Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

mmaammiinnaa
19. bře 2012

Neobvyklá jména? Máme Jakuba... ...v dnešní době časté jméno, ale druhý syn je ČESTMÍREK 😀 a pro 3 miminko máme vybrané jméno Filip a pro holku Gita - Jakub, Čestmír a Gita = rodina Mázlova 😀 😀 😀

lennisek
19. bře 2012

tak pořád jsem na vážkách Vanesa, Valerie nebo Amálie Fliegerová. U kluků buď Matyáš nebo Max Flieger.

butterfly22
19. bře 2012

aj zoe je velmi pekne,ale ja nemam rada "3 pismenkove mena" lebo jej inak nevies velmi povedat...ale inak krasne

blondii
27. bře 2012

@lennisek ahojky z tech jmen vzhledem k prijmeni se mi nejvic libi Valerie Fliegerová a klucici Max Flieger. Ale samozrejme to zalezi pouze na Tobe a Tvem priteli ci manzilkovi 😉

peggy_5
27. bře 2012

Já bych chtěla strašně Dominika... nebo Tomáše (i když uznávám, že v kombinaci s příjmením by byl Tomáš moc šišlavý 😉 )... Přítel by chtěl Honzu nebo Josefa.. Já absolutně nesouhlasím s ním a on se mnou.. 😀 Nakonec to vypadá na kompromis - Antonín, typicky české jméno, které chce přítel a přitom zajímavé a ne tolik časté, jako bych si představovala já (navíc jak jsem se dozvěděla od přítelova dědečka, Antonín byl jeho bratr, takže z toho má radost 🙂 ).... Z holčičích nechci žádné Veroniky, Aničky, Jany nebo něco podobného.. Moc se mi líbí Magdaléna, ale je to i s příjmením moc dlouhé a zní to zvláštně... Takže asi vyhraje Amálka... Alespoň se nebudou muset přešívat monogramy.... 😀 😀 Nicméně rádi bychom asi tři děti, takže se třeba i Magdalénu nebo Honzu dostane... 😅

verylka
9. dub 2012

@peggy_5 jee koukam ze taky budete mit Amálku.. my teda lehce pozmeneno na Amélii ale v podstate je to to same... a pro kluka mame napsano Jan (to se ti nelibi ale k nasemu prijmeni se nam moc jmen nehodi 😉

peggy_5
9. dub 2012

@verylka Jan byl můj poslední bývalý a nemám na něj zrovna dobré vzpomínky, takže se mi to jméno trochu příčí, víš jak to je.... 😉 Navíc u přítele v rodině je to jen samý Jirka, takže jsem se chtěla vyhnout takovým těm obvyklým jménům jako je Honza, Kuba, Petr, Tomáš... 🙂

mitote
9. dub 2012

@peggy_5 Dominik je super. Jana ti zakazu. Tomas taky neberu. A s Magdalenou souhlasim 🙂

verylka
10. dub 2012

@peggy_5 jo taky mam par jmen ktere proste diteti dat nemuzu pac bud to jsou strasni pitomci nebo hrozne kozy.... osobne bych nemohla holce dat jmeno Vendula a Michaela a klukovi MIlan nebo MIchael.. k temhle jmenum mam nevysvetlitelny odpor... ale treba Honzika chci uz od 15ti takze se mi to splni 😉

peggy_5
10. dub 2012

@mitote souhlasit a zakazovat můžeš co chceš, ale k ničemu Ti to nebude! 😀 😀 A Dominik neprojde přes drahého i když já bych byla pro všema deseti.. Ale třeba to nakonec bude všechno jinak... 🤐

@verylka Jo, já třeba nemůžu žádný Sáry - všechny jsou jedna koza vedle druhé... 😀 Nebo bych nezvládla Filipa, sice znám jen jednoho, ale takovýho hňupa jsem za svůj život snad nepotkala.. 😕 Ale pokud dojde na lámání chleba, tak radši drahému povolím Honzíka než Pepíčka (to bych dítěti neudělala 😀 )

sarkachmelova
10. dub 2012

Amálka je krásná 🙂
my ted máme pro kluka Jonáše,Ondřeje nebo Adama.. ale už třičtvrtě roku mluvíme o miminku jako o Jonášovi..
A holčičku vůbec,ale vůbec nevíme..
Julie,Barbora.. ale líbí se mi i Magdaléna,Matylda.. i Bela a Evelína.. holčička bude velký boj 😀
@mmaammiinnaa Ty jsi mě pobavila 😀 ale jména jsou to krásná !!!!!!!! my zase přemýšleli nad Ditou,to je podobné 🙂

