Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

binibeca
8. říj 2011

Tak můj malej se jmenuje Filip.Do té doby jsem znala jen dva a teď mi přijde že venku je každej druhej chlapeček Filípek :D
Teď s manžou plánujeme druhé a hledám inspiraci.Třeba u kluka jsem bezradná.Holčičku jsem vždy chtěla Elišku ale teď už si nejsem tak jistá.Líbí se mi i Sára,Laura,Nela...

monny89
8. říj 2011

Mě se hrozně líbí Nataniel 🙂 🙂

irriss
8. říj 2011

Chloe, Rebecca

li_la
8. říj 2011

Justin Quentin... Najlepšie dokopy... :D

aadulik2110
8. říj 2011

v našom meste sa jeden chlapček volá enrique.... ale s jeho priezviskom to znie veľmi komicky..... volá sa enrique slintavý

vafle
8. říj 2011

@binibeca taky mám Filípka ale manžel je taky Filip tak se tím všude oháníme že to jméno máme oprávněně 🙂 původně jsme chtěli Daniela ale to mi přišlo že má každý...a teď se vyrojili ti Filipové...

vafle
8. říj 2011

jinak zámý má syna Metoděje.....a kamarádka Marii Magdalenu, já hledám nějaké holčičí jméno....nemůžu vybrat vůbec nic :(

binibeca
8. říj 2011

@vafle tak manžel se jmenuje Zdeněk,což se mi vůůůbec nelíbí a ještě se jmenuje po tatínkovi,takže bych nikdy nedala svému dítěti jméno po tchánovi :D Vmé rodině jsou zase Jaroslavové (tatínek i oba dědečkové) a to je taky hrozný jméno 🙂

binibeca
8. říj 2011

jinak znám dětičky se jmény třeba Maxmilián,Sebastian,Jáchym...ale mě se takové nelíbí

silvia.t
8. říj 2011

Moj synator sa vola Tamer a dievčatko bude Leyla

petule.ka
8. říj 2011

Ahojky, tak se taky přidávám. Pro holčičku se mi strašně líbi Alany, Alisa, Sára, Laura, Agátka (gatynka) ale pro kluka je to horší zatím se mi líbí asi jen Max. Neteř je Vaneska.

irriss
8. říj 2011

@vafle

ve spolupraci s mymi devcaty: - jmena:kamaradek a spoluzacek...
Rebecca, Chloe, Iris, Elisa, Vittoria, Annalisa, Ilaria, Liliana, Viviana, Rachelle,Desire',Federica,Benedetta,Alessia,Arianna, Alessandra,Greta, Beatam Gaia, Giada, Giulia, Luisa, Donatella, Loredana, Lory, Antonella, Sabrina, Sabina, Susanna, Lidia, Fabiola, Fiorella, Filippa, Denise, Yllenia, Mariella, Lola, Viera, Vera, Luce, Fiametta, PERLA, Guendalina, Teresanna, Sofia, Giorgia,Laura, Sarah, Sara, Rosella, Rosa, Margherita, Paola, Pina, Chiara, Eleonora, Elena, Nina, Matilde,Mariastella, Stella, Alice, Carolina, Carola, Clotilde, Emma, Carlotta,

verbalinka
8. říj 2011

@irriss super, díky za tipy 😉

minea
10. říj 2011

Učitelky ve školce mojí dcery: 🙂
Annika, Miranda, Aris, Ans, Kelly, Lonneka, Marieke, Astrid, Pauline, Mandy, Wendy

germaine
11. říj 2011

Z holčičích se mi líbí Rozárka a z klučičích jsem hrozně chtěla českého Benjamína (ne čteno poameričtěle), ale bohužel manžel ho nezkous a máme Štěpána 😀

lykanka
12. říj 2011

@irriss Díky moc za inspiraci, také hledáme něco extra pro holčičku 🙂 náš tajný tip je mezi holčičkami z italie super!

irriss
12. říj 2011

@lykanka
prozrad do IP..prosim prosim 🙂 🙂 🙂 🙂 .popisu Ti holcicku toho jmena...uvidime, jestli bude odpovidat i te Vasi
v brisku... 😉

p.s. Ted jsem si vsimla...ze mate chlapecka jmenem Frantisek..my mame holcicku Francescu..rikame ji Franta 🙂

(mel to byt kluk...ale jsou to dvojcatka holcicky😉

lykanka
12. říj 2011

@irriss Máš to tam 🙂 kdyby to nebylo blbý tak dáme taky Františku, ale to by se hodilo spíš právě pro dvojčátka František a Františka... Ještě se mi moc líbí Vilemína, říkalo by se jí Vila, Mína, měli jsme ji v rodině.

irriss
12. říj 2011

@lykanka Diky za nadherny dopis...odepsala jsem Ti hned 🙂
Nemohla jsem to vydrzeeeeeeeeeeeeeeeet... 😀 Proste ses trefila do cerneho!!! 😉

stylly
13. říj 2011

Ahoj,..my máme Andrease 😉

lopezka
14. říj 2011

ahojte,
mojej kamoske sa vcera narodil syncek a dali mu meno Benjamín 😅 ..... aj ked povodny napad bol Sedrik 🙂

sladkasue
14. říj 2011

my sme nasmu drobcovi dali meno Alan - aj napriek tomu, ze je v nasom kalendari - dokonca na den zien - vela ludi sa nad tym menom pozastavuje, ze kde som ho zobrala... ale nam sa pacilo🙂
a stale paci 😎

nefertitka
14. říj 2011

Mne sa paci Erin pre dievca a Nick pre chlapca, doma mame zatial Nikol, nie moc neobvykle, ale muz si to meno vydobil🙂

aliza
14. říj 2011

@aadulik2110 k tomu enriqovi, nech by dali akekolvek meno, s tym priezviskom by to znelo komicky tak ci tak 😀

mesiacik2
14. říj 2011

ja si mysli ze mena mozu a su krasne aj tie klasicke a mne pride divne davat meno Enrique Hrbaty alebo ine ceske/slovenske priezvisko k tomu... ja mam doma Janka a Milanka a ked poviem svojmu okolie tak sa kazdy potesi ze (konecne) ake krasne klasicke mena. Samozrejme ze nemam nic proti cudzokrajnym menam ale skor sa mi hodia do cudzich krajin. Este jedna poznamocka: deti vedia byt velmi zle ak meno znie a pripomina nejaku vec, zviera (vlastna skusenost) tak treba porozmyslat ako bude meno zniet aj v skratkach. vela stastia s vyberom

aadulik2110
15. říj 2011

@aliza to máš pravdu

fretka
15. říj 2011

Ahojte, vydala som sa za francuza s menom Laferté, ake mena pre dievca a chlapca by sa Vam k tomu hodilo? Zatial sme rozmyslali pre chlapceka Maxim, Julian a pre dievca Julie (v slovencine Julka a vo francuzstine Žulie) a este pre dievca Elodie. Diky 🙂

aadulik2110
15. říj 2011

@mesiacik2 svätá pravda.... tiež hľadáme mená a siahame po našom kalendári.... ja som mala 3 favoritky.... Marianna - to mi bolo povedané že sa jej deti budú posmievať "mariánka", druhé som mala Anabela, manžel povedal, že keď ju budeme volať skrátene Bela.... že oni mali psa belu.... a tak zatiaľ tretie Bianka - snáď k tomu nikto nič nepriradí :D

syslica
15. říj 2011

@fretka
Adrien a Claire, teda Adrián a Klárka 😉 .

haslerka31
15. říj 2011

Pre dievcatko sa mi pacia mena.Zina,Zoja,Jela a su a v slovenskom kalendari.