Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

sares
28. led 2010

a co říkate na jména typu Zora, Zoja, Zita a Zina a podobné? Znáte vůbec nějakou malou holčičku tohoto jména?

joseline
29. led 2010

sares, znám jednu Zinu, ale ta už není vůbec malá holčička🙂 Mě se jména od Z moc nelíbí ale třeba Zina, není vůbec špatný..

ollski
29. led 2010

sares, presne tieto mena vybral moj ocino pre mna 😀 😀 (okrem zity, tu mam tetu 🙂 ) nakoniec som zuza 🙂
jedna znama ma Zojku, a jedna Zinu, podla mna su to pekne mena

maart
29. led 2010

Sares, ja jsem Zora 😉 a moje dcera je Zoë....vsechna tato jmena mne pripadaji prekrasna, neokoukana, nevsedni. Vzdycky jsem se svym jmenem byla moc spokojena, vsude jsem byla jedina 🙂 , doufam, ze i moje mala prdola bude mit svoje jmeno rada...Hodne jsem jeste uvazovala nad Zojou nebo Zinou, proste jojo, perfektni jmena 😵 .

elian
29. led 2010

Kamoška má Zojku a je to veľmi pekné meno........určite je jediná široko ďaleko, ale aspoň je výnimočná 🙂

joseline
29. led 2010

jejda, chtěla jsem napsat že Zoja není vůbec špatný..a napsala jsem Zina 😉

joseline
1. únor 2010

Jak se vám líbí jméno Melanie? Dneska jsem na něj došla a moc se mi líbí.

lucisa
1. únor 2010

Známá ho dceři dala - už má skoro 4 roky. Je to pěkné - říkají ji Meli, Melani, Melinko, Meuš....

beruska211
1. únor 2010

Ahoj přemýšlíme o jménu Tina,ale v kalendáři není.Ví někdo o tomto jménu víc?

ollski
1. únor 2010

na slovensku oslavuje Tina 09.09. spolu s: Martina, Gordan, Gordián, Gordon, Omar, Gordana, Rea, Tina
v cechach netusim 😉

lucisa
1. únor 2010

berus, cituji z knihy dr. Knappové: Jak se bude vaše dítě jmenovat?

TINA - osamostatnělá zkrácenina jmen různého původu a významu, např. Kristina, Martina, Justina aj., která se užívá již jako základní, spisovná podoba jména. Jmeniny: 17. července (Martina).

Ale podle významu můžeš slavit na jakékoliv jméno se stejným základem, podle toho, jak se vám to bude hodit (třeba, aby nebyly narozeniny a svátek hned za sebou 😉 )

beruska211
1. únor 2010

Díky,a myslíte že budu muset mít nějaké potvrzení z matriky?Když není Tina v kalendáři?

ollski
1. únor 2010

berus, nie myslim, ze nie, kalendar je len "dohoda" najcastejsie pouzivanych mien, realne je ich ovela viac
ani Sara nie je v kalendari, ani Nela...a mnoho dalsich teraz oblubenych mien 😉

joseline
2. únor 2010

Mě se to taky líbí, Melinka, včera jsem to nadhodila doma a prý že jestli to bude holka tak to bude Thea a hotovo 😉 Mě se Thea líbí, ale nevím jestli to v kombinaci s naším příjmením jde dohromady 😒

ollski u nás Sára a Nela jsou v kalendáři, zrovna dneska má Nela svátek, ale zas nemáme jiné co na Slovensku máte vy a my bychom je taky rády.. 🙂

Myslím, že o Tinku se nemusí žádat na matrice, je to pěkné jméno.

lucisa
2. únor 2010

berus, žádat nemusíš, všechna jména uvedená ve výše zmíněné knize jsou platná (mají je taky na všech matrikách a řídí se podle ní), dr. knappová je jediná znalkyně v tomto oboru (v ČR), takže pokud to jméno není v její knize, tak si o ověření existence jména žádáš zrovna u ní 😉

a jak píše joseline, sára i nela u nás jsou, a dneska slaví Nela - mám tak pojmenovanou i dceru 😀 takže my už jí včera popřáli, ať si dnešek užije i s dárečky

beruska211
5. únor 2010

díky holky

ygreen
5. únor 2010

joseline - tak to jsme na tom stejně mě Thea tááááák okouzlila, že v případě holčičky nepřipadá v úvahu nic jiného. Bylo by krásné mít páreček Tobiáš a Thea 😵 😵 😵 a k příjmení nám sedí, máme německé 😉

