Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

slunicko1994
19. črc 2009

Ahoj,zajímalo by mě,jaký máte názor na tato jména..
Sebestian,Marek,Matyáš
Nicol (popř.Nikol),Sabina,Aneta,Anežka
Předem moc děkuji za názory 🙂

nunacek
20. črc 2009

slunicko1994: Sebastian a Marek se mi moc líbí. Matyáš ne, už je jich nějak moc. Nikol je taky moc časté, Sabina je hezké, Aneta se mi nelíbí, Anežka celkem ujde, ale nedala bych ho. Takže za mě osobně z tvého výběru z kluků se mi nejvíc líbí Marek a z holek Sabina.

caira
20. črc 2009

SLUNICKO:

Matyaska mam synovce, takze me se to libi moc, ale jak rika nunacek je jich ted desne moc, Sebastianka ma kamaradka a libi se mi - stejne tak je krasne Marek, to bych asi vybrala, libi se mi, ze je to takove silne jmeno, umim si predstavit fakt roztomile mimi tak i dospeleho chlapa 🙂

a holky mas vsechny vybrane krasne, ja miluju jmeno Sabina - jako mala jsem tak pojmenovala svoji panenku takze to by byla moje favoritka, pak Nicol, to je taky moc hezke, Anezku maji pribuzne a je to roztomile, rikaji ji Anie a Aneta - tak tu zadnou neznam, ale libi se mi taky 😵 Mas proste dobry vkus na jmena..

kdybych je mela seradit podle oblibenosti tak dam 1.Marek. 2. Sebastian 3. Matyas (ale to fakt jen, ze je jich moc)

1. Sabina, 2. Nicol, 3. Aneta, 4. Anezka

marinka
20. črc 2009

Jo, Alči, myslela jsem to tak, že čekám rozpačité pohledy na naše jméno, ne u vás, aby jsi to špatně nepochopila 😉

nunacek
20. črc 2009

Kdybych měla jména, co vybrala slunicko1994 odstupňovat jako caira, tak:
1. Marek 2. Sebastian 3.Matyáš
1. Sabina 2. Nikol 3. Anežka 4. Aneta

ygreen
20. črc 2009

cairo: Phoebe je náááádherný jméno a z těch co jsi psala se mi moc líbí Abigail, Ava - můj mu by si přál Elizabeth, ale máme němcké příjmení, takže to nepůjde.

Do pordonice jsme měli druhé jméno napsaný Karolínka, ale to proto, že jsme věděli o pindíkovi.

Alca: jsem napnutá jak kšandy 😀

mobi: Vincent je úžasný - náš knižní hrdina Vincent Vega 😵

Jinak Tobiáš - když jsme se poprvé v knize setkala s tímhle jménem, přišlo mi uhozené. ALe je to z naší nejzamilovanější české knížky a když jsme se ve 24 tt dozvěděli že je to pindík, tak jsme sedli do auta a jelikož manža do té doby odmítl mlvit o jménech, ptám se tak jak? A on co navrhuješ a já sepodívala na knížku v ruce a říkám Tobiáš? Tak jo 😀 a je to Tobísek 😵 Rodiny nejprve nic moc, ale srovnali se s tím 😀

JInak moji favoriti jsou Erik, Maxmilián, Alex, Matyáš a Stella, Ema, Elen, Tamara, Sofie. Potřebuji aby méno sedělo jak malé holčičce, tak rázné dívce, žádné křehotnce, páč nemá být po kom.
Já bych nedala jméno exotické (když žiju v ČR), "vznešené" (Isabella, Amélie Luna, apod), seriálové (Graciela, Esmeralda, Jennifer) a taky jména, která se hodí k malé holčičce, ale v dospělosti působí směšně, nebo "nepatřičně" (Rozárka, Amálka, Anežka..apod.) - vidim jak holka sedí ve 20 u baru, snaží se vypadat sexy a představí se jako Rozárka 😀 Ale prodím Vás nechci nikoho urazit, to je jen můj názor.

