Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

jess
3. led 2007

Jo a v nemocnici neměl nikdo ani jedinou námitku na naše jméno,měla jsem z toho strach

megy
4. led 2007

Tak to my vidíme do budoucna pro kluka - Filip nebo Lukáš, a pro holčičku - anička

hanysek
4. led 2007

Ahojky holky, Filípek se nám taky moc líbí i Lukášek, ale toho už v rodině máme. Já jsem odjakživa mluvila o Michaelovi, ale to jméno se nelíbí mému manžílkovi. Tak jsem mu navrhla Péťu (po tatínkovi Peter), ale to se mu moc nezdá, že s tím budou zmatky.. jakože mladší a starší Peter.. Ale asi to projde 😉 Z dívčích jmen se manželovi líbí Klárka, ale já nemám na Kláru nejlepší vzpomínky z dětství, takže ta zase neprojde u mně 😝 (přitom je to docela hloupé, ale pak když to jméne slyším, tak si představím tu "potvoru" 😠 Chtěla bych Lindu nebo Ellinku, ale jak se zda, jediné dívčí jméno, na kterém se shodneme, je Terezka. Co myslíte?

bluff
4. led 2007

Peter aj Terezka, obe mena su pekne. Ja este nemam ziadne mena vybrate a to mame mat first aj middle name 😅 a este aby sa vyslovovali pekne a lahko aj v anglictine aj v slovencine. a aby isli s priezviskom. uch.

hanysek
5. led 2007

Bluff.. a můžu se zeptat proč i v angličtině?

bluff
5. led 2007

lebo manzel je Amik... neviem rozmyslam nad Sebastian Tobias alebo dievcatko Elisa Sophie.. ale bude to tazke rozhodovanie.

mamacat
5. led 2007

Bluff, aj my rozmyslame nad takymi medzinarodnejsimi menami... Urcite by som nedala svojmu dietatu nejake americke meno ako Jennifer... atd.

karotky
5. led 2007

Tak my už máme konečně jasno:"Adam nebo Kateřina."
Už jsme to i podepsali a náhradní papír nemáme,takže se to už ani změnit nemůže. 😀

kojakova
5. led 2007

Ahoj všichni, já jsem ve 30t.těhotenství a již 3děti mám,žiju v Čechách a mám české příjmení a tak pro své děti se snažím vybírat česká jména.A ještě musí být bez R,což je opravdu těžké.Zatím máme kluky Tomáše, Daniela a děvče Danielku.Danielce,již od narození stejně říkáme Neli a tak si zvyká na dvě jména.Nyní čekám chlapečka a tomu jsme vybrali jméno Vojtěch(Vojtíšek i Vojta je hezké).U jména pro děvče jsme se dlouho hádali a nakonec se to vyřešilo za nás, když čekáme chlapečka.Jinak jsme uvažovali o jménech: Anička, Alenka, Lenka, Janička.Chtěli jsme dříve Michaelu, ale tu nám vyfoukla švagrová.Líbí se mi i cizí jména,ale kvůli příjmení nechceme. Třeba př. Vanesa Nováková se mi zdá divné, nebo Jack Novák. Mělo by se brát ohled na celé jméno.Přeji skvělí výběr jmen pro vaše mimča a moc se u toho s manžílkem nepohádejte.

mimi109
5. led 2007

ahojte ked sme cakali babo sme mali pre chlapca Marian a pre dievcatko Gabriela, no a ked sa mala narodila som jej dala meno Marianna po tatovi 🙂

bubatko
5. led 2007

mimi, ze ako to bolo v tom filme - tato je Marianna??? 😀 😀 😀

to len akoze vtip 😀

mimi109
5. led 2007

nie ale mama vola malu Marianna dcera noci podla telenovely, mala ked sa narodila a mi ju dr. ukazal to bola cisty tatino tak meno jej perfektne sadlo a je aj velmi pekne 😀

gaboca
5. led 2007

ahoj holky mám dva syny a pojmenovala jsem je David Gabriel a Maxim Filip.sice se mi při narození prvního syna divili a koukali na mě jak na zjevení,tak u Maximka to už bylo lehčí.sice pořád se někdo najde a vyptává se proč ?nebo jak to?. belneo a ivett,tobias slaví jmeniny 12.září,podle starého kalendáře.jinak vám vřele doporučuji knihu miloslavy knappové :jak se bude vaše dítě jmenovat.jsou tam všechna jména,které vá v čr zapíše matrikářka a také jejich význam.

claire21
6. led 2007

Ahoj holky,
my jsme to taky neměli se jmény jednoduché, manžel je cizinec (z Albánie), takže jsme museli vymyslet mezinárodní, aby se hodilo k našemu cizímu příjmení a aby ho můj manžel uměl vyslovovat a znal ho a dobře mu znělo...ale i přes tyto překážky jsem navrhla pro kluka David...to bylo přijato bez námitek s nadšením(a navíc nemáme ještě Davida v rodině) a pro holku Daniela- to se sice nesetkalo s takovým nadšením, ale ani s protestama, ale manžel stejně počítá s tim, že to bude kluk, takže Danielu zatím neřeší, ale za pár týdnů možná bude muset 😀 😀

