Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

jitkao
12. led 2007

Prosím o radu! Nedávno jsem zaslechla jméno Jorika a moc se mi líbí. Manželovi ne (třeba se mi ho podaří přemluvit). Co vy na to? Příjmení máme typicky české, s ř. Nevíte, kdy by slavila svátek? díky

anney
12. led 2007

jitkao- Jorika je hezké jméno, ale bohužel psí.Proto není v kalendáři, ale zkus se na netu mrknout na cizí kalendáře.Byl tu někde odkaz. 😀

ewellin
12. led 2007

ahojte.. ako by sa vam pacilo meno Paula Rajnohova alebo pre chlapceka Marko Rajnoha? ? ? ? 😀

vladimira
12. led 2007

ewellin,
uprimne - nezda sa mi, ze by to bol skvely vyber...priezvisko Rajnoha znie tak "po nasom", po slovensky a - Paula - sa mi zda cudzie...mozno skor Pavlina...ale volila by som skor slovenskejsie mena, napr.Zuzana a tak...moze sa to zda tuctove, ale meno treba volit vhodne k priezvisku...
no a co sa tyka Marka Rajnohu - nie je tam tych "r" prilis vela? Palko Rajnoha je fakt lepsie 😀 ...dobrych par rokov nebude ten chalan vediet vyslovit svoje meno spolocne s priezviskom...kvoli samym R 😉
ale - samozrejme, meno dietatu davaju rodicia ake len chcu...akurat ja som zastancom toho, ze k priezvisku by malo dane meno vhodne "sadnut"... 😉

certica
12. led 2007

ewellin, tak ja mam zhodou okolnosti znamych s tvojim priezviskom 😀 a maju adamka, teraz cakaju dievcatko. fakt by bolo vhodnejsie skor Marek, ked uz alebo potom ta Pavlina 😉

ewellin
12. led 2007

tak dik teda.. tak asi ideme hladat dalej.. 😀

arabela36
12. led 2007

Ahojte kocky. My sme sa teraz dozvedeli, ze to bude dievcatko 🙂 zatial Ella. Tiez suhlasim s nazorom, ze prve meno by malo sediet k priezvisku. Je vela peknych mien ale spolu s priezviskom zneju divne alebo sa ani nedaju vyslovit ☹

ewellin
12. led 2007

aj my sme uvazovali o Elle... je to nadherne meno... no nie kazdemu sa paci. 😠

iris
12. led 2007

Ahojík...my jsme teprve na začátku snažení,ale o jménech jsme už debatovali.Pro chlapečka se nám líbí oběma Šimon, jinak manžel by chtěl i Štěpána - ale to se nelíbí mně a jemu se zas nezdá Robin 🙂 Holčičku bych chtěla Kristýnku,manžel by rád Štěpánku...tak to bude asi nějaé třetí,třeba Eliška 😎

ikke
12. led 2007

jorika nie je skratene z nejakeho ineho mena? napr. Jordanka/Jordana? 😕

bobisek
12. led 2007

Kočky mám minidepku. Vůbec se nemůžu rozhodnout. Mám 3 jména pro holčičku a nemůžu se rozhodnout. Tak doufám, že mi helpnete. Jsou to Lucie, Alena a Natálie. Dneska mi mamina řekla, že by to měla být chcanda podle astronomie. Moc tomu nevěřim, ale donutilo mě to nad tim přemýšlet. Tak sem s příspěvkama. Ahoj

bobisek
12. led 2007

Asi už hajáte 😔 , tak já se sem mrknu zítra. Ahojky

lyzenka
12. led 2007

Kocky,

tak Paula sa mne osobne paci ..... zda sa mi to take vznesenejsie ako Pavlina....no neviem, kazdy posudi sam.
A Ella je krasne meno.

ijetka
12. led 2007

bobisku, já jsem pro Lucinku. Alena je tvrdá a Natálií je všude dost 🙂 a co chlapeček?

r123
12. led 2007

je fakt že by se aspoň malinko k příjmení přihlížet mělo třeba mě se hrozně líbilo méno robin i přítelovy a už sme pro něj byli skoro rozhodnutí,ale pak sme si k tomu přidaly příjmení Náplava a zjistili sme že je to děs a navíc se to blbě vyslovuje.no schválně skuste říct Robin Náplava dvě N vedle sebe to fakt moc přes pusu nejde.a pro holku sme chtěly Annamarie(anemari)ale to sem si zas říkaá že by se musela chudák upsat Annemarie Náplavová! 😕

certica
13. led 2007

bobisek, lucia 😉

bobisek
13. led 2007

Zlatíčka, to jste mi udělali radost. Asi to bude Lucinka. Kluka máme Davida, to bude po manželovi. Díky za radu, já to nemohla rozluštit 😉

bobisek
13. led 2007

Uvidíme ještě, jak to odsouhlasí moje polovička. Ale ten bude mít radost, protože to byl jeho návrh.

