Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

syll.
7. lis 2010

@martankas taky jsem chtěla Lucase, dokonce jsem ho měla napsaného v porodnici na papírech, ale nakonec jsme to škrtli a přepsali na Sebastiana 😀 za 5min. dvanáct 😅

fangi
7. lis 2010

@martankas: S Itálií nemám nic společného, ptám se jen, že jsem to v životě neslyšela, tak docela koukám 😅 Děkuju za odpověď 😉

martankas
7. lis 2010

@fangi já to také nevěděla 🙂 nevím,z jakého je to důvodu,jestli aby se jim to třea na úřadech nepletlo...zeptám se manžela a dám vědět 😉 abych tady neříkala nějaké kraviny... 😕

martankas
7. lis 2010

@syll. pořád doufám,že si ho ještě prosadím 😉 a proč jste jméno nakonec změnili?...nejhorší je,že když jeden z nás navrhne nějaké jméno,ten druhý si ho s někým spojí...teď si přeji,aby to byla holčička,protože tam máme jasno 😀

syll.
7. lis 2010

@martankas nevím, nakonec jsme ho změnili, protože manžel se furt k jménum nechtěl vyjádřit, a mě se líbil Sebastian první, a na to se moc netvářil, tak že Lucas, ten že jo, tak jsem začala malému říkal Lucasku, no a pak manžel řekl, že ten Sebík není špatný, to jsem myslela, že ho trefím, v tom došla sestra a chtěla papír o jménu, tak jsme to přepsali na toho Sebíčka, takže tak 🙂 jo když jsem kamoškam napsala, že to bude Lucas, tak mi psali, jééé Lukášek !!! a já nechtěla aby mu říkali Lukášku, ale Lucasku, nebo Lucasi, takže mě to začlo štvát, že z toho dělají všecí lukáše, ale je to ozvyku, kdyžtak bych je opravovala, až by si zvykli.
Doufám, že druhé mimi bude holka, tam jsme měli jasno, byla by to Simonka :o) jinak se mi líbí hodně dívčích jmen. 🙂

syll.
7. lis 2010

@martankas Další jméno jsem měla Alex pro chlapečka, jenže jsem zjistila, že maji sousedi psa Alexe, blbouni, mi to tak zkazili všechno 😒

martankas
7. lis 2010

@fangi takže je to prý opravdu proto,aby pak nebyl bordel v tom,kdo je kdo...nechápu to,protože přece existují rodná čísla. Ale zákon je prostě takový,,Jméno po otci se smí dát jen v případě,žeotec dítětě již nežije...Na druhou stranu jméno po matce být může (u holčiček)..no prostě nechápu to!!!

martankas
7. lis 2010

@syll. to by mě nevadilo,že by mu říkali Lukáš....Sebastian je taky moc hezky,nebo Samuel...jenže cokoliv narvhnu,manželovi se to nelíbí...on vybírá samá typicky italská jména. Mě se třeba líbí,ale žijeme v Čechách,tak bych chtěla,aby to jméno bylo používané i tady...

fangi
7. lis 2010

@martankas: Děkuju, no teda ale tu logiku jsem zatim taky nenašla 😅 I když u nás by se to možná občas šiklo, protože je hodně rodin, kde např. od prapraprapradědy Josefa traduje Josef až po právě narozené mimi a myslím, že některé maminky by rády daly jiné jméno, ale pod nátlakem celé rodiny Josefů podlehnou 😖 V Itálii by to měly snažší 😎 V naší rodině se toto naštěstí nevede a nic proti českým jménům, spíš mi přijde, že už je to moc, pokud na rodinné oslavě se všichni chlapi jmenují stejně a jsou zbytečné zmatky a mám pocit, že by každý člověk měl mít nějakou svoji identitu, kterou utváří i to jméno a pokud jsou všichni v celé rodině Josef Novák, tak to tam trošku postrádám 😅 Něco jiného je, pokud se mi moc líbí jméno manžela a z lásky k němu mi to jméno přijde prostě nejkrásnější a dám jméno po něm, které má třeba i více podob a tak manželovi neříkám třeba ani neříkám stejně 😉

nunacek
7. lis 2010

@martankas To mi trochu připomíná mého manžela 😀 Jen s tim rozdílem, že my jsme oba Češi. Ale taky cokoli navrhnu, tak mi zamítne (jméno pro holku) 😀 Na jménu pro kluka jsme se po velkých bojích už naštěstí shodli 😉

