Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

janickabez
30. bře 2006

ještě přidám jedno zajímavé jméno, holčička od skorošvagrové je Yasmínka (Jasmínka), je to kouzelné jméno(tatínek je původem z nějaké arabské země,proto to jméno)

kviotecek
30. bře 2006

liliana, samuel, jakub

kviotecek
30. bře 2006

liliana, samuel, jakub, simona, sofia,

marciaros
30. bře 2006

Yasmina je moc hezke jmeno a myslim, ze i stravitelne pro nase xenofoby 🙂 gratuluju k dobre volbe!

zmrzlinka
30. bře 2006

Mne sa strasne libi pro kluka: Bartolomej,Damián,David,Frederik,Jachim,Sebastián,Šimon,Tobiáš,Aleš, a pre holku: Barica,,Berenika,Debora,Desana,Eliška,Liliana,Klára,Kasandra,Sofia,Šárka,Tamara,Terézia,Timea,Vivien,Markéta,Diana,Bartolomea 🙂 Mimco planujeme tak za 2-3 roky,takze mame este na vyber mena cas.Ale poviem Vam tajomstvo 🙂 Ja po mimcu strasne tuzim a keby sa dalo,chcela by som ho hned. 😉
A co sa tyka mojho milacika,tak jemu sa z "mojich" 😀 mien paci akurat Eliska.ALe snad sa nejak dohodneme 😎 Moja mama ta mi povedala nech dam hociake akurat ze nemam davat Filipa a Darinu.A tchan ten strasne chce,aby sa volalo mimco po nom alebo po tchyni.Ale ja som vyhlasila 😀 ,ze mena po rodinnych prislusnikoch davat nebudem.Dufam,ze sa za tie dva-tri roky s tym zmieri. 😀

pavka.exit
31. bře 2006

My budeme mit Terezii-po babicce,ktera nade mnou drzi ochrannou ruku,bohuzel jen z nebe...A Tomaska.Oba budou mit monogramy T.E.,takze krasa🙂Napadne se mi ale zacina taky libit Radek,David,Ales a Michal.Holcicka je jasna,to uznal hned na zacatku naseho vztahu i pritel 😀

marciaros
31. bře 2006

obe jsou to moc krasna jmena, pavko! 🙂

yana
1. dub 2006

ahoj. koukala sem na ty spaneslky jmena -moc hezky. mam svoje portugalsky favority (nejakou dobu sem tam zila) - pro kluka se mi strasne libi Tiago (myslim,ze ceskej by byl Jakub) a pro holku Ines a taky Maynara (to byla jedna brazilka), ale protoze sme oba cesi, tak to dopadne samozrejme uplne jinak 😀 . i kdyz priteli se moc libi jmeno Evelien (kamaradka z belgie). me docela taky - je to vpodstate Evelína, ale asi bysme ji nechali psat Evelin (tak se to vlastne i cte). myslim ale, ze vyberem neco cestejsiho. moc se mi libi treba Štěpán a Šárka. ale mame jeste hodne casu, tak se to bude nejspis hodne menit 🙂

marianella
1. dub 2006

Patrik,Filip,Alexander,David, Matúš
Veronika, Livia, Ema, Júlia, Eliška,

chrobaak
1. dub 2006

ja by som raz chcela herminku, jasminku, nastenku alebo rebeku. ale drahy o tom nechce ani pocut. 🙄
a chlapcek by mohol byt tadeasko, hugo, timotej, filipko, hyacint... ale nie vsetky sa hodia k muzovmu prizvisku a navyse, tusim ani jedno sa mu nepaci... 😔

katiatko
1. dub 2006

chrobak, tak to ti teda vobec nezavidim, ze sa tvojmu manzelovi ani jedno z tych mien nepaci, su to pekne mena a navyse si ich tam napisala tolko, ze si ma z coho vyberat 🙂 My mame Filipka 😉 ale chlapcenske sa mi paci este aj Max a z dievcenskych Klaudia a Bianka 🙂 Budem ti drzat palce, aby sa nachal ukecat aspon na jedno z tych mien, kt. sa pacia aj tebe 🙂

chrobaak
1. dub 2006

katiatko, ja si z toho tazku hlavu nerobim, aj ked on ma obvinuje z tyrania ubohych deticiek otrasnymi menami... 😔 😀
ale myslim, ze na filipka by sa ukecat nechal... 😵 podla mna je to krasne meno!!

marciaros
1. dub 2006

yano, tiago je jezke, je to portugalska verze Santiaga, tedy Jakuba. jmeno Santiago se mi taky libi, rika se mu pak Santi.

