Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

petkave
3. únor 2012

@kaeth01 aj ja poznám jednu malú Larisku. A tiež mi to pripomína deku. Tak by som skôr volila Laru.

zazulka
3. únor 2012

@petkave no tak to bych teda fakt nerada... I Ty máš pro chlapečka krásný jméno!

petkave
3. únor 2012

@zazulka Ďakujem, hádam to aj malý raz ocení 😀

teleranka
3. únor 2012

@petkave ako vy maleho vlastne volate? vola ho neikto jeho prostrednym menom? keby som dala tie dve mena, musim malemu potom ich vsade pisat? .lebo v tomto trosku nemam jasno, priznam sa. napr. ci sa bude musiet v buducnosti podpisovat oboma krstnymi menami a priezviskom,a lebo len prvym menom a priezviskom?

ojika
3. únor 2012

Ahoj těhulky a maminky 🙂 Jdu přidat svou trošku do mlýna. U nás vyhrálo jméno Nataniel (existuje i jako Nathaniel a Natanael). Mimochodem Natanael je už i v našem kalendáři, 24.8., ale musíte najít kalendář, který byl vytištěný až na konci minulého roku, tedy není z předtisku 😉
Přemýšleli jsme ale i nad dalším hebrejským jménem pro chlapce a to Oren 🙂 Jenže... manžel se bál, že mu budou děti říkat "orále" 😀 No nic... Pro děvčátko jsme měli připravené jméno Elena, tak možná příště 😉

petkave
3. únor 2012

@teleranka Voláme ho Vincko. Ale keď ma naštve, tak je to Vincent Leon!!! 😀 A jasné, všade to treba uvádzať, čo sa oficialít týka, musí to byť všade, od prihlášky do škôlky až po všetky vysvedčenia, osvedčenia a podobné blboviny v budúcnosti. A u nás je to vlastne aj nevyhnutnosť, lebo inak by mohlo dôjsť k zámene otca a syna napr. pri preberaní pošty a podobne...

dyushka
3. únor 2012

@kaeth01 Ahoj, Zoe je veľmi pekné meno 🙂 naša rodina bola trochu prekvapená výberom mena Lara pre našu dcérku, ale nechali to na nás...sestra má Emmu a švagriná Lilien a všetky sme rodili minulý rok 🙂 Držím palce, aby bola malá Zoe zdravučká a prajem bezproblémový priebeh tehotenstva.

enah
5. únor 2012

tak jsem se podivala a taká Matilda je na vymreti http://www.kdejsme.cz/jmeno/Matilda/hustota/

baraz
5. únor 2012

ahoj holky, já mám vybrané jméno pro holčičku už delší dobu Nella Victorie ale nějak nevím pro klučíka .. chtěla bych také dvojté, ale bohužel mi nic z mých oblíbených neladí ..zatím jsme ve fázi úvahy o mimču, snaha bude od léta ..pro kluky se mi líbí tobias, oliver, florian, maxmilian,. pokud vás něco k viktorce napadne budu ráda za typy 🙂

luciebx
5. únor 2012

@baraz jeeee me se pro druhyho klucinu taky libi Oliver.. 😵 prvniho mame Benjamina

baraz
5. únor 2012

@luciebx oliver je fajn .. ale právě v sobě řeším dilema - to holčičí jméno mám takové vysněné .. a ted je mi líto, když by byl kluk aby byl ošizen .. tak nevím jaké druhé k tomu??? benjamin- není špatné ale pro mě už moc zvláštní ..

luciebx
5. únor 2012

@baraz vis co .. ja ziji v anglii a mam anglicana a chtela sem abysme meli jmeno co si i nasi a babicky budou pamatovat a vedet jak se to pise.. my mu rikame Ben... Benicek.. a druhy jmeno.. no to slo z rodiny po muzovi.. maji prostredni jmena Edwin.. takze nas mladej je Benjamin Edwin Ridding.. dobry ne.. ja z toho teda nebyla dvakrat na vetvi.. ale co.. je to rodinny.. u holky zatim u nas vyhrava Nicole ze kdyz by byla holcicka.. no ale prostredni jmeno nevim ani za n.. haha

baraz
5. únor 2012

tak to potom chápu .. 🙂 ben je super .. jen to už by přítel vůbec nepřekousl :( no mám času dost, ale prostě nevím ..a používáte i druhé jméno v běžném oslovování?

