokonce existuje moc pěkná písnička - to neznáte Josefínu 😀

Antonie, to je taky hezký - Tonička 🙂

Já začínám dost uvažovat i o Karlovi, je to můj taťka, ale je to problém, protože to nechce MM říkat mu hezky Kájo, Kájíku 🙂

ewuska
25. čer 2009

martulikk: u nás v ulici bydlí taky jedna Josefínka a děti ve školce jí říkali Jožinka 😵 Náhodou mě se to jméno moc líbí 🙂

martulikk
25. čer 2009

ewuska: někdo mi tu už psal, že se dá říkat Fifinka, to je jezký 🙂 ale Jožinka je teda děs, uf... 😅 ale děkuju za inspiraci! 😉

krista
25. čer 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

zdenik89
25. čer 2009

koukam do kalendare a nezazněla tu ještě tato jména: Ingrid, Rita, Dita, Tatiana, Tamara, Rút, Soňa,

Františka - Fanynka

Jména jsou krásná, když se hezky řeknou. A jak už tu také bylo, miminko je osobnost a má pravo na sve jmeno. I kdyz je tatka hrdý ze ma syna a je po nem.

ted musim pokracovani priste :o))