Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

kokorunecka
30. lis 2011

@terrs Podľa mňa by sa Dahl hodilo aj dievčaťu, aj chlapcovi... Záleží od priezviska asi 🙂

petkave
30. lis 2011

@terrs Tak ale keď to máš napísané spolu Kaia Dahl, tak to vyzerá ako meno a priezvisko pre dievčatko... no predsa len, iná krajina... Z vlastnej skúsenosti... Môj syn má dve mená a to druhé nepoužívame... Dali sme ho viac menej iba preto, aby sme ho odlíšili od otca a starého otca... Obaja sú Vincent K. ... a drobček je Vincent Leon K..... A iniciálky má nádherné VLK 😀

mikulka
30. lis 2011

@terrs Kluka

lilla244
30. lis 2011

mne sa velmi paci Eden pre dievcatko 😀 mozno raz

katrinka8
30. lis 2011

@nelicefo - ja som strasne tuzila po Marine, ale nepreslo mi to ☹ Hoci Marina nie je podla mna az take nezvycajne, je to stare meno, ktore sa na Slovensku v minulosti pouzivalo (vid napr. ta skareda pesnicka Isla Marina, do cintorina... ☹ ). Akurat sa teraz pouziva menej.

katrinka8
30. lis 2011

Baby, ja mam kamosku (Talianku) a vola sa Rosanna 🙂 Mne sa sice zdaju prijatelnejsie slovenske, prip. ceske mena, kedze zijeme tu - najma vsak take, co su zrozumitelne aj v inom jazyku (aby deticky nemuseli vecne vysvetlovat, ako sa ich meno pise ci cita), ale ak by sa niekomu pacilo 😉 Este mam kamosku Maria Mercedes (Spanielka) a tiez spanielske Leda, Naya, Marisol, Leonor, Coral, Ariadna, Alicia... 🙂

karina1
1. pro 2011

@katrinka8 (vid radsej napr. ta krasna Sladkovicova basen: Marína
"No centrom, živlom, nebom, jednotou
krás mojich moja Marína!") Chcela by som sa volat Marínou, uz len koli tej basni.. ;)

garzonka
1. pro 2011

mojej spoluziacke sa nedavno narodila dcera a dali jej toto meno Marína , nezvykle v dnesnej dobe, ale pekne

lila794
1. pro 2011

@mikulka ja sa volám Lýdia a nepamatám si, že by mi niekto "nadával" do vložiek 😀

My sme malej dali meno Noemi, veľmi sa nám páčilo. Švagrovi síce žijú vo Švajčiarsku (švagriná je Švajčiarka), ale ich deti majú krásne mená Brian Aidan, Lynn Grace, Aimee Joline 😀 😀 a druhí švagrovci dali synkovi tiež nezvyčajné meno Eliáš 😀

salomee
2. pro 2011

Ahoj Holky, mě se docela dost líbí jméno Metoděj.... známá má synka toho jména. A ta zdrobnělina - Metúdek... 😵

lucisa
2. pro 2011

@lila794 taky máme Noemi 😉 - krásné jméno.
A podobně znějící jméno jako má tvůj synovec, ale myslím psáno Ayden nebo tak nějak, dala synovi i Tereza Maxová.

mikulka
2. pro 2011

Mně se klučičí docela líbí Cyril, ale to Metoděj je taky pěkné.

A holky, a líbí se vám jméno Laura? Akorát ta zdrobnělina Laurinka je dost hrozná, ne?

karina1
2. pro 2011

@mikulka mne sa Laura velmi paci, aj oslovenie Laurinka/Laury ci Lauri.. krasne meno pre babatko, velku slecnu aj zenu.. ;)

apollo11
2. pro 2011

Cyrila a Metodeje maji znami 🙂 Po letech od Cyrdy cekali dalsiho kluka a vsichni si delali legraci, ze to bude Metodej, a on je 😀

urma
2. pro 2011

Melisa je fakt pekne, len by to veru neslo s nasim priezviskom kedze zacina tak isto okrem posledneho pismenka A 😀

mikulka
3. pro 2011

@apollo11 Tak to je hezký, haha 😀

mikulka
3. pro 2011

A ještě mám jedno jméno, Lota. Říkala bych jí Loty, Lotynka, Lotka. Co vy na to? Je to jméno, které se moc nepoužívá, ale mně jde dobře k příjmení.

irriss
3. pro 2011

@kokorunecka Roald Dahl je znamy spisovatel..Dahl je prijmeni... 😉

irriss
3. pro 2011

@mikulka
lotta je v italstine "boj"-rvacka 😉

apollo11
3. pro 2011

@mikulka Coz o to, jmeno je to docela hezke, pr. ve skandinavskych zemich docela caste (Lotte), je i nejaka detska knizka Luisa a Lotka 😉 .. v cestine je to trochu exotika, ale zase ma spoustu peknych zdrobnelin, da se "pocestit". Bych se vubec nebala, jestli se vam libi 😵

duppe
3. pro 2011

Theodora - Teodora 🙂 😉

puhinka
3. pro 2011

Bedrich 😀

irriss
3. pro 2011

@puhinka
jeeeeeee to se mi libi 🙂 ..to je jako Meda Beda 😀

michaela2310
3. pro 2011

@mikulka nám se Laura dlouho líbila, ale teď mi přijde, že jí má každý :-/

gossipy_girl
3. pro 2011

mne sa strasne paci Carmen (karmen). ked budem mat dievcatko budem bojovat za toto meno 😀

abika26
3. pro 2011

My mame Timeu Leu 🙂

karmenta
3. pro 2011

Zdá se mi, že za chvíli budou neobvyklá jména ta, která jsou dnes na denní pořádku - Jana, Hana, Dana, Martina, Zuzana, Petra atd 🙂 Já jsem Bohdana a potkat svoji jmenovkyni je vzácnost, ikdyž zrovna v naší ulici jsme bydleli 4 😀

lucisa
3. pro 2011

@karmenta 😀 😀 😀 to je fakt, ale shodou okolností znám taky dvě Bohdany, jedna už je starší, maminka mé kamarádky, ale všichní jí říkají Dano, a druhá je kámoška kámošky a té zase říkají Boba. 🙂

karmenta
3. pro 2011

@lucisa 🙂 tak vida kolik nás je 🙂 Tak mě někdo říct Dano tak vraždím. A Boba ještě nikoho nenapadlo :D Všichni mi říkaj Bohdy, Bohdi a jsem spokojená 🙂

katka3012
3. pro 2011

Melisa a Carmen su velmi pekne dievcenske mena 😉