luciebx
5. únor 2012

@baraz praveze ani ne.. jen nekdy mu svagrova redne edie.. 😀 ale to spis ze srandy..
a co ma pritel rad za jmena.. u nas to byl taky boj.. nejdriv to mel byt alex.. ale me se to par dni pred porodem zhnusilo.. 😖 a tak sme sli k porodu asi s 5 jmenama pro kluka ze az vyleze ven a uvidime co to bude tak mu dame jmeno .. pac sme nevedeli co cekame vis.. bylo to prekvapko

luciebx
5. únor 2012

ja dostala asi 2 knizky k vanocum ohledne jmen deti.. a je tam v jedne kolem 1000 a vve druhe asi 300.. takze mela sem co delat. .ze. .

enah
5. únor 2012
enah
5. únor 2012

@enah este byvam s krasnou mexicankou Sinai, a tie uz su v roznych obmenach tri v cechach.) Sinai sa krasne vyslovuje, skoda, ze sa nehodi len tak lahko k priezviskam.

baraz
5. únor 2012

@luciebx přítel taková klasika - filip, ondra,kuba,michal ... :(

vlada84
5. únor 2012

Dobrý den, brzy se naše rodina rozroste o dalšího člena, synovečka nebo neteř, pro chlapečka vybrali jméno Tobias, s tím problém není, ale u holčičky jsem na vahách, ke jménu Noemi si nějak neumim vybavit žadnou zdrobnělinu, poradíte?

romcovaklarka
5. únor 2012

@vlada84 Tak Noemi je jeden z našich tipů a umím si představit jí říkat Emi, Eminko. Jenže jak znám naši rodinu, stejně se z toho časem vyvine zas něco "kreativního" jako např. Mimi nebo Nemo 😀

eficka
5. únor 2012

Zdravím holky...taky se přidávám do klubu oblibenkyn zajimavych jmen..My mame pro kluka vybrano Marcus Simon(čteme Markus Sajmon) a pro holčícku zatim nerozhodne...uvazujeme mezi Teuou,Agatou,Laurou,Deniskou,Noemi,šarlotou...já fakt ješte nevim..rada se u holciccky necham inspirovat..Ma privni dcera je Linda a jsem s tim spokojena ,rikame ji Lili a zni to moc hezky..to jmeno nejde rict ani hambate,coz se mi libi.. 😎

vlada84
9. únor 2012

@romcovaklarka Děkuji za inspiraci, moc se mi líbí Nemo 🙂 Ale asi budem říkat Nomis, Nomísek 🙂

petkave
10. únor 2012

@vlada84 "Nemo? Pekné meno." 😵 Tak nejako to bolo v tej rozprávke s tými rybičkami 😵

gabrielatomino
10. únor 2012

@weri jééj :D peknee 🙂

petronuska
11. únor 2012

Ahojky, tak y taky nebydlime v Cr a pritel je Ir. Pro naseho smudlika jsme vybrali jmeno Jayden (cte se džejdn) a prostredni jmeno ma po tatovi a dedovi atd. Raymond.
Taky jsme meli nejdrive vybrane jine a aby byli jednoduche i v cestine, ale nakonec vyhralo tohle. A nasim to už ani neprijde, že to je neco jineho 😀
Jinak u druheho na ceste nevime jeste. U kluka neco jako Nicolas, Christopher a u holcicky Isabella. No ale casu dosti jeste, tak uvidime, jak to dopadne 🙂

karollinka
Autor odpověď smazal
Zobraz
dahalu
12. únor 2012

my uz mame Lukáška doma a ted cekame druhe holku by jsme chteli Adelku a u kluka je to tezke ja chci treba Jakuba a manzel zase Tomaska🙂

daisyjane
12. únor 2012

@karollinka Leyla je super!
Mně se zas líbí Amálie/Amélie/Amalia.

haslerka31
12. únor 2012

Abiola a Surejka🙂Prvá je kamoska z Keni a druha zo Srí Lanky🙂

mitote
12. únor 2012

kamaradka ted pojmenuje synka Tim (Timothei), krasne 😵 Jinak je krasna i Leyla, Lilly, Sofie (ale ta uz je casta)