Volné diskuze
lion
7. říj 2005

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂
saoirse
16. kvě 2018
@dominika298 V anglofonních zemích se dává i Zoey, popřípadě Zooey, pak je to prostě zouí bez mejlky. Ale počítala bych s tím, že ti, co to uvidí napsaný, to stejně bez vysvětlení nebudou umět vyslovit. A všude bude svoje jméno hláskovat.
jancabr
16. kvě 2018
@babanci Violka je krásné jméno. Jako další květinové mě ale kromě Lili napadá jen Květa, Jiřina a Růžena 😂, což asi není to pravé ořechové co hledáte, že? Běla, Hyacinta, Hortenzie ...
jé, ještě by šla Daisy - sedmikráska nebo Dalie - Gerbera, Iris - kosatec. No a samozřejmě Jasmína. Tak se jmenuje sestřenčina holčička.
babanci
17. kvě 2018
@jancabr Máš pravdu, že Růža není zrovna to, co hledáme. Přitom pro někoho to může být top jméno, ne že ne. Jasmínka mě napadla hned, ale právě proto, že mě to napadlo tak lehce, to bude chtít ještě podumat. 😀
zelenaesmolda
17. kvě 2018
@jancabr Chran Boze to dite ktere by rodice chteli pojmenovat Hyacinta 😃
letadlo13
17. kvě 2018
Pokud chce dát někdo jméno, co se momentálně vůbec nevyskytuje, doporučila bych Bronislava, Stanislava 😉 to jsem na dětském hřišti ještě neskyšela, zatímco Zoe a Viola se běžně objevuje 😃 Dělám si srandu, ale stojí to za zamyšlení 😃
kassandra1
25. kvě 2018
@babanci Tak já když slyším Viola, tak mě napadne že je to hudební nástroj a ne jméno nebo kytka. Používám maceška. Tak jestli není zbytečný si zužovat výběr jména jen na kytičkovaný....
alba1
3. srp 2018
Ahoj všem, po dlouhých letech se nám podařilo a čekáme miminko (kluka), pro holčičku bylo jméno hned jasné, ale klučičí je prostě konec...naše příjmení je L.u.x. a ted s manželem hledáme nějaké pasující jméno. Poolovina rodiny je z Německa a tudíž aby to jméno uměli vůbec vyslovit 🙂 zatím jediné, které jsme vymysleli je Oliver...budu vděčná za každý tip...třeba vás napadne něco lepšího 🙂 dík
mira123
3. srp 2018
@alba1 muj synovec zijici v nemecku je patrik a marc.
Dava se jeste Thomas
martulka6188
3. srp 2018
@alba1 Kamaradi, cesko-nemecka rodina, maji Fredericka. Pro ceskou babicku (vlastne i pro tu nemeckou) je to Freddy. Vsichni jsou spokojeni 🙂
kassandra1
3. srp 2018
@alba1 Tip nemám, taky zatím hledáme. Obecně se mi líbí ty německá jména, bohužel v ČR se z toho udělá většinou paskvil. Oliver se mi třeba taky líbil, ale v porodnici se mnou byla paní a když jsem slyšela jak mu říká Olíčku, Oli, tak už se mi to rázem zprotivilo. No a to samé u všech těch Samuelů, Sebastiánů apod. Když slyším Sam, Samíček a Sebík, Sebíček, tak se osypávám.
jancabr
4. srp 2018
@alba1 mě napadá Wili/Vili jako Wilhelm nebo William. Nebo Richard je hezké celkem univerzální jméno.
@martulka6188 Frederik zní skvěle.
To my máme ryze české příjmení, tak nebudeme moc experimentovat.

Začni psát odpověď...

Odešli