romik123
7. lis 2010

Prosím o radu jak vybrat to správné jm.já už vážně nevím a doma se ne a ne dohodnou jak postupovat aby se už k něčemu došlo Naše příjmení začíná na písmeno K.a končí A a přítelovo začíná na S.a končí K podle čeho se třeba řídit moc prosím o reakce za každou budu vděčná 🙂Mimi bude nejdřiv po mě přitel jen v RL.Jm.co jsem měla jsem už dala a další mimi se neplánovalo a teď v tom lítám☹

sebestka
7. lis 2010

romik 123, my jsme se s manželem taky nemohli dohodnout. nakonec jsme to udělali tak, že on napsla jména, která by dal a jáí jsem si z toho jeho seznamu jedno vybrala. věděli jsme, že budeme mít holčičku, tak jsme to měli lehčí. Ale kdyby jsme pohlaví nevěděli tak bych psala seznam klučíčí a manžel by vybral a naopak.

nunacek
7. lis 2010

@romik123 Na seznam napsat každý jména, která se mu líbí, pak seznam dejte dohromady, stejná jména si vypište zvlášť a z nich pak "rodinnou radou" vyberte konečně pro holku a konečné pro kluka. Konkrétní jména se těžko radí, protože každému se líbí něco jiného. A zrovna u vás ani nejde moc poznat, jaký druh jmen upřednostňujete, když máte jména Petr a Natali, protože ta jména nejsou ze stejného "soudku". Petr je klasika, Natali je moderní vlna. Takže teď můžete vybrat fakt cokoli 😉 Jak zase něco klasického, tak i něco z moderních vln 😉

romik123
7. lis 2010

@sebestka to už jsme taky zkoušeli , ale napsal jm.která končila písmenem Š a to konkretně Tomáš,Lukáš a to by si asi drobek dal s výslovnosti a ono ze dvou jm.toho moc nevyberu a mě vše proškrtal

romik123
7. lis 2010

@nunacek Asi to bude tak že se jm.vybere při porodu jediné jm.Petr to bylo 100% pro holku mělo být Natálie , ale já napsala na papír Natalie a po porodu za mno přišla matikářka a ptala se zda to mám správně nebo chybí čárka 🙂 že se ptá protože jde víc variant a rovnou řekla i ty možnosti mě uchvátila Natali není to tak tvrdé jm.jako Natalie bude to pořad tako květinka Natali a Natalie bere jako nadávku 🙂 Pro holku bych měla jm.Nelinka,Nikolka,ale taky se mi líbí Terezka,Charlota pro kluka je to boj nic konkretního mě nezaujala ☹ Krom Honzika , ale teď ho dala kamarádka takže mám jaksi utrum

nunacek
7. lis 2010

@romik123 My máme příjmení na S a můj manžel má křestní jméno končící na -áš a svýslovností nikdy problém nikdo neměl 😉

nunacek
7. lis 2010

@romik123 Nela by se k Petrovi a Natali hodila 😉 A co třeba Jakub?

romik123
7. lis 2010

@nunacek Tak to je super že dobrá zkušenost s áš 🙂já to brala z pohledu dětí aby to zvládli říct a neměli samé S , Š tak asi ustoupím pro Tomáše ještě jsem koukala že jde i Tom 🙂o Jakoubkoj jsem taky pokukovala , ale muj Kubu zamítl prej hloupého Kubu z něj nikdo dělat nebude ☹ Opravdu se Nela líbí do trojce ?? 🙂

martankas
7. lis 2010

@nunacek a jaké bude jméno pro kluka? možná už jsi to sem psala,nějak ztrácím přehled...

