Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

petra.vavra
11. srp 2009

Druhá dcera- Nathalie Emma a když kluk tak Jan jako taťka 🙂

nunacek
12. srp 2009

Josefínka se mi moc nelíbí.
K Nele by se hodila třeba Lara, Nina, Tara, Nika, Nora, Mia, Rita, Gita, Tea, atd.atd. je hodně krátkých jmen bez háčků a bez čárek. Nela a Ela k sobě neeeee.
Erik je hezčí než Richard, ale i Richard je hezké jméno. Ovšem oslovení Ríša je pro mě děs 😅

artuse
12. srp 2009

mně by se k Nele nejvíc líbila Nina, Lada nebo Viola 😉

duska1122
12. srp 2009

ja som sa este nerozhodla ale tiez nechcem nic obycajne tak mam dve verzie zita-karolina, alebo reyleen sara. pre chlapca by bolo po ockovi jurko ale bude dievca

marcela22
12. srp 2009

Ahojte už nejakú dobu premýšlam, že keď má niekto "Ritu", tak ako ju volá zdrobnene???? 😀 Nie je to tak trochu meno za trest???

kacerka
12. srp 2009

duska, tak u mě ta první varianta 😉

Jinak mezi Lukášem a Matyášem bych si osobně nevybrala - ani jedno mě neoslovuje 😕

kacerka
12. srp 2009

marcelo, mně se to moc nelíbí - asi jí říkají Rituško, Ritu, Rity . . . nevím 😕

marcela22
12. srp 2009

Kacerko veď práve ani mne sa to veľmi nepáči, lebo nech to zdrobňujem a skloňujem ako chcem, vždy z toho víjde v podstate to jedno...bolo by mi ľúto dať svojej princeznej také meno, ale zasa na druhú stranu v tom základnom tvare RITA mi neznie zas tak zle...skôr je to asi vhodné v krajinách, kde to jednoducho nezdrobňujú, tam je to určite celkom fajn meno 😉 alebo sa to dá dať ešte ako druhé meno, myslím, že tam by sa to nesnažil zdrobniť nikto....

izina
12. srp 2009

Ahojte
S Ritou zkušenosti nemám. Znala jsem jen Zinu a Zitu. My máme Karolínku po přítelovo tatínkovi, který mu zemřel, když mu bylo 10.

ygreen
12. srp 2009

dee: já mám Josefínku neteř a je to krásné jméno 😵 dědové jí většinou říkaj Pepčo, Pepinko, babičky Josefínko a třeba já jí říkám podle nálady Josefí, Pepouchu, Pepo,a le většina lidí jí říká jen Josefíno. A má bráchu Tadeáše.

dračku: hezký jména jsou obě i jejich cizí varianty Lucas a Mathias/Mattias. Mě se víc líbí Matyáš - byl to i můj favorit spolu s kryštofem 😉

rita je hezká, ale trochu mi to evokuje jména las vegaských tanečnic 😀

nostek
12. srp 2009

macka, mne sa rita paci, ale aby ju niekto volal ritka, tak to teda nie...
krasne mena su aj Lea, Ria ale tie zdrobneniny k tomu su desne... 😀

nunacek
12. srp 2009

Mezi Lukášem a Matyášem bych si nevybrala, ale hezčí je Lukáš.

Jméno Rita mám spojené se psem. Varianty oslovení mě napadají Rita, Rit, Rity, Rituška, Ritka, Ritunka.

marcela22
12. srp 2009

Veru, Lea a Ria sú veľmi pekné, ale zle sa zdrobňujú. A to ešte keď si predstavíte, že by ste bývali na dedine...uf 😀 Moja Sonja je u každého jednoducho Soňa a Sonička a môžem ma aj roztrhnúť od hnevu, ľudí jednoducho "neprerobím"...
Inak podobne je to aj s Emou, tiež sa mi nepáči keď niekto povie "Emka" ale inak to asi nejde...
A ešte je problém s Miou, aj Ella je krásne, ale aj tak je u každého Elena...tak sa mi stráááášne obmedzuje výber mena 😠

kacerka
12. srp 2009

Jo a Ritu jsem teď viděla v Albertu - obsluhovala u pultu s uzeninami a patřila k romské menšině - ale nevím, jak časté jméno to u nich je 😕

kacerka
12. srp 2009

marcelo a jak říkáš Sonje Ty???? Asi bych jí taky říkala Soni, Soničkou 😉

mirip
12. srp 2009

Ahojte, my sme dlho rozmýšlali na d menami Simona, Tamara a nakoniec zvíťazila Bianka, lpekne krásne po slovensky s K a aj sa nám to hodí k priezvysku 🙂 ale ak by si to rozmyslela a čírou náhodou by to bol chlapček netuším aké by sme dali meno 🤐

marinka
12. srp 2009

Tak jsem se bavila s tou kamarádkou, co mají Štěpánka a mají tři horké favority: Ondřeje, Davida a Lukáše 😵

marcela22
12. srp 2009

Kacerka veľmi časté asi nie, kde by poň prišli?????? 😅 A nebola náhodou s "ypsilonom"? Oni sú na to odborníci 😀 Teda nechcem nikoho uraziť, ale vo vedľajšom meste býva jeden Džony a jedna Kasandra...

kacerka
12. srp 2009

marcela, ne byla s "i"

kacerka
12. srp 2009

mari, Šimon ne, jo??? ☹ 😅

lucrezinca
12. srp 2009

Ahoj holky, vyber jmena nam trval az do ted a nakonec to vyhral Krystof 😉

marinka
12. srp 2009

Kači, Šimon asi ne 😅 Ale je to k sobě super..

nunacek
12. srp 2009

Mari: Z kamarádčina výběru se mi ke Štěpánovi nejvíc hodí David, pak Ondřej a nakonec Lukáš. A Štěpán a Šimon by byla nejhezčí kombinace 😉

lucrezinca: Kryštof je hezké 😉

marinka
12. srp 2009

Peti, oni to mají přesně naopak, hlavní favorit je Lukáš, pak Ondřej a David 😀

nunacek
12. srp 2009

Mari: Tak to mám teda přesně opačný vkus 😀 😉

zlatka
12. srp 2009

No, my máme teda pejska Ritu a říkáme jí Ritunko, Rituško...........taklže si to jaxi se jménem pro holčičku neumím spojit.

bielanevesta
13. srp 2009

Čauko 😵
My máme doma Natálku a pre druhé dietko(ak raz bude) zvažujem tieto mená:
dievčatko- Kristínka, Daniela, Veronika, Eva Marie, Linda, Valérie
chlapec- Roman, Dominik, Matyáš, Daniel
Čo myslíte?? Vo finále to može byť ešte úplne inak ale aj tak by ma zaujímali vaše názory 😵 ďakujem

alexandrah
13. srp 2009

ahoj bielanevesta - mne sa z toho paci:
daniela, veronika, linda a roman, daniel .

kacerka
13. srp 2009

bielanevesta - já jsem pro Lindu a Dominika 😉

konja
13. srp 2009

Holky co říkáte na jméno Bořek?