anney
8. led 2007

Ahoj holky, u nás to se jmény taky nebylo moc jednoduché.To se líbí mě, neschvaluje manžel a syn a to ,co se líbí jim je nepřijatelný pro mě.Máme kluka Davida a manžel by chtěl ještě Daniela.On sám je Dušan a tak by těch D bylo trochu moc.Já mám ráda staročeská jména, ale to se jim nelíbí.Tak jsme zatím u Štěpána a u Karolíny.No nevim jestli prosadím něco hezčího.Líbí se mi Tadeáš, Mikuláš, Maxim a tak.Ale to prý nepřipadá v úvahu.Tak snad najdem kompromis. 😲 😲

betule007
8. led 2007

Ahoj,jak to tady tak pročítám,tak zjištuju,o kolika jménech nemám ani tušení,že existují.Já jsem chtěla Nelu,Lindu nebo Valentýnu,ale bohužel mi ani jedno jméno neprošlo,z klučičích Štěpána,Matyáše a Adama a vypadá to,že budu ráda,když mě tam nechá napsat toho Adama,čekáme totiž holčičku.A u té máme dvě varianty Kateřinu anebo Vandu,ted už je výběr na partnerovi,není schopen se rozhodnout a to budeme rodit už asi za tři týdny!!!Nechcete mu poradit? 😀 😀 😀 😀

petty
8. led 2007

betule007: Kateřina i Vanda jsou pěkná jména, já osobně bych z těchto dvou volila asi spíš Vandu...

gabou
8. led 2007

Ahojky Betule007 - já bych taky volila spíš Vandu..ikdyž..i Kateřina je krásné jméno..no, těžké rozhodování..tak držím pěstičky 😉

anney
8. led 2007

betule007 já dokonce jednu Vandu znám a je to skvělá ženská.Jestli se to hodí k příjmení, tak je to skvělá volba.Ale , aby jsi to měla těžší , musím přiznat , že Kačenka je taky perfektní jméno, ale přece jenom víc rozšířené.Takže Vanda bude určitě moc dobrá volba.

deminka
8. led 2007

betule, líbí se mi Valentýnka, taky ji mám v plánu dát nebo její zkrácenou volbu Tina..mě před tím nikdo nezastaví. Jinak z těch dvou bych taky dala určitě Vandu.Kateřina je poslední dobou moc, ale Vanda je originální a přitom moc pěkné jméno..a jak koukám tak většinou ti všichni radí to stejné..no ale pokud jde o muže, spíš bude volit Kateřinu-teda si myslím...moji kamaráda hned dva chtěli kateřinu..jeden ji má, druhý má kluka..

ramzesa
8. led 2007

My sme planovali Katku, ale nakoniec mame Amalku 🙂. Obe mena su pekne aj Katka aj Vanda. Skuste Vandu. Alebo pockajte, ked sa narodi a co sa vam k nej bude viac hodit. Ja som bola na izbe s mamickou, ktora par dni po porode este nenahlasila meno 🙂 .Kazdy den bol chlapcek niekto iny.

betule007
8. led 2007

ani jsem nečekala,že to u vás vyhraje Vanda,to jste mě teda překvapily.Jediné,s čím by u tohohle jména mohl být problém jsou zdrobněliny,netuším,jak to zdrobnit.Mám kamarádku Vandu a říkám ji Fanouši,ale to miminku říkat nemůžu,aspon ne před lidma,že. 😲 Myslíte teda,že Vanda?I když má příjmení Havránková? S Kateřinou by to asi bylo moc dlouhé,ne? 😒 Tak baby radte! 😀 😀 😀 😅 😅

anney
8. led 2007

ramzesa- Amálka je jméno překrásné!Jak je v kalendáři?Já bych ho chtěla taky, ale můj muž na něj má takovou hanlivou přezdívku, tak ho zavrhl.Škoda mě se moc líbí!

ramzesa
8. led 2007

A co tak Vandicka, Vandula, Vanduska, Van, ...

anney
8. led 2007

betule007 - Vanda Havránková to jde dohromady.A my říkáme kamarádce Vandi.Hezky se to vyslovuje i malým dětem a hlavně k ženský se to hodí celej život.Mě se to fakt líbí.A můžeš jí říkat třeba Vanýsku!!!! 😀

bobisek
8. led 2007

Ahoj děvčata, jméno pro kluka máme jisté, ale jsem v koncích s holčičkou. Já mám ráda klasiku a manžel moderno. Máme kvůli tomu denní debaty

betule007
8. led 2007

Tak Vám děvčata slavnostně oznamuji,že přítel právě před chvílí odsouhlasil jméno Vanda!Kdybych mohla,tak otevřu bublinky.Akorát je blbý,že bude mít svátek a narozeniny blízko u sebe,ne-li ve stejný den.Ale to snad překousne,Adam by měl zase svátek na Vánoce.Jéje,jak mě se ulevilo,že máme to 7 měsíční dilema za sebou!Ted ještě v pohodě přežít toho císaře a bude to úplně bájo.Děkuju za pomoc při rozhodování. 😅

petty
8. led 2007

betule 007: Gratuluji k odsouhlasení jména 😉 A držim pěsti, ať vše dopadne OK 😉 S tim svátkem blízko narozenin bych to vůbec neřešila...

anney
8. led 2007

betule007-tak gratuluju a vím, že nebudete zklamaní.Uvidíš!
bobiškovi- dej holčičce jméno třeba po svý nejlepší kamarádce.A pak o tom můžete diskutovat jo? 😀

bobisek
8. led 2007

Vandu znám a jméno je super. Gratuluju 007