Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

xaverov
22. pro 2010

Knizku jsem si taky pujcila od kamosky a nestacila jsem se divit, jak je napechovana negativni energii nedavajici lidem temer minimalni nadeji, leda tak prejmenovat... Nekupujte, nectete, je to bullshit. Znam stejne jako vy nekolik lidi stejnyho jmena a kazdej z nich ma osud uplne jinej! Taky svete div se, ze jo. Nevim o tom, ze by moje znama Klara mela tezkej zivot, nebo ze by Dita byla chudinka, Richard to samy, Ludmila atd.... Jen u Mojmira mi spadla brada, kdyz pise, ze je obvykle pod pantoflem. Tak to na myho znamyho sedi 100procentne. Ale to je nahoda, ostatni jsou zastrasujici plky, ktery desi rodice deti. Do sberu!

romana29
22. pro 2010

Jé, já mám Mojmíra doma - to "super" jméno mu vybrala jeho neplodná teta, prý bylo tehdy před 35 lety dost oblíbené. Haha, kromě mojeho a Maděriče jiného Mojmíra neznám. Pod pantoflem ale fakt není, jinak si nemůžu vysvětlit, že si mě ještě nevzal 😀

Takže mě osobně by ta knížka dost zajímala, ale ani při jednom těhotenství nebyla v knihkupectvích a v knihovně ji nemají.

kristi
22. pro 2010

@romana29 muj deda byl Mojda

nunacek
22. pro 2010

Mojmír mi přijde jako typické jméno pro prince z pohádky 🙂

kristi
22. pro 2010

jesteze to nepredali otci, sice se nebavime,ale kdyby byl Mojda to by me slehlo

nunacek
22. pro 2010

@kristi No nedalo by se nic dělat, kdyby byl taky Mojda 😅 😀

mmmk
22. pro 2010

@romana29 Muj otec a asi tak 5 jeho pratel (mezi nimi i Madric) nosi toto jmeno, jeden ma i syna toho jmena a asi je to o zvyku, mne se to docela libi. Takovy Vojmir nebo Bořivoj mi prijde vetsi ulet 😀

sambucca
22. pro 2010

ja mam kamose Dimira a ac je to jmeno sileny, jemu fakt slusi🙂

jasekd
22. pro 2010

@sambucca A on neni cizinec? Protoze mi to pripada takove chorvatske, ja teda znam Damira, Jasmina, Zorana... Ale jsou to vsechno "byvali Jugoslavci" - Chorv., Srbsko a Bosna. Svihly jmeno mi prijde Darek, ja jsem si dlouho myslela, ze je to preklep a ma to byt Radek, a nejsem zdaleka sama 😅

marooshka
22. pro 2010

a neni Darek Dalibor? Ve filmu Vrchní prchni! byl přece Darek Vrána - a byl to Dalibor 🙂
Moje kolegyně v práci vždy mluvila o kamarádovi Květoňovi (Květoslav) a to je taky trest 😀

xaverov
22. pro 2010

Mne se Mojmir taky libi, prijde mi to docela cool v soucasny dobe, kdy se opakuji porad ta sama jmena. Navic v sobe nese slovo mir, no tak to pak nemuze bejt spatnej chlap🙂

jasekd
23. pro 2010

@marooshka Si ani nepamatuju, jak se Vrana jmenoval 😀 No ja mam na smlouve z Lisky jako financni poradce napsano Darek S..., nebo jsem to jmeno videla ve filmovych titulcich apod, a tam se vetsinou pise jmen v zakladnim tvaru, pochybuju, ze si nejaky urednik da na razitko Jarda Novak. Mozna je to puvodne odvozene z Dalibora a uznali to, jako je treba Ivanka Devata, Mirka Cejkova, Mirek Topolanek apod. Ty to maj taky v obcance.
Znam chlapa, co se jmenuje Věroslav, pribuzny mu rikaj Věrouš 😀

kalo
23. pro 2010

Nevim, jak u vás, ale kolem mě je jakási "epidemie" Vojtíšků, Davídků a Matýsků (Matyáš či Matěj)...A Kubíci 🙂

fangi
25. pro 2010

Tak u nás v kraji (Liberecko), co jsme tak řešily s kolegyněma a kamarádkama, je nejvíc Adámků a Danečků a Kubíčků. A z holčičích slýcháme nejvíc Adélky, Elišky, Nelinky a Emičky a taky Terezky. U těch holčičích mi to nepřijde tak až, ale těch klučičích, co píšu, je už nějak moc 😕