marciaros
1. dub 2006

chtela jsem rici Hezke. chrobaku, Timotej je moc pekne jmeno a da se mu rikat Tim, coz nezni vubec divne.

mnauu
1. dub 2006

jeste, ze my jsme se doma na jmenech shodli 😀 😀 chrobaak drzim s ukecavanim palecky 😉

yana
2. dub 2006

marciaros, nevedela sem, ze je to se Santiaga, Santi tam nikomu nerikali, ale zato Tiago tam byl kazdej druhej (aspon jeden ve tride byl vzdycky, nekdy i dva, tri - ucila sem tam na stredni, tak sem si to jmeno fakt uzila 😉 ). dalsi hezky je treba i André. A kamarad a jeho sestra maj krasny, ale neobvykly - Hélio (cte se Élio 🙂 ) a Iris - ty mi prijdou takovy optimistiky a prosluneny. no, ale jak sem rekla - do cech mi to prijde dost nasilny, nehlede na to, ze pritel nema s portugalskem spolecnyho vubec nic a navic ma nemecky znejici prijmeni. z tech "cizejsich" se mi libi Bruno (urcite neprojde 😀 ) a Brigita (ta by jiste sance mela 😉 )

mirka
2. dub 2006

My sme sa už tak vážnejšie zamýšľali nad menami, keďže je to už aktuálne, z kalendára sa mi páčia asi 3 dievčenské a 3 chlapčenské mená, tak ak to bude dievčatko bude Laura a chlapec Ivanko. Dúfam mi neoznámia, že to budú dvojičky 😕 Len pred pár dňami sme si vybrali, dovtedy bolo isté len chlapčenské, tak sme sa smiali, že dcérka sa bude volať Dievčatko. 😀

marciaros
2. dub 2006

yano, Bruno je moc pekny. jasne, v cesku by portugalska jmena znela divne....ale treba Iris si myslim, ze by byla prijatelna. Pokud jde o Tiago: ve Spanelsku vlastne existujou tri verze jmena Jakub: santiago (svatyjakub), yago a jacobo.
mirko, Laura je nadherne jmeno! hodne stesti s mimcem!

marciaros
2. dub 2006

yano, my mame taky jeste tak tri roky cas, takze muzu premyslet....stepan a sarka jsou take krasna jmena. ja jsem dokonce uvazovala dat Sara a pak ji rikat po cesku Sarko (s hackem)

mirka
2. dub 2006

marciaros ďakujeme 🙂

marciaros
2. dub 2006

Laura je tady ve Spanelsku jedno z nejmodnejsich jmen. Jak Ivan, tak Laura jsou takova mezinarodni jmena a nikde je nebudou prznit, coz je dnes, v case cestovani, docela vyhoda 🙂

expertka8
4. dub 2006

..ako sa vám páči meno DÁRIUS ????...reakcie okolia sú rôzne,ale my sme sa s mužom do neho tak zamilovali,že iné už do úvahy ani neprišlo..a tak máme Dáriusa 😀

coxa
4. dub 2006

Expertko nic proti, ale mě teda ani trošičku! 😕 Jak mu budete říkat jako čersvtě narozenému miminečku? Darius?

coxa
4. dub 2006

Jé, teď jsem si to pořádně přečetla a zjistila, že miminko už je! 🙂

expertka8
4. dub 2006

..voláme ho DAJO..a ešte častejšie DARČEK 🙂 ..je to pre nás v skutočnosti veľký *darček* 😀 ..hm..asi 100Ľudí,100xutí 😵

yenn
4. dub 2006

😵

marciaros
4. dub 2006

Je, ta zdrobnelina je moc pekna (jak DAJo, tak Darcek) Dario (verze Daria, Dariusa) je oblibene jmeno v lat.americe 🙂

nimmo
4. dub 2006

to mně se zase líbí darko 😉 to je myslim jméno z bývalý jugoslávie

coxa
4. dub 2006

Expertko: ty zdrobněliny jsou moc krásný, hlavně ten darček je naprosto úžasný!To by mě ani nenapadlo! 😉

expertka8
4. dub 2006

..jéééé..babenky ...som rada,že som vás *naočkovala* 🙂 ..a že ste prišli na xuť tomu menu 😉 .keby mi niekto ešte pred tehotenstvom povedal ako sa bude volať náš syn,poťukala by som si po čele a zaprisahala by som sa,že NIKDY!!!..ale po preštudovaní rôznyx kníh,ktoré sa zaoberali menami pre bábätká,sme došli k záveru,že TOTO je to pravé orexové..a či mi veríte,alebo nie...aj malý si to odsúhlasil ešte v brušku 😵 ...až teraz som zistila,že MÁME PROBLÉM....malý nemá meniny 😖