bibinka
13. led 2007

bobisek- a čo tak Lia alebo Lea? 🙂

m8159
13. led 2007

Ahoj, jsem ve 14tt a jména mám už vybrané u holčičky Sandra a kluka Tadeáše 🙂

ambret
13. led 2007

iris, kristýnku i Elišku máme mi, jsou to moc hezká jména

bobisek
13. led 2007

Bibinko, manžel mi řekl, že Lea je jako poronočasopis a při Lie zvedl oči v sloup. Mám to těžký

doubek
14. led 2007

jitkao: mam knizku s 50 000 spanelskymi jmeny. Jorika tam neni, ale podobne - JOVITA. Svatek ma 15.2.
Zatim take nemame jasno. Mne se libi Romy. 🙂

mirka19
14. led 2007

Ahoj. Mimco zatím jen plánujeme a to jen možná. Ale jména mám už vymyšlená. Moc se mi líbila Nela, ale tu už má moje sestra. My už dvě deti máme Jakuba a Veroniku. A teď bych chtěla Emu a nebo Tadeáše. Tak uvidíme, jestli bude.

gondola
15. led 2007

Ahoj holky, jsem tu poprvé a zdravím vás všechny.
Mám 5ti letého syna Vaška a teď jsem v 17. týdnu.
Moc mě zaujala vaše debata o jménech.
Doufám, že se inspiruji.
Zatím to vypadá na Františka a Anežku. (jsem tak trochu staromilec).

ikis
15. led 2007

Ahoj holky,klučičí jméno nás stále trápí a fakt vůbec nevíme co dát 😒,ale když to bude holčička,tak to bude na 100% Julie!!! 😀

rafaela23
16. led 2007

Já mám asi největší problém s holčičím jménem. Když to bude klučina, dám jméno po tátovi - Štěpán. U holčičky se příteli líbí Sára, ale při zdrobnění Sárka mi naskakuje husí kůže, páč znám ve svěm okolí samé podivné Šárky a ono je to dost podobné. Líbí se mi jméno Carolline, je to z francouštiny, ale svátek by u nás podle kalendáře měla v červenci na Karolínu a to se mi má prcek narodit... tak nevím... Jinak se mi ani moc typická česká jména dávat nechtějí, ještě že jsem teprve ve 13. týdnu, takže času na jméno habakug 🙂

iris
17. led 2007

Ambret 🙂 Fakt pěkná jména...
Rafaela23 - manželovi se taky líbí jméno Štěpán

fatima
17. led 2007

Ahojte babulky,
ja som tu už raz písala o našich typoch na mená, ale napíšem ešte raz. s manželom sme sa dosť nevedeli zhodnúť na menách, on tiež chcel veľmi Sáru a ja Karolínu, ale ani jeden nechcel ustúpiť, tak sme nakoniec urobili kompromis a dohodli sme na na dievčenskom mene Timea a na chlapčenskom Timothy, takže aj dievčatko aj chlapček bude vlastne Timi, na tomto sme už dohodnutí na 100%.

bednaroi
17. led 2007

tak ja se pridam s nasimi jmeny,pritel je cizinec,tak musime brat ohled na to,aby jmena ktera vybereme byla prijatelna jak u nas,tak v jeho zemi,a navic je tu i nabozensky podtext,takze to mame tezke.
Pro kluka jsme zatim vybrali jen dve,ktere odzouhlasim i ja,prvni je Ridvan a druhe je Adam,nebo Adem ,ale tak se jmenuje priteluv bratr,tak se mi to zda trochu divne.
No a pro holku to je jeste slozitejsi.Pripadaji v uvahu Yasmin (ale zda se mi to moc vonave 🙂 ),Sabrie a Ivett (ale ja jsem Iva,tak mi to taky moc nevoni)
No ale u nas je to zatim hypoteticka otazka,az se zacneme snazit,nebo spis az se zadari,tak si sedneme nad jmeny ceskymi i tureckymi,a pak snad neco vyberem.taky bude hodne alezet na vykladu toho jmena,co ktere znamena.no bude to fuska. 😅