sarkachmelova
10. dub 2012

@peggy_5 Dominika mám synovce a je fakt,že je to krásné jméno 😵

peggy_5
10. dub 2012

@sarkachmelova Přítel tvrdí, že je to židovský jméno.. Tak nevím... 😒 Ale je fakt, že by se k příjmení hodil Dominik skvěle... Ondřej je taky krásné, ale už máme synovce Ondru... Bylo by to moc na palici, u přítele v rodině je 5 chlapů a čtyři se jmenujou Jirka (přítel, jeho tatínek, ségra si taky našla Jirku a mají spolu dvojčata - jeden kluk je Jirka a jeden teda Ondřej), když bychom měli i my Ondřeje, tak by to bylo jak v blázinci o dalším Jirkovi nemluvě..... 😀 😀 😀

sarkachmelova
10. dub 2012

@peggy_5 no to jo,to chápu 😀 my stejně asi zůstaneme u Jonáše,když už o něm mluvíme tak dlouho 🙂 a vy už víte,že čekáte chlapečka?

kamino
10. dub 2012

My budeme mít Bohumíra, v rodině již pátého, tak nechci porušovat tradici 🙂 Tady mám alespoň jistotu, že bude ve třídě jediný. Já jsem Petra a ve třídě jsme byly 3 a stačilo...

petrajurinova
10. dub 2012

@peggy_5 A na to, že Dominik je židovské jméno přišel přítel kde? 😲 Dominik má latinský původ. Je to z latinského dominus = pán. Takže je to spíše starořímské nebo křesťanské jméno. Navíc svatý Dominik byl zakladatelem jednoho z velkých řádů Římskokatolické církve. S židovstvím nemá absolutně nic společného.

nikissek28
10. dub 2012

Holky my máme pro kluka uplně obyčejné Matěj a pro holku Karolína 🙂 a to z toho důvodu, že se nám ta jména líbí a neznáme nikoho s takovým jménem 🙂
@kamino já jsem Veronika a ve třídě jsme byly 3 😀 a to mě chtěli původně pojmenovat jako LAura 🙂 škoda že to nedali, mohla jsem být jediná 😀

verylka
10. dub 2012

@peggy_5 no jasne.. ja jsem chlapovi zatrhla Michela.. prisel s tim ze kluk se bude jmenovat Misa... ma smulu tohle neprenesu pres srdce...
nakonec prisel s mojim tatikem z hospudky s tim ze kluk bude Honza a holku at si vyberu sama coz teda nakonec vyhrala Amélie (jeste byla v zaloze Šarlota)... spadl mi kamen ze srdce a hned jsem mu to odsouhlasila a pro jistotu jsem hned vypsala papir do porodky 😀

peggy_5
10. dub 2012

@sarkachmelova nene.. zatím řešíme jen teoreticky... však jsem říkala, že nakonec může být všechno jinak... akorát s tím Ondřejem a Jirkou si to už určitě nerozmyslíme.... 😉 A já si to určitě nerozmyslím s Pepíčkem 😀 Jonáš byl pes tchánovic pes, takže tohle jméno taky nepřichází v úvahu, by si z něj celá rodina dělala věčně srandu 😀 😀 navíc to byl pěkně nerudnej průda... 😨

peggy_5
10. dub 2012

@verylka 😀 😀 chápu, jak se jednou na něčem konečně dohodnete, tak je lepší to zapsat jinak bude za měsíc tvrdit, že nic takovýho neříkal, že se Ti to jen zdálo.. 😀 Kamarádka je Charlott a je to moc hezké i když ani české Šarlota není špatné... Já dřív chtěla Julii, ale nelíbí se mi, že by jí všichni říkali Julčo... 😉 Kamarád když byla jeho žena těhotná, tak prosazoval Matyldu (to si vždycky vzpomenu na ten večerníček s kachnou Matyldou) nebo Samsona (nemůžu si pomoct, ale tohle jméno mi zní jako Samsung 😀 ) - nakonec je to bohudíky Tadeáš... 🙂 Ale ty asociace jsou strašná věc! 😀 😀