ygreen
20. črc 2009

ne prodím, ale prosím 😅

beranek
20. črc 2009

Jinak do Vincenta jsem se taky zamilovala, mám ho hned na druhém místě v seznamu (dvou jmen), ale přítel prohlásil, že se mu to zdá moc k našemu velmi českému příjmení 😉 Sám navrhnul Hanuše 😀

beranek
20. črc 2009

Slunicko, z tvého výběru se mi nejvíce líbí Anežka, a pak ještě Aneta a Matyáš (ale ta bych osobně nedávala z důvodu velkého počtu).

caira
20. črc 2009

ygreen tak ja s tebou presne souhlasim, ja si presne rikam, ze jmeno musi sedet nejen miminku ale hlavne dospelemu cloveku, preci jen dospeli jsme vetisnu zivota...takze taky bych nedala jmena jako Amalka nebo Rozarka, i kdyz na malou holcicku se mi to libi....

Me se Tobias hodne libi, ale jak jsem predtim uz psala, tady to vyslovuji Tobajas a to se mi nelibi...jinak Erik a Alex se mi taky libi- vypada to, ze u Alexe i zustaneme pokud behem tehu neprijdeme na neco lepsiho, ale i pri prvnim tehu jsem se desila, ze kdyz to bude kluk tak nebude mit jmeno, proste jsem si nicim nebyla nejak jista ... 😒

no nastesi na to mame jeste tak 8 mesicu takze jsem v klidu, holcici vybrane mame a klucici snad taky casem najdeme 😀

beranek
20. črc 2009

Kritéria na jména máme stejná jako ygreen a caira, mělo by znít dobře v dětství i dospělosti, a my máme navíc ještě podmínku, že se tak nesmí jmenovat nikdo koho známe, i třeba v práci 😉

caira
20. črc 2009

beranek, ja taky vybiram jmeno abych neznala nikoho kdo takove jmeno ma, mam rada, kdyz vim, ze nebude sedm stejne pojmenovanych deti ve tride 🙂

lenkabu
20. črc 2009

ygreen:jako často mi zase mluvíš z duše 😀 já vybírala jméno tak aby ho mohla nosit dospělá ženská,většinu života bude dospělá.........a bez urážky,ale představit se jako drsňačka (taky má být po kom 😀 ) jako Leontýnka tak bude za blbku 😀 celkově se mi nelíbí vymazlený jména u dětí.

a s cairou souhlasím taky..........hlavně ať to jméno nemá každej třetí ve třídě. takhle se mi zrušilo moje nej klučičí Adam.......je jich plno.

lenkabu
20. črc 2009

Trochu jsem dočetla............tak u nás se zděsila rodina i přátelé když jsme oznámili Vandu. Aby se nepo.rali, tchyně se opakovaně ptala jestli je to český jméno a je v kalendáři 😅 Příště jim řeknu že to bude Hildegarda a jak budou pak jásat za Alici.

caira
20. črc 2009

takhle mi zrusily Emily, byla najednou uplne vsude 😖

lenkabu
20. črc 2009

Já doufám že než porodim kluka tak Adammanie pomine

lenkabu
20. črc 2009

Ještě se mi líbí Daniel ale to je ještě častější než Adam,tak mně napadlo to ošidit a dát jen Dan.

leopolda
20. črc 2009

Ahoj,jsem ráda,že se v diskusi vyskytlo jméno Tobias.Máme ho vybrané pro našeho druhého chlapečka,kterého čekáme.Nebylo nad čím přemýšlet.I u prvního chlapečka jsme hned věděli,že to bude Dominik,stejné to bylo i teď.Žádné dilema 🙂

markytkaaa
20. črc 2009

ygreen: opět se pod tvůj příspěvek podepisuji 😵

Stella je i má favoritka, však to víš ... ale mě spíš projde ta Karolína než Stella 😀

caira
20. črc 2009

Stella je krasne jmeno..

