Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

markyzka84
12. čer 2016

Ahojky holky. My čekame syna a jak to tak byva tak u holcicky vylo jasno hned u syna moc moc vahame. Zatim jsou v kurzu varianty : Michael Noris, Damian Noris,Nataniel Noris,Rafael Noris. Jake mate nazory? Moc diky za vyjadreni

babanci
17. čer 2016

My máme šestitýdenní holčičku. Jmenuje se Viola. Je to moje druhá vnučka, se jménem jsem nadmíru spokojená, ač je v kalendáři 25. 5., nedává se masově a to je mi sympatické. Ale těch reakcí nesouhlasných, co jsem si už vyslechli. Jak jí budete jako říkat? No, Violko jí říkáme, Růženo jí neříkáme, když se jmenuje Violka! Už na to začínám být alergická. Mě se také nelíbí jméno Michaela a nikomu to nevěším na nos.

korin
17. čer 2016

Známí mají Violku a říkají jí Fialka 🙂

babanci
17. čer 2016

@korin Jo,jo, je to pravda, je to Fialka. 😀 My zatím jen Violko, možná, až bude puberťačka, že bude chtít být Vil. 😀

achjonetusim
17. čer 2016

@babanci Naopak, příště řekni že jí říkáte Růženo 😀 Jinak já mám kámošku Violu z gymplu a nikdy mi to jméno nepřišlo nijak exotický, uhozený - na to jsou jiný adepti.

@markyzka84 Ten Noris, to má pro vás nějakej význam?

babanci
17. čer 2016

@achjonetusim Já to pochopila, že je to příjmení.

achjonetusim
17. čer 2016

@babanci Vidíš, to by pak měl význam dost 😀

markyzka84
17. čer 2016

@achjonetusim to je naše příjmení 😕

babanci
18. čer 2016

@markyzka84 Jo,tak jsem to pochopila správně. Jednou jsem se dívala na gymnastiku s mamko a ta říkala,všichni cvičenci se jmenují Chn. Hned mi to došlo,že je zkratka CHINA.😀

klar_a
18. čer 2016

@markyzka84 Hlavne ne Chuck Noris🙂 Me se libi Damian Noris!

markyzka84
18. čer 2016

@klar_a ze mě taky 🙂

anelamates
20. čer 2016

@kittynka Leia Elena, když už.

kittynka
20. čer 2016

@anelamates to se nám nelíbí. Bude Ellen Leia atd.

ludovika6
20. čer 2016

@markyzka84 Za mě Rafael, je to totiž super jméno 🙂 ! Líbí se mi teda i Nataniel, ale toho u nás nechtěl manžel.

markyzka84
20. čer 2016

@ludovika6 jeste nas nadchl Damián ;)

digydigy
20. čer 2016

@markyzka84 aby z Damiana nebyl damianoris, když má ty dvě n.

verunnies
20. čer 2016

Damián je nádherné jméno...snad jej jednou budu mít 😉

markyzka84
21. čer 2016

@digydigy nezdá se mi to jako jazykovým ani se mi to kupodivu neslucuje

misanka28
24. čer 2016

My budeme mít Denise nebo Stellu 🙂 Ještě se mi líbí pro kluka Damián, Oliver a Tobias. Pro holčičku ještě Melánie, Olivie, Zoe, Elen, Larissa a Vivien 🙂

tynatea
30. čer 2016

My mame doma Teu Viktorii,ja chtela Teodoru,ale manzel mel reci,ze by ji kazdy rikal Dorka a ne Tea a Viktorku jsem chtela hned od zacatku,ale Teunka se nam narodila presne tyden po tom co ma Viktorka svatek 😀 a tak ma 2 jmena problem s tim nema a kam koli prijdem kazdy vi kdo je Tea a nemusime rikat ani prijmeni. Jeste jsme meli vybrane Rachel,Zoe,Elli a Berenika,ale nejak jsme se neshodli....

lejla29
5. črc 2016

Kdyby někdo měl zájem, tak mám poslední vydání knihy od M. Knappové: Jak se bude vaše dítě jmenovat? Písněte SZ

bielanevesta
5. črc 2016

Pôvodne som chcela Valerii alebo Jasmínu, ale tie boli MP dosť proti srsti. Nakoniec sme vyberali medzi Anabelou a Isabelou a na plnej čiare to nakoniec vyhrala Anabela. 😵 Ale keby to bol náhodou chlapček, tak to bude Sebastián. 🙂

markyzka84
5. črc 2016

@bielanevesta valeri mame v rodine ..jaminka je mrasne jmeno bohuzel moc to zavani muslimama. Isabelka je dcera krtenym jmenem ;))
Sebastianek se mi libi taky moc ale nevychazi nam to dobre numerologicky

nikoletaxx
5. črc 2016

Holky jak to je s Berenikou? Můžu dát tohle jméno i když není v kalendáři?

multimatka
5. črc 2016

@nikoletaxx určitě můžeš, vždyť je jich v čr celá řada...Pokud není v kalendáři, slavila bych na Veroniku 7. února

nikoletaxx
5. črc 2016

Dekuji 🙂

nymburacka89
12. črc 2016

Tak jsem si s nadšením otevřela tuhle diskuzi, že tu najdu inspiraci na neobvyklá jména 😀 Taky mi většina jmen z kalendáře připadá dost nudná,i když jsou moc hezká 🙂 Jestli ti to pomůže, kamarádky dcera se jmenuje Emilli. To se mi moc líbí 🙂 Lilli, Ester, Agatha, a pro kluky třeba Danny, Damian, Oliver, Sbastian, Eliáš.. Tyhle třeba připadají pěkné mě 🙂

lamiaaa
17. črc 2016

Mně se z neobvyklých a méně používaných jmen líbí pro holku Ingeborg, Antonie a Květoslava, pro kluka Tibor a Tobiáš.

babanci
17. črc 2016

@nymburacka89 Mě se líbí,když lidi o jméně opravdu přemýšlí a ne že dají všichni stejné. U nás se třeba říká...Kuba do každé rodiny,protože v našem regionu ho má snad každá druhá rodina a v práci všichni kolegové v oddělení. Je to hezké jméno..o to nic,ale ... je toho prostě moc. My máme dvouměsíční Violu a těch řečí!A jak jí jako říkáte?No,to je divné,jak jste na to přišli?

triskova88
17. črc 2016

My čekáme Vanesku me se to moc líbilo a kupodivu manžel a ani rodina blízká nikdo nebyl proti a moc se jim to libi.manžel mel u jména podmínku ze musí byt v kalendáři a Vanesa je na Janu tak jsem rada 😊