Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

petty
19. pro 2006

Rozálie je pěkné jméno 😉

Lucija76: Lea je úžasný jméno 😉

baruna
19. pro 2006

Mě se Lea taky líbí. Je to jméno, které se nedá nijak komolit a navíc je mezinárodní. Což, jestli se dobře pamatuju, u vás asi taky trochu hraje roli.

caira
19. pro 2006

ja uprimne bohuzel k Lee moc netihnu.. po te co jsem shledla v anglii big brothera a byla tam desna nana Lea, ktera snad mela vsechny plastiky, co jdou a oficialne ty nejvetsi prsa v anglii 😀 😠 ale jinak je to jmeno moc pekny

lucija76
19. pro 2006

To u nas prave dost hraje roli,aby bylo mezinarodni 🙂 Mysleli jsme taky na jmeno Lena,ale ta Lea mi prijde hezci,takove neznejsi...Zatimco Lena je dost tvrdy.

petty
19. pro 2006

Caira: Taky se mi stává, že si nějakou osobou jinak hezké jméno jakoby zošklivým a nelíbí se mi...

zittka
20. pro 2006

su těhulka a taky jsem přemýšlela spolu s manželem a dcerkou nad jménem pro miminko, holka bude Markéta a kluk Dominik

certica
20. pro 2006

mne sa este celkom lubi meno Teo

baruna
20. pro 2006

Zittko, tak přesně u jména Markéta se mi vybaví jedna hodně, ale hodně velká kráva (myslím dvounohá) 😀 😝 . Je to přesně tak, jak psala Petty. Prostě mám to jméno spojené s hodně nepříjemnou osobu.

kote100
26. pro 2006

Ja by som pre chlapcovi dala meno Adrian a dievcatku neviem. 🙂

ivett
28. pro 2006

Ahoj holky, nedávno jsem našla v časopise nádherné jméno pro kluka - Tobiáš (jmenuje se tak i syn Terezy Maxové), ale v našem kalendáři není, jak to pak řešit, když u nás v kalendáři není a chci ho svému dítěti dát? Na netu jsem se dočetla, že se slaví na Antonína - 13.06., ale v kalendáři prostě není... 😉

roxy
29. pro 2006

hm mne sa velmi páči meno katka..neni to preto že byx sa tak volala ja ale proste si myslím že je to fakt pekné meno. a xlapcovi by som asi dala meno maxim. aj ked je to dost velka exotika na nas kraj ale pekné, velmi pekné....

chechta
30. pro 2006

Ivett já bych zase chtěla Ráchel a ta v kalendáři taky není - na netu jsem se dočetla, že se podle starého kalendáře slaví 30. září - takže bych to řešila tak, že se budu držet starého kalendáře, 🙂 - u kluka ještě jméno nevím

kristi
30. pro 2006

chechto, muj byvaly ucitel na SS mel taky Rachelku, ale prijmeni Smetanova, coz uz tak hezky nebylo...jinak je to hebrejsky jmeno a znamena to tusim ovecka 🙂

chechta
30. pro 2006

jj neco takového to znamená - jména hledám na netu pořád - ještě se mi líbí jméno Ema a u kluků jsem v háji - jedno se mi dost líbilo, ale to mi manžel zakázal 😀 stejně si myslím, že až to příjde tak si mimísek jméno vybere sám

ester379
2. led 2007

ahoj lion,
zrovna mi v mailu prisel seznam sta nejoblibenejsich jmen v usa pro rok 2006 http://www.babycenter.com/general/babynaming/pr... spousta jich je sice v ceskejch podminkach nepouzitelna (pokud clovek neni opravdu otrlej), ale jako inspirace dobry. mne se tam zalibila Madison, Mia, Maya a Julia a z klucicich Jack, Michael a James. no ale musim sebekriticky uznat, ze treba jacka bych v cechach taky nedala. mas pravdu, s tim ceskym kalendarem uz by se melo neco udelat. bohusek a sobeslavu uz bylo dost. ester, vrchlabi

marce
2. led 2007

Ahoj, pritel je Francouz, takze jsme vybrali jmena tam. Emma a Victor a oba tady v CR projdou.

destiny
2. led 2007

S těma jménama je to fakt hrozný. Já mám za chvíli rodit a pořád ještě nemáme jméno pro kluka. Sice to vypadá na holku, ale znám několik případů, že se nakonec narodilo něco jinýho, než čekali... Jinak na matrice vám určitě poradí, které jméno můžete v ČR dát, a které ne. Svátek si zjistíte na netu (pokud ho slavíte), takže to taky není překážka.
Moje známá teď dala miminku jméno Timo, což pochází z Finska a je to fakt moc hezký jméno. Vůbec v tom Finsku mají jména, který zní pěkně i bez zdrobněliny. (A já mám navíc kamaráda Tima z Finska)

gabou
2. led 2007

Ahojky holky..mně se líbí jména Ema a Štěpán..ale dohoví co bude, až budu těhu..to se může ještě tisíckrát změnit 🙂

lucija76
2. led 2007

Marce,zijeme ve Francii a Emma taky byla v nasem uzsim vyberu ;) prijde mi ze je to jmeno tady dost popularni..ted pritel bojuje za jmeno Lea..takze asi to bude Lea,kluk by byl Tom ;)

marce
2. led 2007

Lucija, Lea je moc pekne. A Tom by byl jen tom nebo Tomas a nebo česky Tomaš? Nekolik měsicu po tom co jsme vybrali jmeno Emma bylo v novinach ze to je jedno z nejoblibenejsich jmen ve Fr a jak tak koukam, tak uz i v CR. A kde zijete? My nedaleko Strasbourgu.

