Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

rennik
4. zář 2009

Ahoj holky u nás jsme měli jasno v tom, že kdyby to byla holčička byla by to Terezka ale vzhledem k tomu že čekáme chlapečka tak vybírání nebylo tak jednoduché, navíc máme polské přijmení a moderní jména ( které se mi mimochodem líbí např. Tobiáš, Matyáš, Sebastian atd.) by se k němu nehodily takže jsme se nakone rozhodli pro Lukáška. 🙂

mmmk
4. zář 2009

Poletaem, Konstatnin je pekne jmeno, i kdyz nezvykle. Ale k ruskemu prijmeni se to bude hodit. Kamoska pracuje ve skolce a tam chodi chlapecek, co se jmenuje Rochus, coz mi teda prijde fakt zvlastni 😉

konja
4. zář 2009

Se synem chodí do školky malá Manon. Neznám rodiče, ale vzhledem k příjmení bude tatínek Francouz a tam je toto jméno prý velice populární. Vždy když slyším její jméno se mě vybaví - Manon, ach Manon z Arrasu 😀 😀 😀 Nevím zda chtějí zůstat trvale žít v ČR,ale pokud ano tak bych ho asi nedala 😒 Zní mě to stejně kýčovitě jako Esmeralda či Rosalinda 😅

rennik
4. zář 2009

konja to máš pravdu 🙂

naši známí mají dvojčata kluky a jmenují se Kim a Kam- dost divné že??? 🙂

nebo u manžela v práci má jeho spolupracovník 7 synů a protože jsou silně věřící ( ale nějaká zvláštní víra) takdali samé biblické jména : Noe, Abel, Natan atd..... ani je všechny neznám. taky docela neobvyklé 😅

lucinka1104
4. zář 2009

co sa vam páči viac ? Timea Balková alebo Rebeka Balková? mne asi timea ale mala by meniny 2 týždne po narodeninách 😕

tei biblické mená su ale pekné no netipické 😝

rennik
4. zář 2009

luci mě by se možná víc líbila Rebeka ale Tiema je taky moc pěkné. 😉

u nás je to úplně naprd, protože Lukáš je v říjnu, narozeniny bude mít v listopadu a hned v prosinci jsou vánoce 😨

jana64
4. zář 2009

Ahojte, práve včera sme sa dozvedeli že čakáme dievčatko. 😀 Čo si myslíte o menách Vilma, Ida a Amália? Ktoré by ste vybrali? Ďakujem 🙂 😅

rennik
4. zář 2009

jani Já asi Amálii je to moc krásné jméno 😉

marinka
4. zář 2009

Jani, já jsem taky pro Amálku 😵

artuse
4. zář 2009

jana64: já hlasuji pro Vilmu 😀 je to můj favorit, sice se to moc lidem nelíbí, ale Vili, Vilunka, Vilminka 😵 a Vilma mi signalizuje silnou osobnost 🙂 na 2. místo dávám Idu a na 3. Amálii 😉

poletaem
4. zář 2009

zdenik89, mmmk, konja: děkuju vam moc krat!

ygreen: slovo "kost" mam stejný význam jak v češtine, tak v ruštine, tak to není důležité. Ale jestliže chlapeček bude vyzáblý - to bude směšně 🙂)) děkuju tobě!

lucinka1104: Rebeka Balková - to je lepše

jana64: jsem pro Amálku 🙂

konja
5. zář 2009

rennik: tak s těm a dvojčatam je to teda gól 😀 😀 😀

rennik
5. zář 2009

konja že jo, mě se to zdá taky už moc ale tak každému se líbí něco jiného 😀 😀 😀

nunacek
5. zář 2009

jana64: Amália se mi líbí. Ida a Vilma se mi nelíbí.

rennik: Ten Kim ještě jde, ale ten Kam je takový divný 😅 A 7 synů, to musí být celkem nářez 😅

marinka
5. zář 2009

Kim a Kam mě pobavil 😀 Moje teta měla jezevčíka Kima 😀 Ale Kam je teda ještě větší úlet 😀