mufinka1
5. únor 2010

u nas bude chlapecek Alex Lucas, ale uz ted me depta, kdyz nekdo rekne, ze to bude Sasa. me to prijde uplne ujety delat z Alexe Sasu, to je jak delat z Matyase Patrika nebo tak neco....vubec se mi to nelidi 😠 Manza by chtel do rodneho listu Alexander, ale ja bych chtela jen zkracene Alex. Pro holcicku jsem mela vybrano Sydney Harlow

tea.bosorka
9. únor 2010

joseline, ygreen: tak Theu jsem původně chtěla taky, to teda koukám, kolik by jich bylo 😉 - líbí se mi i tvar Teodora, bohužel když jsem to muži zmínila, nepřipadalo v úvahu 😝 A konsenzus je nakonec Dorotka (což jsem zjistila je ze stejného původu jako Teodora, jen obráceně - Dorothea..)

denis19
9. únor 2010

já se jen tak letme holky zapojím , k tem jménum, je toho na výber hodne....to je pravda a Teodora je famozní, Doroto je vskutku základove jako Teodora..jen má jiné numerologické vibrace,trochu horší,ale ne každého to zajíma....pokud my budeme mít syna tak to určite bude teodor 🙂

tea.bosorka
10. únor 2010

denis: a můžu se zeptat, co jsou to ty numerologické vibrace a jak se to projevuje? já tedy těmto věcem nevěřím, ale zajímá mě i jiný pohled 😉

denis19
10. únor 2010

no , každé písmeno má určitou číselnou hodnotu a součet techto číslic dává nejaké číslo a to si sebou nese nejaký základní charakterový rys, neco jako sluneční či mesíční znamení......a jsou také ješte jména která mají i nejaké karmické zatížení. takže treba takový Teodor je super jméno pro každé znamení a jeho nositeli bude prinášet dobrodružství a zároveň ho bude ochraňovat,ale treba už Theodor...je velice težké jméno, které se až tak moc nedoporučuje,pro jeho numerologický význam, mohlo by nositely napomáhat k špatným životním rozhodntím....tak tak nejak,ale jak jsem podotkla, nemusí to každého oslovit a zajímat.....ale mne to zajímá...vše kolem čísel a postavení mesíce 🙂

joseline
23. únor 2010

Teodora i Dorotka jsou nádherný, líbí se mi i Dora i Thea samostatně , takže tohle je nejlepší kombinace. Ale přítelovi se líbí jen Thea, ale u kluka by Teodor mohl být 😉 Jsou to krásný jména..

samson
23. únor 2010

zdravím

trochu se s manželem nemůžeme dohodnout na jméně...já bych chtěla netradiční a on zas trvá na tradičním. Takže jsme se schodli na Tereze, Kristýně, Karolíně.........a já fakt nevím. Příjmení je Plhalová. Tereza se mi líbí, ale je jich pravděpodobně moc nebo jak to máte ve svém okolí s výskytem tohoto jména?

vefi89
23. únor 2010

podľa mňa sa netreba absolútne rozhliadať potom, koľko detí behá s takým menom aké chcem dať ja...
každý rok sú v "kurze" isté mená....ako to bolo za starých čias-samá Anna, Hana, Helena, tak to je teraz- Jakub, Ella, Nelly a pod....takže akékoľvek meno vyberiete, či už tradičné, alebo netradičné, skôr či neskôr bude behať po svete X detí s tým istým menom

sares
23. únor 2010

samson: jména na kterých jste se shodli jsou krásná, ale tady v okolí je plno Terezek, Kristýnek i těch Karolín. A to přesně v tomto pořadí. Pokud se vám jména líbí, tak to neřešte, vefi má pravdu. 😉

shaarka
23. únor 2010

terezka plhalova sa mi strasne paaaaaaaaci 😵

sares
23. únor 2010

shaarka: tereza se mi k tomu příjmení taky líbí nejvíc 🙂

barnie
23. únor 2010

Ahoj holky, chtěla bych jen znát váš názor na jméno pro holku - mě se hrozně líbí jméno Jozefína/Josefína, ale okolí to moc nebere...co si o tomto jménu myslíte vy?Jinak mám tip pro vás, co stále vymyšlíte - má neteř je Jolanka a to je úžasný jméno, má spoustu tvarů a zní tak měkce. Kdybych mohla, hned jdu do něj...🙂

artuse
23. únor 2010

barnie, mně se Jozefína/Josefína líbí, dá se jí říkat Jozka, Jozinka, Jozi 😵 jestli vám ladí k příjmení, tak jděte do něj 🙂 Jolanka je taky celkem fajn 🙂