Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

saoirse
16. kvě 2018

@dominika298 V anglofonních zemích se dává i Zoey, popřípadě Zooey, pak je to prostě zouí bez mejlky. Ale počítala bych s tím, že ti, co to uvidí napsaný, to stejně bez vysvětlení nebudou umět vyslovit. A všude bude svoje jméno hláskovat.

jancabr
16. kvě 2018

@babanci Violka je krásné jméno. Jako další květinové mě ale kromě Lili napadá jen Květa, Jiřina a Růžena 😂, což asi není to pravé ořechové co hledáte, že? Běla, Hyacinta, Hortenzie ...
jé, ještě by šla Daisy - sedmikráska nebo Dalie - Gerbera, Iris - kosatec. No a samozřejmě Jasmína. Tak se jmenuje sestřenčina holčička.

babanci
17. kvě 2018

@jancabr Máš pravdu, že Růža není zrovna to, co hledáme. Přitom pro někoho to může být top jméno, ne že ne. Jasmínka mě napadla hned, ale právě proto, že mě to napadlo tak lehce, to bude chtít ještě podumat. 😀

zelenaesmolda
17. kvě 2018

@jancabr Chran Boze to dite ktere by rodice chteli pojmenovat Hyacinta :D

letadlo13
17. kvě 2018

Pokud chce dát někdo jméno, co se momentálně vůbec nevyskytuje, doporučila bych Bronislava, Stanislava 😉 to jsem na dětském hřišti ještě neskyšela, zatímco Zoe a Viola se běžně objevuje 😀 Dělám si srandu, ale stojí to za zamyšlení 😀

kassandra1
25. kvě 2018

@babanci Tak já když slyším Viola, tak mě napadne že je to hudební nástroj a ne jméno nebo kytka. Používám maceška. Tak jestli není zbytečný si zužovat výběr jména jen na kytičkovaný....

alba1
3. srp 2018

Ahoj všem, po dlouhých letech se nám podařilo a čekáme miminko (kluka), pro holčičku bylo jméno hned jasné, ale klučičí je prostě konec...naše příjmení je L.u.x. a ted s manželem hledáme nějaké pasující jméno. Poolovina rodiny je z Německa a tudíž aby to jméno uměli vůbec vyslovit 🙂 zatím jediné, které jsme vymysleli je Oliver...budu vděčná za každý tip...třeba vás napadne něco lepšího 🙂 dík

mira123
3. srp 2018

@alba1 muj synovec zijici v nemecku je patrik a marc.
Dava se jeste Thomas

martulka6188
3. srp 2018

@alba1 Kamaradi, cesko-nemecka rodina, maji Fredericka. Pro ceskou babicku (vlastne i pro tu nemeckou) je to Freddy. Vsichni jsou spokojeni 🙂

kassandra1
3. srp 2018

@alba1 Tip nemám, taky zatím hledáme. Obecně se mi líbí ty německá jména, bohužel v ČR se z toho udělá většinou paskvil. Oliver se mi třeba taky líbil, ale v porodnici se mnou byla paní a když jsem slyšela jak mu říká Olíčku, Oli, tak už se mi to rázem zprotivilo. No a to samé u všech těch Samuelů, Sebastiánů apod. Když slyším Sam, Samíček a Sebík, Sebíček, tak se osypávám.

jancabr
4. srp 2018

@alba1 mě napadá Wili/Vili jako Wilhelm nebo William. Nebo Richard je hezké celkem univerzální jméno.
@martulka6188 Frederik zní skvěle.
To my máme ryze české příjmení, tak nebudeme moc experimentovat.

kedlub
6. led 2020

Ahoj, co si myslite o jmenu Klement? Znate nejakeho kluka, muze ve Vasem okoli? Jak je s timto jmenem spokojeny?

babanci
6. led 2020

@kedlub Klementa neznám žádného,ale nedávno jsem slyšela zvláštní jméno Orest a taky moje kolegyně má vnuka Lokiho.

krasnymimn
6. led 2020

@babanci odkud je prosím kolegyně?

babanci
7. led 2020

@krasnymimn Z Plzně. Je mu rok a je prý druhý v republice.

babanci
7. led 2020

Ještě jsem si vzpomněla na jednu kamarádku,co žijev zahraničí a má syna Tristana.

krasnymimn
8. led 2020

@babanci můj syn je totiž první v republice 😁

babanci
8. led 2020

@krasnymimn Aha. Měli s tím v rodině velký problém. Prarodiče z jedné strany. Přitom je to super jméno. Fantím.

babanci
8. led 2020

@babanci Fandím, to byl jen překlep. Mám vnučku Odetku,tak to jsme si taky už dost vyslechli. Těch je v ČR 44.

widowblack
8. led 2020

Já mám doma Rozárku, a budeme mít ještě Bereniku. Sic to nejsou exotický jména ale jsou jiný

kassandra1
8. led 2020

@babanci Tristan je krásné jméno 🙂 Do toho bych i šla, ale nám nešel k příjmení.

lucky77
8. led 2020

Miminko nečekám a už ani nebudu ale čtu jaká jména jsou oblíbená a jak vidím pořád vedou Česká jména což je dobře. Pro inspiraci dávám jména mých dětí Lukáš, Nikola, René, Jiří, Lucie, Karolína, Veronika, Barbora. Vždycky jsem zkoušela jak všelijak to jméno jde říci. 🙂 Jinak vždy jsem chtěla Antonii a Vojtíška.

terezfr
8. led 2020

@kedlub Klement se mi nelíbí, zvlášť kvůli Gottwaldovi, ale stačí drobná změna - Kliment, to byl pradědeček a jméno je to hezčí 🙂

kejt29
8. led 2020

@widowblack mame Bereniku a je to to nejlepsi jmeno, co jsme mohli vybrat 😉

odula
8. led 2020

@babanci Loki ... Škova. To už radši Thor :D jinak sranda je ta vyslovnost. Seveřani čtou "Loki" jako [:Lúke:] 😉

beruska555
8. led 2020

Kdybych měla mít další děti byla by to Rachel a Arnošt ♥️♥️

andys
9. led 2020

Mam Artura a dala bych zase 🙂 .... (bydlime mimo CZ, takze se pise Arthur, ale to je jen detail.)

krasnymimn
9. led 2020

@babanci my měli taky spoustu problémů, a museli jsme zadat o svolení a platit rozbor jména ale malý má i cizí příjmení tak to zni dobře a já jsem ráda, když na něj zavolám neotoci se dalsich 10deti je vzdy jediný... 😁

kassandra1
9. led 2020

@terezfr Je pravda, že Kliment zní líp, ale zas mi to přijde spíš jako příjmení. Něco jako Eliáš, to mi taky nepřijde jako křestní jméno.

kristyn.g
9. led 2020

@krasnymimn 10 děti se neotoči ale 10 rodičů určitě 😂
Pardon to mě napadlo první. Je to fajn jméno