Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

nunacek
6. lis 2010

@marinka No je z čeho vybírat. Horší bude se shodnout 😀

gtver
6. lis 2010

@nunacek Andreas už ne? 🙂 😉

kristi
6. lis 2010

me tohle reseni jmen nikdy neprestane bavit 😉

nunacek
6. lis 2010

@gtver Já nechtěla Andrease nikdy 😉 To se líbí jen manželovi 😀

nunacek
6. lis 2010

@kristi 😀 😉 To je správné 😉

kristi
6. lis 2010

@nunacek jen kdybych to mohla nekomu davat 🙂

nunacek
6. lis 2010

@kristi Tak šup na druhýho prcka 😉

ewcik
6. lis 2010

Tak že by Elen ? hmm. Jen doufám,že jí nějakej ťulpas nezačne říkat Leni jako na Lenku, protože to jméno fakt nemám ráda 😒

nunacek
6. lis 2010

@ewcik Elen říkat Leni? To jsem ještě neslyšela 😅 No ale lidi někdy dokáží spoustu jmen úplně "zkazit", to je pravda 😒

ewcik
6. lis 2010

@nunacek no právě, to co občas slyším, je fakt děs 😕 já bych asi Elen říkala Elenko, Elí, Elísku, Len,ale určitě se nějakej dobrák, co jí řekne Leni, najde.
Tak teď s tím ještě seznámit manžu, že to bude Elen. Dneska furt mluvil zase o Mie..............se z něj taky picnu 😵

gtver
6. lis 2010

@ewcik tak snad to nebude nějak časté, ale pokud ti to vadí, klidně na to slušně upozorni, že to není Lenka, ale Elena, jsem v podobné situaci a když musím, tak musím 😉 🙂

nunacek
6. lis 2010

@ewcik Do dubna se určitě na nějakém jménu shodnete 😉

ewcik
6. lis 2010

@nunacek to doufám 😀

ewcik
6. lis 2010

@gtver Jestli to bude Elen a stane se to,tak se určitě ohradím. To zas jó 🙂

marinka
6. lis 2010

@ewcik Jj, času dost, třeba tě za pár týdnů objevíš nějaké jméno, které si hned zamiluješ, jako u Lili 😉

verusinek
6. lis 2010

@ewcik tak jsem nakoukla do diskuze a teda k přijmení se mi taky ze všeho nejvíc líbí Elen 😉 .... času na rozhodování máte ještě dost, tak třeba nakonec vyhraje úplně jiné jméno 😉

martankas
6. lis 2010

@ewcik ahoj,po dlouhé době jsem sem nakoukla a mě by se k vašemu přijímení líbila Linda 🙂 jinak Vanesu má známý a když jsem slyšela,že jí říkají Vančo,pomyslela jsem si chudák dítě...(doufám,že teď jsem se nikoho nedotkla 😨 )

beta007
6. lis 2010

@marinka no to je celkově nejlepší, když zůstanou Aničky, Leontýnky a ¨Rozárky i v dospělosti. 🙂 No právě mě se Lea a Týna moc nezdá, teda spíš je to pro mě úplně jiné než Leontýna, tak to raději pro sebe zavrhnu. A ty jsi jak? Marie?

kristi
6. lis 2010

@martankas Vančo je strasné

beta007
6. lis 2010

@kristi celkově je to strašné... jak pro bárbínu. znám několik dospělých Vanes, v Německu je to docela časté jméno. A je to boží dopuštění. TAkže za mě nedoporučuju.

verusinek
6. lis 2010

To je někdy fakt hrůza, jak lidi dokážou jméno zpitvořit.....

luciebx
6. lis 2010

ja mela vybrane jmena pro svy miminka uz nekolik let.. jenze se vse nakonec zmenilo.. hihi.. vzdy sem chtela pro holcicku karolinku jenze jak sme se dali dokupy s manzou tak jeho sestra je karolina a tak to sem uz dat nemohla a nebo spis nechtela.. apro kluka dominik. jenze to se manzovi vubec nelibilo.. pac mam anglicana tak by to tu asi moc nezapadlo.. tak se mi zacal hrozne libit alex.. ale pak asi 2 tydny pred porodem se mi to jmeno prestalo libit pac sem hledala nejakou zdrobnelinu jak mu rikat.. aliku? to je jak na psika.. takze se mi to zprotivilo.. no jelikoz sme nevedeli co cekame... pro holku nakonec nikolku a pro kluka sme meli asi 5 ruznych jmen a ze uvidime az mimi vyleze jak se nam bude jevit a podle toho mu dame jmeno.. ale uz predem vyhraval benjaminek.. no a jak sem porodila a zjistili ze je to kloucek tak sup s benickem.. .no byla to sranda.. hihhi

martankas
6. lis 2010

co se týče komolení jmén,včera jsem byla u našich a dostalo se na jména,my máme pro holčičku vybrané Laura (vzhledem k italskému přijímení) a mamka hned začala,že to jí dát nemůžeme,že se jí děti ve škole pak budou akorát smát,že jí budou říkat Laura-roura...ono když bych měla vymyslet jméno,ke kterému nejde žádná "přezdívka",asi bych nic nevymyslela..na Lauře si ale trvám..je to jedno z mála jmén,které si s nikým nespojuju 🙂 (kromě Laury z Románu pro ženy 😀 )

marinka
6. lis 2010

@beta007 Já jsem Marika 😉

A Vanča je teda fakt strašný 😝

marinka
6. lis 2010

@martankas Laura je nádherné jméno a nikdy mě k tomu roura nenapadla 😀

martankas
6. lis 2010

@marinka mě do včerejška taky ne 😀 prostě si bude muset budoucí babička zvyknout 😉 tedy pokud to bude holčička...

sany6444
6. lis 2010

vidim tady jmena co se pouzivaji tady v italii...elen..ta je tu casto a mame ji i v rodine a taky Andreas uz tady parkrat byl, ja chci pro sveho klucika Massimo (Massi) a jestli mi to neprojde tak mam jeste dalsi v zasobe..a i k italskemu prijmeni se mi to hodi,tak jsem v klidu.

lenkabu
6. lis 2010

Vanča je děsný........já znám dvě Markéty a oběma říkají Marča,taky hnus 😅

ewcik
6. lis 2010

@kristi souhlas !
@martankas Na Lindu mi každý říká, že jí budou nadávat Linda p..da. Ale ono se asi opravdu najde na každé jméno něco.

Celý den tu koumám nad tou Elen a k příjmení se mi fakt líbí,ale jinak nevim, jestli jsem 100pro přesvědčená,že je to ono. Takže děučata, teď když znáte naše příjmení a máte k němu další nápady, sem s nima 😉 ikdyž nevím, co víc bych už chtěla 😝

martankas
6. lis 2010

@sany6444 jé,ty máš také italské přijímenínebo žiješ v Itállii? my máme problém se jménem pro chlapečka... 😒 tak jestli máš nějaké pro inspiraci v zásobě, můžeš se podělit 😉 my už totiž došli tak daleko,že to bude po tatínkovi Michele,ale jelikož se v Itálii prý nesmějí dávat jména po otci,dali bysme českou verzi - Michal...