Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

radka.k
8. pro 2009

Clarula
běž si dělat šprťouchlata třeba na dětský hřiště a nelez mezi dospělé ženy. Před pár dny jsi tu psala další kraviny a to ti jako bylo osmnáct. Jsi k smíchu.

skanny
28. pro 2009

Tak máme Rebeku a je to pohoda - říkáme jí Beky, Beký, Bekýsku, Bekouši a jsem ráda, že ji máme 🙂 i když jí ve škole budou říkat jakkoli, já jí to vysvětlím, taky jsem si užila svý - jsem Sandra. Teď je mi 21 a jsem ráda, že nemám zas až tak obvyklý jméno. Takže se klidně pouštějte do jakých jmen se Vám zlíbí. Stejně Vám v závěru bude úplně jedno jak se prcek jmenuje, hlavně že bude zdravej a spokojenej 🙂

romana29
29. pro 2009

Mě se strašně líbí jména s i. Takže máme Daniela, tam jsme jméno vybrali myslím docela dobře, že má narozky v červnu a svátek v prosinci.
Teď čekáme druhé a doufám, že to bude holčička. Přítel hned řekl, že to bude Kristýna. Napřed jsem mu říkala, že nikdy, ale nějak se mi to začalo líbit 😀 , problém je, že svátek je v červenci a případně narozeniny v srpnu.

adelaine
29. pro 2009

.. u nas vedu mena Richard, Simon, pre dievcatko Lucia, Sabina 🙂

achalteke
29. pro 2009

kdybychom měli holčičku byla by to Karla - to jméno se nám strašně moc líbí 😵 😵 😵 😵 😵

barcaa
29. pro 2009

U nás bylo jasno od začátku - holčička bude Rozálie a taky je.
Jinak s těch holčičích se mi moc líbí Tonička (Antonie), Anastázie, Nina a Táňa.
Z klučičích jasně vede Bořivoj, Darek a Antonín. Teda ještě se mi moc líbí Jaromír, ale už se mi nelíbí ty zdrobněliny.

skanny
29. pro 2009

Kamarád je po svým taťkovi Jaromír a taťkovi říkají Járo a kamarádovi Mirku 🙂 tak takhle se mi to líbí.

acornika
29. pro 2009

Ahoj, nevíte náhodou jak to u nás chodí pokud chcete dát dítěti jméno které není ani v knížce od Miloslavi Knappové?
Moc se nám s manželem líbí jméno Annely. Jenže jak jsem hledala tak v této kníže je pouze tvar Aneli nebo Anelija a to se nám nelíbí

lucisa
29. pro 2009

acorniko: myslím, že je třeba se předem (s dostatečným časovým předstihem) zeptat na matrice, tam ti zřejmě dají adresu na znalce (a tou je v naší republice tuším jen dr. Knappová) a ten má nějakých až 30 dní na rozhodnutí, zda tohle jméno existuje. pak ti pošle papír, který bys po narození miminka asi dala na matrice jako potvrzení, že to existuje a je to schválené.
za tenhle znalecký posudek se platí, ale nevím kolik, některé holky to tady psaly, jestli to byla 500 nebo 1000 si už ale fakt nepamatuju, asi záleží i na tom, za jak dlouho to chceš.

majkoalucka
29. pro 2009

ahojte mozem sa aj ja k vam pridat my budeme mat chlapceka a bude sa volat Jakub....no keby to bolo dievcatko tak sa vola Saskia.... 😉

gabbi
30. pro 2009

Trochu jsem procitala a teda jsem pekne nasrata. Jak si muze nejaka Knapice udelat monopol na to jestli schvali nebo neschvali nejake jmeno 😠 .
Je to postavene na hlavu, ja kdyz se mi v zahranici narodi dite Trautnberk Fousaty tak mi ho stejne zapisou jako Ceskeho obcana, protoze ma mamu cesku a baba s tim nic neudela. To zas je tahani lidem penez z kapsy 🙄

acornika
30. pro 2009

lucisa
děkuji, už jsem si dneska našla kontakt na Knappovou tak uvidíme, ještě to s manžou proberu

Gabbi
Jo je to děs, škoda že to není u nás jako v cizině, vymyslíš si jakékoliv jméno a je to 😉 Sice některé tvary jsou děs ale to je ikdyž dají Esmeralda ( která je uznaná paní Knappovou ) Vomáčková takže je to jedno

zlatka
30. pro 2009

majko a jak budete holčičce se jménem Saskia říkat? Jsem nad tím před nedávnem přemýšlela, když jsem ho našla v kalendáři.

mamartinka
30. pro 2009

Saskia pekne meno.aj mne sa paci len neviem kedy by oslavovala meniny ked nieje aspon v Slovenskom kalendari.A neviem ci by ju aj okrstili.A oslovovat by sa mohla normal Saskia,Sasinka,Saska.