indiankat
26. pro 2010

@fangi kdyz jsme davali Nelinku, zadnou jsem neznala, ale ted mam pocit, ze toho je vic nez dost, hlavne ty max dvoulete.... ☹

indiankat
26. pro 2010

@kalo Matyas se mi strasne libil kdyz jsem cekala starsi Nelinku, ale ted mi prijde ze kdyz tavolas "MATY!!!(Máááááťo!!!!)" je to pulka kluku na hristi (Matej, Matous, Martin, Matyas)... ☹

vivian19
26. pro 2010

@indiankat Ja som chcela strašne Nelinku, ale nakoniec sa mi narodil Mathias a som veľmi spokojná s menom

indiankat
26. pro 2010

@vivian19 Mathias je krasne jmeno i Matyas, jen me mrzi ze jich je hodne, stejne jako Nelinek ☹ ale jak je to na Slovensku? manzel je polovicni slovak 🙂 mama polka, tata slovak 🙂

vivian19
26. pro 2010

na Slovensku je ich veľmi málo, ja poznám len jedného

vivian19
26. pro 2010

@indiankat ale Nelinka je každé druhé dievčatko

indiankat
26. pro 2010

@vivian19 ☹ a ja chtela original ☹ tak snad aspon u syna to nebude tak caste 😉

vivian19
26. pro 2010

Určite sa rozhodneš nakoniec správne. Držím palce

indiankat
26. pro 2010

@vivian19 no my uz vybrali - Eliáše 😉 uz je tu s nami skoro 9 mesicu a jeste zadeho jineho neznam 😎

un_deux_toi
26. pro 2010

Krásný večer všem,

vidím, že řešíte zajímavé téma, které je shodou okolností předmětem mé bakalářské práce. Nenašly byste si, prosím, pár minut na vyplnění mého dotazníku? Zabývám se motivací k pojmenování potomků, vlastní potomstvo zatím ještě dlouho neplánuji... :o)
(Jinak krásné klučičí neobvyklé je Aram ;o) )

Dotazník zde: https://spreadsheets.google.com/viewform?formke...

Díky moc!

gabka32
28. pro 2010

u první dcerky se mi nejvíce líbilo jméno Natálie, než jsem zjistila, že bylo rok předtím nejčastěji dávané jméno v našem městě ☹ a opravdu jsem si pak začla všímat, že slyším kolem sebe jen samé "Naty, Natálko..." tak je Alexandra a těch opravdu tolik není.... i když moje snaha říkat jí Alex, nebo Lexie brzy vzala za své a je to prostě Saša 😀

ale ted pořád váhám, za 14dní se narodí druhé mimi a i když klučičí jméno máme vybrané dlouho - Daniel, tak pořád nevím, měl by bobík svátek, vánoce a narozky během jednoho měsíce 😒 ale na jiném se prostě s MM shodnout nemůžem. a v případě holky taky na poslední chvíli váhám.... asi opět 🙂 Daniela, docela mě překvapilo že jich zas v ČR není tolik, ale ted zas prohlížím kalendáře a líbí se nám i Kateřina, Kristýna... ach jo, já to snad vyberu až na sále 😀

lucinka1104
28. pro 2010

@gabka32 Kristína a Daniel je super aj mm chce Daniela mne sa pači aj Tobias, Tomáš, Lukáš, Oliver

lucinka1104
28. pro 2010

@gabka32 Ja by som dala bud Alexanda a Daniel alebo Alexandra a Adrián
a takisto Alexandra a Daniela alebo Alexandra a Kristína alebo Alexandra a Adriána

fangi
28. pro 2010

@gabka32 U toho Daniela bych se jen trochu bála, že se bude opakovat to, co jsi psala o Natálce, protože třeba u nás mám pocit, že všichni chlapečci jsou buď Adámci nebo Danečci. (A ještě potom Honzíci a Kubíci). Ale koukám, že jsi z Karviné, já jsem z Liberecka, takže nevím, jak u vás 🙂

fangi
28. pro 2010

Naopak Danielu neznám ani jednu, ani malou ani velkou, to se dává opravdu málo a je to pěkné 😵

fangi
28. pro 2010

@gabka32 Alexandra a Daniela se mi moc líbí 😵 Pro chlapečka nemáte opravdu vůbec žádný jiný nápad? 🙂