A 7 synů - týýýýý jo, pro takový legiment bych nechtěla vařit 😅 😀

rennik
5. zář 2009

😀 😀 😀 vidím že nejsem sama komu přijde Kim a Kam divný. a 7 synů bych taky nechtěla kdoví kolik jich ještě přibude, jsou totiž fakt hodně věřící a pokud žena otěhotní tak je to pro ně poslání. Tak jsem si říkala pokud budou mít ještě 4 tak rovnou můžou založit Klabzubovu jedenáctku. 😀

rora2
5. zář 2009

marcelko22-já bych dala přednost jménu Filip

poletaem-Konstantit zajímavé,ale v česku nezvyklé jméno,zkratka Kosťa moc pěkné a k příjmení se bude hodit

lucinko1104-líbí se mi víc Rebeka

jano64-Amálie,moc pěkná,my jsme původně měli vybranou Amélii

jak jsem už psala,my máme jména Emma a Matyáš,popřípadně Vojtíšek
Kima znám,je to vietnamský chlapec,ale Kam to jsem ještě neslyšela a rozhodně bych toto jméno nedala 😠

susisus
5. zář 2009

Lucinka - mne sa asi viac Timea 🙂

marinka
5. zář 2009

Luci, to bych vůbec neřešila, že bude mít svátek 14 dní od narozenin..Jednak můžeš klidně porodit o 14 dní dřív 😉 a hlavně, jméno je něco, co tě provází celý život a pokud se tobě víc líbí Timea, tak to dej 😉 Svátky se stejně slaví hlavně v dětství, v dospělosti už to nikdo moc neprožívá a i když to bude mít 14 dní od sebe, nic vám v dětství nebrání udělat dvě oslavy, aby malá nebyla o nic ochuzená 😉 Já znám několik lidí, kteří mají svátek a narozky v jeden den, třeba tchán nebo moje sestřenice 🙂

nunacek
5. zář 2009

V dřívějších dobách se často dávalo jméno automaticky podle toho, kdy se dítě narodilo. Znám několik lidí starších ročníků, kterým rodiče jména prostě nevybírali dopředu a čekalo se, až kdy se dítě narodí. Třeba jedna se narodila 24.12., takže je Eva. Jedna zase 4.4. a tak je Ivana...
Ještě, že už se toto moc nedělá, protože se svým jménem podle data narození bych teda spokojená nebyla 😀

marinka
5. zář 2009

Peti, já bych byla Miroslava 🙂 To je trochu podobné..

nunacek
5. zář 2009

Mari: To je moje mamka 😉 Já bych byla Boží hod vánoční, 1. svátek vánoční 😀 😀 😀 😀

lucinka1104
5. zář 2009

dakujem

marinka
5. zář 2009

Peti, tak to bys měla fakt origoš jméno 😀 😀

nunacek
5. zář 2009

Mari: No to teda jo, měla bych mega origoš jméno 😀 😀 😀 😀

reni7
5. zář 2009

😀 tyjo tak to by naše malá byla mistr Jan Hus-je totiž naŕozená na jeho upálení 6.7. 😀

kristi
5. zář 2009

moje mamka je 9.6 a jmenuje se Stanislava

ja bych byla Sabina, to je vcelku dobry

konja
5. zář 2009

reni7: 😀 😀 😀

marcela22
6. zář 2009

Jeee, holky, tak ja by som bola Bohuš 😅 Ale pôvodne som mala byť Veronika, neviem si však predstaviť že by som sa tak volala...je to ale inak pekné meno len sa mi ku mne nehodí 😀

Inak moja svokra dávala svojim synom meno presne podľa mesiaca narodenia, takže manžel tam má odstup týždeň a švagrík 4 dni....a je to naprd 😝 ale zasa ak by to bolo "náhodne" že to meno sa niekomu proste páči a chce ho dať, tak nevidím dôvod prečo by mal dávať nejaké iné, oslavovať sa to dá tak či tak rovnako 😉

lenkabu
6. zář 2009

Já bych byla Marina,to i beru 🙂