majkoalucka
30. pro 2009

Zlatka....oslovovali by sme ju napr.saskinka...no lenze nam to nevynslo budeme mat opat chlapceka....mozno nabuduce...za par rokov...xixixi

lucisa
31. pro 2009

gabbi: máš pravdu, že když porodíš dítě v zahraničí, kde nejsou daná nějaká pravidla nebo mantinely pro jméno, tak ti ho na tamější matrice určitě zapíšou a v Česku jej asi budou muset akceptovat, ale jestli opravdu, nebo se můžou šprajcovat, když je to český občan, tak to fakt nevím, ještě jsem o takovém případu neslyšela.
a to, že má dr. Knappová na jména monopol je zřejmě taky fakt, se kterým nikdo nic neudělá, protože zatím nikdo v naší republice nemá vystudováno to, co ona, nebo spíš ty další zkušenosti, znalosti a databázi, do které ona posbírala ze všech možných kalendářů a statistik údaje. a za všechno se platí, ne jen u nás 😒

majkoalucka
31. pro 2009

ahojte teraz mi manzel povedal ze meno Saskia ma meniny 21.aprila len neni pisane v slovenskom kalendari....ale malo by byt v ceskom kalendari pisane.... 😉

lucisa
31. pro 2009

ahoj, my tam ten den máme alexandru, což je v knížce psané jako stejné jméno (formálně stejně jako Sandra), ale máme ii přímo Saskii v kalendáři také, 7. listopadu (novembra), a když jsme tedy bývalí příbuzní, mě jako Češce vůbec nebude vadit, když si vyberete jakékoliv datum podle českého kalendáře na slavení své dcerky 😀

kaczustu
2. led 2010

Ahoj, neuvazujete nekdo o dvou jmenech? Cekame za 6tydnu holcicku a dost lidi nas od toho odrazuje

mamartinka
2. led 2010

kaczustu mi niekedy planujeme 2 mena ale na chlapca.Simon z mekcenom Simon Stanislav.Preco by ta mali odradzovat ludia?Bude to predsa vase dieta a je jedno kolko mu das mien nie?Tvoje dieta to meno bude nosit nie ty ludia.Ja by som sa na ludi vykaslala.Teraz niekdo dava aj 3 mena nielen 2?Je to na vas kolko mu date mien.

kaczustu
2. led 2010

nazory jsou takovy, ze pry to bude mit tezky, az bude vypisovat nejaky formulare a oficiality...
Ze pry Viktorie Luara je dlouhy...
tak jsem jen chtela vedet nazor tady ostatnich

kija
2. led 2010

Ahoj, tak určitě, jméno vybírají rodiče, ne cizí lidi, ale ani rodiče to jméno nosit nebudou. Vybírají to jméno pro někoho, kdo by si sám vybrat ještě nedokázal.. Můj názor je, že sice hezkých jmen je spoustu a je těžký z nich jedno vybrat, ale dvě jména jsou podle mě fakt zbytečný, je to zdlouhavý na psaní - ve škole, do těch formulářu atp. Někdo řekne, že o pár písmenek navíc už ho neubyde, ale zkuste si to psát pořád, ono to je fakt dost znát. A je pravda, že Viktorie Laura zrovna není nejkratší.. ale obě moc krásný. Za sebe - vybrala bych jedno. Ale je to na vás ;)

lucisa
3. led 2010

kaczustu, já mám dvě dcery, obě mají dvě křestní jména a no problem, teď čekáme třetí a také dostane dvě jména. je to jen na rodičích. holky s tím problém nemají vůbec a běžně používají a slyší na obě (když tedy chtějí, někdy neslyší ani na jedno 😀 ). jinak ta toto téma je tady i další diskuse.

aguaverde
3. led 2010

kaczustu

my máme dvě jména a nkde žádný problém není 🙂 to že bude dlouze někde něco vypisovatse mi zdá jako blbost pač těch pár písmen navíc jí půl dne nezabere a kolonky kde sem psala malé jméno sou dost dlouhé a ještě se mi nestalo že by někam nevlezlo......ani v porodnici nebyl problém 😉

kija
3. led 2010

aguaverde No koukám, že vaše malá má teprve měsíc, to to asi ještě moc znát nebude 😉 Mě to prostě přijde zbytečný.. ale to je jen můj názor, že.

petkave
3. led 2010

Pekný deň!

Tak k tým dvom menám, kočky... Dúfam, že nevadí, že sa miešam do debaty. Len je to fakt zbytočné a veľakrát na smiech. Mám totiž žiačku, ktorá sa volá Miriama Sindy... a tiež Melisa Martina... To druhé meno sa aj tak nikdy nepoužíva... Len pri oficiálnych dokladoch a papierovačkách... Ale to je iba môj názor...

lucisa
3. led 2010

petkave, nevadí, že se mícháš, resp. vůbec se nemícháš, každý může říct svůj názor. a jak vidím, někdo si myslí, že je to zbytečné, jiná tomu fandí.
chci jen říct, že také záleží na tom, jak se rodiče trefí do spojení obou jmen, někdy je to fakt pěst na oko. a také, my jsme dali dvě jména proto, že se nám obě prostě moc líbila a proto taky oslovujeme oběma jmény podle situace, takže u nás opravdu nemůžeme říct, že se druhé jméno nepoužívá. používá a stejně. a u obou dcer.

mery19011
6. led 2010

Ahojte mne sa paci pre dievcatko Vivien alebo Liliana

syll.
7. led 2010

Ahoj holky, vůbec nevíme s manželem jméno na chlapečka. Na holčičku to je jich spousta, ale na kluka nějaké fakt hezké a neobvyklé to se nemůžeme shodnout.
Co říkáte na jméno:
Sebastian-Sebi, Sebík
Alexandr-Saša
Lucas

Zatim vybíráme z těchto, a teď babo raď 😀

vorllinka
7. led 2010

syll. já bych z těchhle tří jmen vybrala jméno Sebastian. To se mi líbí a určo bych nešla do Alexandra, to mi přijde dost tvrdé 😉