holky a co nejake napady na neobvykle klucici jmeno? trosku inspirace ??

susisus
20. črc 2009

My uvažujeme nad menami Leo - alebo Maxim a Mia - alebo Romana... Neviem sa rozhodnúť 🙂

caira
20. črc 2009

Mia je mooooc hezke, to se mi libi....

holky ja bych u holcicich jmen vybrala alespon 10 co se mi fakt libi, ale klucicich uz tolik ne...tam to fakt bude boj

alcatko.j
20. črc 2009

Fíhá, tady to zije 😵 😵 😵

Holky, ja bych vam to jmeno i rekla, ale manzel by mne rozbil hubu 😀 😀 😀 😅 Ja jsem mela zakazane zverejnit i pohlavi, jako ze to bude doopravdicky nase sladke tajem 😅 Jenze to me asi nezna nebo co 😅 A tak jsem musela aspon na holej pupek a holy prsa a holou... prisahat 😅 ze aspon to jemno nereknu nikomu 😅 Nee uplne jsem to dodrzela, ze Marinko 😅 Ale vic fakt nemuzu, on je paranoidni a je schopnej vseho 😀 Proste to vydrzte 😅 😅 Jmeno to neni az tak silene, jako treba Hildegarda, Picmunda nebo tak neco to neni, ale je to proste strasne malo davane jmeno(nositelek je mene nez 70 kusu😅 v CR ), tim padem neni zazite a je asi brano jako neobvykle...Asi je docela tvrde(ale to my chteli, at se hodi k Nele) je kratke...

A jak jsme vybrali? Nejak jsme se nemohli uplne shodnout, respektive, manzel mel porad nejake pindy😅 A ja nejsu zadna krava 😅 A udelala jsme Haura, ze jako at vybere on(taaak mi prdelka delala, co to vybere😅 ),s tim, ze to samo musim schvalit...tyden chodil a premyslel...a nic kloudneho nevymyslel😅 A pak , pak..to nemuzu rict, doslo by vam to😅 Proste to jmeno jsme slyseli v televizi, no😅 a tak krasne bylo vyslovovano, ze my jmse se na sebe jen podivali a bylo jasno beze slov😅 fakt 😵 Od te chvile nase holcicka byla....no a zazvonil zvonec a pohadky je konec😅

konja
20. črc 2009

Lankabu: Dana nééééé 🤐 Mě když někdo řekne Dano, tak bych vraždila, přijde mě to takové tvrdé a ve škole mě tak říkala učitelka na zeměpis která mě vysloveně nesnášela. To by jste museli slyšet -"Dano!Neopisuj! Dano!Dávej pozor!" Od té doby když slyším Dan nebo Dana, tak se mě zvedá kufr 😝 Ale Daniel je krásný jméno 😵 A já třeba neznám ani jednoho 😵 A v naší školce taky žádnej není 😵 Daniel je fajn 😵 Než budeš čekat chlapečka, tak tě přesvědčím 😀 Daniel je super 😵

caira
20. črc 2009

Alci jak jsi rekla, ze tvrde a kratke tak me napadlo jmeno Tara 🙂 ja mam rada "tvrda" jmena 🙂

caira
20. črc 2009

anebo Lara..to je taky kratke, krasne a tvrde.. 🙂

marinka
20. črc 2009

Alči, já držím slovo a nikomu jsem to neřekla a neřeknu 😵 A pěkně jsi to popsala 😵

caira
20. črc 2009

mari tak pst jinak budeme jeste vic zvedave nez jsme ted 😀

kristi
20. črc 2009

ja uz to vydrzim, necham se teda prekvapit, urcite to bude krasny jmeno z nakyho nedavno davanyho filmu, u nas to bylo taky z princezny Mii a pak jeste z Pulp fiction 😀 😀 😀

verusinek
20. črc 2009

No tak jako Ali to chceš jako abychom prohrabali program co kdy dávali jo 😀 😀 😀 no ono možná bude lepší si těch pár týdnů počkat že 😀 😀