@romik123 mě by se líbila Nikolka...(asi proto,že u mě to byla 2.varianta 😀 ale psáno Nicol)..Terezka je také moc hezké jméno,ale teď je nějak přeterezkováno...

marketnieuw
7. lis 2010

@martankas potvrzuji, ze ani v Belgii se nesmi davat jmena po rodicich, taky mne to prekvapilo 😉

manzel je Belgican a taky se nejak nemuzeme shodnout na jmenu - puvodne jsme se oba shodli na jmenu Emma (uz vime, ze cekame holcicku), ale tech Em je tolik.....

navrhla jsem Maya - tak to absolutne zavrhnul, ze pry je to nejaka lehka holka tady z vesnice 😀 😀
manzelovi se libi Mila - to se zase nelibi mne...
libila se mi Greta - ale zijeme v Belgii a tady se to vyslovuje Chreta a to se mi nezamlouva .... takze jsme zase tam, kde jsme byli ...

martankas
7. lis 2010

@marketnieuw tak to mě překvapuje,že je to i v jiných zemích..myslela jsem,že jen italové mají takové "speciální " zákony 😉 a mají v Belgii jména,která by byla podobná těm českým? ikdyž vlastně píšeš,že žijete v Belgii, tak můžete dát nějaké belgické jméno...kdybychom žili v Itálii,taky bych asi neřešila,že se dítě jmenuje např. Guiseppe 😀

marketnieuw
7. lis 2010

@martankas to mas pravdu, ze to mame asi s vyberem jednodussi nez vy.... pro kluka jsme meli jasno - Matteo (a to je zrovna italske 😀 😀 )

kuriatko33
7. lis 2010

ahojte mi mame Damiánka, uz ked sme ho chceli tak sme sa zhodli na mene 😉 celkom sa mi pacil aj Oliverko ale muzovi nie a teraz sa mi zacal pacit aj Tadeáš, keby raz bol druhý śyncek tak budem sylno zvazovat. a dievčenske si vyberal tainko Ninku a ja som mala iba chlapcenske a celkom sa mi páci Debora 😉

martankas
7. lis 2010

@marketnieuw jj,italské a hezké 🙂 jenže bohužel se už takhle jmenuje synovec ☹ druhý je zas Davide...prostě jména,která by se mi líbila už v rodině jsou a nebo se nelíbí manželovi..asi nakonec skončíme u toho Michala.bude po tatínkovi,ale v "českém znění" 😀

martankas
7. lis 2010

@marketnieuw a ty už víš,že to bude holčička? 🙂 třeba nakonec budete mít malého Mattea 😉

marketnieuw
7. lis 2010

@martankas tak to bude tatinek rad, ne? 😉
jojo, pan doktor rikal ze to bude slecna ... a tenhle pan doktor je vyhlaseny, ze se pry skoro nikdy neplete
tak mu verim

romik123
7. lis 2010

@martankas Jé Nikol s c to je taky hezké pod jakým jm.má svátek já našla že Natali je pod Naděžda aspoň to není v prosinci

romik123
7. lis 2010

@kuriatko33 Jak řikate Damiánkovy??Tadeáše mi můj nepovolí prý nebude na prcka volat Tady a že se ozve kde 😀 no Tady ☹a takto mi to děla na každé jm.☹

martankas
7. lis 2010

@marketnieuw můžeš hádat,čí to byl nápad.... 😀 sice moje sestra je Michaela,takže v tom bude docela bordel...úplně původně jsme chtěli,aby naše děti měli stejné iniciály jako my tj. M.M.,ale holčička je jasná Laura 😀 tak aspoň u toho chlapečka zachováme původní plán 😉 a ty budeš rodit v Belgii? (jinak,koukla jsem Ti do alba,ty kočárky jsou úúúúžasnýýý!!!! mám ráda klasiku, bohužel čím víc klasičtější kočárek,tím dražší ☹ )

@romik123 no,asi bych to slavila na Nikolu 20.11. ...myslela jsem,že Natali se slaví na Natálii 😨

nunacek
7. lis 2010

@romik123 Můj manžel mluvil prý brzy a dobře, takže s tím nikdy neměl problém. Navíc jako malý říkal své jméno zdrobněle, takže to bylo vůbec dobré a pak když ho začal říkat v úřední podobě, tak už mluvil dobře. Hloupý je Honza nebo Matěj, ne? Hloupý Kuba to jsem asi snad ani nikdy neslyšela 😀 Nela se mi k Petrovi a Natali fakt líbí 😉 Nicol je moje neteř a slaví to normálně na jméno Nikola v listopadu 😉

@martankas Máme dva favority - Samuel a Daniel a jedno z toho vybereme. Pokud tedy nepřijdeme ještě na něco jiného, ale myslim, že už ne, protože tahle dvojice je vybraná už dlouho. A dáte Michal nebo Michael?