lucija76
2. led 2007

S tim Tomem jsme to nakonec nedomysleli,ukazalo se totiz ze to bude holcicka 😉 Ja bych asi byla pro Thomas..Anebo cesky Tomas.. ale to az priste 😀
Tak my teda bydlime presne na opacnem konci...La Baule,Bretan.

doubek
2. led 2007

Ahoj holy,take mame problem se jmenem. Zatim se nemuzeme shodnout. Ja navrhuji Maxima a Simone, ale bohuzel neproslo to. Ziji ve Spanelsku a vsechno se tady dela na posledni chvili. Mam termin na duben a uz bych chtela nejake jmeno mit, ale zatim zadne jmeno nemame.

lucija76
2. led 2007

Ja nekdy zavidim tem,co maji jmena vymyslene uz odmalicka 😀 anebo jeste pred tehotenstvim,to neni bohuzel muj pripad 🙂 Za 2 mesice rodim,ale ten vyber jsme porad jeste neuzavreli 😝 Doubku,tady ve Fr se taky na nic nespecha,me rekli jestli nejsem blazen,kdyz jsem chtela kupovat kocar v 5.mesici, takze jsem se na to vyprdla a ted jsem ve 32.tt a kocar stale nemame 😀

doubek
2. led 2007

Ahoj Lucijo. To je presny. Asi pred mesicem jsme koupili par hadriku, fakt asi jenom 4 kusy, spis, ze se nam to libilo, nez nejaky nakup, no a ukazuju to tchanovi, a on, proc tak brzo. Tak jsem mu rekla, ze vubec neni brzo, ze je na case jit koupit veci. Predevsim on si mysli, ze je na vse cas. No a to vis, urcite veci se dedi z otce na syna.

koblizek84
2. led 2007

Ahojky,miminko zatim nemame,ale po svatbe se taky chystame 🙂 coz je "zachvili" 🙂holcic.jmeno uz mame vybrane na tom jsme se shodli,jelikoz chceme dat dve a jak se tady uz psalo cesky kalendar je opravdu na dnesni dobu hrozny 😒 tak jsme vybrali NICOLE ELIIE(elí) nebo NICOLE ANN,ale u kluka je to horsi,nemuzeme se shodnout,chce pokracovat v rodu Václavů,takže chce Vašíka,což malej Vašík ujde,ale co pak Václav hmm NE děkuji,mě se mooc líbí MIKE(majk,majkí)

belnea
2. led 2007

Ahojte ... kocky, neviete, kedy ma meniny Tobias ? V kalendari je len s makcenom Tobiáš a take sa mi nepaci ... no, ani neviem, ci to meno vobec v kalendari u nas najdem... este som ho nevidela ... a trvalo to dost dlho, kym sme sa s drahym dohodli na mene a nakoniec nebude mat meniny ? Ved to je strasne...

stromboli
2. led 2007

tak mně se líbí Olivie, Anetka a začíná se mi líbit moc Helenka../trojská 😀 /
a s kluků Vojta...a manžel říká, že pořádný chlapský jméno je Ruda... 🙄 tak toho netoleruju

lennis
2. led 2007

Ahojda holky, tak jsem právě našla tuhle diskusi a jsem za ni moc ráda. Jsem ve 24 tt a jména máme - Honzík po tátovi, ale já moc moc moc chtěla Alex a na holčičku máme Viktorie, jediný jméno na kterým jsme se shodli. 🙂

fatima
3. led 2007

Ahojte dievčatá,

chcela by som sa k Vám pridať, pretože sa mi táto téma veľmi páči. Čakáme mimi, ale zatiaľ neviem čo to bude. Po dlhej úvahe, zhode a nezhode sme nakoniec vybrali mená pre dievčatko Timea a pre chlapčeka Timothy, u nás v kalendári je tiež len Timotej, ale to nevadí, takže obidve pohlavia budú mať vlastne mená Timi. Veľmi sa mi to páči a celkom sa to hodí aj ku priezvisku. Držím Vám všetkým palčeky, aby ste svojim miminkám vybrali tie najkrajšie mená na svete a so svojim výberom ste boli spokojné.

jess
3. led 2007

Ahoj holky...zajímavá debata 😀 .Já jsem od mala věděla že chci holku Jessica a kluka Jeffryho nebo Nicolase,manžel nikdy neměl námitky 😀 ,v tom mám štěstí.Na matrice mi půjčili hrubou knihu s povolenými jmény,a Jessica tam byla a už má dva roky 😀 ,ale Jeffry nee 😠 ,tak ted' zvažuju Joshuu.

Takže když si nejste jisté zda vám to jméno projde,tak do knihy nahlédněte.A v knihkupectví jsem nakoukla do knihy s cizými jmény a tam je napsáno,kdy mají svátek.

Fatima: jméno Timea si vykřičela mamka u mé nejmladší ségry,je to krásné jméno. 😉