Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

danielita7
28. črc 2011

@romcovaklarka
@fangi Jo jo holky Daniela jsem já, a po sobě jméno nechci dát 😀 Ta Sarah je jen takovej nápad nejak extra jsme nad tím neuvažovali,takže asi vybereme jedno jméno. Viktorie se nelíbí manželovi...Jméno Mariana mi přijde moc tvrdé ☹ Líbí se mi moc Patricie, ale myslím že by asi neprošla no...ach jo, už fakt nevím...U kluka mi přijde že je vybrat jméno daleko jednoduchší 😀 my měli pro kluka jméno Dominik

jaaty
28. črc 2011

Ja som za klasické mená- či už slovenské alebo české.
Doma máme Hanku, páči sa mi však aj Kristínka. Z českých aj Madlenka, Markétka....... Je to milé, krásne, jemné a podľa mňa viete použiť viac variant daného mena- hlavne zdrobnenin. (u nás napr. Hanka, Hanička, Hanulienka, Hanulík, Hani.....)
Pri tých "cudzých" menách sa dajú zdrobneniny vytvárať ťažko a zmysel mena sa mnohokrát stratí - vznikajú rôzne skomoleniny. (dcérka mala v škôlke Arzénka, trvalo kým sa naučila to meno povedať správne- zakaždým počula niečo iné. Tiež Hugovi asi dva týždne hovorila Vugo, pretože sa to dosť spodobuje a ona to správne nepočula).
@danielita7, myslím, že Kristínka Opatová znie veľmi pekne 😉

romcovaklarka
28. črc 2011

@danielita7 No to máš pravdu, my měli u kluka taky jasno hned a nad holkou jsme se taaaak zapotili... a stejně jsme nebyli úplně spokojení s výběrem, takže se mi ulevilo, že to byl fakt kluk. No držím palce, ať vyberete dobře. Kdyžtak my jsme to udělali tak, že jsme si koupili od Knappové tu knížku "jak se bude vaše dítě jmenovat" plus barevné lepicí papírky, a každý z nás měl jednu barvu papírků a olpil všechna jména, která se mu líbí. A pak jsme se podívali, kde jsou papírky od nás obou, a z toho jsme vybírali 🙂

kvojtanikova
28. črc 2011

@danielita7 mne by sa k tvojmu priezvisku hodilo aj meno Eliška alebo Karolínka. (Ta je teraz asi dost oblubena, ale je to pekne meno). Elišku by som volala Elí. A ešte mi napadla k tomu priezvisku Kamila. Kamila Opatová - to znie dobre.

danielita7
28. črc 2011

@kvojtanikova Eliška se mi moc líbí 😀 ale máme ji již v rodině a i Karolínku, to je jedno z dojčat, a ještě k tomu mají i stejné příjmení .-D Eliška se mi ale moc líbí. Mne se docela líbí ještě Emma, Nina, Nela, ale prijde mi to moc krátké jméno, ale tak na tom mi už ani tak moc nezáleží 😀 Stejně se jednou vdá, pokud si tedy nebude chtít nechat i své příjmení 😀 jako já 😀 Mne se moc Kamila nelíbí, příjde mi to moc tvrdé 😀 ale děkuji ti moc 😀

em_ka
28. črc 2011

@danielita7 Co treba Bianka, Gabriela, Blanka, Zara (aj ked to meno je kratke)?

fangi
28. črc 2011

@danielita7 Patricie mě taky napadla, ale už ji tu někdo psal, tak jsem ji nejmenovala, opravdu by šla k příjmení a když se ti líbí, tak ideální jméno, máš vybráno 😉 😀

A co ta Dominika?? Když se ti líbí Dominik 😉 Mně se to k příjmení hodně líbí - Dominika Opatová 🙂

ronyx
30. črc 2011

Asi to tak vypadá,že můj synáček bude Zachari. Jinak se mi líbí z netradičních jmén pro chlapečka Noah,Nicolas, Nathan,Kory, Dorian, Aaron, Kristien. Fakt je,že české jména jsou hodně nudné. Navíc přítel nemá české přijmení,takže cyzí jméno se docela hodí

ronyx
30. črc 2011

Jinak pro holčičku co takhle Mia? Mě se líbí moc a mít holčičku asi by byla jedna z favoritů. 😉

babca2
31. črc 2011

Ahojte, tak na kluka se nám líbí - Lukáš, Štěpán, Eliáš, Jan, Jakub, ale příjmení máme docela těžké začíná na P a obsahuje š, ě,takže nic moc pro výběr jména a ještě dost české. Adam se mi taky líbí, ale sousedé mají Adama.. K našemu příjmení by se třeba hodil Petr, Prokop, ale z těch jmen nejsem moc nadšená.. bojíme se, aby třeba nešišlal, když bude Lukáš a v příjmení další š.