@petrajurinova já vím, ale on tvrdí, že mu to zní židovsky... no, prostě nemá logický důvod proč mi to zakázat, tak si vymýšlí kraviny... 😀

sariky
10. dub 2012

@peggy_5 tvuj manzel/pritel je rasista, ze mu vadi jmeno Dominik? 😲

verylka
10. dub 2012

@peggy_5 jezis ani mi nemluv... jmeno jsme zacali vybirat nekdy v rijnu a to jsem byla eeeee ve 3tim mesici a dohodli jsme se az nekdy minuly mesic!!! 😀 pri kazdem vyberu jmena kdy jsem chlapovi cetla kalendar mi temer pri kazdem jmene ktere se mi jaks taks libilo rek nejakou rikanku na to jmeno nebo ho zasadil do nejakeho filmu.. uz jsem byla faaaakt zoufala :-/

a Tadeáš.. krasne ale tohle jmeno bych dat nemohla... nasi maji psa Tadease 😀 Nela je krasne divci jmeno ale tak se jmenuje fena od zname.... je to des vybrat jmeno ktere se libi a zaroven si pri vysloveni toho jmena nepredstavim psa,kocku nebo nejakeho pitomce co se mi pripletl do cesty a hlavne se hodi k nasemu typickemu ceskemu prijmeni 😀

tezko bych mohla dat holce jmeno Jessika nebo Ashly a klukovi Kevin nebo Cameron kdyz se jmenujeme Tománkovi ze 😀

peggy_5
10. dub 2012

@verylka ta kamarádka Chalotta má taky klasické české příjmení... Taky máme české příjmení, ale i kdyby ne, tak bych asi to žádného až takhle cizího jména jako je Ashly nebo Cameron nešla... To je na mě už moc... 😀

@sariky kdepak 😀 jen mu do jeho představ o Janovi nebo Josefovi Dominik prostě nezapadá.... Není to klasické české jméno...

maribea
10. dub 2012

My máme Beátu 😉 Ve výběru byla ještě Berenika a Bianka, ale Berenika Franclová je uvrčený a Bianka se nedá pořádně skloňovat, nebo udělat zdrobnělinu atd... Beátce říkáme Beo, Bety, Betynko... 🙂

kamino
10. dub 2012

@nikissek28 Jéé, koukám, že to máš za pár 🙂 Matěje mám v okolí 4 a Karolínu jen jednu 🙂 Ale jména jsou to klasická, pěkná. Držím palce, ať je vše v pořádku 🙂
Já moc chtěla Radima, podle Hladíka a neklaplo to, navíc se kamarádce narodil taky Radim , ovšem podle táty 🙂
Vím, že v pubertě nás Bohumír bude proklínat, ale nemůžu si pomoct, tradice je tradice, navíc se mi to jméno začalo časem i líbit 🙂

sarkachmelova
10. dub 2012

Proto si myslím,že by se zvířatům vůbec neměla dávat lidská jména..

@maribea Beáta je úžasná,moc se mi líbí,říkala bych jí Bibi 😵 😵 😵 jen máme Anežku,tak to k sobě asi moc nejde..
@verylka taky znám jedny Tománkovi 🙂 a vy máte tu Amélii nakonec ? už víte že je to holčička ?
@peggy_5 tak nezbývá než doufat,že náš Jonáš průda nebude 😀

eaka
10. dub 2012

@sarkachmelova s týmto tak súhlasím, veď to je na výber toľko psích mien, neviem, prečo dávajú ľudské, a potom sa pes volá ako človek...to je hnus...

sarkachmelova
10. dub 2012

@eaka taky se mi to nelíbí.. já jsem milovník zvířat. Jednoho psa jsem měla 14 let,druhého mám ted tři roky.. ale mám i pískomila,chceme želvu,měla jsem potkany,no prostě zvířat spoustu ale teda ani jedno se nejmenovalo jako člověk...

eaka
10. dub 2012

@sarkachmelova No ale tak ma teraz napadlo, že si s***em do huby, lebo náš pes sa volá Betynka... 😖 Ale aspoň v okolí žiadnu Betu nemáme 😉

safryy
10. dub 2012

Taky se mi nelibi, kdyz maji zvirata lidska jmena, ale s tim nic holky nenadelame 😀 My jsme pro druheho prdolu meli v pripade chlapecka tento vyber: Alex, Mathias nebo Samuel...a je to Samik 🙂