Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

beta007
20. říj 2010

Mne by se jen nelibilo, ze nakonec Leontynku budou vsichni zkracovat a ty kratky formy nejsou nic moc. Co by mohlo byt? Lea, Leona, Tyna?

misha82
20. říj 2010

@hamsule Libi se mi varianta, kterou jsi vybrala - taky bych radeji dala Jan Ferdinand. Jméno Ferdinand zní v základní podobě moc krásně, ale když si představím, že se mu bude říkat Ferdo... 😒

misha82
20. říj 2010

@beta007 Mne se zrovna moc libi, ze se da Leontyne rikat Leo a Tyno. Jmeno Lea se mi totiz libi jeste vice nez Leontyna 🙂

erika9
20. říj 2010

@lucisa dakujem za odpoved

fangi
20. říj 2010

@hamsule,@misha82 Znám dospělého, asi 35ti letého Ferdinanda a nikdo mu neřekne jinak, než Ferdo 😒

beta007
20. říj 2010

@misha82 nemusí. my spolužákovi říkali Ferdinande. a hotovo. Ferdo jen v nejdůvernějších chvílích 😀

beta007
20. říj 2010

@misha82 mně právě ne a proto bych to zvážila, i když Leontýnka sama o sobě se mi líbí.

baca
21. říj 2010

Já mám 2 setřenice Markéty, jedna z nich má malou Markétku a soused kousek od nás má taky malou markétku. 🙂

silvik
4. lis 2010

@baca 😀 😀 No vidíš, a u nás zase moc Markétek není.. asi proto jsme si i toto jméno vybrali..... že tady u nás není tak běžné 😵

marinka
4. lis 2010

My říkáme Leontýnce nejvíc Leontýnko, Leli, Lelinko, Lelíšku, Lelíku, Leonko.. 🙂 Dá se říkát Leo a Týnko, ale to zatím u Leontýnky nikdo nepoužil 🙂

karmenta
4. lis 2010

Ahojte. já se jmenuji Bohdana. Jen v naší ulici jsme 3 (já nejstarší), pak na středisku je jedna sestřička Bohdana. Přitom každý komu se představím tak říká že jinou Bohdanu nezná.. Naší holčičce jsme dali jméno "Victoria", tedy Viktorka s tím, že jich moc není a ejhle, už ted víme o třech a to jen v širším okolí bydliště. 😀

baca
4. lis 2010

Tak já znám Bohdanu jednu z gymplu a druhou z vesnice, odkud je manžel, ale to fakt všechno. Považuji to za ojedinělé a hezké jméno.

ewcik
4. lis 2010

Holky, poraďte mi jméno pro holčičku, kterou čekáme. Doma už mám Lilianku, tak bych chtěla něco podobného. Jen ne nějaké tvrdé. díííííííííky 😵

kristi
4. lis 2010

Mia, Klaudie, Linda ;-
Amálka

lenkabu
4. lis 2010

@ewcik Valentýna,Evelýna

baca
4. lis 2010

Justýna, Miriam

fangi
4. lis 2010

ewcik: Daniela, Natálie, Silvie, Julie, Mariana (asi ale tvrdé,že), Juliana, Justýna, Isabela, Pavlína....a už nevim, ostatní už padlo 😉

(kristi: Dneska nejdem asi spát,že 😀 )

kristi
4. lis 2010

@fangi se mi nejak nechce, no 🙂 🙂

Isabella je mooooc pekny,muze mi nkdo zaridit samy holky, prosim?

fangi
4. lis 2010

kristi: No my asi ne 😀 😀 Spíš manžel 😀 Si dělám legraci. A jak by se jmenovaly další dvě tvoje holčičky? Třeba to vyjde. Znám sestřičky: Natálka, Adélka, Danielka....po 2 letech a je to krásný 😉 Já bych chtěla ale klučíka, nejradši páreček 🙂

ewcik: Některá se ti líbí nebo jsme úplně vedle?

kristi
4. lis 2010

@fangi druha by byla Ella Victorie a treti bych fakt klidne kluka....ovsem tam se neshodneme....ja bch rada Nathana, manzel by Alexe

s treti holkou bychuzmela problem, ale tak aby se nehadaly tal Lea nebo Allegra nebo Amy

kristi
4. lis 2010

nebo Collete

fangi
4. lis 2010

kristi: To už je na mě docela exotika, ale líbí se mi Lea, ta se líbí i muži (dokonce to byl jeho nápad, ale my to pořád měníme), mně se líbí i Nathan, taky mě to napadlo, ale to by mi doma určitě neprošlo....dvě jména já bych nedala a Allegra a Amy mi přijde už moc cizí, ale to je jen, když to beru, jestli bych to dala nebo ne...Alex je taky fajn 🙂 Tak uvidíme za pár let, u mě se to pořád mění ta jména 😅

kristi
4. lis 2010

@fangi to se nesmis ptat, proste Nathan a nazdar- ja si do toho nenecham nejak moc kecat, svuj nazor muze mit,ale je to irelevantni, ja tomu rozimim vic 😀 😀 😀

kazda mame nejaky favorty, pak ti kamosky ukradnou a ve skolkach je to kazdej druhej,no je to tezke.....

tak hodne stesti 😉

fangi
4. lis 2010

kristi: No já právě vždycky "objevim" nějaký jméno a potom ho najednou slyšim všude, tak mě to přejde a tak stále dokola, variant milion, ale ještě to není aktuální, tak mám čas to vymyslet 😉 Jinak já si nenechám kecat nijak moc do ničeho, přesně tak, svůj názor muž mít může, já si to ráda poslechnu, já ten jeho názor beru, ale mám svůj a protože tomu rozumím víc, víc jsem se tomu věnovala (výběru jména, nábytku, čehokoliv 😀 ), tak mi z toho jasně vychází moje varianta jako lepší a tak to tak bude, ano, miláčku? A je to !! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kristi
4. lis 2010

@fangi a je to..mas nejaky poznamky ( nejlepe kdyz je hokej, fotbal, tenis)?????? presne jak rikas - ja to vim lip ☹ 😉

fangi
4. lis 2010

kristi: Chudáci chlapi 😀 😀 😀 Všechno na ně uhrajem 😎 Tak už jdu fakt spát, ráno do práce 😅

marinka
4. lis 2010

@ewcik Nejvíc by se mi k Liliance hodila právě ta Amálka, Valentýnka a Leontýnka 😉

lenkabu
4. lis 2010

Allegra je boží 🙂 jestli porodím další holku tak bude Darja,se příbuzný poserou 😀

lenkabu
4. lis 2010

a další v řadě by byla Beáta,Agáta, kluk jedině Dan,víc jich nedám 🙂

karmenta
5. lis 2010

@lenkabu Darja je super, také jsem o tom uvažovala, ale v kombinaci s naším příjmením to znělo divně ☹