Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

karmenta
7. únor 2011

@dlabinecka proč úlet :D Já jsem taky Bohdana :D a v mém okolí vím o 3 🙂 Ale to je asi vše 🙂

kami1984
7. únor 2011

Tak my se rozhodli. holčička bude Kristina a chlapeček Patrik🙂
teď už jen, ať prcek ukáže, co vlastně je🙂)

nunacek
7. únor 2011

@dlabinecka No vděčnej by ti fakt asi moc nebyl no 😀 Ale zas kdo ví, třeba by byl nakonec ještě rád, že se liší mezi dnešními Tadeáši, Matěji, Matyáši, Jeníky, Adámky, atd... 😉

kristi
7. únor 2011

@dlabinecka my meli Alexe...ted jsme po veeeeeelmi dlouhe debate vybrali variantu B - tu uz radsi nikde moc rikat nebudu 😀

karmenta
7. únor 2011

@kristi no nevim jak :D:D já jsem taky Bohdana 🙂

kristi
7. únor 2011

@kami1984 pekne 🙂

kami1984
7. únor 2011

@kristi že jo🙂)

nunacek
7. únor 2011

@dlabinecka Alici bych říkala Alice, Ali, víc nijak. To jméno je krásné v té původní podobě a není potřeba ho nijak přetvarovávat 😉 Elis bych ji určitě neříkala. To se hodí spíš na tu Elišku.

dlabinecka
7. únor 2011

@karmenta jej, promin, já se tě nechtěla nějak dotknout, ale zdá se mi, že by se to hodilo, tak k tomu vendelínovi 🙂 Já neznám žádnou, tak mi to přijde asi zvláštní 🙂

nunacek
7. únor 2011

@kami1984 Kristina takhle napsané vypadá pěkně 😉

kristi
7. únor 2011

@karmenta jasny, vsak tobe to asi neprijde....zijes s tim jmenem a zvykla sis, mne to jaksi nejde pres tlamu 😀

dlabinecka
7. únor 2011

@nunacek No, to nevim, jestli by mi byl až takhle vděčný 🙂 Ale máš pravdu, že ted je ta moda taková všelijaká. Ale ten Tobi¨áš mi vrtá hlavou, já fakt o žádném nevím...

nunacek
7. únor 2011

@dlabinecka Mně se Darja jednu dobu líbila, ale když první, co manžel řekl, že by ji lidi říkali třeba Darinko, tak jsem to okamžitě zavrhla 🙄 😀 😉

kami1984
7. únor 2011

@nunacek mě se to libilo odjakziva, ze pokud Kristina, tak mekke a kratke🙂hodi se to i k prijmeni🙂 a je to kompromis s Tinou🙂)

karmenta
7. únor 2011

@kristi jj, mě to přijde úplně normální, ale je fakt že spousta lidí neví jak na mě má zavolat 🙂 Ale má to svou výhodu, musí přijít ke mě a říct třeba "prosím tě" a ne na mě hulákat kilometr daleko 🙂

dlabinecka
7. únor 2011

@kristi Tak mi to pošeptej 🙂 pro inspiraci, bydlim uplně jinde 😀

nunacek
7. únor 2011

@dlabinecka Pokud v okolí žádného Tobiáš nemáte, tak ho klidně dej 😉 A pokud se vám to zdá jako nejlepší jméno, tak ho dejte, i kdyby v okolí nějaký byl 😉 Je to jen na vás 😉

snehurka11111
7. únor 2011

No, holky, je to těžký.....já jsem teda zastáncem "zlaté střední cesty"

kami1984
7. únor 2011

@karmenta tak je maminka me kamaradky a ze srandy říkame Bohďa.)

dlabinecka
7. únor 2011

@nunacek Mě by asi Elis taky nenapadlo. Je ale fakt že kompilovat by to mohlo -Elí a Alí ☹

dlabinecka
7. únor 2011

@nunacek To mě nenapadlo, ale manžel mi řekl, že je to tvrdé a divné jméno. tak nevim. máme dobrý příjmení, dovolit si můžem ledacos, ale on si mele svou 😀

dlabinecka
7. únor 2011

@karmenta a to by mě zajímalo, jak Ti teda říkají? třeba manžel?

nunacek
7. únor 2011

@dlabinecka Ještě mě napadlo, hodně se mi líbí jméno Marina...Eliška a Marina by se k sobě taky docela hodilo.

nunacek
7. únor 2011

@dlabinecka Elí a Alí se mi zrovna k sobě hodně líbí 😉

dlabinecka
7. únor 2011

@nunacek Když já žádnou Elišku před porodem taky neviděla a je jich jak... Ale ten Tobiáš - no, asi to dopadne. jen s tím svátkem jste mě zarazily. obzvlášt, když mam rodit nekde cca v říjnu 😝

nunacek
7. únor 2011

@dlabinecka Svátek může slavit klidně jindy, ne? 😉 Na svátku nezáleží 😉

dlabinecka
7. únor 2011

@nunacek marina je docela taky dobrý. Ale to mi asi neprojde doma. Ono se to k sobě hodí, ale je to nepraktický. Moje mamka je Hanka a segra Lenka, když táta přes půl baráku volal tak nikdo nevěděl, jestli volá Hani a nebo Leni...🙂

dlabinecka
7. únor 2011

@nunacek když já to řešila i poprvé. malá je 25,5 a 26,5 má svátek Filip, který se mi původně zamlouval. Letim, drak se vzbudil, ale návrhy házejte - já se vrátim 😀 😀

nunacek
7. únor 2011

@dlabinecka Rozhodně je to ale zas lepší než když se děti jmenují po rodičích, to se pak tuplem občas neví, na koho se vlastně volá 😀

nunacek
7. únor 2011

@dlabinecka No tak pokud svátky hodně řešíš, tak to asi Tobiáš teda nebude to pravé, když máš TP v říjnu.