babca2
31. črc 2011

A jinyk Bianka je krásný jméno🙂

boudova
1. srp 2011

Holky jak byste říkali klukovi Richardovi? Napadá mě je Ríša,......máte nápad?

ronyx
1. srp 2011

@boudova Ríša,nebo Riči. 😎

martinka17
1. srp 2011

@boudova Riki, tak voláme kamárata 😉 tiež je Riško

lulii
1. srp 2011

@boudova a úplně zdrobněle třeba Ríšulko

kacerka
1. srp 2011

@boudova pokaždé jinak - Ríšo, Rišuldo, Rišulíne, Rišánku, Rišulko, Ričí, Riki . . . Bála jsem se, že to bude jen Ríša, ale během těch pár měsíců jsme přišli na tolik variant . . .

boudova
1. srp 2011

Tak to koukám, mám dost omezenou představivost teda... 🙂 a já myslela, že tohle jméno nemá zdrobněliny...

jemi
2. srp 2011

Holky nevíte poradit jaké holčičí jméno se hodí k příjmení Martinásková? Asi spíš nějaké kratší

dadak
2. srp 2011

@jemi Klarka? Laura?

kristi
2. srp 2011

@jemi Hanka

ronyx
2. srp 2011

@jemi Tina, Nela, Ema .............................

jemi
2. srp 2011

@dadak
@kristi
Klarka je moc hezké jméno, ale někoho s tím jméném znám a né moc v dobrém. Laura mě ještě nenapadlo, ale myslím, že to není ono. Haničku mám ve výběru 🙂

Mě se líbí Jana (ale tak se jmenuji já), Julie a Ema (to se nelíbí manželovi). Pak se mi líbi Zoe, Zea (ale nevím si představit jak by ji oslovovali třeba v práci...). Jinak ještě vede Mária (ale to dát nemůžeme kůli manželovým rodičům, těžce nesou, že rodina/děti se budou jmenovat po mě a kdyby jsme holčičku pojmenovali ještě po mojí mamince, tak to by už asi nerozdýchali).

dadak
2. srp 2011

@jemi a co tak Mia?

fangi
2. srp 2011

@jemi Julie se také nelíbí manželovi? Julie mi přijde hezké i k příjmení. Ema Martinásková se mi zdá, že to "ma-Ma" tam možná vadí, ne? Co třeba ne Ema, ale Elen? Elen Martinásková 🙂

jemi
2. srp 2011

@fangi mě by se Julie líbila-všichni by sme měli iniciály JM (pro kluka máme jméno jisté-Jan-Honza), ale manželovi se nelíbí. Jemu se líbí Kateřina (Katka), Barbora (Bára), Veronika-takové klasické jména, ale ty se nám nehodí k příjmení a mě moc neoslovili. Elen zkusím navrhnout 🙂 jelikož já jsem původem slovenka, dnes jsme koukali i do slovenského kalendáře a tam ho zaujala Ela, ale já si u těchto jmen nevím představit jak je budou oslovovat v práci....

Jinak já ted přemýšlím nad:
Jana (ale to by se děti jmenovali po rodičích což asi nechci)
Hana
Mária-Maruška (problém v rodině)
Sophie/Sofie
Thea, Zoe, Zea, Elen, Ella
a ještě zajímavé jména
Marika
Blanka
Rita

mem
2. srp 2011

@jemi jee my už máme doma Emu a teď to bude nejspíš Julie 😀

mem
2. srp 2011

@jemi k příjmení mně napadla Linda, Adela (to je ale časté), Lucie, Sára

kacerka
2. srp 2011

@jemi třeba bude pracovat sama na sebe a nikdo ji v práci oslovovat nebude - ale to zlehčuji. Na Ele mi nepřijde nic divného, ovšem Elen je jistě její elegantní alternativou 😉 Taky jsem nad těmito dvěma jmény uvažovala . . .

@mem koukám, že jste to vzali hopem - během necelých 4 let 3 děti - to je krásný 😉

mem
2. srp 2011

@kacerka jj, povedlo se 😀 , 3 děti jsme chtěli oba od začátku a zase jsme nemohli tolik čekat, je mi letos 37 😎

fangi
2. srp 2011

@jemi Teď mě jen napadlo - pokud plánujete i další miminko - že kdyby to třeba byl chlapeček...je to samé kdyby, vím, ale jen mě to napadlo, tak pokud máte jednoznačně vybraného Honzíka, tak třeba byste ho v budoucnu na případného chlapečka měli stále, tak jestli by vám nevadilo, že například Honzík a Sophie je každé z jiného těsta 🙂