Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

snehurka11111
7. únor 2011

Jména po rodičích si myslím, že je děsnej zvyk. Znám plno rodin, kde je X Jeníků, jen aby se dodrželo stejné jméno...no fakt originalita rodičů. Podle mě má mít každé dítě svoje jméno, každý člen v rodině svůj originál 😉

nunacek
7. únor 2011

@snehurka11111 Souhlasím 😉 Každý by měl mít svoje jméno a ne ho mít po někom "poděděné".

kami1984
7. únor 2011

No, ja taky koukala i na ten svatek, aby to nebylo u sebe, nebo v jeden den🙂)
jen doufam, ze se to jeste nezmeni.))🙂

snehurka11111
7. únor 2011

Moje spolužačka před rokem dala holčičce jméno Růžena, ale řeknu Vám, to je jeden velkej děs...stejně jí neřekne jinak než Růžko.....

karmenta
7. únor 2011

@dlabinecka :D manžel mi říká "miláčku" nebo "zlatíčko" 🙂 Ale jinak na mě ostatní volají Bohdy (nejčastěji), Bohdo, Bohčo, Boďo, Bohdanko, nebo ti co mě moc neznají tak i Dani, ale na to jsem alergická.. 🙂

dlabinecka
7. únor 2011

@nunacek No jo, když já nevim na¨kolik to řešit, manžel taky říká, že je to uplně jedno . Tak to asi bude jedno 😀 A dědění jmen uplně nesnášim!!!!

dlabinecka
7. únor 2011

@karmenta No, tak to jooo 🙂 je pravda, že když to takhle čtu, tak to má hodně obměn - jen si na to zvyknout 😀 tak manžel nebyl ten správný, no. měla jsem napsat třeba rodiče 😀

fangi
7. únor 2011

@dlabinecka Podle dřívějšího kalendáře měl Tobiáš svátek 12.září, tak někteří rodiče slaví Tobiáškův svátek 12.září, ale jestli máš termín v říjnu, tak to asi není o moc lepší, že 😅

dlabinecka
7. únor 2011

@fangi No, o moc ne 😅 Termín ještě nemam. Dle MS jsem v 78tt 😀 😀 Uvidíme, kdy se prcek vykulí a beztak to bude asi holčička 😀

katkanova
8. únor 2011

ahojte kocky! priatel je talian a velmi tuzi aby sme malemu dali talianske meno - ide predsa len viac aj k priezvisku. chcem sa vas opytat ako tamojsich - ci vam lepsie znie michele (citaj s k) alebo simone (lebo mne sa to meno dako nezda vobec pre chalana ...) este sme uvazovali aj nad leonardom, ale to mi zas evokuje ninja korytnacky ... nevieme ci nakoniec skoncime v it, albo na svk a nerada by som maleho stigmatizovat dakym moc extra menom 😒 dakujem vopred za nazory
@dlabinecka - lakaju nas podobne diskusie 😵 ... blahozelam k surodencovi pre elisku

dlabinecka
8. únor 2011

@katkanova Děkuju 🙂 Ale to jméno mi asi nedá spát. Co se týká Tvé otázky - mě se nějak nelíbí ani jedno z těch jmen, takže neporadím, ale je pravda, že mě nenapadá jiné italské jméno, než Alberto 😀

kristi
8. únor 2011

italsky zde...

http://www.2babynames.com/italian-baby-boy-name...

@katkanova moc se mi nelibi ani jedno, kdyz uz tak Simon

karmenta
8. únor 2011

@dlabinecka 🙂

dlabinecka
8. únor 2011

@kristi ty hele, Ty máš přehled 😀 Dáš mi nějaký odkaz na jména použitelná v česku, at to projedu?? Díky

kristi
8. únor 2011
dlabinecka
8. únor 2011

@kristi
@katkanova ajktože tam není Alberto??? 😀 :_D Líbí se mi federico, ale to je fakt jen můj názor ;.-)

zany
8. únor 2011

@katkanova - nelíbí se mi ani jedno, ale když už bych si měla vybrat mezi těmi dvěmi jmény, tak by to byl spíš Simon 😉

dlabinecka
8. únor 2011

@kristi ty brdo, Ty máš přehled 😀 Díky, do porodu mám co dělat 😅

lucia20
8. únor 2011

my mame luciu, katarinu a tatianu.

dlabinecka
8. únor 2011

@lucia20 tak to nevím, co bych vybrala pro chlapečka :-d ale Tatiana je obzvlášt nádherné .-)

lucia20
8. únor 2011

@dlabinecka 😀 😀 😀 😀 😀 ty si trdlo. :D to bolo na margo vyberu pre dievcatko. :D my sme uz mali krizu. ak bude aj stvrte dievca tak uz sme uplne nahrati. :D

katkanova
8. únor 2011

diky baby - mne sa teda tiez ani jedno nepaci tak ze by som si nim bola ista - este skusim draheho predsa len viac pootravovat s fabiom a lucom ... 🙂 to sa mi zda schodnejsia cesta 😵

dlabinecka
8. únor 2011

@lucia20 No, tak to máte dobré. my čekáme druhé, pohlaví nevíme a už jsme v pytli. Asi to bude opravdu vendelín .-D 😀
@katkanova Jestli se Tí žádné nelíbí, tak si stůj za svým 😉

dlabinecka
8. únor 2011

@katkanova ty hele, já jak jsem ještě ke všemu těhotná, tak jsem uplně mimo. těhu skleroza, jak Brno, kde jsme se to už potkly? já vim, že jo, jen tu celou dobu přemýšlím kde? 😅 😅

lucia20
8. únor 2011

@dlabinecka moja dcera ma v skolke vendelina a volaju ho venduško. je to take zlate. my sme mali takto ako konecny bod - larysu. :D je to na palicu, davat mena. ja by som mohla z chlapcov spravit futbalovu jedenastku ale z dievcat, ach jaj. ale medzi chlapcami bol - michal, šimon, matúš, martin, lukaš, matej,..... no proste kopu...

dlabinecka
8. únor 2011

@lucia20 Tak to já mám teda naopak, dívčích jmen bych ještě pár vybrala, ale u chlace fakt nevim, skoro doufám, že budeme mít děvčátko. ty jo, Vendelín - tak já to snad začnu prosazovat 😀 😀 Larysa je docela hezké, ale v ČR poněkud velký úlet...😅

lucia20
8. únor 2011

@katkanova ani my sme si neboli isty. ja som este pat minut predtym ako ma odviezli na salu, pisala muzovi sms, co stal pred salom, ze ako sa to dieta bude volat. :D dlho sme boli ako tak uzrozumeni s tatianou a ked sa ho sestricka opytala ako sa bude volat, tak zabudol. :D ale uz sme si na tatianku zvykli. takze mozno aj vy sa rozhodnete o pat minut 12-nast. :D drzim palce.

lucia20
8. únor 2011

@dlabinecka na slovensku sa deke na prikrytie povie larysa, tak vies si predstavit co mi na to povedal muz. :D mozno to bude ozaj to dievcatko a mas po probleme.

katkanova
8. únor 2011

@dlabinecka heheh, na tej o spani - si mi odporucila nech mudrovat pridem az ked sa to male zo mna vygula a trosku ma vycvici 🙂

katkanova
8. únor 2011

@lucia20 😀 😀 tak to je super prihoda - ja si tiez hovorim ze este je casu, len sa bojim ze taka zmordovana po porode nebudem mat sil sa priecit a drahy z neho urobi felixa, alebo ambrogia 😝